Şampiyonlar Ligi 1. Maç : GALATASARAY: 1 - Anderlecht: 1

Prandelli'den bahseden yok.
Bir Veysi kardeş bahsetmiş.
Ya adam ne oynattığıni bilmiyor.
Eksik olan Anderlecht bizi ezdi resmen abiler,kardesler.
Ya bu kadar saçma taktik görmedim ben.
Bu kadar rezil oyun görmedim.
Galatasaray bizim bildiğimiz Galatasaray değil.
Takımda ruh yok.
Dzemali ve Pandev transferlerini gördük.
Bu takımda Olcan niye oynamaz anlamış değilim.
Şu saatten sonra hedefimiz sadece deplasmanda ki Anderlecht maçını kazanıp 3.lugu kovalamak olmalı.
Büyük hayaller büyük kırıklıklar getirir çünkü...

Prandelli'den bahseden yok.
Bir Veysi kardeş bahsetmiş.
Ya adam ne oynattığıni bilmiyor.
Eksik olan Anderlecht bizi ezdi resmen abiler,kardesler.
Ya bu kadar saçma taktik görmedim ben.
Bu kadar rezil oyun görmedim.
Galatasaray bizim bildiğimiz Galatasaray değil.
Takımda ruh yok.
Dzemali ve Pandev transferlerini gördük.
Bu takımda Olcan niye oynamaz anlamış değilim.
Şu saatten sonra hedefimiz sadece deplasmanda ki Anderlecht maçını kazanıp 3.lugu kovalamak olmalı.
Büyük hayaller büyük kırıklıklar getirir çünkü...

Nihat nedir bu ruh? Terim seyretmedi mi Real'den 6 yerken. Ben geleli bir kaç ay olmuş adama niye laf diyeyim? Biliyor muyum maç taktiğini? Adam biliyor mu Türk futbolcusunun hızlı oynamaktan aciz olduğunu? Selçuk 2 sezondur serbest düşüş yaşıyor. Terim neden el koymadı kendi döneminde ? Ya da neden böyle kötü oynattı milli takımı? Şu Terim'i öveceğim diye geleli 3 ay olmuş adamı yermek olmaz.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nihat nedir bu ruh? Terim seyretmedi mi Real'den 6 yerken. Ben geleli bir kaç ay olmuş adama niye laf diyeyim? Biliyor muyum maç taktiğini? Adam biliyor mu Türk futbolcusunun hızlı oynamaktan aciz olduğunu? Selçuk 2 sezondur serbest düşüş yaşıyor. Terim neden el koymadı kendi döneminde ? Ya da neden böyle kötü oynattı milli takımı? Şu Terim'i öveceğim diye geleli 3 ay olmuş adamı yermek olmaz.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Murat Abi,Terim'i nerde övdüm şu yazıda.
Terim'in hiç hatası yoktur demek büyük ayıp.
Tabiki Terim'in hatası vardı.
Real'den 6 yenilir. Schalke de çok gol yedi Atletico'da.
Ama Prandelli maçı okuyamiyor.
Maç öncesi analizi ve kadro tercihleri doğru olmuyor.
Gerçekten çok yetersiz olduğunu düşünüyorum.
Ne yalan söyleyeyim Mancini'yi geçen sene hiç beğenmedim.
Ama daha önce de dediğim gibi.
Gelen gideni aratırmış.
Tabiki umarım yanılırim ama Prandelli çok durmaz gibime geliyor.
Allah'tan hayırlısı artık...

Selçuk uzun süredir rakiplerin en büyük kozu konumunda. Böyle rezil bir futbol oynanamaz. Maestroymuş.. Islık az bile ona. İki senedir her maç sinir krizleri geçirmek zorunda mı taraftar? Yedek kulübesi diye birşey var kardeşim. Kimse bundan daha berbat oynayamaz zaten istese de! Ben şahsen bundan sonra Selçuk'un oynadığı maçları izlemeyi düşünmüyorum.

Sneijder'e laf eden ise çarpılır adama ayak uydurabilen mi var takımda? Defanstan gelip top alıyor adam. Pek gözükmese de takımı en fazla sahiplenenlerden biri aynı zamanda. İnsaf yahu!

Bu takımdan Muslera-Melo-Wesley çıksın ŞL'de tek bir puan bile alınamaz. Süper ligde de kümede kalma savaş verir.

AVRUPA: Şampiyonlar Ligi - Grup Aşaması
17.09. 21:4572 Ajax0 - 1PSG
17.09. 21:4571 AS Roma5 - 0CSKA Moscow
17.09. 21:4571 Ath. Bilbao0 - 0Shakhtar
17.09. 21:4572 Barcelona1 - 0APOEL
17.09. 21:4570 Bayern0 - 0Manchester City
17.09. 21:4571 Chelsea1 - 1Schalke
17.09. 21:4573 FC Porto5 - 0BATE
17.09. 21:4571 Maribor0 - 0Sporting

Bayern 1 - 0 Man. City
Porto 6 - 0 Bate
Barcelona 1 - 0 Apoel
Athletic 0 - 0 Shakthar
Roma 5 - 1 Cska Moskova
Ajax 1 - 1 Paris
Chelsea 1 - 1 Schalke
Maribor 1 - 1 Sporting Lizbon

Real Madrid'in yaşayan efsanesi Casillas bile ıslıklanıyorsa Selçuk efendi hiç trip atmaya hakkı yok ıslıklanmaya .

Bir de anlamadığım bir konu var. Hasan Şaş söyledi bunu tvde. Türk topçusu ıslıklanmayı kaldıramıyormuş. Napalım kutlama mı yapalım mücadele etmeyen oyuncu için ? Bıktım artık bu Türk oyuncunun hocanın TÜrk'ü korumasından. Sonra neymiş biz yabancı hayranıymışız. Chedjou kıçını yırttıdün ama geçen sene o da ıslıklandı.
Yüzde yüz futbolun reklamında Rıdvan diyor ya hani ''Çocukken baba top top top diye ağlıyorsun 60ında halı sahaya gidiyorsun bi de 15 sene bu işten para yiyorsun böyle güzel meslek mi var hem meslek hem hobi'' diye. Yalan söylemiyor. Kimi formasını çıkarır maçın ortasında , kimi umursamaz , kimi mücadele etmez. Bu ne yahu kimsiniz siz ? Xavi'yle karşılaştırılırken , Ronaldo gibi adam denirken taraftar süper ; ıslıklayınca taraftar kötü. Tekrar ediyorum maç içinde ıslığa ben de karşıyım ama o oyunculara üzüldüğümden filan değil ; Galatasaray zarar görmesin diye. Yoksa hiç bir Galatasaray sporcusu Galatasaray'a zarar verdiği sürece umrumda değil. Selçuk ve Burak ise Galatasaray'a hizmet edeceğiz diyorlarsa kalsınlar ve adam gibi işlerini yapsınlar. Ama yok triplere girceklerse Florya'nın halen daha 5 tane kapısı var.

Gelişigüzel okudum son sayfayı.Dün de 55-90 arasını sessiz izledim.Şu konuda anlaşalım,oyuncuları ıslıklayanların bilinç ve Galatasaraylılık düzeyi sizlerin 5'te 1'i dahi değil.Staddaki aynı bölümler ve benzer profil önceki sezon takımın kilit oyuncusu olan Hamit'i ıslıklıyordu.Şimdi Passolig sonrası tribün kültürü yüksek,sesi tok kitlenin staddan çekilmesiyle iyice palazlandılar.
Bu insanları ve pespaye tavırlarını anlar cümlelerle lütfen kendinizi değersizleştirmeyin.Selçuk'u Fenerbahçe maçı sonrası silen,Burak'ı ise son dönemde iyi niyetli bulmakla birlikte yeterince benimseyememiş bir insanım.Fakat sınırlı yeteneğine rağmen yırtınan,ilk yarıda o ters kademeyi yapan Veysel'in yuhalanmasını bana kimse anlatamaz.Yeni transfer Dzemaili'nin pozisyonlarda aldığı anlık tepkileri de kimse anlatamaz.Bilhassa Hamit'i yuhalayacak kadar futboldan bihaber AVM tayfası tarafından yuhalanmasını hiç ama hiç anlatamaz.
Tribünler Passoliglilere,Arena da bu dingillere kalmayacak.En başta Melo-Muslera-Sneijder-Semih için,devamındaysa Prandelli için sezonu köstek olanlarla geçirecekleri için çok üzgünüm.
Bir parça kırgın olduğum grup ise Passolig'in ne olduğunu bildiği halde stadda yer almaya devam eden,Galatasaray'ı içselleştirmiş insanlar.Eskiden stadda oranımız 20'de 1 gibi bir şeydi,şimdi biz yokuz dün taş çatlasın 200'de 1'diniz.Bu yalnızlıkla,bu kadar yabancısı olduğunuz bir kitleyle sezonu nasıl tamamlayacaksınız?

Maçı izleyenlerin dikkatini çektimi bilmiyorum benim saydığım rahat bir 7-8 pozisyon da sneijder olsun selçuk olsun telles olsun Burağa ofsaytta diye pas atamadı o kadar bariz açık şekilde defansın ilerisindeydi ki bir de pas gelmeyince ellerini kaldırdı. Hele bir pozisyon da ceza sahası dışın da pandev topu aldı defans arkası pas atarım kaleciyle karşı karşıya kalır diye Burağı aradı burak ise hemen dibindeydi

Veysel'in ıslıklanmasını kabul etmiyorum çünkü kapasitesi belli ayrıca adamın ilk şampiyonlar ligi maçı eli ayağına dolaştı.
Dün Mehmet Demirkol birşey söyledi ama bakıyorum gözden kaçmış dedi ki; Selçuğun çevresini biliyorum eski formuna dönecekse o çevreden kurtulmalı o çevre sürekli olumsuz yönde etkiliyor selçuğu dedi.

Ayrıca Sabri ve Emre Çolak konuşulmayacak kadar değersiz insanlardır. O reklamda oynaması aptal olduğunun kanıtıdır. Size çok kısa bildiğim bir olayı anlatayım. GS Florya tesislerinde A takım, Teknik ekip ve Alt yapı hocaları aynı yerde kahvaltı eder. Dışarda sevgilimizi eşimizi götürüp 40-50 TL verdiğimiz sınırsız kahvaltılardan daha iyi leziz bir kahvaltısı vardır Florya'nın. Emre Çolak ve Sabri idman öncesi gelip Ekmek üstüne şokella mıdır nedir o çikolatalı kremi sürüp az peynir 3-4 dilim ekmek hop idmana. Ama bunu bir duyum saymayın bu bir net bilgidir. Drogba ve Dany bir kahvaltıda ikisi toplamda 10-12 yumurta beyazı şekersiz çay hindi salamı peynir bal ve pekmez yiyerek ve bolca yiyerek idmana çıkıyorlarmış. Fark burada işte. Dany'e kızarız ama adam diyor ki evet bende yetenek yok ama bire birde Ronaldo'ya bile kafa tutarım.

Burak Yılmaz : Golü kaçırsam yuhalanacaktım o yüzden varamadım.

Şu arkadaşa okkalı bir yürü git demek lazım tabii burda kibarca yazdım.Burak bey , Futbolcu dediğin orada zaten topa vurmaz driblinge devam edip plase yapar ama senin gibi tek meziyeti topu tepmek olan ve onu bile tam beceremeyen birisinin korkması doğaldır.Şayet ordan o açıdan 10 şutun 7 şini kaleci çıkarır sen de bunu biliyorsun dribling desen topu bir kere daha dürtebilecek kafa ve kapasite sende yok at boku taraftara nasılsa senden kralı yok

Burak Yılmaz : Golü kaçırsam yuhalanacaktım o yüzden varamadım.

Şu arkadaşa okkalı bir yürü git demek lazım tabii burda kibarca yazdım.Burak bey , Futbolcu dediğin orada zaten topa vurmaz driblinge devam edip plase yapar ama senin gibi tek meziyeti topu tepmek olan ve onu bile tam beceremeyen birisinin korkması doğaldır.Şayet ordan o açıdan 10 şutun 7 şini kaleci çıkarır sen de bunu biliyorsun dribling desen topu bir kere daha dürtebilecek kafa ve kapasite sende yok at boku taraftara nasılsa senden kralı yok

Sevgili kardeşimin yazdığı bizim taraftar profilinin aynası.

Hayatı gol atmak olan adama akıl veriyoruz. :Vay anasını be...

Bu kardeşler büyüyor, stada gidiyor. Sonrası ise yine aynı haberde gizli Veysel; "Henüz 10. dakikada ilk orta yaptığım pozisyonda yakın tribünlerden ana avrat küfür edenler oldu. Bir an düşündüm deplasmanda mı oynuyoruz diye. Maç boyu sürekli kendi taraftarımızdan küfür yedim. Bunu hak edecek ne yaptık?"

"Bunu hakedecek ne yaptık" diye sormuş ya Veysel; maç kasetlerini baştan açıp dikkatlice izlesin, ne yapıp ne yapmadığını kendi de görecektir. O orta açıyorum diye teptiği topları herhangi bir halı sahada tepse maç sonunda s.ktiri yer.
Türkiye'deki mağdur edebiyatı resmen futbola da sıçramış durumda.

Bu arada yapılan haber hiç inandırıcı değil. Yakın arkadaşına dert yanmış mış :) Zaten bugün medya organlarına baktığında nasıl bir ortamda olduğumuz daha net anlaşılıyor.

Melik Cem; sezonun ilk maçında Micov, Arrodori (gerçi onlar yabancı) Kerem, Sinan, Ege oynarsa Nikolov ilk atışını kaçırdığında ya da kötü oynadığında ana avrat söv. Hak ediyorlar ya.

Bant mı bağlasın millet ağzına maç izlerken 10. Dakika orta açmış trübünler homurdanmışmış.bu arkadaşlar büyüyor stada gidiyor yazmışsın Kaan abi ben kendimi bildim bileli her yerde her ortamda maç izledim yaklaşık 10 yıldır , defalarca stada gittim ben 7 yaşındayken de tribünde hata yapan futbolcuya küfür edilirdi şimdi de ediliyor yeni moda oldu bu futbolcuların hata yapınca küfür yiyoruz moralimiz bozuluyor diye ağlaması.Türkiye burası insanlar çocuklarını bile küfür ederek seviyor bu küfür yiyoruz diye ağlayan arkadaşlarında muhtemelen noktası virgülü bizimle aynıdır ama bahane olsun diye bunu ortaya atıyorlar maalesef sizde yiyorsunuz.
Bu endüstriyel futbol geldi böyle oldu taraftar değişti tarzı argümanlarda çok saçma gören sahada Metinler , Bülentler var da insanlar onları ıslıklıyor sanacak Burak bey 3 milyon Euro maaş alıyor az yesin de kendisini orda topa vurmaktan korkmayacak psikolojik seviyeye getirecek bir psikolog tutsun o zaman %90 nında asisti yapan adamın emeği olan bir golden sonra taraftara şekil yapmakla kral olunmuyor

Galatasaray formasını gıyıp sahada yeteneklerı dahılınde elınden gelen en ıyısını
yapan her oyuncu değerlıdır benım gözümde hele bunlar bıde altyapıdan çıkmış ise değeri kat kat artar.
Veysel'in ıslıklanmasını kabul etmiyorum çünkü kapasitesi belli ayrıca adamın ilk şampiyonlar ligi maçı eli ayağına dolaştı.
Dün Mehmet Demirkol birşey söyledi ama bakıyorum gözden kaçmış dedi ki; Selçuğun çevresini biliyorum eski formuna dönecekse o çevreden kurtulmalı o çevre sürekli olumsuz yönde etkiliyor selçuğu dedi.

Ayrıca Sabri ve Emre Çolak konuşulmayacak kadar değersiz insanlardır. O reklamda oynaması aptal olduğunun kanıtıdır. Size çok kısa bildiğim bir olayı anlatayım. GS Florya tesislerinde A takım, Teknik ekip ve Alt yapı hocaları aynı yerde kahvaltı eder. Dışarda sevgilimizi eşimizi götürüp 40-50 TL verdiğimiz sınırsız kahvaltılardan daha iyi leziz bir kahvaltısı vardır Florya'nın. Emre Çolak ve Sabri idman öncesi gelip Ekmek üstüne şokella mıdır nedir o çikolatalı kremi sürüp az peynir 3-4 dilim ekmek hop idmana. Ama bunu bir duyum saymayın bu bir net bilgidir. Drogba ve Dany bir kahvaltıda ikisi toplamda 10-12 yumurta beyazı şekersiz çay hindi salamı peynir bal ve pekmez yiyerek ve bolca yiyerek idmana çıkıyorlarmış. Fark burada işte. Dany'e kızarız ama adam diyor ki evet bende yetenek yok ama bire birde Ronaldo'ya bile kafa tutarım.

Galatasaray formasını gıyıp sahada yeteneklerı dahılınde elınden gelen en ıyısını
yapan her oyuncu değerlıdır benım gözümde hele bunlar bıde altyapıdan çıkmış ise değeri kat kat artar.

Peki Cumhur Bey yetenekleri dahilinde hiçbirşey yapmıyorlarsa ? Veya yetenekleri olmadığı için yapamıyorlarsa ? O zaman sormazlarmı adama yeteneksiz adamın Gs'de ne işi var diye.

Aydın yeteneğini heba etti geçen sezon serbest kaldığında bir Allah'ın kulu teklif yapmadı. Menajeri porto istiyor falan diye salladı. Sonuç sırf ŞL kadrosunda alt yapı oyuncusu olsun diye 900 bin dolara anlaşma yapıldı. Sabri zaten yeteneği yoktu lakin bir şekilde kaldı bunca yıl. Ve Galatasaray seni istemiyorum dediği halde kimse talip olmadı.
Menajer başarısı ve akçeli ilişkilerle bunca yıl toplasan 10 maç ancak katkı vermiş adamlar takımda kaldı. Emre Çolak futbolcu mu yoksa yokluk içindeki bir fakirin çocuğu mu belli değil. Kazandıkları paralarla ancak araba alsınlar mankenlere yedirsinler.

Yılda 3 milyon dolar kazan ıslıklanınca ağla. 10 yıldır ortalama 1 milyon dolar kazan ama katkın ancak 10 maç olsun. Sonra Galatasaray vefasız. Verdiği paraları geri mi istedi? Kapılarına 4-5 tane lüks araç çekene kadar en azından çalış yetenek kazanmazsın ama en azından doğru şut çekersin, doğru pas atarsın nerede nasıl hareket edeceğini öğrenirsin.