Radoslav Rancik

Re: Radoslav Rancik Galatasaray Cafe Crown?da

Valla ismi bir kere kulağıma hoş gelmedi slovak,sloven basketbolcular nedense bana renksiz gelir rancik'ide öyle sanmıştım ama izlediğimde gördüm aksine hırslı tam sevdiğim oyuncu türü .mirsad tarzı bir basketbolcu karakteri değil ama basketbol hırsı açısından.

Geçen yıl eurocup'taki istatistikleri bunlar özellikle 3 sayı yüzdesi çok iyi :shock: :shock:

PPG: 9.5
RPG: 4.4
APG: 0.4
SPG: 1
2P%: 46.4%
3P%: 42.9%
FT%: 52%

İlk geldiğinde ona kefil olduğumu çok iyi bir oyuncu olduğunu söylemiştim.Şutu olan sırtı dönük oyunu olan savunmadada oldukça sert bir oyuncudur kendisi.Şu ana kadar beni yanıltmadı umarım bütün sezon onun için en az bu kadar verimli geçer.

Chris Owens gittiğinden beridir birebirde kendine pozisyon yaratacak bir uzunumuz yoktu, Zizic i şuta dayalı oynamadığından ve çok kısa süre oynadığından saymıyorum. Maliyet/kalite açısından tam istediğimiz oranı Rancik te tutturduğumuzu düşünüyorum, özellikle diğer uzunlarla uyumu artarsa harika işler çıkarabiliriz.

Behiç Efe Tekin' Alıntı:
Chris Owens gittiğinden beridir birebirde kendine pozisyon yaratacak bir uzunumuz yoktu, Zizic i şuta dayalı oynamadığından ve çok kısa süre oynadığından saymıyorum. Maliyet/kalite açısından tam istediğimiz oranı Rancik te tutturduğumuzu düşünüyorum, özellikle diğer uzunlarla uyumu artarsa harika işler çıkarabiliriz.

ateş stili bile aynı....

Bu sene başında şubede yaşananlardan ötürü yapılan her hamleye şüphe ile bakıldı ve memnuniyetsizlik gösterildi. Rancik de biraz bu yüzden geri planda kaldı. Ancak Can Abi'nin ilk transfer edildiği zaman söyledikleri zamanla ortaya çıktı. Ve oynadıkça Rancik ile iyi bir ietişim oluştu.

Oynadığı maçlarda aktif oyunuyla beraber ana rotasyonumuzun en kuvvetli parçalarından biri olduğunu gösterdi. Hem gayretli ve mücadeleci hem de hücumda aktif oyunuyla birlikte opsiyon oluşturabilen bir oyuncu. Her ne kadar pek yabancılarlarla iki sene devam etmek adetimiz olmasa da Rancik ile oluşan doku uyuşması dikkate alınır ve kalıcı bir oyuncumuz olur, umarım...

Nilay KIZILOK' Alıntı:
Bugunden sonra bir baskasın benim icin Rancik.

Adamsın gercekten.!

İlk macta'da yüregi cok hosuma gitmişti Nilay abla,bugunde sen böyle diyince tüylerimi diken diken ettin..

Aldıgın her kuruş alın terine feda olsun,helal olsun..

Daha farklı bir sevgi oluşmaya başladı içimde.

Valla Tolga o sahne muthisti tum takım soyunma odasına giderken o geldi bizim onumuze bizi alkısladı. Baş parmağı ile supersiniz isareti yapıp, yumrugunu kaldırdı havaya. Soyunma odasına giderken yine alkısladı bizi. Arabada herkes Rancik'i konusuyordu 13 numara superdi kimdi o yaa diyenler.:D

Bende o bu sene geldi Rancik. Superdir dedim.:)

Tolga Kaplan' Alıntı:
İlk macta'da yüregi cok hosuma gitmişti Nilay abla,bugunde sen böyle diyince tüylerimi diken diken ettin..

Aldıgın her kuruş alın terine feda olsun,helal olsun..

1 sene oynar gider işte ona yanıyorum..Böyle adamları takımda tutup her sene üzerine ilave ederek 2 senede gayet güzel işler yapabiliriz..Bu iş bence bu kadar kolay ama nedense istikrarsızlıgı seviyoruz biz..

Bu başlıkla alakalı mı bilemiyorum ama "Bir Şey Yapmalı" başlığı için söylüyorum.

Rancik ve Jasaitis seneye takımımızda mutlaka kalmalı.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Bu başlıkla alakalı mı bilemiyorum ama "Bir Şey Yapmalı" başlığı için söylüyorum.

Rancik ve Jasaitis seneye takımımızda mutlaka kalmalı.
Bu oyuncuları takım'da tutabilecek yatırım'ı yaparsak kalırlar tabi bu oyuncuların takımda kalması için birşey yapmalı yani birşeyleri değiştirmeli değiştiremezsek heryıl olan olur yani bu oyuncular gider yerine başkaları gelir o yüzden "Birşey Yapmalı"