Seneye bu Kadroyu Koruyabilecekmiyiz?

Seckin Hasseli' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":1xoht0re][quote="Seckin Hasseli":1xoht0re]MCINTYRE, TERRELL / CUNEYT, ERDEN
DOMERCANT, HENRY / MURAT, KAYA / POLAT, KAYA
EIDSON, CHUCK / TUFAN, ERSOZ
MASSEY, JEREMIAH / KEREM, GONLUM
MORRIS, TERENCE / HUSEYIN, BESOK / ASIM, PARS

BU 12 KISILIK KADRO BENCE SUPER OLUR BURDA MASSEY DISINDA TRANSFERI ZOR OLAN OYUNCU BELKI MCINTYRE AMA IMKANSIZ DEGILLER CUNKU DEE YE VERILENIN AYNISINI VERSEK KOSA KOSA GELIR

MASSEY IN YERINE HOSLEY B PLANI OLARAK DUSUNULEBILIR
polat a söyleyim sevinir çocuk banvitin malı kiralıktı seneye galatasaray da oynamayı o bile düşünmüyordu[/quote:1xoht0re]

3. tercih olarak hem genc hemde bence murat kayayla ayni soy adina ve oyun stiline sahip hatirlarsan kupada bizi fena benzetmisti ozellikle uclukleri ve dee savunmasiyla[/quote:1xoht0re]
savunması iidir hite da durdurmuştu son maçta inşallah polat galatasaray da forma giyer çok sevdiğim bi insandır murattan daha verimli olacağına şüphem yok zaten banvitlede papaz durumdalar mersin de kiralık

Uzun bir yazı yazmıştım fakat bağlantının azizliğine uğradı.

Benim şahsi fikrim bu oyuncularla çok iddaalı bir takım olmadığımız yönde.

Gönderilmesi düşünülebilecek oyuncular:

Dee Brown:Çok hızlı olabilir fakat çok istikrarsız.Ayrıca kalırsa 2.sene daha iyi olabileceği şeklindeki yorumlara katılmadığımı belirtmeliyim
Robert Hite:O Da çok istikrarsız.Çok atlet,çok hırslı olabilir fakat zirveye oynayan takımlar da çok iş yapamayacağını düşünüyorum.
Chris Owens:Günündeyse harika fakat değilse çok zorluyor.Onun hakkında kararsızım.
Britton Johnsen:Son maçlarda formda olsa da yine de bize uyan bir oyuncu değil.
Murat KAYA:Ara ara parlasa da artık misyonunu doldurduğunu düşünüyorum.
Erdem Türetken:O da çok hırslı ama yetersiz bence..

Alınması gereken oyuncular:

Kerem Tunçeri:Cüneyt-Kerem kombinasyonuı ile Türkiye'nin en iyi gard ikilisine sahip oluruz ve organizasyonda sıkıntı çekmeyiz.

Engin Atsür:Kerem olmazsa düşünülebilir ama onun hakkında tereddütlerim var.

Gary Neal.Barcelona da formsuz olabilir fakat TBL'de neler yaptığını biliyoruz.
Quinton Hosley:Gaines ile birbirlerini tamamlarlar.Çok büyük bir potansiyeli var.
Umut Yenice:Bu sene çok iyi bir performans sergiledi Hüseyin'in yedeği olabilir.
Oğuz Savaş:Fenerbahçenin sistemine uymadığı için bence bu sene ayrılabilir.Onu alırsak Umut'a gerek kalmaz.
Luke Jackson:2sene oldu ama vazgeçmedim :) Evet derse çok yararlı olur hem şütör hem delici.
Barış Hersek:Çok büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyorum.Galatasaray'da bunu ortaya çıkarabilir.

Alınması gereken fakat mali yönden zorlayıcı oyuncular:

Henry Domercant,Zaza Pachulia,Jumaine Jones,Mire Chatman,Jamie Arnold,Alan Anderson,Dewarick Spencer,Marc Salyers,Ersan İlyasova.

Eğer Efes'in kapanması durumunda Ermal,Kerem,Mustafa Abi ve Serkan Erdoğan'a atlanmalı.Sonuçta TBL'de başarı için iyi Türkler gerekli.

Not:Bu yazdıklarım oyuncuların tabii ki hepsi alınamaz fakat gerekli yerlere,gerekli transferleri yaparsak gelecek sezon çok daha iddaalı oluruz.

Okuyan arkadaşlara teşekkürler.

Semih Tuna' Alıntı:
Uzun bir yazı yazmıştım fakat bağlantının azizliğine uğradı.

Benim şahsi fikrim bu oyuncularla çok iddaalı bir takım olmadığımız yönde.

Gönderilmesi düşünülebilecek oyuncular:

Dee Brown:Çok hızlı olabilir fakat çok istikrarsız.Ayrıca kalırsa 2.sene daha iyi olabileceği şeklindeki yorumlara katılmadığımı belirtmeliyim
Robert Hite:O Da çok istikrarsız.Çok atlet,çok hırslı olabilir fakat zirveye oynayan takımlar da çok iş yapamayacağını düşünüyorum.
Chris Owens:Günündeyse harika fakat değilse çok zorluyor.Onun hakkında kararsızım.
Britton Johnsen:Son maçlarda formda olsa da yine de bize uyan bir oyuncu değil.
Murat KAYA:Ara ara parlasa da artık misyonunu doldurduğunu düşünüyorum.
Erdem Türetken:O da çok hırslı ama yetersiz bence..

Alınması gereken oyuncular:

Kerem Tunçeri:Cüneyt-Kerem kombinasyonuı ile Türkiye'nin en iyi gard ikilisine sahip oluruz ve organizasyonda sıkıntı çekmeyiz.

Engin Atsür:Kerem olmazsa düşünülebilir ama onun hakkında tereddütlerim var.

Gary Neal.Barcelona da formsuz olabilir fakat TBL'de neler yaptığını biliyoruz.
Quinton Hosley:Gaines ile birbirlerini tamamlarlar.Çok büyük bir potansiyeli var.
Umut Yenice:Bu sene çok iyi bir performans sergiledi Hüseyin'in yedeği olabilir.
Oğuz Savaş:Fenerbahçenin sistemine uymadığı için bence bu sene ayrılabilir.Onu alırsak Umut'a gerek kalmaz.
Luke Jackson:2sene oldu ama vazgeçmedim :) Evet derse çok yararlı olur hem şütör hem delici.
Barış Hersek:Çok büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyorum.Galatasaray'da bunu ortaya çıkarabilir.

Alınması gereken fakat mali yönden zorlayıcı oyuncular:

Henry Domercant,Zaza Pachulia,Jumaine Jones,Mire Chatman,Jamie Arnold,Alan Anderson,Dewarick Spencer,Marc Salyers,Ersan İlyasova.

Eğer Efes'in kapanması durumunda Ermal,Kerem,Mustafa Abi ve Serkan Erdoğan'a atlanmalı.Sonuçta TBL'de başarı için iyi Türkler gerekli.

Not:Bu yazdıklarım oyuncuların tabii ki hepsi alınamaz fakat gerekli yerlere,gerekli transferleri yaparsak gelecek sezon çok daha iddaalı oluruz.

Okuyan arkadaşlara teşekkürler.
zaman ayırıp böyle detaylı yazılar yazan arkadaşları tebrik ediyorum söylediklerinin % 80 nine katılıyorum
mali yönden gelemeyecek oyunculara çok oyuncu ekleyebiliriz ama gelemezler :)
neal hosley oğuz engin e katılıyorum kereme çekincem var ama gslidir yakışır

Semih Abi @ Efes'in kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz bana göre..Kuşkusuz Türkiye'nin en büyük basketbol klübü ve basketbol ekolü.. Veya böyle bir duyum mu aldın :)

Barış Çamur' Alıntı:
Semih Abi @ Efes'in kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz bana göre..Kuşkusuz Türkiye'nin en büyük basketbol klübü ve basketbol ekolü.. Veya böyle bir duyum mu aldın :)

Hayır Barışçığım fakat Blatt'in gönderilmesi beni ne yazıkki biraz kuşkulandırdı.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Seçkin o kadro ne öyle..Biz Pana değiliz :D

VALLAH BI ARA COSMUSUM !!!

AMA MCINTYRE IN ALDIGI UCRET GERCEKTEN DUSUK ONU TAKIMIN LIDERI OLARAK DUSUNEREK ALINAN BI OYUNCU DEGILMIS

MASSEY TAMAM O COK ZOR AMA ONUN YERINE HOSLEY GUSEL GIDER

DOMERCANT BENCE ALINABILIR

Semih Tuna' Alıntı:
[quote="Barış Çamur":1o83n59d]Semih Abi @ Efes'in kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz bana göre..Kuşkusuz Türkiye'nin en büyük basketbol klübü ve basketbol ekolü.. Veya böyle bir duyum mu aldın :)

Hayır Barışçığım fakat Blatt'in gönderilmesi beni ne yazıkki biraz kuşkulandırdı.[/quote:1o83n59d]

Yok, yok.. Engin Hoca onun sadece anlaşamama olduğunu vede bu sene koyulan hedeflerden iyice uzaklaşıldığını belirtti.

Blatt'ın istediği her oyuncu alındı. Bu oyuncuları Blatt istedi.. Ayrıca bazı duyumlar aldım. Eğer doğruysa Blatt, Efes'i resmen çökertmiş - bitirmiş..

1. dee brown, kerem tunceri, cuneyt erden
2. ruben douglas, serkan erdogan
3. marc salyers, tufan ersoz
4. charles gaines, kerem gonlum
5. haislip, huseyin besok, fatih solak

vermi benimle kadro yaristiracak olan kisi, alirim anahtari elinden :p
tabi yaptigim kadro tamamen hayaldir ;)
oyuncu ismi yazmak para ile degil ama bunuda belirtiyim.

Barış Çamur' Alıntı:
[quote="Semih Tuna":29l1qbfm][quote="Barış Çamur":29l1qbfm]Semih Abi @ Efes'in kapanması gibi bir durum söz konusu olamaz bana göre..Kuşkusuz Türkiye'nin en büyük basketbol klübü ve basketbol ekolü.. Veya böyle bir duyum mu aldın :)

Hayır Barışçığım fakat Blatt'in gönderilmesi beni ne yazıkki biraz kuşkulandırdı.[/quote:29l1qbfm]

Yok, yok.. Engin Hoca onun sadece anlaşamama olduğunu vede bu sene koyulan hedeflerden iyice uzaklaşıldığını belirtti.

Blatt'ın istediği her oyuncu alındı. Bu oyuncuları Blatt istedi.. Ayrıca bazı duyumlar aldım. Eğer doğruysa Blatt, Efes'i resmen çökertmiş - bitirmiş..[/quote:29l1qbfm]

Olabilir detayları hiç bir şekilde bilmiyorum fakat dediğin gibiyse Efes için gerçekten üzücü

Bence Dee gider Zaten 2 senedir yabancıları elimizde tutamıyoruz . Hite'ın yerine skor yükünü taşıyabilecek bir yabancı almalıyız Hite 1 maç oynuyo 1 mac oynamıyo. Brithon Kalmalı Hüseyin sürekli sakatlanıyor onun yerine oynatmalıyız. Gains Owens Kalmalı zaten bizim tek eksiğimiz skor yükünü taşıyabilecek oyuncu da Cenk büyük bir ihtimalle gidecek Cüneyt,Erdem.T.,Hüseyin,Tufan Kalırlar Cemal kendini bir türl geliştiremedi Fatih Kalır...

kaptan cüneyt ve hüseyin beşok mutlaka takımda tutulmalı.ve kaliteli türk oyuncular alınmalı.mesala kerem gönlüm,sinan güler,kerem tunçeri.gibi oyuncular takıma büyük katkı yapar.ve birde mutlaka kaliteli bir forvet ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum

Final Eight organizasyonu bizim önümüzdeki seneye bakışımız açısından son derece yararlı oldu. Önümüzdeki sezon ligde şampiyon olabilecek, ULEB'de şampiyon olabilecek yada Euroleague'de gruptan çıkabilecek bir kadro için görüş belirtmeliyiz. Şimdi oyuncularımıza tek tek bakarsak;

Dee Brown
Cüneyt Erden

Robert Hite
Murat Kaya

Cenk Akyol
Britton Johnsen
Tufan Ersöz

Charles Gaines
Chris Owens

Fatih Solak
Hüseyin Beşok
Cemal Nalga

Oyun kurucu pozisyonundan başlarsak;

Cüneyt takımda kalmalı..Birinci guard olarak da Kerem Tunçeri alınmalı.

2 ile 3 numarayı birlikte değerlendirmek benim tercihim. Cenk,Tufan ve Hite takımda kalmalı. 3 numaraya şutu olan ve içeri drive edebilen bir 3 numara alınmalı. Beşiktaş yatırımı keserse Shumpert olabilir (Yabancı 2 oldu)

4 numarada Gaines kadroda kalmalı. Kerem Gönlüm veya Kaya kadroya dahil edilmeli. Johnsen'in sene sonuna kadarki performansına göre ya o kadroda kalmalı yada Hosley alınmalı. (Yabancı 4 oldu)

5 numarada Hüseyin ve aldığı ücret düşürülürse Fatih kadroda kalmalı ve skor üretebilen bir 5 numara alınmalı. (Yabancı 5 oldu)

Benim görüşüm son maçlardan sonra böyle.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Final Eight organizasyonu bizim önümüzdeki seneye bakışımız açısından son derece yararlı oldu. Önümüzdeki sezon ligde şampiyon olabilecek, ULEB'de şampiyon olabilecek yada Euroleague'de gruptan çıkabilecek bir kadro için görüş belirtmeliyiz. Şimdi oyuncularımıza tek tek bakarsak;

Dee Brown
Cüneyt Erden

Robert Hite
Murat Kaya

Cenk Akyol
Britton Johnsen
Tufan Ersöz

Charles Gaines
Chris Owens

Fatih Solak
Hüseyin Beşok
Cemal Nalga

Oyun kurucu pozisyonundan başlarsak;

Cüneyt takımda kalmalı..Birinci guard olarak da Kerem Tunçeri alınmalı.

2 ile 3 numarayı birlikte değerlendirmek benim tercihim. Cenk,Tufan ve Hite takımda kalmalı. 3 numaraya şutu olan ve içeri drive edebilen bir 3 numara alınmalı. Beşiktaş yatırımı keserse Shumpert olabilir (Yabancı 2 oldu)

4 numarada Gaines kadroda kalmalı. Kerem Gönlüm veya Kaya kadroya dahil edilmeli. Johnsen'in sene sonuna kadarki performansına göre ya o kadroda kalmalı yada Hosley alınmalı. (Yabancı 4 oldu)

5 numarada Hüseyin ve aldığı ücret düşürülürse Fatih kadroda kalmalı ve skor üretebilen bir 5 numara alınmalı. (Yabancı 5 oldu)

Benim görüşüm son maçlardan sonra böyle.
hosleyi murat hoca almıycak galiba murat hoca takım oyuncusu istiyor kerem gönlüm olabilir

Bence de kalacak çünkü ligde final oynayacağız FÜlker'le. Ama kaybedeceğiz. Bu benim ilerisi için görüşüm :)

Bence murat hoca kalır owens gidebılır dee nın yerıne daha iyisi gelıcekse gitsin (winner bir oyuncu ) Lavrinovic! vede marcus brown cok mu uctum :)