Play-Off Çeyrek Final Serisi Maçları | Galatasaray CC - Türk Telekom (71-78, 68-73, 86-88)

Re: Play-Off Çeyrek Finali; Galatasarayımız-Türk Telekom

Ben de katılıyorum erkeklerle kızlar mukayese edilemez.Hele bugün hiç edilemez.
Susup son maç salonda negatif elektrik vermektense insanların saçmalamadan içlerini dökmeleri en mantıklısı.
Kalan 3 maçtan 1'i kaybedilirse normal sezonda yaşanan mutlulukların hiçbir anlamı kalmayacak malesef.

Onur Yavuz' Alıntı:
Ayhan Şahenk´in potalarından başka değişen bir şey olmayacak salonda. Televizyona nasıl yansıdı bilmiyorum ama Ankara´da oynanan iki karşılaşmada tribünler nedeniyle kendimizi deplasmanda oynuyor gibi hissettik diyen oyuncu ya da şube görevlisi çıkarsa çarpılır.

Maçı izlemeyen bir Galatasaraylı´ya ilk yarıyı Galatasaray 40-33 önde bitirdi deseniz havalara uçabilir ama tribünlerdeki biz tv karşısında sizler kafayı yemişinizdir. Bu kadar kötü bir şut yüzdesiyle oynayan, top kayıplarında rekor kıran bir Telekom yakalıyorsun ama ilk yarıyı sadece 7 sayı farkla önde kapatıyorsun. 3. periyotta iyi savunma yapıp yine maçı koparma şansı elde ediyorsun ama yine istediğini elde edemiyorsun. Sen eline geçen fırsatları değerlendiremezsen el oğlu maçta toplam 5 dakika etkili oynayarak maçı alıp gider. Evet hakemler de takdir haklarını abartılı bir şekilde ev sahibinden yana kullandı ama ...

Neyse son düdük çalana kadar umudumu korumaya çalışacağım. Eğer takım üzerindeki ölü toprağını atar da seri Ankara´da noktalanacak olursa yenilen güreşçi misali biz tribündeki yerimizi yine alırız.

Onur Abim öncelikle özür dilerim sana bu akşam ulaşamadığım içinDediklerinin haklılık payı oldukça çok.Özelikle taraftar açısından dediklerin.Taraftar sayısı çoktu ama etkili miydi bence hayır.Biz hucuma giderken 4 sene üst üste şampiyon olduk tezahüratı duydum şaşırdım kaldım.Basketbol seyirici olmadığı kesindi iki taraf içinde bu söyleyebilirim.
Bu iş Murat Özyer işi falan değildir.Murat Hoca'nın artık elinde sihirli bir değnekte yoktur.Sene başında takıma destek parolasıyla yola çıkılmışsa tamamen bitene kadar bu takımın arkasında olmalıyız.

Ben Murat Özyer'e senenin başından beri karşıydım.Hatta topicler bile açtım bir çok kişi onun en komik topic olduğunu söylemişlerdi şimdi ise bakıyorum da herkes kelle istiyor.Murat Özyer Galaatasaray Takımın Antrenörüdür.Bu kadar basit olmamalıdır.Dee Brown'a herkesten önce kötüdür bu adam beklentilerin altında dediğimde artık bu iş kapak tadı verdi diyen Yönetici abilerimi de hatırlıyorum.Gün geldi devran döndü şimdi herkes kutuplara çekilmiş gibi davranıyor.Arkadaşlar abiler kardeşler gün artık birlik günüdür Galatasaray'ı destelemek günüdür.Bizler elimizden gelenleri yapalım.Bu sene sonunda başta Briton olmak üzere hepsi gideceklerdir.Ama bizler burada kalacağız bu takım bizim takımımız.Biz şu anda ne kadar üzgünsek Gerçek Galatasaraylı Hocamızda o kadar üzgündür kimsenin şüphesi olmasın artık takımımız için birşeyler yapalım ve bu turu artık geçelim.

Not= Umarım taraftar Barış Özcan'ı da unutmaz özellikle maç öncesinde kulaklarını çınlatmak lazım.

Bence artık bu seride bize mucize lazım!

2-0 TT gibi bir takıma karşı çok zor telafi edilir.Gelde işte kaybettiğin basit maçlara yanma,saha avantajını yitir(gerçi Ankara da üstün olan bizdik taraftar olarak),geriye düş,ligi çok kötü yerde bitir.

Doğru olan play-off bitiminde sezon değerlendirmesi yapmak ama bitime çok az kaldı bizim için.

Murat Hocamızın,yanlış tercihleri oyun içinde ve sezonda yapılan transferler.3 tane 4 numara,Hüseyin dışında pivot yok,3 numara eksikliğimiz biz bunları bugünlerde değil en başından beri söyledik.Dee'ye güvenmekle en büyük hatayı yaptı,Britton tam bir hayal kırıklığı oldu.En isabetlisi Gaines.

Bence Murat ÖZYER hocamıza teşekkür edilmelidir.Hizmetlerinden ötürü.Misyonunu tamamladı.

Oktay Mahmuti,Erman Kunter ikilisinden birisine takım emanet edilmelidir.

Biliyorum bazılarınız kızacak ama bazı gerçekleri görmeliyiz.

Yarı finale çıkmamız için 3 maç almamız gerekiyordu hala 3 maç gerekiyor. Yani daha birşey kaybetmedik henüz. Bize şu an düşen tek şey takıma destek çıkmak. İçinizdeki kasabı sezonun sonuna kadar saklayın. Zor olmasa gerek.

Berkay Bindal' Alıntı:
Yarı finale çıkmamız için 3 maç almamız gerekiyordu hala 3 maç gerekiyor. Yani daha birşey kaybetmedik henüz. Bize şu an düşen tek şey takıma destek çıkmak. İçinizdeki kasabı sezonun sonuna kadar saklayın. Zor olmasa gerek.
dediğin nerden baksan doğru ama bu 3 maçı üst üste kazanmak zorundayız :) :( gülsemmi ağlasammı bilemiyorum

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Telekom maçlarının sonunu beklemeden Murat Özyer'in görevine son verilsin.

lanet olsun basariya odaklanmis zihniyete,gelmeyin desteklemeyin kardesim begenmiyosaniz..Bu kadar mi kolay insan harcamak

Bu salonda bu sene 4'te 0. Şampiyon adayı bir takımın, bu durumu en azından yarı yarıya getirmesi gerekirdi.

5. maçı bu salonda kazanıp yolumuza devam etmeliyiz. Eğer şampiyon adayıysak...

Şu maçı kaybettik ya şaka gibi gerçekten...Bugün Telekom öle çok kötü felan değildi.Bizim çok iyi başlamamız onların maçtan kopmasına neden oldu ama yine bizim saçma sapan hücumlarımız onları oyunun içine soktu.Son çeyrekte fark 8 sayıyken bir basket atsak iş bitcekti okadar boş döndürdük onları hücumdan ama bitürlü sayı bulamadık.Şu maçı kazanıp rahat rahat evimize dönmek varken şimdi diken üstündeyiz...Şu oyundan sonra oyuncularımıza mücadele etmediler,ruhsuzlar gibi söylemlerde bulunmak büyük haksızlık olur.Maçı salondan izleme imkanınız olsaydı keşkede görseydin oyuncularımızda ki hırsı,azmi...

not:Bu sene inşallah Ankara da bir maç kazandığımızı görebilirim...

Birilerinin şu dee brown a "sen şut atma,hücumları kullanma" demesi lazım.Çok daha iyi hücum eden oyuncularımız var(cüneyt erden,hite,owens,gaines)

bu seri 2-2 olur içerde.. son maçı bilmem de 2-2 olur..cüneytin ve gainesin gözünden 2-2 olcağı o kadar belli ki..telekom a karşı 3 maç üstüste kazanmak çok zor biliyorum da 2 maç kazanır bu çocuklar..
RAĞMEN

ne kötü bir akşam allahım...kahroldum resmen...rakip maçı bize vermek için elinden geleni yapıyor ama biz ısrarla iade ediyoruz...telekom sezonun en kötü oyunlarından birini oynadı bu akşam,kazanacaklarına kendilerinin bile inancı kaybolmuştu maç içinde,1-2 hücumdan basketle dönsek maç 20'ye gidecek ama ama ama......

söylenecek çok şey var ama aklımı toplayıp cümle kurmakta güçlük çekiyorum...

sadece şunu söyleyeyim;daha herşey bitmedi..pes etmek yok,son korna çalana kadar...bu seri istanbulda bitmez.

HERKES DİNLESİN

Herhalde bu forumda Murat ÖZYER'e benim kadar kimse muhalefet olmadı!!
Sanırım bunda hem fikiriz, Şimdi bu konuları bir kenara bırakalım, bu formayı her koşulda bir sezon boyunca terleten oyuncularımız için.
Şimdi susma zamanı!!! şaşırmayın bunu ben söylüyorum, bu saatten sonra tek yapabileceğimiz aslanlar gibi oynayan oyuncularımıza gereken saygıyı göstermek.
Üçüncü maç yanılmıyorsam pazar günü evimizde olucak, imkanı olan herkes o salonda yerini almalı ve bu aslanları alkışlamalı.
Biz ne maçlar yaşadık, ne farklar gördük, iki maç kaybettik diye bakıyorumda herkes bir anda u dönüşü yapmış!! Ayıp oluyor arkadaşlar hani takıma tam destek vericektiniz ne oldu??? sizin desteğiniz iki maçmıydı???
Eğer öyleyse bir daha bu takımın adını anmayın, ne olursa olsun biz Galatasaraylıyız .
TEK üzüntüm haklı çıkmak, ama Galatasaray'lı bu kadar çabuk pes etmez .

Saygılarımla Mithat DURAN

Beyler olan oldu yapıcak birsey yok ben kızların macında idim ordakı uzuntum cok daha buyuk cunku orda sahada aslan gıbı yureklerını koyan canlarının yettıgı kadarından fazlasını veren kızlar gördüm yenıldık canları saolsun ama erkek takımına baslarsam bitmez susuyorum ........................... simdilik

Forumun en sert muhalefetini yapanlardan Mithat Bey ile Burak takıma destek çağrısı yapıyor. O zaman bize de son zamanlarda bekleneni veremediği için Dee´nin, aldığı teknik faul nedeniyle Gaines´in, kritik pozisyonlarda doğru şut tercihini yapamadığı için Britton´un, maç seçtiği için Cenk´in bavulunu toplamak düşüyor. Hayda, oyuncuları düşünürken en önemli sorun olan teknik kadroyu unuttum bir anda. İki senedir iyice yerleştikleri için onların bavullarını toplamak hayli zaman alır. Haydi haydi boş durmamak gerek, yapacak çok işimiz var...

Ne söylenebilir ki... Tarihe kara çarşamba olarak geçicek belki de 7 mayıs.Erkek takımımızın avcunun içindeki maçı klasik maç sonu acemilikleriyle, hernedense bu sene hemen hemen her maçta gördüğümüz acele,zorlama ve telaşlı atışlarla verdiğine mi yanalım ya da maçı telekoma vermek için ellerinden geleni artlarına koymayan hakem triosuna mı? Yoksa daha bu maçın şokunu atamadan kızlarımızın hiç de hakkettmediği bir mağlubiyeti maçın sonunda kaçırdığı sayısız serbest atışlar ve iki kez son topu değerlendiremeyerek almasına mı? Böyle kaybedilen 2 maç çok acı malesef.Emeklerimizin karşılığını alamamak çok çok üzücü.Ama herşeye rağmen cumartesi oftaş maçından önce bayan takımımızı bu kez full salonda ve çılgınca destekleyelim,onların seriyi taraftar desteğiyle kadıköye taşıyacağından hiç şüphem yok.Erkek takımının da keza maslaktan telekomu çıkartmayacağına inanıyorum.İki takımımız da sezonun son maçlarını oynayabilirler bu haftasonu,Onları son kez uğurlar gibi salon dolsun ama şampiyon olacakmış gibi de desteklensin,onlar gereğini yapacaklardır.Hem bayanlarımız hem de erkekler.Sezon bitince en ağır eleştirileri gerekirse hep beraber burda yine yaparız.Ama şimdi destek zamanı.Başarmak istiyorsak desteği esirgememeliyiz.

Onur Yavuz' Alıntı:
Forumun en sert muhalefetini yapanlardan Mithat Bey ile Burak takıma destek çağrısı yapıyor. O zaman bize de son zamanlarda bekleneni veremediği için Dee´nin, aldığı teknik faul nedeniyle Gaines´in, kritik pozisyonlarda doğru şut tercihini yapamadığı için Britton´un, maç seçtiği için Cenk´in bavulunu toplamak düşüyor. Hayda, oyuncuları düşünürken en önemli sorun olan teknik kadroyu unuttum bir anda. İki senedir iyice yerleştikleri için onların bavullarını toplamak hayli zaman alır. Haydi haydi boş durmamak gerek, yapacak çok işimiz var...

Onur abi benı unutma muhalefet konusunda bana tetikci bile tutulmus eyüp abiler tarafından :p ama zaman elestirme zamanı degil destek zamanı sımdı ben size rica ediyorum sezon bitene kadar destek olalım biz muhalefet yaparken play-offlarda hersey yoluna girer ümidi ile yazıyoduk olmadı profesyonel düsünmedik galatasaray bilerek yenilmemeli dendi efesi yendik suanki en formda takım turk t. ile eslestik yenılıp 6 olsak solomonsuz ülkerle eslesme sansımızı denemedık bile neyse bence play-offlar bitsin abım ozman hataları sevapları konusalım. Bız elestirenler suclarımızı takıma poh pohlıyanlar suclarını teknık ekip suclarını yönetim suclarını dusunur hataları ozman meydana cıkar :)

Neeee Kara çarşamba'mı ? Sebep ?
Bir günü kara ilan etmeniz için o gün utanılacak birşey olması lazım noldu takımlarımız kümemi düştü yada 30 sayı farkmı yedi rakiplerinden biri final oynuyor biri play off ve başabaş oynayarak kaybediyorlar.Kara çarşamba ilan edecek ne var gerçi ben forumda düzenli yazmadığım için yorumlarım dikkate alınmıyor yada dışarıdan biriymişim gözüyle okunuyor yazılar.Değişecek :)

1)Galatasaray Ankara'da maç ka-za-na-mı-yor (2 x 2 = 4)... onun için seriyi 3-2 geçeriz'i unutun.

2)tekrar ediyorum: Dee tam bir balondur ve benim bu güne kadar gördüğüm en kötü 1 numaralardan biridir, aldığı paralar kuruşuna kadar haram olsun. bundan sonra tüm oynayacağı maçlarda süper oynasa bile (zaten mümkün değil ya) bendeki tüm kredisini sıfırlamıştır. bu kadar kötü şut yüzdesi olan 1 numara hiç hatırlamıyorum. blog'unda edebiyat yapmayı bıraksın da bavulunu toplasın artık, çünkü kabak tadı verdi.

3)kaptan Cüneyt, bu serinin başından itibaren çok kötü oynuyor, adeta potaya bakmıyor bile, nadiren baktığı zaman attığı şutlar ise bir felaket. ayrıca son derece agresif, 2 maç boyunca sahada kapışmadığı fırça atmadığı oyuncumuz kalmadı. herşeye rağmen gerçek 1 numaramız odur, 30-40 dakika arası süre alırsa çok daha iyi olacağını biliyorum ama maalesef hocanın Dee ısrarı var.

4)Hite bu takımdaki en kapasiteli yabancı ama 3 yabancılı oynama zorunluluğu yüzünden Hite'a yazık oluyor. çünkü Murat hoca, Dee'yi sürekli oynatınca Hite yeterli süre alamıyor. Hite yeterli süreyi aldığı tüm maçlarda (özellikle yabancı kısıtlaması olmayan ULEB kupası maçlarında) kapasitesini ortaya koymuştur. bırak artık bu Dee ısrarını hocam, olmuyor işte görmüyor musun?

5)Telekom'un bu sene oynadığı en kötü maçlardan biriydi. çok fazla top kaybı ve çok düşük şut yüzdesiyle oynadılar. bu kadar kötü Telekom'u da yenemiyorsak hayal kurmayı bırakalım beyler.

6)İstanbul'daki maçlara gidecek olanlara allah şimdiden sabır versin diyorum...

Salon dolmaz ne demek ya.İyi gün dostları gelmesin zaten.Olmaz olsun öyle taraftar.Bütün sezon 10 bin ortalamaya oynarken,takımın şampiyonluğu kazanıcağı anlaşıldıktan sonra lütfen son 3 maça gelen taraftarlarada yazıklar olsun.Bugün oftaş maçı için bilet bulunamıyor.neden,çünkü takım şampiyon olucak.Peki kardeşim bundan 10 hafta önce neredeydiniz.Sizin gibi taraftar olmaz olsun.Yazıklar olsun...

Seri halen devam ediyor.Evet 2-0 gerideyiz,işimiz çok zor.Ama bu pes etmek niye.Bumudur G.Saray'lılık.Seri bitsin o zaman hepimiz dökeriz eteğimizdeki taşları.Ama şimdi değil.

Destek olmuyorsunuz bari KÖSTEK'te olmayın....