Seneye bu Kadroyu Koruyabilecekmiyiz?

gaines kesinlikle kalmalı ayrıca hite da kalmalıdır...diğer 3 transfer ise avrupalı oyuncu olmalıdır...avrupa basketbol kültürünü yakalamalıyız

Daha öncedende yazdığım gibi NBA patentli değil, Avrupa patentli oyuncuların gelmesi daha doğru olacaktır.
Sonuçta Avrupa'da boy gösteren bir takımız vede NBA oyuncularının Avrupa basketboluna alışması biraz zaman alabiliyor.
Avrupa patentli oyuncular ile daha büyük başarılara koşabiliriz.

NBA 1 - Avrupa 4 oyuncu olması daha iyidir kadroda.. Yani bana kalsa 5 Avrupa'lı alırımda, yinede en kötü ihtimal 1 NBA oyuncusu olabilir.

1/Oyun Kurucu/PG:
Gerek artili eksili yabanci limitleri yuzunden, gerek mevkii'nin getirdigi sorumluluk
yuzunden buraya iki adet birinci sinif oyuncu lazim. Ben mumkunse Dee Brown ile devam
etme taraftariyim. Kisisel web sayfasindan okudugum kadari ile kendisi biraz "Hakan Sukur"
duygusalliginda bir arkadas, henuz NBA'de olmamayi kabullenememis, bu sezona "bu da gelir,
bu da gecer" mantigi ile yaklasiyor, bu da performansini oldukca etkiliyor. Eger bu
bunalim modundan cikartilir ise bence Solomon, Penn falan hikaye olur karsisinda.
Dee'nin yanina (arkasina, yedegine demiyorum, bu iki adam da takimin "birinci pg'i" olacak)
kalbim Engin Atsur diyor. Ancak Engin Turkiye'ye gelir mi, bizimkiler onu alabilir mi
muamma. Engin olmazsa, Ender Aslan, o da olmadi Kerem Tunceri.

2/Skorer Guard/SG:
Birinci secenek kesinlikle saglikli bir Tufan Ersoz olmali. Tufan 2'yi de 3'u de oynayabilen,
bence "yildiz" statusunu hak eden biri. Neyse, Tufan'i kimseye anlatmaya gerek yok, yeter ki
saglikli olsun! Tufan'i yedegine Robert Hite ve Murat Kaya'yi tutabiliriz, hem de boylece
kadroda buyuk degisiklik yapmis olmayiz. Bazilariniz Murat'a burun kivirabilir, ama Murat
hem genc, hem de bu yil epey 1 numara oynama tecrubesi kazandi.

3/Kisa Forvet/SF:
Quinton Hosley, nokta. Yedegine Cenk Akyol, ve eger Euroleague'e gidersek (nasil olacak bilemedim)
dogu Avrupali bir 6. yabanci.

4/Uzun Forvet/PF:
Ermal Kuqo ismi gecmis forumda. Ermal'in yetenekleri tartisilmaz, ancak kendisi epey koyu
bir Fenerbahce'lidir. Bu elbette profesyonel bir sporcunun oynamasina engel degil, ancak
bu pozisyona Besiktas'ta oynamasina ragmen koyu bir Galatasaray'li olan Kaya Peker'i
tercih ederim. Charles Gaines ile beraber bu pozisyonu gayet basarili bir sekilde goturebilirler.
SF kisminda bahsettigim "dogu Avrupali 6. yabanci" da SF/PF oynayabilen biri olarak secilebilir.

5/Pivot/C:
Lavrinovic! Tabii gonul Siena'dakini ister, ancak Kazan'dakine de raziyim. Hemen arkasinda
defansif rotasyon icin Fatih Solak, ve gelecegin Milli pivotu olarak Emre Bayav.

Gozden cikardiklarim:

Chris Owens; cok istikrarsiz, yeterince atletik degil. Orta siralarda oynayacak bir takim icin
iyi olabilir, ama ben tuttugum takimin basa guresmesini istiyorum.
Cuneyt Erden; Takimi genclestirmek adina kendisi feda ettim, ozur dilerim.
Erdem Turetken; Chris Owens icin soylediklerim gecerli, basa guresecek bir takimda, i ih.
Huseyin Besok; Icim agladi, ama kendisini Emre Bayav ile takasta kullandim =), hem gitsin,
son 2-3 sezonunu yetistigi kulupte gecirsin.

En nihayetinde gonlumdeki Galatasaray <buraya sponsor ismi giriniz> Erkek Basketbol Takimi
kadrosu soyledir;

Dee Brown/Engin Atsur
Tufan Ersoz/Robert Hite/Murat Kaya
Quinton Hosley/Cenk Akyol/Dogu Avrupali 6. yabanci (sakalli tavernaci?)
Kaya Peker/Charles Gaines
Lavrinovic/Fatih Solak/Emre Bayav

Özerk Alpay' Alıntı:
1/Oyun Kurucu/PG:
Gerek artili eksili yabanci limitleri yuzunden, gerek mevkii'nin getirdigi sorumluluk
yuzunden buraya iki adet birinci sinif oyuncu lazim. Ben mumkunse Dee Brown ile devam
etme taraftariyim. Kisisel web sayfasindan okudugum kadari ile kendisi biraz "Hakan Sukur"
duygusalliginda bir arkadas, henuz NBA'de olmamayi kabullenememis, bu sezona "bu da gelir,
bu da gecer" mantigi ile yaklasiyor, bu da performansini oldukca etkiliyor. Eger bu
bunalim modundan cikartilir ise bence Solomon, Penn falan hikaye olur karsisinda.
Dee'nin yanina (arkasina, yedegine demiyorum, bu iki adam da takimin "birinci pg'i" olacak)
kalbim Engin Atsur diyor. Ancak Engin Turkiye'ye gelir mi, bizimkiler onu alabilir mi
muamma. Engin olmazsa, Ender Aslan, o da olmadi Kerem Tunceri.

2/Skorer Guard/SG:
Birinci secenek kesinlikle saglikli bir Tufan Ersoz olmali. Tufan 2'yi de 3'u de oynayabilen,
bence "yildiz" statusunu hak eden biri. Neyse, Tufan'i kimseye anlatmaya gerek yok, yeter ki
saglikli olsun! Tufan'i yedegine Robert Hite ve Murat Kaya'yi tutabiliriz, hem de boylece
kadroda buyuk degisiklik yapmis olmayiz. Bazilariniz Murat'a burun kivirabilir, ama Murat
hem genc, hem de bu yil epey 1 numara oynama tecrubesi kazandi.

3/Kisa Forvet/SF:
Quinton Hosley, nokta. Yedegine Cenk Akyol, ve eger Euroleague'e gidersek (nasil olacak bilemedim)
dogu Avrupali bir 6. yabanci.

4/Uzun Forvet/PF:
Ermal Kuqo ismi gecmis forumda. Ermal'in yetenekleri tartisilmaz, ancak kendisi epey koyu
bir Fenerbahce'lidir. Bu elbette profesyonel bir sporcunun oynamasina engel degil, ancak
bu pozisyona Besiktas'ta oynamasina ragmen koyu bir Galatasaray'li olan Kaya Peker'i
tercih ederim. Charles Gaines ile beraber bu pozisyonu gayet basarili bir sekilde goturebilirler.
SF kisminda bahsettigim "dogu Avrupali 6. yabanci" da SF/PF oynayabilen biri olarak secilebilir.

5/Pivot/C:
Lavrinovic! Tabii gonul Siena'dakini ister, ancak Kazan'dakine de raziyim. Hemen arkasinda
defansif rotasyon icin Fatih Solak, ve gelecegin Milli pivotu olarak Emre Bayav.

Gozden cikardiklarim:

Chris Owens; cok istikrarsiz, yeterince atletik degil. Orta siralarda oynayacak bir takim icin
iyi olabilir, ama ben tuttugum takimin basa guresmesini istiyorum.
Cuneyt Erden; Takimi genclestirmek adina kendisi feda ettim, ozur dilerim.
Erdem Turetken; Chris Owens icin soylediklerim gecerli, basa guresecek bir takimda, i ih.
Huseyin Besok; Icim agladi, ama kendisini Emre Bayav ile takasta kullandim =), hem gitsin,
son 2-3 sezonunu yetistigi kulupte gecirsin.

En nihayetinde gonlumdeki Galatasaray <buraya sponsor ismi giriniz> Erkek Basketbol Takimi
kadrosu soyledir;

Dee Brown/Engin Atsur
Tufan Ersoz/Robert Hite/Murat Kaya
Quinton Hosley/Cenk Akyol/Dogu Avrupali 6. yabanci (sakalli tavernaci?)
Kaya Peker/Charles Gaines
Lavrinovic/Fatih Solak/Emre Bayav
ermal hasta fenerli olsa ne olur adam ana yurdunu satmış feneri de satar ne olacak
hüseyine katılıyorum artık daha istikrarlı bi uzun a ihtiyacımız var
hosley zor gelir bize nba bile olabilir bu sene lauren woods a kontrat verenler hosley e de verir..
dee kalmasın bence engin de benetton da süre alamıyor ama ncs de ki gibi oynarsa belki olabilir
tufan-hite ok de murat kaya allah yazdıysa bozsun
lavrinoviç de gelmez kanımca el e mutlaka kalmamız ve yatıtım yapmamız lazım
gaines kalmalı hatta uzun vadeli anlaşılmalı bi yıllık deil

bence Cüneyt, Hüseyin gibi oyuncular mutlaka kalmali. yerli olarak kac tane iyi oyuncu var ki bunlari göderiyoruz?? kaldi ki Efes enayi mi ki okadar kötü yerli oyunculari varken bize Emre'yi verecek?? Ermal'i de Kaya'yi da istemiyorum. Gelecekse Kerem Gönlüm gelsin. Cuk diye oturur bizim takima. Kerem Tunceri de dönerse mükemmel olur. Cüneyt ile ikisi ayni anda sahada olursa macin temposunu istedigimiz gibi dikte ederiz.

Dee/Kerem/Murat
Cücü/Tufan
Yabanci/Erdem
Gaines/Hosley
Hüseyin/Kerem Gönlüm/Fatih

Kerem Gönlüm Murat hocanin sisteminde 5 numara rahat oynar. Size dezavantaji da yok bence. hareketli bir 5 olur. Kenardan müthis bir enerji ve sertlik getirir.

hüseyin ve cüno kalmasından yanayım bu sene bile sıkıştığımız anlarda sorumluluk onlardaydı gençleşmek falan bence gerekmez başarı tecrübeden geçer cenk'in gideceğini hite'ın soru işareti olduğunu vede tufi'nin sakatlığınıda göze alrak yabancı 2 numara alabiliriz kerem gönlüm fikrine aynen katılıyorum guard içinse kerem tunçeri atsüre göre ağır basıyor ayrıca hosley 3 numaran ziyade 4 numarada daha faydalı olacaktır

efes seneye kadroyu yenileyecekmis bencede kerem gonlum kerem tunceri hatta bu sene cok farkli bi konumda oynayan asim pars yerli oyuncu konusunda kesinlikle dusunulmeli ybanci olarak ben murat ozyerin dee nin yerine yerli bir point guardla devam edecegine yabanci oyunculari 2 , 3 ve 4 pozisyonlarindan kullanicagini istesemde onun bugune kadar gelen kariyerinde hep yabanci bir point guard secmine gittigini dusunursek bence bu oyuncuyu genc degilde tecrubeli olmasi ilk tercihim olacaktir nba de smush parker in hicbir takim tarafindan istenmeyip dislanmasi gundemde zaten lakerstan sonrada adi duyulmadi avrupayi denerse onu takimimizda gormek cok isterim.

Fitch kücük takım oyuncusu umarım fitchli dixonli gunlere donmeyiz takım olmak istiyorsak fitch gibi dixon gibi hadi dixon neyse fitch gibi oyunculardan uzak durmamız lazım

Yabancılardan Dee kalmalı ve ne yapıp edip Shumpert ve Nicevic kadroya katılmalı.İşin özü hoca olarak bileği kuvvetli biri gelmeli.

MCINTYRE, TERRELL / CUNEYT, ERDEN
DOMERCANT, HENRY / MURAT, KAYA / POLAT, KAYA
EIDSON, CHUCK / TUFAN, ERSOZ
MASSEY, JEREMIAH / KEREM, GONLUM
MORRIS, TERENCE / HUSEYIN, BESOK / ASIM, PARS

BU 12 KISILIK KADRO BENCE SUPER OLUR BURDA MASSEY DISINDA TRANSFERI ZOR OLAN OYUNCU BELKI MCINTYRE AMA IMKANSIZ DEGILLER CUNKU DEE YE VERILENIN AYNISINI VERSEK KOSA KOSA GELIR

MASSEY IN YERINE HOSLEY B PLANI OLARAK DUSUNULEBILIR

Burak Barut' Alıntı:
Asım Pars'ı da Gs kadrosu için aday görüldüğünü gördüm ya artık basketboldan soğudum :)

bu sezonki performansi bence en az huseyin kadar yuksek adam sabonis gibi her mac 5 asist yapiyor oyun kurmada zorluk cekildiginde takimini hep sirtliyor en onemlisi istikrarli huseyin gibi sIKSIk sakatlanmiyor ve her mac en az 32 dakka sahada kaliyor.

Seckin Hasseli' Alıntı:
MCINTYRE, TERRELL / CUNEYT, ERDEN

BU 12 KISILIK KADRO BENCE SUPER OLUR BURDA MASSEY DISINDA TRANSFERI ZOR OLAN OYUNCU BELKI MCINTYRE AMA IMKANSIZ DEGILLER CUNKU DEE YE VERILENIN AYNISINI VERSEK KOSA KOSA GELIR

polat a söyleyim sevinir çocuk banvitin malı kiralıktı seneye galatasaray da oynamayı o bile düşünmüyordu

Eser Atalay' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":28k2j95f]MCINTYRE, TERRELL / CUNEYT, ERDEN

polat a söyleyim sevinir çocuk banvitin malı kiralıktı seneye galatasaray da oynamayı o bile düşünmüyordu[/quote:28k2j95f]

3. tercih olarak hem genc hemde bence murat kayayla ayni soy adina ve oyun stiline sahip hatirlarsan kupada bizi fena benzetmisti ozellikle uclukleri ve dee savunmasiyla