Radoslav Rancik

Radoslav Rancik Galatasaray Cafe Crown?da

Galatasaray Cafe Crown, Slovak oyuncu Radoslav Rancik ile sözleşme imzaladı. Geçen sezon İtalya?nın Benetton Treviso takımında forma giyen 2.06?lık Slovak oyuncu, power forvet ve center mevkilerinde görev yapıyor.

Radoslav Rancik
Doğum Tarihi: 6 Ekim 1979
Boy: 2.06
Mevki: Power Forvet / Center

Kariyeri
2002-2003 Istra Pula
2003 Limoges
2003 Bourg-en-Bresse
2003 Racing Parigi
2003-2004 Chalons-en-Champagne
2004-2005 Évreux
2005-2008 ?EZ Nymburk
2008-2009 Benetton Treviso

Geçen sezon Oktay Mahmuti?nin takımı Benetton Treviso ile Eurocup?ta 10 maçta forma giyen ve 5 maça ilk 5 başlayan Rancik, 9.5 sayı ? 4.4 ribaund ortalaması yakaladı.

Re: Radoslav Rancik Galatasaray Cafe Crown?da

Radoslav Rancik'in , Slovakya'nın Division B maçlarındaki istatistikleri;

İsveç'e karşı: 34 sayı 9 ribaund 3 asist 2 top çalma 3top kaybı

Gürcistan'a karşı: 17 sayı 4 ribaund 3 top kaybı

İrlanda'ya karşı: 24sayı 13 ribaund 2asist 5 top kaybı.

Çok hoş gözüküyolar fakat Division B takımla kaliteli takımlar olmadığı için net bi bilgi edinemeyiz diye düşünüyorum.

Radoslav Rancik'den GS TV?ye Özel Açıklamalar

Galatasaray Cafe Crown?un Benetton Treviso?dan transfer ettiği Radoslav Rancik GS TV?ye özel açıklamalarda bulundu...

-Öncelikle Galatasaray ailesine hoşgeldin. Transferinle ilgili duygularını öğrenebilirmiyiz ?
Teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki daha yeni geldim. Henüz İstanbul?u gezme imkanım da olmadı. Şu anda otelde kalıyorum, burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Yeni bir deneyim, yeni bir ülke ve yeni bir kültür; ben de bunları öğrenmek istiyorum.

-Galatasaray?a transfer olmadan önce hiç bilgi topladın mı ?
Evet, menajerimle konuştum. Çok ciddi bir kulüp olduğunu zaten biliyorum ve iyi işler yapmayı hedefliyorlar. Herkes işini profesyonelce yapıyor ve önemli olan da bu.

-Oktay Mahmuti senin antrenöründü, onunla konuştun mu transferinden önce ?
Tabi, teklifi iletmeden önce kendisiyle konuştum ve düşüncelerini öğrendim.

-Radoslav Rancik nasıl birisidir ? Kişisel yaşamın hakkında bilgi verebilirmisin ?
Bekarım. Bir köpeğim var. Sakin bir yapım vardır. Herkesle iletişim halinde olurum. Hayatı seven, pozitif bir insanım.

-Teklifi kabul etmedendeki en önemli etken neydi ?
Galatasaray?ın oynadığı basketbol seviyesi diyebilirim. Türkiye ligi kaliteli ve Avrupa kupaları da benim için önemli. Burası kariyerim için iyi bir seçim.

-Hedeflerin neler ? bizim için lig de Avrupa da çok önemli. Senin düşüncen nedir ?
Ben kazanmaktan başka birşey düşünmem. Her maçı kazanmak için uğraş veririrm başka birşey önemli değildir.

-Türk basketbolu hakkında ne düşünüyorsun ?
Türk takımlarına karşı oynadım ve nasıl basketbol oynadıklarını gördüm.

-Antrenörümüz Okan Çevik bu sezon sert, agresif ve hızlı oynayan bir takım olacak dedi. Bu senin oyun tarzına uygu mu ?
Kesinlikle. Ben zaten agresif bir oyuncuyum. Sert oynamayı severim. Savunma şampiyonluk getirir. Hücumsa sadece taraftara oynamaktır. Eğer biz şampiyonluk istiyorsak, defansif oynamalıyız.

-Bu sezon bazı taraftarlarımız takımın kısa kaldığı yönünde eleştiride bulunuyorlar. Senin düşüncen nedir ? bu kadro yapısıyla oynamak başarı getirir mi ?
Hiçbirşey imkansız değildir. Şu veya bu imkansızdır diyemeyiz. Bizim bir takımımız var ve birlikteliği sağlarsak bence herşeyi yapabiliriz.

-Nymburk?tayken Darius Washington ile birlikte oynamıştın. Nasıl bir oyuncu ?
Çok hızlı bir oyuncu, şu ana kadar ondan daha hızlı bir oyuncu görmedim. Müthiş penetre yeteneği var. Çok iyi bir savunmacıdır ve iyi bir şutör. Bu yüzden Nba kariyeri var. Bize de çok şey katacak.

-Dövmelerinin anlamı nedir ?
Sol kolumdaki ?? asla pes etme ?? anlamına geliyor. Bu benim hayat felsefem. Sağ kolumda ?? önce ailem ?? yazıyor çünkü benim için önce ailem gelir, onlar çok önemli. Burada Japon dilinde adım yazıyor. Bir başka dövmedeysa ?? bir hayat, bir şans ?? yazıyor. Daha birçok dövmem var. Benim yapım bu, dövmeleri seviyorum.

-Son olarak taraftalara mesajın nedir ?
Gelsinler ve bizi desteklesinler. Onlara her maçta mücadeleci ve sert bir oyun ortaya koyacağımızın sözünü veriyorum.

Kaynak: www.galatasaray.org

[youtube:38w6lzd6]http://www.youtube.com/watch?v=l3-GY3QTBfw[/youtube:38w6lzd6]

Sevgili Alperen, röportajda bir kabahât varsa, bunun Resmi siteyle pek ilgisi olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen onlar sadece yayınlıyorlar...

Esas problem GS TV'deki muhabirlerin yaklaşımında... Futbol takımıyla alakalı yapılan röportajlarda da teknik ekibi ve oyuncuları zor durumda bırakabilecek sorular soruluyor.

Mesela "Bu sezon bazı taraftarlarımız takımın kısa kaldığı yönünde eleştiride bulunuyorlar. Senin düşüncen nedir ? bu kadro yapısıyla oynamak başarı getirir mi?" suali asla sorulmaması gereken bir sorudur. Takım kime göre kısa, Hüseyin Beşok'u saymazsak geçen seneden daha yüksek boy ortalamasına sahip bir takım var! Rancik'ten "bu kadro yapısıyla başarı zor" demesini mi bekliyorsunuz ki böyle bir soru sorma gereği duyuyorsunuz?! Taraftarlar olumsuz düşünüyorsa bunu oyuncaya daha ilk günden aksettirmek psikolojik bir zaafiyet oluşturmaz mı?!

Böyle soruları tarafsız yahut rakip takıma ait bir basın mensubu sorsa olağan karşılayabilirim fakat, Galatasaray TV'de çalışan bir muhabirin/sunucunun yanlış anlaşılmalara ve olumsuz fikirlere sebebiyet vermemek için daha fazla ihtimam göstermesi gerekiyor.

Ahmed Abi ben Galatasaray.org da görmedim röportajı, sadece foruma eklenilmiş okudum, öyle olunca röportajı gerçekleştirenlerin kim olduğuna dair pek bir bilgim yoktu. Elbette resmi siteyle alakası yokmuş röportajın, teşekkür ederim. :)

Ahmet Abi aynı sorun futbol muhabirlerinde de var.Dün Nonda'ya sorulan "Sercan'la kendini kıyaslar mısın?" sorusunu duyunca hayret içinde kaldım.Nonda yine sakin adammış da güldü geçti.

O zaman salonda protesto düşüncesi olanlarda bu düşüncesini rafa kaldırsın.

Sonuçta salonda yönetime gösterilecek tepki bu oyuncularında psikolojisini etkileyecek.

İki ayrı husus sevgili Bayram...

Biri profesyonel personel, diğeri amatör taraftar... Taraftarın tepki vermesi, takdir etmesi, maça gitmek istemesi, gitmemek istemesi vb. kısıtlanamaz; zira bağımlılığı gönüldendir. Profesyonel personelin ise yapması gereken ve yapmaması gereken "zorunlu" işleri vardır. Bizler eleştirebiliriz fakat, onlar "işleri" gereği dışarıya sürekli olumlu haber/görüntü/yorum vermek mecburiyetindeler.

Malesef kanalımızın kanayan yaralarından birisi basketbol bilgisi olmayan spikerlere ve muhabirlere sahip olması.Kanal kurulduğundan beri işinin ehli birisini bulamadılar maalesef.

Maçları izleyen arkadaşlarımızdan öğrendiğim maçlardaki hırsı ve kendini yere atması geçen sezonki yabancılarda görmediğiz güzel bir şey maçını izlemesemde kariyeri,istatislikleri ve maçı izleyen arkadaşlarımızın yazdıklarını okuyunca çok mutlu oldum.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Maçları izleyen arkadaşlarımızdan öğrendiğim maçlardaki hırsı ve kendini yere atması geçen sezonki yabancılarda görmediğiz güzel bir şey maçını izlemesemde kariyeri,istatislikleri ve maçı izleyen arkadaşlarımızın yazdıklarını okuyunca çok mutlu oldum.

Her yönüyle Charles Gaines'i hatırlatıyor.

10 kişi tribüne çağırdık takımı sağolsun en başta gelenlerdendi Rancik. Bence yeni sezonda çok sevilecek.

Hazırlık maçlarındaki performansıyla sınıfı geçti ama pota altı için ona destek olacak biri lazım.

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Hazırlık maçlarındaki performansıyla sınıfı geçti ama pota altı için ona destek olacak biri lazım.
Dediklerine katılıyorum kesinlikle ona destek olcak biri gerekiyor. Tek korkum İstediği ortamı bulamayınca Zizic gibi ayrılmasın.

sanırım sezon ortasında başka bir klüple anlaşır yada ne bileyim en fazla bu sezonun sonuna kadar kalır nerde görülmüşki bizde bir yabancının 2yıl kaldığı onun için 1yıllığına yorum yapmaya bile gerek yok ..

Geldiğinde farklı düşünceler içindeydim ama şuan oynadığı basketbol'uda izleyince en beğendiğim oyuncu oldu