Playoff hesapları....

bencede ilk turda fb nin gelemesi çok iyi olur.Hem saha avanatajıda bizde.Geçen senenin şampiyonıu olmaları ve bizimde formsuz olmamız onları havaya sokacaktır.Buda bizim işimize gelir

şu an ki form düzeyiyle ve bu hocayla feneri elememiz gercekten cok zor ama takımımız ilk yarıdaki lider galatasaray gibi oynarlarsa bu seriyi gecmemiz icin hicbir engel göremiyorum

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
PLAY-OFF LAR BÖYLE OLUR İNŞALLAH

GALATASARAYIMIZ - TELEKOM=ELERİZ(SAHA AVANTAJI ONLARDA) :)

GALATASARAYIMIZ - BEŞİKTAŞ=ELERİZ(SAHA AVANTAJI ONLARDA) :)

GALATASARAYIMIZ - F.ÜLKER=ELERİZ(SAHA AVANTAJI BİZDE) :)

VE ŞAMPİYON OLURUZ ;)

KARARIMDAN VAZGEÇTİM 6. OLUP FENERLE EŞLEŞELİM

FBÜLKER ile saha avantajı nasıl bizde anlayamadım????

Sıralamada üstte onlar ve seri 0-0..

Acaba ben mi statüyü yanlış biliyorum?

Başka bir konuda da yazdım bu seride bizi Tanjeviç de kurtaramaz,sanırım bu takım Ulep-Cup 4'lü final oynayıp misyonunu tamamladı.

Çok daha farklı yorum yapmak isterim,kim gelirse gelsin fark etmez,eleriz demeyi çok istiyorum ama oynanan oyun bütün gerçekleri ortaya koyuyor.

Ali Demirci' Alıntı:
FBÜLKER ile saha avantajı nasıl bizde anlayamadım????

Başka bir konuda da yazdım bu seride bizi Tanjeviç de kurtaramaz,sanırım bu takım Ulep-Cup 4'lü final oynayıp misyonunu tamamladı.

Çok daha farklı yorum yapmak isterim,kim gelirse gelsin fark etmez,eleriz demeyi çok istiyorum ama oynanan oyun bütün gerçekleri ortaya koyuyor.
SAHA AVANTAJI BİZDE ÇÜNKÜ BİZ FENERİ ONLARIN BİZİ YENDİĞİNDEN DAHA ÇOK SAYI FARKIYLA YENDİK

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
[quote="Ali Demirci":3vineqk1]FBÜLKER ile saha avantajı nasıl bizde anlayamadım????

SAHA AVANTAJI BİZDE ÇÜNKÜ BİZ FENERİ ONLARIN BİZİ YENDİĞİNDEN DAHA ÇOK SAYI FARKIYLA YENDİK[/quote:3vineqk1]

Senin dediğin durum ancak ligi aynı puan eşitliğinde bitiren takımlar için geçerli.

Play-Off aşağıdaki gibidir;

2. Play-Off Çeyrek ve Yari Final Müsabakalari :

?PLAY-OFF? un tüm turlarinda takimlarin ligde oynamis olduklari maç sonuçlari asagidaki gibi dikkate alinir.
a. Eslesen takimlarin normal ligde oynamis olduklari maçlarin ikisi de ayni takim tarafindan kazanilmissa iki maçi kazanan takim o turun maçlarina 1-0 üstün baslar.
b. Eslesen takimlarin normal ligde oynamis olduklari maçlarda takimlar bir kez kazanmis, bir kez kaybetmis ise, o turun maçlari 0-0 baslar.
c. Çeyrek ve yari final müsabakalari kazanilmis üç (3) maç üzerinden oynanir ve bu turlarda;
(1) Sayet maçlar 0-0 baslar ise, ilk iki maç, Normal Ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda 3. ve 4. maçlar rakip sahada ve 5. maçin gerekmesi halinde Ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda olmak üzere sira ile oynanir.

(2) Sayet ?PLAY-OFF? serisine 1-0 üstün baslanir ise 1. maç seriye ligi üst sirada bitiren takimin sahasinda 2. ve 3. maçlar ise rakip sahada oynanir 4. maçin gerekmesi halinde ise son maç ligi üst sirada takimin sahasinda oynanir.

Böylece durumu aydınlatmış olduk........

yönetmelikte de açıkca görülüyor zaten geçen seneki bjk serimiz hatırlanacağı üzere 7 sayı farkla yendiğimiz bjk ye ahmet cömertte 11 sayıyla kaybetmiştik puan durumunda önde olduğumuz için saha avantajı bizdeydi

Antalya da yenilirse yine oluruz ama biz yenilir onlar kazanırsa 5.oluruz. Biz yenersek Telekom yenilirse ikili averaj nedeniyle yine onlar 4.olur. Kısacası yenersek 5. yenilirsek 6.yız diebiliriz.

Şimdi......

AntalyaBŞB ile aynı puana sahipiz.Son puan durumu;

http://www.ntvspor.net/pages/4114.asp

Eğer kazanırsak 5.bitiriyoruz.Kaybedersek ve AntalyaB.Ş.B de yenilirse yine 5. bitiriyoruz.Yok biz kaybeder onlar kazanırsa 6. bitiriyoruz.Her 2 takımda kazanırsa yine biz 5. bitiriyoruz.

Ama ben Antalya'nın deplasmanda maç kazanacağına ihtimal vermiyorum,heleki play-off için son bi şansı daha olan MersinB.Ş.B onları baya bi zorlayacaktır.

Bizim teknik kadroda hesap yapıyordur ama işlerinin istedikleri gibi gitmediğide ortada.Hesapta olmayan çok maç kaybettik.Şimdi bizim durumumuz aynı ''Ayıkla pirincin taşını'' misali ektiğimizi biçeceğiz Play-Off serilerinde.....

telekomun kaybettigi, galatasaray ve antalya'nin kazandigi durumda da 3 takimin puani esitleniyor. bu durumda siralama nasil olacak? 1. lig mevzuatinda bu konuya deginilmemis ya da ben bulamadim?? antalya bld. telekom'u iki macta da yendi, telekom ile galatasaray arasinda avantaj telekomda olma uzere 1-1 esitlik var, galatasaray ile antalya bld arasinda da avantaj galatasarayda olma uzere 1-1 esitlik var.
buradan galatasaray 4. olarak cikabilir, bilmiyorum. ama telekomla eslesirsek degisen bir sey olmaz, saha avantaji onlarda olur yine. benim tercihim eger 3 takimin puan esitligi senaryosundan antalya ile eslesme imkanimiz olmayacaksa eger, ulkerdir. sezon icerisindeki maclarda, onlara karsi daha iyi durumda oldugumuz ortaya cikti, tufansiz kadromuzla dusuk sayi marjina sahibiz ve az sayi atarak bu 3 takim arasindan en rahat ulkeri eleriz. ote yandan, 3 takimin puan esitligi durumunda galatasaray'in 4. cikma ihtimali yoksa bizim icin en ideal durumun 6.lik oldugunu dusunuyorum. boylece hem ilk turda fb ulkerle eslesmis olacagiz hem de diger eslesme olan efes pilsen- pinar ksk'dan da bize uygun takim gelmis olur. buradaki sakinca da 6lik icin efese kaybetmek gerekiyor bu hafta sonu ve ilk maci da kaybettigimiz icin olasi efes pilsenle yari final mucadelesine 1-0 geride baslayacak oluruz. yine de once turk telekom, asabilirsek de besiktas serisine tercih ederim bu durumu.

Galatasaray-Antalya 78-66
Galatasaray-TT 72-70
Antalya-Galatasaray 77-74
Türk Telekom-Galatasaray 88-72
Antalya-Telekom 99-98
Türk Telekom-Antalya 76-78

Yani;

Antalya 7 puan
Galatasaray 6 puan
Telekom 5 puan

Yani Antalya 4. biz 5.oluruz :)

Ama TT, Beykozla yapıyor :)

5.lik için mutlaka kazanmalıyız.
Telekom'un 1 galibiyet fazlası var.
3 takımda mağlup olur veya galip gelirse sıralama değişmez.TT ile oynarız.
Eğer Beykoz gider ayak TT yener,Antalya kazanırsa;TT 5. iner Antalya 4. olur bizde Efes'i yensek 6.bitirir FBULKER ile oynarız...

En güzeli,Avrupa için kazanmak ve 5. bitirmek.

torino dönüşü uçakta kaan kural seneye uleb in daralacağını ve 32 takım katılacağını söylemişti. bu durumda Türkiye'nin kontenjanı 2 ye düşebilirmiş. şimdi bjk nin ulebi garantilediği düsünülürse bu ikinci takım olmak için 4. bitirmemiz gerekiyordu. ama anladığım kadarıyla bizim icin en yüksek derece 5 cilik. :(
şöyle bi alternatif var ki düşünmeden edemiyorum. efes ile ulkerin euroleaguede yeri garanti. bkj şampiyon olursa o da euroleague gider. bu durumda tt ile beraber uleb e gideriz.
şimdi gel de ikinci yarı kaybedilen o maçlara yanma. bu sene avrupada bu kadar başarılı olmuşken 2009u tehlikeye attık. ama yine de playoff larda takım havasını bulursa şampiyonluğa koşacak gücümüz var. kendi işimizi kendimiz görelim!

Can Akogul' Alıntı:
torino dönüşü uçakta kaan kural seneye uleb in daralacağını ve 32 takım katılacağını söylemişti. bu durumda Türkiye'nin kontenjanı 2 ye düşebilirmiş. şimdi bjk nin ulebi garantilediği düsünülürse bu ikinci takım olmak için 4. bitirmemiz gerekiyordu. ama anladığım kadarıyla bizim icin en yüksek derece 5 cilik. :(
şöyle bi alternatif var ki düşünmeden edemiyorum. efes ile ulkerin euroleaguede yeri garanti. bkj şampiyon olursa o da euroleague gider. bu durumda tt ile beraber uleb e gideriz.
şimdi gel de ikinci yarı kaybedilen o maçlara yanma. bu sene avrupada bu kadar başarılı olmuşken 2009u tehlikeye attık. ama yine de playoff larda takım havasını bulursa şampiyonluğa koşacak gücümüz var. kendi işimizi kendimiz görelim!

Yanılmıyorsam efesi yendiğimiz takdirde uleb'i garantiliyoruz!! :) eğer moskova şampiyon olursa da direk gidiyoruz

Yanılmıyorsam efesi yendiğimiz takdirde uleb'i garantiliyoruz!! :) eğer moskova şampiyon olursa da direk gidiyoruz

cska mı dinamo mu :)

efes i yenince ulebe katılacağımız konusunu biraz açarsanız sevinirim. öyle bi sey varsa efes maçını kesin ama kesin olarak kazanmamız gerekiyor. sezonun bence en önemli maçı! playoff da ilk turu fulkerle oynamak icin 6. olmayı düşünmeyelim o zaman.

Bugune kadar bu forumda en cok elestiri yapan 3 kişi sayın deseler kesin onlardan biri sayılırım.Sezon basından beri bir cok bana göre yanlıs durumla karsılastık bunları burda hep söledik adımız kelle avcısı ipe götürenler mac mac düsünüpde konusanlar diye cıktı cıksın umrumda degil herkes gercegi görmeye basladı ben bunu hisettim en sonki yenilgiden sonra vede son galibiyetten sonra .

Asla mac mac bakmadım yakın zamanada bakmadım eger mac mac baksam ligin ilk yarınsındada elestiri yapmaz cok büyük takımız yenilmeziz derdim.Kısa süreli basarılardada aynı sekılde bundan altı ay önce canaydın istifa diyipde gıderken buyuk baskan dıyenleride gördüm burda.Gelelim elestirilerimin diger kısmına asla murat hoca nın taktık teknık kısmına söz sölemedim benim haddime düsen bir konu degil sadece oyuncu secimleri veya yanlıs zamanlarda giren cıkan vede transfer secimlerindekı tutumlardan rahatsızlıgımı dile getirdim simdi bu cocuk niye bunları yazıyo diyenlere acıklayım

Bugune kadar bir kac yürekli insan bunların burda yazdı biz elestirdik bazıları yukarda saydıgım sıfatları takti simdi geldik yumurtanın dayandıgı yere evet bakalım play -off larda napıcaz ben yine sunu söylüyorum kac yedıgımıze kac atıgımıza bakmıcam sadece gecen seneden ıkı mac bu senedende bir mac hatırlatıcam gecen sezon fülkere abdi pekcide yenildigimiz biride gecen sezondan yine 14 sayı geriden gelip son periyot yakalayıp hatta bence hoca hatası yüzünden yenıldıgımız son play off macı vede bu sene yine nasıl yenıldıgımızın asikar ortada oldugu abdi pekcideki fülker macı bu macları hatırlayalım vede herkes terının son damlasına kadar savasıp bu kadarını yapabıldiler diyıp tessekküler edip yazılarımızı yazdıgımız; savası mücadeleyi görmek istıyorum .

Ben yine onlardan aynı mücadeleyı görüp kime yenıldıgımızın yendıgımızın önemi olmadan bu sezon için onlara tessekür edicem sadece bu formanın hakını versinler; cünkü suan sahada charles dısında savasan oyuncu görmüyorum tufan yok hüseyininde sakat oldugunu düsünürsek hite da yeterınce kulanamadıgımız için savasan oyuncumuz yok .

En iyi eslesmenın fülker olucagını dusunuyorum oyuncularımızı bu macın önemin farkındalar dee o maclarda atamasa bile solomonun önünü kesiyo hüseyin kendinden geciyo fatih yüregini koyuyo oynadıgı kısa süre ıcınde vede vitrin yapmak isteyenlerde daha bir sevkle oynuyolar fülkeri gecersek kupa bizim olucuganı sanıyorum cünkü olay yüregini koyanlar vede vitrin için oynayanlar diye ikiye ayrılmıs durumda takımızda.Vitrin yapıcaklar fülkerle olan macların medya durumunu vede fülkerden sonra kalan az macı cıkıp alınca neler degisicegini cok iyi bılmektedeler kendi acılarından. Fülkerle baslıcak seride masa oyunları federasyon oyunlarına takılmadıgımız sürece geceriz vede ipi gögüsleriz gibime geliyo baska bir takımla baslarsak işimizin daha zor olucagını düsünmekteyim !!!