Super Cup | Spartak Moskova 92 - Galatasaray 59

Re: Fiba Super Cup | 20 Ekim - Saat: 16.45

Ne yazık ki beklendik bir sonuç ve beklendik bir skor.Eurocup ile Euroleague arasındaki seviye farkı deniliyor ama ben buna tam olarak katılamayacağım,çünkü Spartak takımı ile birkaç takım hariç diger Euroleague takımları arasındada da acayip seviye farkı var.Geçen sene Euroleague tecrübesine sahip ve çeyrek final oynayan bir Fenerbahçeye de 40-50 sayı fark attılar o yüzden bir kupa mücadelesinde bizi farklı yenmeleri gayet normal.Bizde Işıl ve Augustus olsa fark bu kadar fazla olmazdı doğru ama bence tam kadro bir Spartak takımı,biz tam kadro olsak bile bize bundan daha fazla fark atar.O seviyeye yaklaşmak için çok çalışmak lazım.

Sanırım böyle bir rakiple yapılan bir maçın üzerine pek konuşmamak gerek.İlk kez düzenlenen bu kupada mücadele etmekde bir güzeliktir.

Re: Fiba Super Cup | 20 Ekim - Saat: 16.45

Kemal Çetin' Alıntı:
Selim Uğur bey, sizin için üzüldüm, Nilay ile Zafer hocanın takımı 100 yiyemedi.

Ben de Zafer Bey'in adina cok uzuldum, teselliniz icin tesekkur ederim.

Zafer Bey gibi bir fenomene finalde bir "dalya" yakisirdi, ama olmadi, 100'suz bir sekilde maci bitirmek zorunda kaldi, iyi konsantre olmamasina bagliyorum bunu. Belki de enerjisini fener macina saklamistir bu da bir muamma..

Saziye de ayri kahrolmustur simdi..

Re: Fiba Super Cup | Spartak Moskova - Galatasaray

Spikerin maç esnasında söylediği doğruysa Moskova Belediyesi sadece bu maç için 1 milyon Euro ayırmış. Işıl ve Seimone olmadan (olsa bile)galip gelmeyi beklemiyorduk heralde. Karşımızda Avrupanın tartışmasız kadrosu ve maddi koşulları en iyi takımı vardı. Bu maça çıkmak bile bir onurdur. Bu maç için ne Zafer Kalaycıoğlu'nu suçlamak ne de oyuncuları suçlamak gerek. Çünkü bu gerçek bir haksızlık olur. Eğer öyle başarılar isteniyorsa önce adam akıllı bir sponsor bulunmalı. Amatör şubeler toptan kalkındırılmalı. Maddi koşullar yeterli olsa ve istenen düzeyde oyun kurucu alınabilse şu anda Nilay'ı falan da tartışmaya gerek yoktu.

Gereği yapılmış.

O açılan başlıkları görünce takıma bağlılığım her geçen an artıyor.O eleştirilen oyuncuların eleştirmeye kıyamadığınız oyuncularla takım arkadaşı olduğunu ve takıma zarar verdiğini ne zaman anlayacaksınız acaba ?

Cumartesi 15.00'da Abdi İpekçide hep beraber sezonu açalım.

Elbette takım teknik anlamda eleştirilmeli, ama şimdiden darağacı kurmanın anlamı yok.

Canberk Işcan' Alıntı:
Yenilseniz bile bize bu duyguyu yaşattığınız için teşekkürler...
Atalarımız, akıl yaşta değil diye ne güzel söylemiş...

Onur Bey ben akılsızım kusura bakmayın akıl geliyor gidiyor.
Ne Taurisi var, ne Bird var.
Bu takım 1.5 aydır başında büyük hocayla idman yapıyor sonuca bak 33 sayı fark.
Sophia ve Perkins'in 26 sayı atmış bunlar en son takıma iki katılan isim.
Takımın yeri kalanı da 33 sayı atmış.

Çok şey istemedik, yürekli olun istedik...

Aykuncum, gereklerini yapmaya yapmaya karşı yakaya benzedik zaten.Durmak yok yola devam.

Burak Barut' Alıntı:

Aykuncum, gereklerini yapmaya yapmaya karşı yakaya benzedik zaten.Durmak yok yola devam.

Burak kardesim gerekenleri sezon baslamadan önce yapamadıysak bu saatten sonra öyle veya böyle destek olmalıyız..!

Burak Barut' Alıntı:

Burak, biliyorum ki yenilgileri kabullenmeyen bir yapın var. Onun için susuyorum.

Yalnız bir şeyi asla unutma. Her insanın sinirli olduğu anlar vardır, o anlarda kabuğuna çekilmeyi bilmek gerekir.

Hasa! sen gerekenleri gerekmeyenlerle beraber fazla fazla yapıyorsun sağolasın bize yapacak birşey kalmıyo

Birsel-Nilay-Pondexter-Nevriye-Sutton Brown Koç Kalaycıoğlu.
Böyle kadro olsun bunu da destekle Aykun.
Ben hepsini desteklemiyorum sana destekleyecek birşeyler bıraktım al bunları destekle.
Anlayana demene gerek yok, isim kullanabilirsin sorun oluşturmaz benim için

Şu maça 3 uzunla çıkılacaksa ve bu takımda 3 numara oynabilecek tek uzun Bahar Çağlar olduğu bas bas bağırılırken (koçta bunu söylüyor) niye bu kız oynamadı 3 çeyrek. Bunu kimse anlatamaz bana. Baharr girsede farklı olmazdı belki çoğu şey ama kimse Bahar bizim geleceğimizdir 2 de oynar 3 de demesin. Oynayamıyor ki almadı kimse oyuna bu kızı. Oynayamıyor ki kenarda oturdu 3 çeyrek. Ya da kimsenin genç oyuncuya güveni yok.

Sanki Zafer Kalaycıoğlu Fenerbahçe de bir tane genç oyuncu çıkarmışta gençlere önemden bahsediyor. Esmeral mi genç, Nevriye mi. Birsel zaten belliydi olacağı. ışıl ayarında sayıyorum onu gençlik halini. Nerede Begüm nerede diğerleri. Hem de dar rotasyonda nerede... Bu kadar genişte değildi Fenerbahçe'nin kadrosu. Kimse hikaye anlatmasın.

Bu yaz başı 3-4 dakika Milli Takımda bile oynadı Yasemen. Nilay da vardı, Birselde. ama sahaya soktu Ceyhun hoca arada sırada. Sen aylardır idman yapıyorsun bu kızla. 2 dakika soluklandırmak için guardını sokmuyorsun.

O zaman kimse bana gençler demesin. Gençlik öldü ağlayanı yok.

Burak gerçekten soyismin gibi "Barut" gibisin.Ben şahsına yönelik birşey söylesem zaten alıntı yapar yada adını yazardım.Anlayana dememden kastım görmek isteyene demek.Yani bardağın dolu tarafından bakmayı bilmek lazım.Mesela baharın kısa sürede verdiği katkıyı,sophia'nın verdiği mücadele,yaseminin çabası.

Yenilgiyi benim gibi bekleyenler vardı. Ama böyle farkda kötü oldu. Sezon öncesi yapılan yanlışları bol bol tartıştık zaten söylememe gerek yok. Ancak yönetim böyle yanlışlar yaptı diye elimizi eteğimizi çekmemize ve isyan etmemize gerek yok. Ha tabi bazı kişilere karşı yine sıcak olmayabiliriz ve çoğumuzda olacak. Ama biz üstümüze düşenleri yapmalıyız.

Düşüncelerinde haklı olduğuna inansamda şu anlayana gibi kelimeleri biraz seyrek kullanmanda yarar var sevgili Aykun...Göze hiç hoş gelmiyor....Maçın yorumunu daha soğuk yapmakta yarar var,hepimiz sinirliyiz,öfkeliyiz çok sıcağız...Olayları iyice süzgeçten geçirmek gerekiyor...Bu arada seni hedef seçmiş gibi oldum ama artık rahatsız ediyor bu tavrın,onun için belirtmek istedim...

Bugün şunuda gördükki bu forumun canlanması için mutlaka olumsuz birşeylerin olması lazım.Bütün yaz boyunca yazılmayan yorum 1 saatte yazıldı.