Şampiyonlar Ligi 1. Maç : GALATASARAY: 1 - Anderlecht: 1

Bu maçla eşik aşıldı artık bu birliktelik devam edebilecek gibi değil. Galatasaray ve Selçuk 'un yolları ayrılmalı. Biz de mutlu olalım o da mutlu olsun.

Taraftar = Taraftar. Para verdim müşteriyim zihniyetini kabul etmiyorum. Ama artık dönem müşterilerin.

Sabri; kara kaşına gözüne hayran değilim ama senin 1. sağ bek alternatifinden iyiyse o adam oynar. Not: 2012-2013 sezonun Galatasaray'da en çok isabetli orta yapan oyuncusu.
Herkes 10 yıldan bahsediyor. 10 yıl boyunca daha iyisini çıkartamamanın suçlusu Sabri mi?

Kaan Bey size tek soru sorayım. Sabri'yi biz serbest bırakalım hangi yabancı takım talip olur ? Bence kimse istemez.Sabri yıllardır Galatasaray'a birşey vermemiş bir adamdır. Son 5 yılın en iyi sağ beki Eboue'dir ama onunda kendini atma gibi kötü huyları var.

Chedjou ya da milyon eurolar alan büyük yabancı oyunculara karşı (anlayacakları dilde) küfür et, sürekli ıslıkla bak bakalım ne olacak. Kalıyor mu profesyonellikleri :D

Eleştirmek başka bir şey. Ona itiraz eden yok zaten. Melik Cem, basketbol konusunda sen benden daha bilgilisin. İstediğin kadar parayı al sürekli seni ıslıklayan kendi taraftarın olursa, özgüvenin yerle bir olursa o şutları sokabilir misin?

Ekstra yazmayayım. Evet söyleyenler önemli. Çünkü söylediklerini yapabildikleri için o kişiler olabilmişler. Söylenildiği kadar kolay değil.

Chedjou daha kötüsüne maruz kalmadı mı geçtiğimiz sezon? Kadroya alınmıyordu ve dahası sezon sonu gayet iyi oynamasına rağmen bütün transfer sezonu yollanmaya çalışıldı adam.

Bu arada az önce açıklanan yds'den aldığım 95 ile bir süre ne Selcuk'u ne de Burak'ı umursamamaya eleştirmemeye karar verdim. :D

Kaan Bey size tek soru sorayım. Sabri'yi biz serbest bırakalım hangi yabancı takım talip olur ? Bence kimse istemez.Sabri yıllardır Galatasaray'a birşey vermemiş bir adamdır. Son 5 yılın en iyi sağ beki Eboue'dir ama onunda kendini atma gibi kötü huyları var.

Bazı konularda bir türlü anlaşamıyoruz. Ben Sabri muhteşem bir sağ bek demiyorum ki. Dediğim basit.
Bu ülkede yabancı sınırı var mı? Var.
Bu yüzden mecbur olarak o bölgede Veysel oynamak zorunda mı? Evet.

Yani içinde bulunduğumuz duruma bakıp konuşmak lazım. İçinde bulunduğumuz durumda Sabri kadroda olmalı. Bu kadar basit.

Takım 11 tane messi den Ronaldodan oluşmaz.

En azından bir tane oyuncu ki bu kaptan dır takımı ve oyunculara saha için de sahip çıkar. Bülent Korkmazın kaptanlığını hatırlayın. Saha için de en efendi Hakan Şükür bile kaptanlık yaptığı dönemde saha için de adeta kaplan kesiliyordu.

En azından sabri saha için de arkadaşlarını kollamayı bilirdi. Kollama dediysek mahallenin abisi gibi vay sen bizim elemana dayılanmışsın gel buraya deyip ağız burun dalmasını kastetmiyorum. Ama hiç değilse son fener maçın da Meloya yaptıkları gibi saha için de takım arkadaşını yalnız bırakıp baskı altına aldırmazdı. Belki lider değildir sabri ama Bu özelliği bile kestiği kötü ortalardan ziyade daha önemli bir katkıdır takıma

Selcuk'u bu hale getırenler utansın 2 senedır bu takım oyuncak gıbı oynandı herkes bı taraftan cektı. sonuçları yenı yansımaya başladı. Selcuk bırakacak gıdecek yerıne kıme teslım edeceksın? Artık hersey bızım ıcın yenı başlıyor ınsallah bu takım sağlam krakterlerden oluşuyordur aksı halde düşünmek bıle ıstemıyorum.

Hayatını garantiye almış Selçuk elbette yatışa geçer.
Galatasaray Sportif AŞ, profesyonel futbolcumuz Selçuk İnan ile sözleşme yenilendiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamayla bildirdi. KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Profesyonel futbolcumuz Selçuk İnan'ın sözleşmesinin 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarına ait mali şartları aşağıdaki gibi değiştirilmiş ve sözleşmesi 2016-2017, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarını kapsayacak şekilde uzatılmıştır.

- 2014-2015 sezonu için 2.750.000 Euro sabit transfer ücreti ve 25.000 Euro maç başı ücret
- 2015-2016 sezonu için 2.800.000 Euro sabit transfer ücreti ve 25.000 Euro maç başı ücret
- 2016-2017 sezonu için 2.850.000 Euro sabit transfer ücreti ve 25.000 Euro maç başı ücret
- 2017-2018 sezonu için 2.900.000 Euro sabit transfer ücreti ve 25.000 Euro maç başı ücret
- 2018-2019 sezonu için 2.950.000 Euro sabit transfer ücreti ve 25.000 Euro maç başı ücret

Bu sözleşmeye imza atan adam bu paraları istediği gibi oynayacakta. Yok öyle sözleşme zamanı profesyonel iş sahaya çıkmaya geldi mi amatör ruh.

Ve Sabri bu takıma zarardır.

Maç sonrası açıklamalara bakıyorum da herkes son 20 dakika diyor , efsaneydi diyor. Öyleyse ben bu futboldan gram anlamıyormuşum. Herşeyi geçtim rakip takımın hocası şunu dedi maçtan sonra : '' Ben rakip kanatlardan gelmediği için 2 bekimi de kanat oyuncularından seçtim.'' Ben Prandelli olsam şu açıklamadan sonra rakip antrenörün elini sıkar ve istifa ederim.
Chedjou da 8 tane kendi kalesine gol atsa gıkımı çıkarmam artık. O pozisyonun gol olup olmaması da değil mesele . Mesele o çabayı görmek. Herif benden çok sesvindi golden sonra :D
Selçuk ve Burak hiç ağlamasınlar. Kimse de savunmasın. Ben sahada 3 milyon euroyu hakeden oyuncu istiyorum. Eskiden yabancı 3 Türk 1 alırdı diye ağlardı Türkler ama Wesley hariç en çok parayı bu 2 oyuncu almıyor mu ? Öyleyse ağlamayacaklar ve işine bakacaklar.
Dzemaili iyi oyuncuya benziyor ama yabancı kontenjanını yemelik oyuncu mu emin değilim. Rolü oturmadığı için susuyorum ve kendisine süre veriyorum. Ama ne yalan söyliyim takımı umursaması hoşuma gitti.
Bruma bu takımda her türlü oynar. O son pas tercihleri de oynaya oynaya gelişecek zaten. 1 hata yapar 2 hata yapar ama üçüncüde fişi çekmeyi öğrenir.
Melo 3lü orta sahada kayboluyor resmen. Melo defans önünde kesici olmak için fazla özellikli bir oyuncu. İlla bu mevkide oyuncu kullanılacaksa Selçuk kullnılmalı.
Son olarak Veysel Galatasaray futbolcusuysa ben kendimi taksim meydanında asarım. Sabri gönderilmeyi haketmiştir bunda yönetime katılıyorum. Elano'ya pas atmayan , Lincoln'ü dışlayan Sabriyi Ardayı unutmadık ve Sami Yen'de maç izleyen herkes görmüştür bunu. Ayrıca Galatasaray kaptanı o aptal reklamda oynamaz. Kendisine gerizekalı dedirtmez para için. Kusura bakmayın ben demiyorum bunu ; o reklam filminin teması zaten Sabri'nin gerizekalı olduğu teması üzerine. Ama yönetim bu adamı gönderiyorsa yerine en iyisini alıp koymak zorunda. Bu işin raconu bu olmalıydı.

Dün bu adam Selçuk oldu yarın Melo olur. Hala aldığı parayı yazıp duruyoruz. Selçuk gönderilsin zerre umrumda değil. En ağır şekilde de eleştirilsin.

Ama sen çıkıp daha sezonun başında (2 hafta olmuş lig başlayalı) CL'nin ilk maçının 60. dakikasında kendi oyuncunu ISLIKLAYAMAZSIN. Bu yaptığın senin müşteri zihniyetinde yaklaştığın benimse gönül verdiğim takıma ihanettir. Bunun da hiç bir mazereti ya da bahanesi yok. (Murat üstüne alınma tabi eğer tribünde olup ıslıklamadıysan. Genel yazıyorum.)

Dün bu adam Selçuk oldu yarın Melo olur. Hala aldığı parayı yazıp duruyoruz. Selçuk gönderilsin zerre umrumda değil. En ağır şekilde de eleştirilsin.

Ama sen çıkıp daha sezonun başında (2 hafta olmuş lig başlayalı) CL'nin ilk maçının 60. dakikasında kendi oyuncunu ISLIKLAYAMAZSIN. Bu yaptığın senin müşteri zihniyetinde yaklaştığın benimse gönül verdiğim takıma ihanettir. Bunun da hiç bir mazereti ya da bahanesi yok. (Murat üstüne alınma tabi eğer tribünde olup ıslıklamadıysan. Genel yazıyorum.)

Sence 2-3 maçlık bir şey mi var bu ıslıkların arkasında? 2012-2013 sezonundan beri her maç dibe doğru gitti. Herkes Sneijder geldi bozuldu dedi oysa Sneijder gelmeden düşüş başlamıştı. Serbest düşüş yaşıyor. Ve evet aldığı parayı sabaha kadar konuşurum. O paraları istemesini bilen o paranın hakkını verecek. Kulüp bana 140 tl'ye forma, 20 tl'ye atlet satıyorsa ben de o paraların harcandığı adamların doğru düzgün oynamasını bekleyeceğim. Dün benim açımdan kredisi bitti. Belki bu maçta ben daha ölmedim der dedim ama adam yatışa geçmiş.

Maç sonrası açıklamalara bakıyorum da herkes son 20 dakika diyor , efsaneydi diyor. Öyleyse ben bu futboldan gram anlamıyormuşum. Herşeyi geçtim rakip takımın hocası şunu dedi maçtan sonra : '' Ben rakip kanatlardan gelmediği için 2 bekimi de kanat oyuncularından seçtim.'' Ben Prandelli olsam şu açıklamadan sonra rakip antrenörün elini sıkar ve istifa ederim.
Chedjou da 8 tane kendi kalesine gol atsa gıkımı çıkarmam artık. O pozisyonun gol olup olmaması da değil mesele . Mesele o çabayı görmek. Herif benden çok sesvindi golden sonra :D
Selçuk ve Burak hiç ağlamasınlar. Kimse de savunmasın. Ben sahada 3 milyon euroyu hakeden oyuncu istiyorum. Eskiden yabancı 3 Türk 1 alırdı diye ağlardı Türkler ama Wesley hariç en çok parayı bu 2 oyuncu almıyor mu ? Öyleyse ağlamayacaklar ve işine bakacaklar.
Dzemaili iyi oyuncuya benziyor ama yabancı kontenjanını yemelik oyuncu mu emin değilim. Rolü oturmadığı için susuyorum ve kendisine süre veriyorum. Ama ne yalan söyliyim takımı umursaması hoşuma gitti.
Bruma bu takımda her türlü oynar. O son pas tercihleri de oynaya oynaya gelişecek zaten. 1 hata yapar 2 hata yapar ama üçüncüde fişi çekmeyi öğrenir.
Melo 3lü orta sahada kayboluyor resmen. Melo defans önünde kesici olmak için fazla özellikli bir oyuncu. İlla bu mevkide oyuncu kullanılacaksa Selçuk kullnılmalı.
Son olarak Veysel Galatasaray futbolcusuysa ben kendimi taksim meydanında asarım. Sabri gönderilmeyi haketmiştir bunda yönetime katılıyorum. Elano'ya pas atmayan , Lincoln'ü dışlayan Sabriyi Ardayı unutmadık ve Sami Yen'de maç izleyen herkes görmüştür bunu. Ayrıca Galatasaray kaptanı o aptal reklamda oynamaz. Kendisine gerizekalı dedirtmez para için. Kusura bakmayın ben demiyorum bunu ; o reklam filminin teması zaten Sabri'nin gerizekalı olduğu teması üzerine. Ama yönetim bu adamı gönderiyorsa yerine en iyisini alıp koymak zorunda. Bu işin raconu bu olmalıydı.

Veysi Elano'nun elinden topu alıp kendi kullandı kaç tane serbest vuruşu. Sözlüklerde bakıyorum biri çok güzel yazmış STSL'yi kapatsalar bizim Türk futbolculara Avrupa'dan talip çıkar mı? Talip çıksa burada aldıklarını alırlar mı?

Kaan abi ıslıklama dediğimiz olay maç sonunda olur onu kabul ediyorum ama ben çaba göremiyorum Selçuk'ta. Ve bunu kendisne yakıştıramıyorum herşeyden önce. Ve Selçuk'un takım oyununa hiçbir katkısı yok. Bu hücumda da böyle savunmada da böyle malesef.

Sence 2-3 maçlık bir şey mi var bu ıslıkların arkasında? 2012-2013 sezonundan beri her maç dibe doğru gitti. Herkes Sneijder geldi bozuldu dedi oysa Sneijder gelmeden düşüş başlamıştı. Serbest düşüş yaşıyor. Ve evet aldığı parayı sabaha kadar konuşurum. O paraları istemesini bilen o paranın hakkını verecek. Kulüp bana 140 tl'ye forma, 20 tl'ye atlet satıyorsa ben de o paraların harcandığı adamların doğru düzgün oynamasını bekleyeceğim. Dün benim açımdan kredisi bitti. Belki bu maçta ben daha ölmedim der dedim ama adam yatışa geçmiş.

Abi aldığı parayı konuş. Eleştir. Bak ben olsam değil sözleşme yenilemek Fb maçı sonrası kapı önüne koyardım diyorum. Bunlarda sıkıntı yok. Olay bunu takımı kötü etkileyecek şekilde yapmak. Tek dediğim bu.

Bir de adil olmak. Bu konuda adil miyiz? Hiç değiliz. Bu da başka bir eksimiz.

Abi aldığı parayı konuş. Eleştir. Bak ben olsam değil sözleşme yenilemek Fb maçı sonrası kapı önüne koyardım diyorum. Bunlarda sıkıntı yok. Olay bunu takımı kötü etkileyecek şekilde yapmak. Tek dediğim bu.

Bir de adil olmak. Bu konuda adil miyiz? Hiç değiliz. Bu da başka bir eksimiz.

Çokta adiliz. Veysel'i ıslıklamam. Çünkü yetenekleri belli beklenti belli. Lakin Selçuk bilerek sahaya kendini vermiyor. Ne zaman tepki almalı Selçuk? Misal aynı Selçuk kendi için taraftarla tartışan Muslera'ya aynı durumda destek olur muydu?

Çokta adiliz. Veysel'i ıslıklamam. Çünkü yetenekleri belli beklenti belli. Lakin Selçuk bilerek sahaya kendini vermiyor. Ne zaman tepki almalı Selçuk? Misal aynı Selçuk kendi için taraftarla tartışan Muslera'ya aynı durumda destek olur muydu?

Murat, hala bana hatalarını yazıyorsun. Bende sana katıldığımı tekrar ediyorum yine. Ama kardeşim bunu takıma zarar vererek yapamazsın. Öyle bir yazışıyoruz ki okuyan beni Selçuk tarafı seni anti Selçuk tarafı sanır. Benim derdim o takım sahadayken takımı bozacak şeyler yapmamak.

Sneijder geçen senenin 2. yarısı hariç ne top oynadı bizde? Ne zaman ıslıklandı? Drogba, geçen senenin tamamın da ne top oynadı bizde? Ne zaman ıslıklandı? Bana adiliz deme.

Ben adilim ama o konuda çünkü takımımı ıslıklamam.

Bu arada dün Veysel'de ıslıklananlar arasındaydı.

Murat, hala bana hatalarını yazıyorsun. Bende sana katıldığımı tekrar ediyorum yine. Ama kardeşim bunu takıma zarar vererek yapamazsın. Öyle bir yazışıyoruz ki okuyan beni Selçuk tarafı seni anti Selçuk tarafı sanır. Benim derdim o takım sahadayken takımı bozacak şeyler yapmamak.

Sneijder geçen senenin 2. yarısı hariç ne top oynadı bizde? Ne zaman ıslıklandı? Drogba, geçen senenin tamamın da ne top oynadı bizde? Ne zaman ıslıklandı? Bana adiliz deme.

Ben adilim ama o konuda çünkü takımımı ıslıklamam.

Bu arada dün Veysel'de ıslıklananlar arasındaydı.

İşte orada ıslıklayanlar kendine bakacak Veysel'i. Ne bekleniyor. Drogba zaten sezon son 10 maçı yoktu. Taraftarda adamın takılmak için geldiğinin farkında. Sneijder ise geldi 3 ay doğru düzgün antreman yapmamıştı. Toparlanması bir 3 ayı buldu ve sezon bitti. Sonra ise toparlandı. Bence geçen sezonun tamamında iyi oynadı.
Ve tekrar soruyorum takıma zarar gelmesin diye ses etmeye etmeye artık dönülmez bir noktaya geleceğimize bugün tepki vermek daha doğru değil mi? O'nu Xavi ile kıyaslayan da bu taraftardı unutmasın. Seni anlıyorum lakin artık tepkiler takıma zarar veriyor noktası çoktan aşıldı. Adam 2 yıldır top oynamıyor.

İşte orada ıslıklayanlar kendine bakacak Veysel'i. Ne bekleniyor. Drogba zaten sezon son 10 maçı yoktu. Taraftarda adamın takılmak için geldiğinin farkında. Sneijder ise geldi 3 ay doğru düzgün antreman yapmamıştı. Toparlanması bir 3 ayı buldu ve sezon bitti. Sonra ise toparlandı. Bence geçen sezonun tamamında iyi oynadı.
Ve tekrar soruyorum takıma zarar gelmesin diye ses etmeye etmeye artık dönülmez bir noktaya geleceğimize bugün tepki vermek daha doğru değil mi? O'nu Xavi ile kıyaslayan da bu taraftardı unutmasın. Seni anlıyorum lakin artık tepkiler takıma zarar veriyor noktası çoktan aşıldı. Adam 2 yıldır top oynamıyor.

Abi top oynamasını geç. Benim de dahil olduğum taraftarın bir kısmı özür bekliyor. Selçuk kaptan olduğu Fenerbahçe maçında formayı bıraktı gitti. Bu konu hakkında Selçuk'un bir tane açıklaması yok. O an o maç bir nevi savaş gibi bir dönemdi. Bir insan böyle bir hareket yapan lidere bir daha güvenir mi? Melo o maçta taraftarın ruhu oldu.

Adam uzun zamandır kötü, yönetim ve teknik ekip ise adeta ödüllendirircesine zam yaptı ve her maç oynuyorlar. Bunda 5+3 saçmalığının da etkisi var. Başkasını oynatsan ve saçma bir yenilgi alsak bu sefer de müşteri zihniyeti oynamadıkları için yenildik der. Selçuk uzun zamandır kötü kabuk ama cezası maç sırasında ıslıklama değil. Yedek kalır, para cezası alır küserse gider. Ama maç sırasında ki böylesine önemli bir maçta ıslıklama Selçuk'a değil tüm oyunculara verilen bir ceza bana göre. Nitekim Muslera'nın tepkisini de bu şekilde anladım.

Futbolcu ıslıklamak bize has bir eylem değil... Dünyanın her yerinde taraftarlar, memnuniyetsizliklerini ıslıklarla dile getirir. Ki burası Türkiye... Geçmişte çok daha beter durumları yaşadık. Tribünlerin koro halinde, kendi oyuncusuna sövdüğüne şahit olduk. Tesisleri basıp, oyuncuları tartakladıklarını gördük. Bunların yanında ıslıklama hiç bir şeydir.

Gülü seven dikenine katlanır. Pek çok insanın 50 sene çalışsa elde edemeyeceği hayatı, hemüz 20'li yaşlarında yaşıyorsan; paraya, şöhrete sahipsen; bunların avantajlarını sonuna kadar yaşıyorsan; dezavantajlarına da katlanacaksın.

Evet, futbolcu ıslıklanmaktan rahatsız olabilir; morali bozulabilir. Ancak bunu, kötü performansın bahanesi olarak öne süremez. Gerçekten futbolcuysan, hem de "yıldız" oyuncuysan, mücadelen ile o ıslıkları susturursun. Başını öne eğip sahayı terk etmezsin.

Adam uzun zamandır kötü, yönetim ve teknik ekip ise adeta ödüllendirircesine zam yaptı ve her maç oynuyorlar. Bunda 5+3 saçmalığının da etkisi var. Başkasını oynatsan ve saçma bir yenilgi alsak bu sefer de müşteri zihniyeti oynamadıkları için yenildik der. Selçuk uzun zamandır kötü kabuk ama cezası maç sırasında ıslıklama değil. Yedek kalır, para cezası alır küserse gider. Ama maç sırasında ki böylesine önemli bir maçta ıslıklama Selçuk'a değil tüm oyunculara verilen bir ceza bana göre. Nitekim Muslera'nın tepkisini de bu şekilde anladım.

Maaş zamlarının nedeni düşüşlerinin Sneijder'in maaşını dert etmeleri olarak görüyorum. Yönetim yapalım zammı dedi lakin elde patladı. Muslera içinde Dünya Kupasında iyi performans bekliyorlardı lakin o da çok kötü oynadı ve transfer olmayınca elde kaldı. İyi ki de kaldı.