Şampiyonlar Ligi 1. Maç : GALATASARAY: 1 - Anderlecht: 1

Selçuk çıktı takım biraz dikine oynamaya başladı . Gerçekten 1 yıl önce açık ara en sevdiğim adamken şu anda en nefret ettiğim adama dönüştü takımda.

Taraftarın oyuncuları ıslaması gayet normal Gs oyuncuların yıllık ücret ile anderlecht oyuncuları yıllık ücretleri arasında dağlar kadar fark var.
Külüp tarihinin en yüksek yıllık oyuncu ücretleri harcanıyor.

Dün bir pozisyon oldu. İlk kez hızlı çıktık ve Sneijder ilk kez çok iyi bir pas attı. Burak çaprazdan karşı karşıya kalı ama vuramadı. Vurmadı değil VURAMADI. Maç oynanırken sahada oyuncusu ıslıklayanlar yüzünden vuramadı. Dün ki maçın tek kaybedeni taraftar yüzünden vuramadı.

Selçuk; dün fazla beğenmedim. Ama bakın girilen pozisyonlara başlangıcında Selçuk ismini göreceksiniz. Bu oyuncuların öz güvenini öyle aldık ki artık bir şey yapamaz hala geldiler.

Bu isimlere Veysel'i de katabilirim. Şimdi ne geçti eline ıslıklayınca? Hiç bir şey oynamayan Sneijder'i, ilk 30 dk sahanın en kötüsü Melo'yu(2. yarı sahanın yıldızıydı) ıslıklayabildin mi? Evet bu oyuncular eleştirilmeli ama artık (pasoligden sonra iyice arttı) tribüne giden müşterilere birinin dur demesi gerek!

Sneijder, Muslera, Selçuk ve Burak'ın yıllık ücret toplamı büyük ihtimalle Anderlecht'in takımının 25 kişilik kadrosunun ücretlerinin toplamından fazladır.

Taraftara müşteri profili yüklenmeye devam edilirse ıslıklama da olur her şey de. Profesyonel bir kulübüz ve kulübün profesyonel çalışanlarının ıslıklanması da gayet doğal. Bu profili ısrarla uygulamaya koyanlar utansın. Bu taraftarın suçu değil, kimse kusura bakmasın.

A2 ye adam göndereceksen Eboue yi alıp Telles i gönder. Sol da hiç kimse yoksa bile Hakan Balta Telles den daha kötü olamaz. 15 senedir sol beksiz oynuyoruz yine oynarız bari sağı kurtaralım.

Asıl acı olan adamların maçtaki kalecisi Normal de 3.kalecisi 20 yaşın daki zat-ı muhterem geçen sene yalnızca 51 dakika oynamış,Profosyonel kariyerinin ilk 90 dakikası ve oda bir şamp.ligi maçı. Bir de bizim 3.kalecimiz olan Eraya bakıyorum. Bir adamların 17 yaşındaki adını bile telafuz edemediğim orta sahasında ki sakalları dahi çıkmamış gence bakıyorum bir de Bizim hala gelmeyen gelecekteki yıldızımız Emre Çolağa. işte Türk futbolcusu ile Avrupa futbolcusu arasında ki uçurum.

Ya bu taraftar ne yapsın neymiş ıslıkla mayınmış , öz güven kaybıymış bırakın bu bahaneleri allah a sen . Selçuk son 2 senedir top mu oynuyor Galatasaray gibi bir klüp te 2 sene top oynamazsan ıslıklanırsın da laf da yersin sonra yok öz güvenimi kaybettim falan bu bahaneler gerçekten komedi .o kadar parayı al sonra öz güven kaybı yaşa oh ne ala memleket

A2 ye adam göndereceksen Eboue yi alıp Telles i gönder. Sol da hiç kimse yoksa bile Hakan Balta Telles den daha kötü olamaz. 15 senedir sol beksiz oynuyoruz yine oynarız bari sağı kurtaralım.

Asıl acı olan adamların maçtaki kalecisi Normal de 3.kalecisi 20 yaşın daki zat-ı muhterem geçen sene yalnızca 51 dakika oynamış,Profosyonel kariyerinin ilk 90 dakikası ve oda bir şamp.ligi maçı. Bir de bizim 3.kalecimiz olan Eraya bakıyorum. Bir adamların 17 yaşındaki adını bile telafuz edemediğim orta sahasında ki sakalları dahi çıkmamış gence bakıyorum bir de Bizim hala gelmeyen gelecekteki yıldızımız Emre Çolağa. işte Türk futbolcusu ile Avrupa futbolcusu arasında ki uçurum.

Bizimkilerde hemen öz güven kaybı oluyor aman onlar bulunmaz hint kumaşı pamuk bizim oyuncular incinirler .

Dün bir pozisyon oldu. İlk kez hızlı çıktık ve Sneijder ilk kez çok iyi bir pas attı. Burak çaprazdan karşı karşıya kalı ama vuramadı. Vurmadı değil VURAMADI. Maç oynanırken sahada oyuncusu ıslıklayanlar yüzünden vuramadı. Dün ki maçın tek kaybedeni taraftar yüzünden vuramadı.

Selçuk; dün fazla beğenmedim. Ama bakın girilen pozisyonlara başlangıcında Selçuk ismini göreceksiniz. Bu oyuncuların öz güvenini öyle aldık ki artık bir şey yapamaz hala geldiler.

Bu isimlere Veysel'i de katabilirim. Şimdi ne geçti eline ıslıklayınca? Hiç bir şey oynamayan Sneijder'i, ilk 30 dk sahanın en kötüsü Melo'yu(2. yarı sahanın yıldızıydı) ıslıklayabildin mi? Evet bu oyuncular eleştirilmeli ama artık (pasoligden sonra iyice arttı) tribüne giden müşterilere birinin dur demesi gerek!

Kıyamam gerçekten vuramamış mı? Çok mu üzülmüş? Odasına kapanmış, yorganın altına girmiş ağlıyormuş hatta şu an dimi?

Dünyanın her yerinde uzun süre iyi performans vermeyen kişi ıslıklanır. Hadi bakalım Messi 7-8 hafta gol atamasın sahada ruh gibi dolaşsın o Barselona tribünleri neler yapıyor görün. 2 sezon önce her sezon fiks 50 gol atan Ronaldo'yu takım 3-4 hafta kötü gidince ıslıkladı taraftar. Bunlar ne böyle dominant bir oyun oynuyor ne de sahada mücadele ediyor. Ben ilk sezon geldiğindeki 12 gol 20 asist beklemiyorum oyunu ileri aç diye bekliyorum lakin yana pastan kendini alamıyor.

İnsan şu taraftarın tepkilerini yedirmek için bile oynar yahu.

Geç kalınmıştır. Sen o tepkiyi forma ve kaptanlık bandı Fenerbahçe maçında çıkarıldığında daha sert bir şekilde verecektin. Ama o zaman tepki gösterenleri çeşitli ortamlarda vefasızlıkla suçlayanlar şimdi ona küfrediyor. O gün kadro dışı bırakmalıydı yönetim sezon sonuna kadar. Bir şey daha ekleyelim kendisinin gece hayatı pek bir renklidir. O yüzden yormuyor maçlarda kendini.
Ha tek hatalı o mu? Tabi ki değil. Sen oturduğu yerden 2,5 senedir para kazanan adamın ücretini 34 yaşına kadar artar bir şekilde uzatırsan sende hatalısın.
3 hoca geçti bu sürede. 3 ü de kesmiyorsa onlarda hatalı.
Burak zaten ayrı bir vakadır. Üzerimizde ki bir lanet gibi.
Maça gelirsek hoca çok kötü yönetti maçı. 2.yarıya en az 2 oyuncu değiştirmeliydik. Bruma ve Olcan ikilisi girmeliydi ve oyunu açmalıydık. Belki Tarık da Veyselin yerine.
Dzemali ve Pandev'i de hemen silmemeli taraftar. Chedjou reis deniliyor şimdilerde kendilerine,zamanında neler dendi.

Banane Real'den Barcelona'dan. Paranın esiri olmuş yerleri örnek vermeyin. O zaman Arena'da Fb'li oyuncu gol attığında sevincinin fotoğrafını da çekin. Bunu Barca-Real maçlarında gördük. Normal yani.
Ben taraftar profilinin müşteri profiline kaymasını ibretle ve korkuyla izliyorum.

Benim dediğim basit. Beni anlamıyorsan bak Muslera anlatmış. https://vine.co/v/OWWFruMlezz Bu adam takımın en çok destek verilen ve sevileni. O bile isyan ediyorken o protestoya maruz kalanı düşünün.

Ulan daha ilk oynadığımız hazırlık maçında küfür yemeye başladı adam. Kendi taraftarından hazırlık maçında!!

Not: Bu yazdıklarım Burak, Selçuk ya da herhangi birinin savunması değil. Tribündeki sözde takımı destekleyenlerin yaptığı yanlışa vurgu için. Yoksa Selçuk dün dibine kadar eleştirilmeyi hak etti. Burak için aynı şeyi düşünmüyorum.