Roland Garros 2009

erkeklerde, olası bir nadal-federer finalini kim kazanır?

• nadal

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    12
safina ya koçu oyun esnasında sinirlerini aldırmasını iyice tembih etmeli. örnek olarak novak ı göstermeli hatta. sakin kalabilse yenebileceği rakibine yenildi 2-0.
seneye artık :p

Emre Yuksel' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":18ccsrl2]Yok Emel bence Emre abi uğursuzluğunu Safina'yada bulaştırmayı başaramıyacak. :p

evet emel, saadet haklı.. bu turnuvada kimi tutsam tepetaklak oldu.. ama safina'ya benim gücüm yetmez.. en baştan beri hiç kaybetmeyecekmiş gibi oynadı.. son maçını da kazanır..

aslında bugün turnuvanın en güzel günü.. erkeklerde yarı finaller oynanacak.. del potro - federer maçı , soderling-gonzalez maçı.. ben federer in yine kaybedeceğini düşünüyorum ama dur bakalım.. monfils i çok kolay geçince biraz fikrim değişti..[/quote:18ccsrl2]
Saadet Unal' Alıntı:
Emre abi sen neymişsin öyle ya ? :p Valla inanılır gibi değil Safina kaybetmek üzere.
Turnuva başından beri müthiş bir performans.Tebrik ediyorum. :p

Ayşegül Aygün' Alıntı:
Tipsiz ama ne yapalım :)

Hop Ne oluyor Ayşegül Hanım ? Federer'e laf yok çarpılırsın valla. :)

Tipsiz Kuznetsova'nın şampiyon olmasına çok üzüldüm. Gerçi Safina'nında ondan geri kalır yanı yok ama abisinin hatrına gözüme güzel görünüyor. :p Bu arada dün maçtan sonra Martin'in Federer'e son derece sıcak ve candan davranması beni çok etkiledi. Kendisini kutluyor bundan sonra yolunun açık olmasını diliyorum. ;) Yarın ki maçı merakla bekliyorum. Federer kazanırsa çok sevinirim ama Soderling'inde kazanması beni çok üzmez. Kendisinin yeri ben de ayrı Nadal'ı eledikten sonra. :)

emel ve saadet,

gerçekten uğursuzluğuma ben bile inanamaz durumdayım:)
madem hep tersi oluyor.. o zaman yarın şampiyon federer diyeyim..
koleksiyon yarın tamamklanır..

bu arada bugün finalden sonra stefi graff ı gördüm. böyle bir kariyer olamaz.. en az kazandığı grand slam turnuvasını 4 kere kazanmış.. inanılmaz.. 1988 de tüm grand slam turnuvalarını ve olimpiyatları kazanmış.. bayan tenisinin gelmiş geçmiş en büyük 2-3 isminden biri.. chris evert olmasa belki de en büyüğü..

Eser Atalay' Alıntı:
Ana dili Fransızca olan olan bir tenisçiyi desteklemeleri gayet normal bence o kadarda hooliganlık yapmadılar,biz daha neler gördük zamanında Henman-Federer maçında Wimbledon da ben Federer e servis topu havadayken bağırdıklarını biliyorum,Atp ve Wta in geldiği milyar dolarlık seviye artık o gentelman ruhunu öldürdü kabul;Fransız veya Avustralya veya İngiltere hepsinde zamanla birlikte tenis kültüründe bir gevşeme olduğu aşikar ama en azından bir kültürleri var hala ,.Dün kü Fransa-Türkiye maçıda spor kültürü meselesinde iğneyi kendimize önce bir batırmamız gerektiğini göstermişdir.

3-4 ay önce avustralya açığı izledik.. finalde herkes federer i tuttu ama nadal ı bozacak tek bir hareket yapılmadı.. son derece centilmendiler.. bu konuda kimse fransızların eline su dökemez eser. 15 sene önce bile bunu konuşuyordu insanlar.. graff-hingis finali 1999..tam 10 sene önce.. hala o gün yapılan terbiyesizlikler konuşuluyorsa fransızlar düşünsün..

Emre Yuksel' Alıntı:
emel ve saadet,

gerçekten uğursuzluğuma ben bile inanamaz durumdayım:)
madem hep tersi oluyor.. o zaman yarın şampiyon federer diyeyim..
koleksiyon yarın tamamklanır..

bu arada bugün finalden sonra stefi graff ı gördüm. böyle bir kariyer olamaz.. en az kazandığı grand slam turnuvasını 4 kere kazanmış.. inanılmaz.. 1988 de tüm grand slam turnuvalarını ve olimpiyatları kazanmış.. bayan tenisinin gelmiş geçmiş en büyük 2-3 isminden biri.. chris evert olmasa belki de en büyüğü..

Aman abi yapma ne olur. Yüreğime inecek valla. :)

ŞAMPİYON FEDERER

Fransa Açık tek erkekler finalinde Roger Federer, Robin Soderling'i 3-0 yenerek, Roland Garros'taki ilk şampiyonluğunu kazandı.
Tenis sezonun tek toprak kort Grand Slam'i Fransa Açık Turnuvası, tek erkekler finaliyle son buldu. Turnuvada Rafael Nadal ve Fernando Gonzalez gibi favori isimleri eleyerek finale yükselen Robin Soderling'in finaldeki rakibi ise dünyanın 2 numarası Roger Federer'di.
Maça çok istekli başlayan Federer, 23 dakika süren ilk seti 6-1 aldı. İkinci set tie-break sonucu yine İsviçreli raketin olurken, Federer çok rahat tempoda götürdüğü maçın üçüncü setini de 6-4 almasını bildi.
Bu galibiyetle kariyerinin 19. Grand Slam finalinde 14. şampiyonluğunu kazanan Roger Federer, Fransa Açık'ta ise ilk kez mutlu sona ulaştı. 2 umaralı seri başı, daha önceki 3 finalini de Rafael Nadal'a karşı kaybetmişti.
Kazanamadığı tek Grand Slam'de ilk mutluluğunu yaşayan Federer, kariyerinin 59. tekler şampiyonluğu sonrası, tüm Grand Slam'leri kazanan tarihteki 6. tenisçi olmayı başardı.

Sandığımdanda kolay bir maç oldu.FEDERER mükemmel bir servis performansı gösterdi.Anlaşılan kendini final maçına saklamış.TEBRİKLER FEDERER.
Artık hem alamadığı Roland Garros'u almış oldu hemde on dört grand slam şampiyonluğu rekoruna ulaştı artık sırada wimbledon var yani on beşinci şampiyonluk var. :)

Emre Yuksel' Alıntı:
madem hep tersi oluyor.. o zaman yarın şampiyon federer diyeyim.
FEDERER bu uğursuzluğu da kırarak ayrıca büyük bir başarıya imza atmıştır.Çünkü bu uğursuzluğa ne Nadal ne Safina nede diğerleri dayanabildi. :)

fransızların yapmadığı terbiyesizlik bir sahaya girmedikleri kalmıştı onuda yaptılar, senaryo belliydi zaten. maçtan sonra Soderling in açıklamaları da bunu gösteriyor...

birgün biri çıkar fransızlara dersini verir eminim,

Halil İbrahim' Alıntı:
fransızların yapmadığı terbiyesizlik bir sahaya girmedikleri kalmıştı onuda yaptılar, senaryo belliydi zaten. maçtan sonra Soderling in açıklamaları da bunu gösteriyor...

birgün biri çıkar fransızlara dersini verir eminim,
Abi 4 seneden beri Nadal bunlara rağmen kazanıyordu ancak bu sene olmadı. Rafa'nın canı sağ olsun.

Federer'e de tebrikler.

Federer artık bir efsane ben de ne yazağımı gerçekten bilmiyorum onun hakkında. Onun sayesinde moralim birazda olsa düzeldi. Federer'imi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Bakalım sitede kaç tane centilmen Nadal'cı var beni ve Emelciğimi kutlayacak ? :) Soderling bugün o muhteşem gülüşü ve konuşmalarıyla beni kendisine hayran bıraktı. 8) Federer için dünyanın en iyi tenisçisi dedi. Federer ile olan maçları hariç başarılar diliyorum Soderling'e .Yolu açık olur inşallah.

Saadet Unal' Alıntı:
Soderling bugün o muhteşem gülüşü ve konuşmalarıyla beni kendisine hayran bıraktı. 8) Federer için dünyanın en iyi tenisçisi dedi. Federer ile olan maçları hariç başarılar diliyorum Soderling'e .Yolu açık olur inşallah.
Söderling işte tipli :) Adam çok sempatik bana tenis nasıl oynanır gösterdi türü birşey söyledi federere:) harika bir şey :) Maçta federer için kolaydı giren seyirci ve nadalsız final güzeldi :)
Saadet hadi iyisin tipsiz ama başarılı:)
Ama Evlisin onun değilsin
Yıllar önce nerdeydin
Çok geciktin federer :)

evet federer benim uğursuzluğumu ile kırdığına göre başarılıdır:)
şaka bir yana koleksiyondaki eksik parçayı tamamladı.. artık 30 lu yaşlara yaklaştı, bir daha bu fırsatı bulamayabilirdi.. değerlendirdi..

federer in eşi vavrinec eski tenisçiymiş.. ama federer tipinde efendi bir sporcudan da böyle bir evlilik beklenirdi.. istese paris hilton a da takılır ama düzgün adam..

rafael nadal ın koleksiyonunda ise roland garros, wimbledon ve avustralya açık var.. ayrıca olimpiyat da var.. o da eminim bir gün abd açığı kazanıp koleksiyonunu tamamlayacaktır..

wimbledona 15 gün kaldı ve bu 15 gün içinde erkek oyunculara ait 4 turnuva var.. bunlardan en önemlisi queens turnuvası londradaki.. nadal bu turnuvadan dizlerindeki sakatlık nedeniyle çekildiğini açıkladı..

bayanlarda ise 3 turnuva var. bunların en önemlisi yine ingilterede oynanacak eastbourne..

Bildiğim kadarıyla sadece Queens deki turnuvadan çekildi.Wimbledon da çimlerde olacak, gerçi o gitsin "kumda "oynası o ayrı..

Emre Yuksel' Alıntı:
wimbledona 15 gün kaldı ve bu 15 gün içinde erkek oyunculara ait 4 turnuva var.. bunlardan en önemlisi queens turnuvası londradaki.. nadal bu turnuvadan dizlerindeki sakatlık nedeniyle çekildiğini açıkladı..

arkadaşlar, şu cümleden nadal ın wimbledon'dan çekildiğini nasıl çıkardınız anlamadım:) direk queens turnuvasından bahsediyorum işte.. bu turnuvadan çekildi demişim. federer ciler hemen heyecanlanmışlar:) ama öyle bir söylenti de yok değil.. wimbledon ın resmi sitesinde bile bahsediliyor bundan..

yalnız şu gerçek ki, nadal ın pes ettiğini ben hiç görmedim.. yine çıkar bir yerde federer in kafasına balyozu indirir:) wimbledonda veya başka bir yerde..