Roland Garros 2009

erkeklerde, olası bir nadal-federer finalini kim kazanır?

• nadal

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    12
federer ikidir direkten dönüyor. bu oyunla finali alırsa gerçekten çok şanslı. bir sözümde taraftarlara olacak, aslında tenis taraftarı bu kadar oyunun içinde olmamalı, hep belirli kişiler kazanınca nerde kalacak bu oyunun güzelliği? madrid de nasıl nadal seyirci sayesinde maçı aldıysa novak karşısında, bugünde federer haas karşısında seyirci sayesinde aldı oyunu.

fransızları oldum olası sevmem umarım kendi tenisçileri o kadar destek vermelerine rağmen elenirlerde bu kadar oyuna müdahale etmek onlara tolga çevik in deyimiyle kapak olur :)

emel dizili' Alıntı:
Bide en dikkat çekici nokta dünkü maçta kort, Söderling'i desteklerken bugün hep Federer'i destekledi,buda önemli bir ayrıntı.

hazır emel yokken bişeyler yazayım dedim hemen gelmişte yazmış bile, dün benimde dikkatimi çekti o durum, sanırım nadal ın federer le karşılaşmasını istemiyor fransızlar, Avustralya'daki duruma düşmesini istemiyorlar çoğu federer hayranı gibi :p

emel dizili' Alıntı:
[quote="Halil İbrahim":1q3k8d2g]hazır emel yokken bişeyler yazayım dedim hemen gelmişte yazmış bile
:)

Bu Nadal hayranları da ikide bir Avustralya Açık'ı hatırlatmak zorunda mı?Ayıp oluyor ama :)[/quote:1q3k8d2g]

Saadet'in Uğur'a yaptıklarına bakarsan bizim bu yaptığımız devede kulak :p

Off ne maç oldu ama ya... Valla ben de maçı izlerken en az Federer kadar stres oldum. Resmen ecel terleri döktüm. Rafael'n elenmesi Federer'i pek iyi etkilememiş bunu ilk 2 set bariz bir şekilde gördük. Neyse ki sürprize izin vermedi Federer. Yolun açık olsun Federer...

del potro, fransız tsonga yı 3-1 eledi, seyirciler tenis değilde sanki basket maçı izliyor gibi habire gürültü yapıp del potro nun moralini bozmaya çalıştılar ama nafile... başka fransız kaldıysa sonları aynı olur umarım :p ....

Halil İbrahim' Alıntı:
del potro, fransız tsonga yı 3-1 eledi, seyirciler tenis değilde sanki basket maçı izliyor gibi habire gürültü yapıp del potro nun moralini bozmaya çalıştılar ama nafile... başka fransız kaldıysa sonları aynı olur umarım :p ....

Sağ olsunlar Fıransızlar bugün Federer'imide çok desteklediler. :) O maçın bir bölümünü izledim. Tsonga toplara hayvan gibi vuruyor. Del Potro'nun onu elemesine sevindim. Bana çok itici geliyor Tsonga.

Halil İbrahim' Alıntı:

başka fransız monfils kalmıştı.. del potro-tsonga maçına benzer bir ortamda, kalabalık, gürültülü ve tenis için namüsait bir ortamda roddick i eledi.. federer bu sene burada oynadığı maçların mutlaka üzerine çıkmak zorunda monfils e karşı.. yoksa tutunamaz.. geçen sene yarı finalde çok zor geçmişti.. bu sefer bence favori monfils..

asıl büyük sürpriz ise jelena jankovic in elenmesi oldu..90 doğumlu , seri başı olmayan Cristea ya elendi Jankovic.. Bu maçın da son setini izledim.. " Tenise doyduk " diye bir tabir vardır ya. Öyle oldu.. jankovic i sevmediğimden sevindim.. bu arada işi oje yapmak olan bir firmada çalışıyorum ama siyah ojeden ve sürenlerden hiç hazzetmiyorum. jankovic de siyah oje sürüyor.. antipatim artıyor..

erkeklerde en iyi oynayanlar gördüğüm kadarıyla davydenko ile del potro.. bu oyunu ile federer in hem monfils i hem de del potro yu yeneceğine inanmıyorum ama sonuçta bu da fedex.. 2 vites yükseltir, rakibi kalmaz..

bayanlarda ise büyük bir yaprak dökümü oldu.. bugün çeyrek final başlıyor..safina(1) ile serena w.(2) duruyor ama ondan sonra kimse kalmadı.. özellikle serena bence finalist oldu bile.. bugün kuznetsova ya yenilmezse bence finale kalır.. safina nın rakipleri azarenka ve sharapova gibi görünüyor.. bunlar daha zor ama safina da en formda oyuncu.. erkeklerde 1-2 finali, bayanlarda sürpriz isimler bekleniyordu tam tersi oldu.. bayanlarda 1-2 finali büyük ihtimal.. tabii çıkıp sharapova, safina yı yenerse - ki şu şartlarda imkansız gibi - işler değişir..

gerçekten bravo.. maşallah dediğim 2 ay yaşamaz, uçağa baksam düşürürüm, deveye baksam çatlatırım.. davydenko çok iyi gidiyor finale vurabilir dedim.. daha cümlemi tamamlamadan adam elendi..gerçi elendiği adam da soderling.. herifçioğlu kumda nadal ı yenmiş , davydenko hafif geldi ağaya.. 3 seti hepi topu 100 dakikada bitirmiş.. bu maç hemen bitince sharapova nın maçına da yetişemeyiz eve artık.. oynasaydınız ya şöyle 5 setlik, 4 saatlik bir maç.. inşallah sharapova elenmez bugün.. peşimde kutup ayıları dolaşıyor.. çölde beni kıstırabilirler.. sıcak yerlerden uzak duruyorum. vay anasına.. adama iyi dedik.. 3 sette 5 oyun almış.. hiç almasaymış. vay anasına..

Emre Yuksel' Alıntı:
gerçekten bravo.. maşallah dediğim 2 ay yaşamaz, uçağa baksam düşürürüm, deveye baksam çatlatırım.. davydenko çok iyi gidiyor finale vurabilir dedim.. daha cümlemi tamamlamadan adam elendi..gerçi elendiği adam da soderling.. herifçioğlu kumda nadal ı yenmiş , davydenko hafif geldi ağaya.. 3 seti hepi topu 100 dakikada bitirmiş.. bu maç hemen bitince sharapova nın maçına da yetişemeyiz eve artık.. oynasaydınız ya şöyle 5 setlik, 4 saatlik bir maç.. inşallah sharapova elenmez bugün.. peşimde kutup ayıları dolaşıyor.. çölde beni kıstırabilirler.. sıcak yerlerden uzak duruyorum. vay anasına.. adama iyi dedik.. 3 sette 5 oyun almış.. hiç almasaymış. vay anasına..
:)
Neredeyse Safina'da gidecekti son anda toparlandı.Bence sorun Davydenko'da değilde Söderling'de.Son seti izleyebildim ama yine gördüğüm kadarıyla adam mükemmel servis atıyor,mükemmel vuruşlar yapıyor, insan sormadan edemiyor şimdiye kadar neredeydin?Sizin bu söylediklerinizden sonra Federer'in şampiyon olacağına inacım biraz daha arttı çünkü siz favori göstermemiştiniz bundan sonrada sakin Federer'i favori göstermeyin. :) Doğrusu böyle iyi bir performans gösteren Söderling karşısında iyi sinyaller vermeyen Federer kötü durumlara düşebilir ama performansları böyle devam ederse.İnşallah en azından Federer adına devam etmez.

Söderling şimdiye kadar nadalla oynadığı maçlardan hep mağlubiyetle ayrılmış, hatta avustralya da sanırım 2-0 dan 3-2 almış nadal 2 yada 3. turda. adam gerçekten iyi oynuyor 220 km ile servis atmıştı sanırım, bu oyunu devam ederse federer in işi çok zor. federer deki bu form düşüklüğü nerden kaynaklıysa artık biran önce toparlamazsa valizi erken toplayacak...

federer in haas maçının sonucunda ne kadar sevindiğine bakarsanız kendi durumunun farkında olduğunu söyleyebiliriz

bu arada nadal ın amcası fransız seyircileri tek kelimeyle nitelendirdi: aptal

Pekin-2008'de tek erkekler şampiyonu olduktan sonra, İsviçreli tenisçi Roger Federer'in 4.5 yıllık liderliğini elinden alarak dünya klasmanında ilk sıraya yerleşen, bu yılki Avustralya Açık'ta şampiyon olan, 4 Roland Garros, 1 de Wimbledon şampiyonluğu bulunan Nadal'ın, 10 gündür devam eden Roland Garros'ta İsveçli Robin Soderling'e yenilerek, turnuvadan elenmesi, hayranları kadar amcası Toni Nadal'ı hayal kırıklığına uğrattı.

Turnuvanın ardından, İspanya'dan Cadena Ser radyosuna bir değerlendirme yapan amca Nadal, Roland Garros seyircilerinin, yeğeni elendiği zaman sergiledikleri davranışlarının ''aptalca'' olduğunu öne sürdü. ''Rafael, geçen yıl Paris Masters turnuvasında sakatlanıp maçı bıraktığında, Fransız seyirciler tarafından yuhalanmıştı. Bu turnuvada da pek az destek gördü'' diyen Toni Nadal, ''Parisli'' seyircilerin, ''Fransızlardan'' da fanatik olduklarını iddia etti.

Nadal, ''Bunu, kendileri de kabul ediyor. Gerçekten de doğru, Paris seyircisi bayağı aptal. Bence Fransızlar, bir İspanyol'un maç kazanmasını istemiyor. Birinin kaybetmesini istemek, kendini eğlendirmenin kibirli şeklidir. Bu, kendilerini üstün gören insanların aptallığını gösterir'' diye konuştu.

Üst üste 5. Roland Garros şampiyonluğunu beklerken, 2005 yılından bu yana bu turnuvada ilk kez bir maç kaybeden Rafael Nadal da maçtan sonra yaptığı açıklamada, Paris seyircisinin kendisini değil, Soderling'e destek verdiğini ve bundan üzüntü duyduğunu ifade etmişti

bende bu sözlerin altına imza atarım. nadal dan dolayı değil, sırf fransızlardan dolayı...
yayınlanmayan maçların özetlerine bakarsanız eurosportta fransızların rakiplerine karşı nasıl davrandıklarını görebilirsiniz. adamlar seyirci falan değil adate holigan. tenis seyircisi böyle mi olur? hele destekledikleri adamlarda tsonga, monfils gibi tribünlere yönelik şarlatanca hareketler yapınca gaza gelmek için bekleyen seyirciler adeta fransız olmayan tenisçiyi sahaya çıktığına pişman ediyorlar, bu oyuna gelmeyenler ise del potro nun yaptığı gibi güzel bir ders oluyor

evet uğursuzluğu sharapova'ya da bulaştırdık..O, davydenko dan da kötü oldu.. zaten yuvarlana yuvarlana, kör topal geliyordu.. cibulkova karşısında tam bir hezimete uğradı.. İlk seti 6-0 kaybetti.. İkincisinde de 5-0 geri düştü.. Arkasından aldığı 2 oyun olmasa, 6-0 / 6-0 elenecekti..

sharapova?nın fikstür avantajı ile yarı finalde safina'nın karşısına kadar geleceği düşünülüyordu ama olmadı.. çeyrek finalde beyaz bayrağı çekti.. gerçi 11 ay tenis oynamamış biri için bu çok başarılı bir dönüş turnuvası oldu.. 11 ay ara üzerine sadece 3 maç yaparak paris?e gelmişti.. çeyrek final iyidir.. zaten hiç bir zaman bir toprak kort oyuncusu olamamıştı.. bu wimbledon?a güzel bir hazırlık oldu..

şimdi 22 Haziran'da Wimbledon başlıyor..Başına yeniden bir kaza bela gelmezse en büyük favori kadar favoridir orada.. Hem formunu geliştirmiş olacak, hem roland garros ile morallenmiş olacak, hem de çok sevdiği çim kortta oynayacak.. kalite her zaman kalitedir.. ben wimbledon?da zirve yapacağını sanıyor ve umuyorum..

Sharapova karizmayı fena çizdirmiş he. :p Bu arada Söderling'i tebrik ederim. Davydenko'yu 3 sette yenmiş. Ayrıca Murray elenmiş. Önümüz açılıyor. Aman nazar değmesin.

yarı finalde Söderling-del potro, federer-monfils eşleşmeleri var, söderling finale çıkabilir aynı oyunu devam ettirirse,
ben en çok federer-monfils eşleşmesine sevindim. fransızların diğer maçta aşırı destekledikleri iki oyuncu birbirine düşmüş bakalım kimi destekleyecekler yoksa oyuna fransız mı kalacaklar...

Tommy Haas karşısında kabus gören Federer'in çeyrek final maçı çok kolay geçti. Federer, Monfils'i 3-0 mağlup edip üst üste 20.kez Grand Slam yarı finali oynamaya hak kazandı...
Setlerde Skorlar
Birinci Set: 7-6
İkinci Set: 6-2
Üçüncü Set: 6-4
TEBRİKLER FEDERER. Anlaşılan vitesi biraz yükseltmiş. :)
Maçı izleyemedim trt yine tbmm tv gösteriyor(trt ye bu sebebden çok kızıyorum madem maçları göstereceksiniz doğru düzgün gösterin yahu), akşama maçları verirler o zaman bakarım ayrıca,
Bayanlarda en büyük favorilerden Serena Williams ile çok formda Svetlana Kuznetsova'nın mücadelesinde tur atlayan Rus tenisçi oldu...
Setlerde Skorlar
Birinci Set: 7-6
İkinci Set: 5-7
Final Seti: 7-5
Bu maç çok dengeli geçti Kuznetsova'yı pek sevmesemde onun kazanmasını daha çok istedim sanki Serena'ya göre biraz daha fazla haketti ve zaten galip geldi.

Halil İbrahim' Alıntı:
hazır emel yokken bişeyler yazayım dedim hemen gelmişte yazmış bile, dün benimde dikkatimi çekti o durum, sanırım nadal ın federer le karşılaşmasını istemiyor fransızlar, Avustralya'daki duruma düşmesini istemiyorlar çoğu federer hayranı gibi :p

Ben sana daha önce "Federer'i neden sevmiyorsun ?" diye sorduğumda "bunu da nerden çıkardın ? ben Federer'ide seviyorum" demiştin. Eğer seviyor halin böyleyse... :p

Roland Garros'ta tek erkeklerde son yarı finalist de belli oldu. Tommy Robredo'yu kolay bir mücadele sonucu mağlup eden Del Potro, yarı finalde Federer'in rakibi oldu..

Setlerde Skorlar

Birinci Set: 6-3
İkinci Set: 6-4
Üçüncü Set: 6-2
Federer Del Potro'yu seviyor, genellikle ona karşı rahat maçlar çıkarıyor bakalım toprakta nasıl bir mücadele olacak?Avustralya Açık'taki Del Petro maçını hatırlıyorumda Federer resmen şov yapmıştı maçı sunan spikerin de değimiyle tam bir tenis resitali sunmuştu.

federer'in elenmesini hep bekliyoruz da adam şaka maka geldi finale dayandı.. del potro , bana göre davydenko ile birlikte en formda tenisçi. federer bu maçı kazanırsa işi bitiriyor benim gözümde..soderling hikayesinin de çok fazla sürmeyeceğini düşünüyorum artık.. aslında soderling- del potro yarı finali çok denk olurdu ama tablonun ters taraflarındalar..

bayanlar da ben de biteli bir 4-5 gün oldu.. safina şampiyon. birine yenilirse çok büyük sürpriz..

Dinara Safina Cibulkova'yı 2 set sonunda yenip finale yükseldi..

Eğer finalde rakibi Kuznetsova olacaksa ben Safina'nın şampiyon olmasını isterim. ;)