Seneye bu Kadroyu Koruyabilecekmiyiz?

Yabancılardan bazıları takımda kalmalı..Yıllardır yabancı oyuncuları silbaştan düzenliyoruz ; eğer başarı isteniyorsa bazılarının tutulması şart..

Eğer başarı isteniyorsa istikrar kesin gereklidir. Murat Hoca ve onun kadrosu ile sağlayacağımız istikrar bizi başarıya götürür. Ana temellerini attığımız kadroya yapacağımız takviyeler ile çok iyi işler yapabiliriz. Bundan sonra alacağımız oyuncular artık bize seviye atlattıracak ve kendinin farklı olduğunu hissettirecek oyuncular lazım. Yerli uzun konusunda Kerem Gönlüm, Ermal ve Kaya gibi Türk uzunlardan biri düşünülmeli. Ayrıca Real'den ayrılacak olan Kerem'in ismi bizle geçiyor. Yabancılarda ise Johnsen gidecektir zaten. Diğerleri ise kendilerinden daha kariyerli(Avrupa anlamında), Avrupa'yı tanıyan tecrübeli oyuncular alınmalı. Kırksay ve Lavrinovic buna örnektir. Fakat bu oyuncular oynadıkları takımlar itibari ile biraz hayalidir.
Seneye Murat Hoca ile daha da iyi yerlere geleceğimize şüphem yok...

Türk oyunculardan fazla bir kaybımız olmaz,çoğu kalacaktır.Yabancılar ise büyük ihtimal değişecektir.Seneye gerçekten zirveye oyayacak,UlebCup da yine çok başarılı olacak bir kadro oluşturulacaktır,kendimizi bu yıl iyi tanıttık ve önümüzdeki yıl 2.3. tercihler değil 1.tercihlerimizin bizi seçeceği bir dönem olacaktır.Tabii Cafe CROWN,maddi destek artışıyla birlikte.

owens,dee(nba gidecek),britton johnsen,hite ın yerine 4 tane yabancı kaliteli olsa yeter euroleague de başarılı olabiliriz böyle yaparsak. ama gaines kesinlikle kalmalı

Bu sezon Avrupa'da yakaladıgımız başarı ve prestijle önümüzde ki sezon daha kaliteli isimler getirecegimize inanıyorum. Özellikle Tufanla iyi ikili olabilcek Shumpert vari bi Small Forvet getirebilirsek tadından yenmez.
Ayrıca önümüzde ki sezon tüm yabancılarla yollar ayrılacaktır.Her zaman oldugu gibi !
Bu takımda önümüzdeki sezon kalmasını istedigim yegane yabancı Charles Gaines'dir. 8)

ilk önce coach deiştirilmeli sonra eldeki oyuncular tutulmalı takımda oyuncularla coach arasnda muhteşeö iletişim kopukluğu var

Alper Gülgen' Alıntı:
ilk önce coach deiştirilmeli sonra eldeki oyuncular tutulmalı takımda oyuncularla coach arasnda muhteşeö iletişim kopukluğu var
Bunu gerçekten mi söylüyorsun şu anda bizim büyük hayaller kurmamızı sağlayan koç kim? Sence Murat Hoca'dan iyi bir Galatasaray anlayışını oyunculara öğretecek onlarla iletişim kuracak bir koç bulabilirmiyiz. İstikrar için ilk önce koç takımda kalmalıdır. Murat Hoca ile bunu başaracağız...

Alper Gülgen' Alıntı:

Yeter arkadaşım yeter !!

Her mesajında Murat Hoca var..

Sabırları zorluyorsun gerçekten.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Alper Gülgen":1vsp6jam]ilk önce coach deiştirilmeli sonra eldeki oyuncular tutulmalı takımda oyuncularla coach arasnda muhteşeö iletişim kopukluğu var
Bunu gerçekten mi söylüyorsun şu anda bizim büyük hayaller kurmamızı sağlayan koç kim? Sence Murat Hoca'dan iyi bir Galatasaray anlayışını oyunculara öğretecek onlarla iletişim kuracak bir koç bulabilirmiyiz. İstikrar için ilk önce koç takımda kalmalıdır. Murat Hoca ile bunu başaracağız...[/quote:1vsp6jam]
tmm murat hoca çok efendi olabilir ama işin taktik ve teknik kısmında yetersiz diğer sampiyonluğa oynayan koçlardan çok eksiği var

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Alper Gülgen":2zanfcdd]ilk önce coach deiştirilmeli sonra eldeki oyuncular tutulmalı takımda oyuncularla coach arasnda muhteşeö iletişim kopukluğu var

Yeter arkadaşım yeter !!

Her mesajında Murat Hoca var..

Sabırları zorluyorsun gerçekten.[/quote:2zanfcdd]
ne diosun sen ya eleştiri yapamıyacakmıyız bana göre yetersiz kardeşim herkesin fikri başka

Ya Murat hoca yetersiz tamam hepimiz kabul ediyoruz ama daha ortada elle gösterilebilecek bir başarısızlık yokken niye bu kadar konuşup taraftarın moralini inancını zedeliyosunuz.Her yenilgiden sonra çıkıp Murat hoca gitsin o gitsin bu gitsin demek marifet mi veya takımımıza bişey mi kazandırcak söyleyinde bizde ona göre davranalım..!
Lütfen sinirlerimize hakim olalım bazı eleştirilerimizi sene sonuna saklayalım ozmn herşeyi enine boyuna tartışırız.Çok bişey istediğimi düşünmüyorum lütfen biraz sağduyulu olalım lütfen..!!

Kaliteli Turk oyuncu alamayacagimiza gore..Bir Tutku,Kaya,Kerem Tunceri gibi isimleri alirsak Murat,Cemal,Cenk o zaman gitsin derim kesinlikle..

Coach konusunda ise soyle diyebilirim,Murat Ozyerin eline Cska Moskova'yi verseler Final-4 yapmasi cok zor olur.Yani Murat ozyere endeksli ultra kaliteli bir takim kurmak cok buyuk risktir.

Ya biz bu koçla çeyrek finale çıkmadık mı? ULEB'te Asvel, Canria, Girona gibi rakipleri yenmedik mi? O zaman koçla zamanlamalı müdahaleler yaptı da şimdi ne oldu. Her koç hata yapar. Bu koçun şampiyonluk tecrübesi var. Ergin Ataman'ın yarım bıraktığı işi tamamladı. Üstelik o zamanın Efes'ini süpürerek. O zaman coaching'i zayıf değilmiydi. Derseniz ki Murat Hoca hiç mi hata yapmadı. Belkide çok yaptı... Ama şunu unutmamak gerekir hatalarından ders almasınıda bilen ve kendisini geliştiren bir insan. Bizle birlikte yeniden gelişecek bir koç. Zaten şu ülkedeki elle tutulur kaç koç var? Ergin Ataman, Aydın Örs, Murat Didin, Oktay Mahmudi... Ee başka var mı???
Yani sonuç olarak elimizdeki kendi içimizden olan bir değere sahip çıkmalıyız...

Bu kadroyu kesinlikle korumalıyız.Ve artık belirli bir kadromuzun olması lazım.Çünkü başarılı takımların kadrolarına bakıcak olursak hep kadroları 3 senelik veya 4 senelik.Ben kesinlikle korunmasını isterim bu kadronun.Tabi 1-2 ekleme veya 1-2 gönderme olabilir.

Murat Özyer daha tecrübesiz ve genç bir koç.Ama çok iyi kişilerin yanında çalışmış biri ve basketbol kültürü çok fazla.Nasıl Dee Brown'un Robert Hite'ın vs vs Avrupa'da öğrenmesi gereken çok şey var,Murat Özyer'inde Avrupa'da öğrenmesi gereken şeyleri var.Ama eminim Murat Özyer 3-4 sene sonra Türkiye'nin sayılı koçları arasına girecektir.

Murat hocayı burda elestirenlerde sizin kadar seviyo ama galatasarayı daha cok seviyoruz.Murat hoca su yanlıslardan vazgecse süper olucak ritim bulan oyuncuyu yanına alıyo anlamıs degilim bunu bir kez degil bir cok kez gördügüm için söylüyorum eger dee kalırsa solomonu ezer gecer seneye giderse cok uzaklara gitmeye gerek yok bence baris ermis takıma katkısı olucak bir oyuncu eger kerem kadar iyisi yada yabancı olarakda cok kaliteli gelmıcekse dee nın yrıne ben baris derim !!!

Volkan Ozger' Alıntı:
Murat hocayı burda elestirenlerde sizin kadar seviyo ama galatasarayı daha cok seviyoruz.Murat hoca su yanlıslardan vazgecse süper olucak ritim bulan oyuncuyu yanına alıyo anlamıs degilim bunu bir kez degil bir cok kez gördügüm için söylüyorum eger dee kalırsa solomonu ezer gecer seneye giderse cok uzaklara gitmeye gerek yok bence baris ermis takıma katkısı olucak bir oyuncu eger kerem kadar iyisi yada yabancı olarakda cok kaliteli gelmıcekse dee nın yrıne ben baris derim !!!
içimden geçenleri sölemişsin saol

Gaines-Cuneyt-Huseyin disinda degistirmeliyiz daha iyiyleri ile...

Kerem Tunceri-Hosley-Zaza Pachulia-Kaya Peker-Ender Arslan-Tutku Acik-Asim Pars vs....

Aydin Ors-Erman Kunter-Murat Didin 3'lusunden birisi ile anlasmaliyiz derim..