SSL 9. Hafta | Fenerbahçe - Galatasaray

Enes Kömürcü' Alıntı:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1527695126576

Pankart olayı.

çok karanlık ama orada bir pankart alındıysa haftaya antalya maçında açılır.. açılması gerekir.. açılınca da pankart sahibi grup kendini fesh eder.. yıllar önce juventuslular , milan'ın pankartını çaldı diye adamlar tribünden çekilmişlerdi.. fossa dei leoni olabilir.. pankart namustur.. tabii türkiyede bunları beklemek biraz hayalcilik olur..

ayrıca maçın sonunda "haydi fener haydi " diye anons yapılınca ben fenerbahçeliler adına utandım.. 50.000 adam ve yine anonsla verilen gazlar.. Allah, Galatasaraya'a bu ezikliği yaşatmasın. Allah korusun. Adamlar 2000 kişiyi susturamıyor ve anonsla milleti gaza getirmeye çalışıyorlar.. Bilmem kaç senedir yenemiyoruz ama çok şükür ki bu eziklikleri yaşamıyoruz..

Emre boş tribünden pankart alıyorsun. Geçen sene Fenerliler de ultraslan pankartı almışlardı boş statta. Mevzuyla alınmış bir pankart değil.

Deniz Baskın' Alıntı:
pankart gitti ... gitti tezahuratı söylendiğinde duymadın mı :)

Sanırım o sıra ben çıkış kapısının ordaydım, orda bekledik; takım tekrar içeri gittikten sonra.. Neyse videosunu izledim, iyimiş.. Antalya maçında görmek ister bu gözler :)

Servet ve Mustafa gitsin,bir maç seçen adam değil,savaşan mücadele eden adam istiyoruz!!!

Elano,Cana,Pino,Ayhan,Hakan,Misi,Sabri iyilerdi...mücadele ettik İnşallah haftaya devamı gelir...

Öncelikle Kadıköy'den alnı'mızın akıyla çıktığımız için gerçekten mutluyum.

Kimse bana Hagi'nin bu maçta etkisi olmadı diyemez.Yerli oyuncuları bir kenara bıraktım haftalardır oynamayan Cana-Elano-Pino üçlüsü nasıl oldu da bu kadar iyi performans gösterdi ? Hagi psikolojik olarak gerçekten çok iyi hazırlamış takım'ı.

Son olarak , yüreğini ortaya koyan takım'ımızı ve Kadıköy'ü susturan tribün'lerde ki Aslanları tek tek tebrik ederim.

Suat Aydın' Alıntı:
Servet ve Mustafa gitsin,bir maç seçen adam değil,savaşan mücadele eden adam istiyoruz!!!

Elano,Cana,Pino,Ayhan,Hakan,Misi,Sabri iyilerdi...mücadele ettik İnşallah haftaya devamı gelir...

Bu arada çok bütük bir hata yapıp tribünden bahsetmemişim :) Müthişlerdi müthiş,fakülteden fenerli arkadaşların en çok zorlarına bu seslerini bastırma hadisesi gitmiş :)

Ağzınıza,dilinize,boğazınıza,nefesinize sağlık :)

Emre Yüksel' Alıntı:
http://acetobalsamico.blogspot.com/2009/02/fossa-dei-leoni.html

ultras ruhu ve pankart kaptırmanın bedeli ile ilgili aceto'nun yazısını buldum..
meraklılar için linki budur..
eğer elimizde bir pankart varsa haftaya tribünde açılmalıdır..
Karşı yaka'nın çocuklarının fes edecek bir taraftar grubu olduğunu düşünmüyorum. Ben sadece bizimkilerin sesini duydum dün, bir de bir ara 2-2 anonsu yapan arkadaşın bir tezahüratı geldi.

Maçın sonucundan çok merak ettiğim şey kadroydu. Yönetimin yapamadığını Hagi yapar da, Servet ve Mustafa Sarp´ı kadro dışı bırakır mı...

Son yıllarda hep içimde yaradır Sami Yen´de karşı yakadakilerin sesini dinlemek. Ayakta alkışlıyorum karşı yakadakileri aciz duruma düşüren 2600 kişiyi.

Ee sahada oynanan oyun, sergilenen mücadele hakkındaki düşüncelerin... Boş verin yahu!

Pankartın Samiyen'de ters açılmasını ben de isterdim ama nedense pannkartla fotoğraf çekildikten sonra pankart parçalanıp bırakıldı statta.

Biz de boşa gitmesin diye pankarttan arta kalanları yaktık.

Ne olursa olsun pankart bırakılmamalıydı statta.

Ne desek boş, sabotajın Allah'ının yapıldığının kanıtı, ispatı dünkü ilk yarıdır. Onu geçersek gerçekten ilk yarı iyii oynadık, ikinci yarı da zaman zaman "Çanakkale Geçilmez'e" geçtik gibi ama tam da olmadı aslında. İlk yarıda ki gibi saldırmadık, biraz çekildik zaten o anlarda da Fener üstümüze geldi. Sanırım 45-60 ya da 45-65 arasıydı. Sonra dengeyi yakaladık yine.

Ayrıca maça giden 2600 kişiye de sonsuz teşekkürler. Geçen senenin intikamı alınmış oldu böylelikle, bazı tezahüratlar çok net duyuldu. Her üçlü de Fener'liler ıslık çalsa da pek bir şey ifade etmedi. Sanıyorum, ezdik.. :)

Bu arada maçtan sonra babamla konuşurken suratlarımızda gülücükler vardı, berabere kalmak bile bizi sevindirdi dedi. Ama aslında olay başkaydı, uzun zamandır ne ASY'de ne de Kadıköy'de böyle baskılı ve düzgün oynamıyorduk. Hem onun verdiği sevinç hem de uzun aradan sonra Kadıköy'de aldığımız puan iyi sevindirdi bizi.

Son olarakta maçtan sonra Florya'ya gelip meşalelerle karşılamak bariz abartı oldu, sonuçta orada yenmedik. Tamam iyi oynadık ama en nihayetinde berabere kaldık..

Tek maça bakarak yorum yapmak hata olur.Teknik direktör değişikliklerinden sonraki bir kaç maç yanıltıcı olabilir.Her zaman hırsın,mücadelenin,akıtılan terin,verilen emeğin;bunlardan yoksun yetenekten önemli olduğuna inanan birisi olarak,dünkü maçtaki oyunumuz istikrarlı olarak sürdürülebilir mi sorusu zihnimde yer ediyor.
Bu arada fenerbahçeliler,kendileriyle eş anlam kazanan çirkefliklerini dünde sürdürdüler.Her fenerbahçe maçında olduğu gibi oyuncularımızın gözlerine ışık tutarak onların oynadığı oyunu olumsuz etkileme gibi sığ düşünce,yakıştı lacivert formalılara.Bir takım insanlara küfür melodi gibi geliyor demek ki.
Neyse sonuçta liderin 10 puan gerisindeyiz.Yönetim teknik direktör değişikliğiyle başarısızlığa kılıf uydurduğunu sanmasın.

Kadıköyde bir anonsçunun sesimi duyuldu... :shock:

Haydi fener haydi fener haydi tam zamanı tam zamanı şimdi...
Fener taraftarı tedirgin tabi,bir 30 saniye bekliyorlar,ulan yine sakata gelmeyelim,bir yanlışlık olmasın... :)
Bu kadar rezillik olmaz...

Kimle konuşsam hepsi aynı şeyi söylüyor,beraberlik,yenilmek önemli değilde,bu tribün işi çok koymuş belliki...

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
Atmosfer cidden mükemmeldi. 50bin kisiyi resmen ezdik tribünde. Bu benim kadikoydeki ikinci derbim, ikisinde de gol olmadi. Ayagim ugurlu gelsin seri bozulsun diye gidiyorum demiştim totemim tuttu :p
Sadece 0-0'lara giden tek benimdir diyordum.Fazla uzaktan çıkmadı. :) Kazanmak için daha ne yapmamız lazım bilmiyorum.Oyundan tribünden gayet memnunum ama skor lehimize olmalıydı.
Maçtan sonra sevindiler vs. diyenlere gülüyorum sadece.Tarihi fark bekledikleri takımları bütün maçı mahkum oynayıp deplasman tribünü stadı esir alınca sapıttılar tabi.Kaybetseydik bile takım tribüne çağrılacaktı.Tabi kendileri Amerikanvari tribün kültürüne alıştığından bunlar acayip geliyor.
2006'da 4-0 kaybettiğimizde bile takım karşılanmıştı Florya'da.Mevcut şartlarda oynanabilecek en iyi oyunu oynayan takım tabi ki karşılanacak.
Maç Fenerbahçe maçı olduğundan bazı konularda sustuk.Devre arası gerekli operasyon yapılır umarım.

Onur UNCU' Alıntı:
[quote="Can Kırımlıoğlu":39yw257o]Atmosfer cidden mükemmeldi. 50bin kisiyi resmen ezdik tribünde. Bu benim kadikoydeki ikinci derbim, ikisinde de gol olmadi. Ayagim ugurlu gelsin seri bozulsun diye gidiyorum demiştim totemim tuttu :p
Sadece 0-0'lara giden tek benimdir diyordum.Fazla uzaktan çıkmadı. :) Kazanmak için daha ne yapmamız lazım bilmiyorum.Oyundan tribünden gayet memnunum ama skor lehimize olmalıydı.
Maçtan sonra sevindiler vs. diyenlere gülüyorum sadece.Tarihi fark bekledikleri takımları bütün maçı mahkum oynayıp deplasman tribünü stadı esir alınca sapıttılar tabi.Kaybetseydik bile takım tribüne çağrılacaktı.Tabi kendileri Amerikanvari tribün kültürüne alıştığından bunlar acayip geliyor.
2006'da 4-0 kaybettiğimizde bile takım karşılanmıştı Florya'da.Mevcut şartlarda oynanabilecek en iyi oyunu oynayan takım tabi ki karşılanacak.
Maç Fenerbahçe maçı olduğundan bazı konularda sustuk.Devre arası gerekli operasyon yapılır umarım.[/quote:39yw257o]
Renkdaşlarımın hepinizin ayağına sağlık biraz önce Sabri'nin üçlük videosunu izledim tüylerim diken diken oldu vallahi. Maç boyunca müthiştiniz size ne denirki elinize ayağınıza yüreğinize sağlık.