Şu Anda Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Üç Büyük Usta / Stefan Zweig

Kitapta Balzac - Dickens - Dostoyevski Zweig tarafından anlatılmış.

Balzac ve Dickens kısa Dostoyevski ise uzun uzun anlatılmış.

Dickens'ı hatta eleştiriyor gibiydi yazar,Dostoyevskiye ise adeta tapıyor.

Ağır ağır okumak zorunda kaldım,pek beğenmedim,Zweig'ın kitapları genelde çok akıcı olurdu ama bu tür itibariyle farklı olduğu için biraz sıkıldım.

Amin Maalouf´un Uygarlıkların Batışı ´nı okudum.

Yazarın doğup büyüdüğü Lübnan´ı anlatırken ki en karamsar noktası. Tavsiye eder miyim; sabırlı okurlara, evet. Ama bilinsin ki ağır giden bir kitap, en azından benim için öyle oldu.

Gogol | Bir Delinin Anı Defteri & Palto-Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton

Yeni bitirdim sayılır,Palto öyküsünü çok beğendim,diğer öykülerde güzel,Gogol'un okuduğum ilk kitabıydı

Şu an okuduğum kitabı da bitince yazarım,bakalım ne zaman bitecek ?

Şeytanın Günlüğü | Leonid Andreyev

Akıcı bir kitaptı tavsiye ederim.

Çok merak ettiğim ama gelecekteki güzel günlerde okurum dediğim bir kitap vardı çünkü bu kitap tam benlik ve bu karanlık bu acı günlerde okursam yeterince zevk alamam dediğim bir kitaptı bu ama artık o güzel günlere inancım kalmadığı için o kitabı geçtiğimiz yaz aldım ve okuma sırası şimdi o kitaba geldi.

O kitap Martin Eden | Jack London

Henüz birkaç sayfa okudum,kalın bir kitap,sindire sindire okumak istiyorum

Gogol | Bir Delinin Anı Defteri & Palto-Burun - Petersburg Öyküleri ve Fayton

Yeni bitirdim sayılır,Palto öyküsünü çok beğendim,diğer öykülerde güzel,Gogol'un okuduğum ilk kitabıydı

Şu an okuduğum kitabı da bitince yazarım,bakalım ne zaman bitecek ?
Bende Bir Delinin Hatıra Defteri adlı öyküyü beğenmiştim. Eşim kuafördeyken onu beklerken okumak için alım bitirmiştim geçen sene Aralıkta..

Geçen sürede Veba ve Körlük kitaplarını okuyabildim. Neden bu tür felaket kitaplarından gittiğimi bilmiyorum. Ortak yönleri vardı, felaket anlarında insanların içindeki iyilik ve kötülüğün ortaya çıkması, umudun tükenmek üzere olduğu anlar.. Albert Camus - Sıkıyönetim kitabını da okumak istiyorum.

Şimdi elimde Metastaz 2- Cendere var.. Yorum yazmıyorum bununla ilgili, zaten her şey açıkça yazılmış kitapta.