Sedat İncesu

İmparator'un başlığındaki ilk mesaj böyle olsun istemezdim.

Hocamız geçen sezon yapmış olduğu açıklamalardan ötürü bu sezon ceza aldı. Beşiktaş maçında takımın başında olamayacak. Henüz detayları bilmiyorum. En kısa sürede öğrenip, aktarmaya çalışacağım.

Sahada durduramadıkları takımımızı, masa başı oyunları ile hiç durduramazlar!
 
"Yalnız Değildir" başlığına yazmayı düşünüyordum; ama Ernoyan iyi düşünmüş bu şekilde.

Sedat Hoca'mız Facebook'ta iletisine şöyle yazmış:

Sedat İncesu

Bugün itibarı ile Federasyonumuz tarafıma 5 maç ceza aldığımı tebliğ etti çok teşekkür ediyorum. Verdiğim savaşın şeref madalyası olarak göğüsümde taşıyacağım... Gerçekleri söyleyecek kadar cesur olan tüm sporcularım ve dostlarım adına diyorum ki son söz daha söylenmedi...
Altına yaptığı yorumu:

Sedat İncesu

Bu spor yanlislarla savasan 5 -10 cesur adam sayesinde biryerlere geldi. Bir ben bilirim verdigim savasi bir de benimle savasan sporcular ama en onemlisi Allah bilir. Bu dunyada beni yerler bitirirler ekmegimden ederler ama ben gece yastigima basimi koydugumda huzurla uyuyorum bu bana yeter. 6 ay da verirler omur boyu da men ederler artik herseyi bekliyorum. Cok dediler hocam konusma isine bak cocugunu dusun aileni dusun diye aba altindan sopa da gosterdiler. Bende diyorum ki benim cocugum babasi susup sisteme uyup kendi cocugum kardesim gibi gordugum engellilere yapilanlara sesini cikarmayacaksam hic buyumesin. Hepimiz silinip gidecegiz ama tarih yazacak sampiyonluklari ve o sampiyonluklarin ne bedellerle kazanildigini.
Açıktan yazdığı için, yazdıklarını alıntıladım buraya.

Türk sporunun ne kadar pis bir şekilde yönetildiğini iyice görüyoruz. Bu ülkeye kazandırılmış en güzel başarıları yaşatan insana bu şekilde davranılıyorsa, artık diyecek pek bir şey kalmıyor sanırım.

Sedat Hoca'mızın yanında olmalıyız her şekilde. Bunu yönetim de göstermeli sonuna kadar!
 
Malum yöneticinin tekerlekli sandalye basketbol oyuncularına dair yorumlarını hatırlarsınız. Koçumuz da bunlara yönelik bir tepki göstermişti. Netice itibariyle 5 maç ceza almış durumda. Ortada çok büyük pislikler dönüyor. Tepkimizi koymalıyız!
 
Çok şaşardım gerçkten şu ülkede Türk sporunu bir yere getirmeye çalışanlara ödül verilse . Biz olmasak siz olmazdınız Tekerlekli sandalye federasyonu bunuda bilin .
 
Başarılarına imza attığı takımın rengi sarı-kırmızı olmasa, yağcılıkta sınır tanımasa heykeli dikilir, ödül yağmuruna tutulurdu.

Bizde de hata var, yönetimde de ama hatası olmayan kişi uğraşmak zorunda kalıyor böyle üfürükten işlerle... Klavye başında yanındayız Sedat Hocam!..
 
Başarılarına imza attığı takımın rengi sarı-kırmızı olmasa, yağcılıkta sınır tanımasa heykeli dikilir, ödül yağmuruna tutulurdu.

Bizde de hata var, yönetimde de ama hatası olmayan kişi uğraşmak zorunda kalıyor böyle üfürükten işlerle... Klavye başında yanındayız Sedat Hocam!..
İşte durum budur Onur hocam. En çok da bu koyuyor insana.

Başarılarında bile yanlarında olamıyoruz ki kötü günlerinde olabilelim.

İlk mesajı attığımdan şu ana kadar çoktan organize olup, gerekli tepkiyi gösterebilmeliydik.
 
Önemli olan Beşiktaş maçına çıkarmamaktı. Bunu başardılar ama yeterli olmadı.

2 maç sonra tekrar takımımızın başında sahaya çıkabilecek.

Vakit olsa yazılacak o kadar çok şey var ki...
 
Bazen haklı olarak eleştiriyorsunuz ama olaya hakim olduğum kadar (çok hakim değilim) size destek olmaya çalışıyorum Twitter'dan falan arkadaşlar. Tabii bu haklılığınızı ortadan kaldırmıyor. Çok eksik kaldık.
 
Metin Bey,

Hocamız geçen sene Tekerlekli Sandalye Federasyonu'nu ve başındakileri eleştiren, oldukça çarpıcı bir yazı yazmıştı. Bu yazısında Milli Takım kamplarında yaşananlar ve federasyon yöneticilerinin neler yaptığını anlatmaktaydı. Anlatılanlar gerçekten korkunç şeyler ama hocamız zaten uzun zamandır böyle olaylara maruz kalıyor. Biliyorsunuz kendisi geçen seneye kadar Avrupa ikincisi ve Olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Milli Takım'ın hocasıydı.

Bu olay sebebiyle şu andaki TBESF hocamıza gıcık durumda ve onu durdurmak için de ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Geçen seneki play-off saçmalığı (bütün maçlar tarafsız sahada ve lig liderinin hiç bir avantajı olmadan oynandı), 2-3 sezondur oyuncularımızın her maç tabiri caizse dayak yemesi, Beşiktaş'ın sponsorlarının aynı zamanda federasyonu finansal olarak desteklemesi... Yine de böyle bir ortamda takımımız çatır çatır topunu oynayarak şampiyon olmuştu.

Bu sene de hocamız bu açıklamaları sebebiyle 5 maç ceza aldı, fakat tahkim kurulu cezasını 3 maça indirdi. Bunun hiç bir önemi yoktu, zira amaç deplasmandaki Beşiktaş maçına takımı hocasız çıkarıp yenilmemizi sağlamaya çalışmaktı. Çünkü deplasmanda istedikleri gibi at koşturabilirlerdi, ama bunu da başaramadılar.

Artık hocamızı spordan men etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Biz de burada tepki vermeye çalışıyoruz malesef.
 
Bugünkü maçta dev bir pankart açılmış; "Başarıların cezası bu mu, alayınıza SEDAT İNCESU"

Takım yakında Ankara´ya gelecek diye biraz ağırdan alıyorum ama kendimi de suçlu hissediyorum, yaşanan bu süreçte İstanbul´da bir maça gidip hocamıza ve Engelsiz Aslanlar´a destek veremediğim için.
 
Bugün Engelsiz Aslanların en büyük mimarı sevgili Sedat Hoca'mızın doğum günü.
Doğum günün kutlu olsun İmparator,bizimle beraber nice seneler daha geçirmen dileğiyle.
 
Hiç denilecek kadar az ilgi gösterilen bir branşta, sıkılmadan, küçümsemeden, vazgeçmeden yıllarca bize gururlandıran ekibin belki de en önemli ismi... İyi ki doğdun Sedat İncesu, nice güzel, başarılı, sarı kırmızı senelere...
 

Üst