Super Cup | Spartak Moskova 92 - Galatasaray 59

Re: Fiba Super Cup | Spartak Moskova - Galatasaray

bütün takımın canı saolsun.. umuyorum sezona ve lige galibiyetle başlayıp öyle devam ederler..

Böyle bir maç'ı oynamak bile büyük onur'du bizim için keşke bu tür maçları daha fazla oynasak,keşke spartak ile 5 hazırlık maçı yapsak ve 5'inide farklı kaybetsek.Böylesine kaliteli rakiplerle oynamak bize çok şey katıyor çünkü bugün skor olarak yenildik belki ama bence takım çok şey kazandı bize en iyiyi örnek almak düşer spartak'ın basketbol planlamasını örnek almalıyız.Takımımız geriye gitmiyor basamak atlıyor aksine bunu lig maçlarında daha rahat göreceğiz ben lig maçlarının bir an önce başlamasını istiyorum "Belki Avrupa'nın en büyük takımına yenildik ama Türkiye'de ligin kralı biz olacağız" ;)

Aykun Alan' Alıntı:
Bugün şunuda gördükki bu forumun canlanması için mutlaka olumsuz birşeylerin olması lazım.Bütün yaz boyunca yazılmayan yorum 1 saatte yazıldı.
Böyle olunca forum çirkinleşiyor,kasvetli bir hal alıyor forum şu istifa başlıkları haklı'da olsa forumu geriye götürüyor bundan sonra bence istifa başlığı yasak olsun bu herkesin takip ettiği bir site öyle herkes kafasına göre istifa başlığı açmasın burak üstüne alınma senin açma amacın belli ama sırf bu başlıklardan etkilenip kafasına göre istifa başlığı açacak kişiler çıkacaktır o yüzden istifa başlıkları bu foruma hiç yakışmıyor daha sakin olalım arkadaşlar.

Zafer hoca istifa! Nasıl yenilirsin? Hadi yenildin bukadar farkla olurmu.Yazıklar oolsun Zafer hoca.Nilay'ı hemen yollayın.

Aslında suç şubede.Takım kümede kalma mücadelelerini geride bırakıp hersene şampiyon olabilecek kıvama geldiği için beklentiler yüksek oluyor.Bir mağlubiyette takım yerden yere vuruluyor.Zafer hocanın gelmesini yanlış bulanlar bu durumdan hemen faydalanıp yangına körükle gidiyorlar.Sparta 3 ayda böyle olmadı.Senelerin birikimiyle böyle oldu.Biraz sabır arkadaşlar. Bu takıma böyle tepki gösteriyorsanız futbol takımınıda yerden yere Rijkaard'ı da kovun ozaman.Eşit muamele istiyorum.

Arkadaşlar ne olur biraz sabır gösterelim, bunu galatasarayımız için yapalım şimdi fb liler çok mutludurlar üzerimize gülüyorlardır o yüzden birazcık sabır, lütfen.

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Zafer hoca istifa! Nasıl yenilirsin? Hadi yenildin bukadar farkla olurmu.Yazıklar oolsun Zafer hoca.Nilay'ı hemen yollayın.

Aslında suç şubede.Takım kümede kalma mücadelelerini geride bırakıp hersene şampiyon olabilecek kıvama geldiği için beklentiler yüksek oluyor.Bir mağlubiyette takım yerden yere vuruluyor.Zafer hocanın gelmesini yanlış bulanlar bu durumdan hemen faydalanıp yangına körükle gidiyorlar.Sparta 3 ayda böyle olmadı.Senelerin birikimiyle böyle oldu.Biraz sabır arkadaşlar. Bu takıma böyle tepki gösteriyorsanız futbol takımınıda yerden yere Rijkaard'ı da kovun ozaman.Eşit muamele istiyorum.

Hocam ben ne diyorum sen ne diyorsun.Oyunla ilgili yorum yapılmadı burada.
Zaten bu maçtan galibiyet bekleyende yoktu.
Canları sağolsun kızlarımızın buna lafımız yok.Bizim lafımızın gittiği yer belli.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Muhammet Çelebi":zvd2h3vp]Zafer hoca istifa! Nasıl yenilirsin? Hadi yenildin bukadar farkla olurmu.Yazıklar oolsun Zafer hoca.Nilay'ı hemen yollayın.

Hocam ben ne diyorum sen ne diyorsun.Oyunla ilgili yorum yapılmadı burada.
Zaten bu maçtan galibiyet bekleyende yoktu.
Canları sağolsun kızlarımızın buna lafımız yok.Bizim lafımızın gittiği yer belli.[/quote:zvd2h3vp]

Abi ben sana birşey demedim.İsimde belirtmedim.Maç esnasında bazı yorumlar vardı o an yazamadım.

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":t0lvzgh9]

Cumartesi 15.00'da Abdi İpekçide hep beraber sezonu açalım.
Yeri burasi digil ama 13:00´de de erkek voleybol takimimizin maci var,o ne olacak?[/quote:t0lvzgh9]

Bak onu gsvoleybola yaz bence daha etkili olur !

Arkadaşlar, Spartak Moskova bizim şimdiki bulunduğumuz noktadayken biz daha lige yeni çıkmıştık. Bu fark son derece normal. Lafta değil, hakikaten dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynadık. Eğer bundan 3 sene sonra süper kupayı kazanırsak işte bu çok büyük bir başarı olur, seneye bile değil...

Küme düşen takımı yaşadım, Avrupa Şampiyonu olan takımı da yaşadım, birgün Spartak Moskova'yı yenebilen takımı da yaşayacağıma inanıyorum. Ama henüz değil...

Bu arada Gözde Türkmen'in facebookta paylaştığı bir yazıyı buraya alıyorum...

--------------------------------------------

TEFERRUAT

İnsan her yeni kapı açıldığında umut ile doluyor. Daha bir inanıyor istediği şeye, ulaşılabilirliğine, yapılabilirliğine. Ne zaman ki öğrendik Spartak Moskova takımının as oyuncularından Lauren Jackson sakatlığı nedeniyle, Sue Bird ve Diana Taurassi milli takım sorumlulukları nedeniyle bu maçı kaçırıyorlar işte bize yen bir kapı açıldı. Umutlandık. Belki yine kupayı çekinerek telaffuz ettik veya etmeye çekindik. Malum karşımızda kadrosundan bağımsız, organizasyon açısından da Avrupa?nın en ciddi yapılanmasına sahip bir kulüp vardı.

Biz Galatasarayız dedik... Tarihi biz yazarız dedik... İnandık mı yaparız dedik... Daha doğrusu biz demişiz bunu. Eh bizler kadroları kuramadığımıza, sahaya çıkıp mücadele edemediğimize göre eksik başladık maça. Ben şahsen kupaya neden olmasın diyenlerdendim. Ama olsun olmasın, maç üç aşağı beş yukarı kafa kafaya gider son çeyrekte gücümüz yetmez artık diye düşünenlerdendim.

Her ne kadar hiç hazırlık karşılaşması izlememiş olsamda yerli ve yabancı oyuncularımızın hepsini biliyorum ya nasılsa hepsini bir zaman bir yerlerde izlemişim, tanımışım. Eh kendimce basketbolda biliyorum. Anlamsız bir ukalalık yapmışım sanırım kendi kendime.
Keza Dan Hughes de biz Turkler kadar bilmiyormuş. E be adam üç numara eksiğin var yıllardır. Ne diye çift guarda bel bağlarsın, koy Sophia Young?ı üç numaraya. Bak bizim üç numaramıza! Ne düşünülerek yapılmış bir tercihti kendisini üç numarada oynatmak bilemiyorum. Gerçi eleştiriyorum bu tercihi ama belki hücumlarımız daha organize olsaydı 40 dakika boyunca ısrarla beceremediğimiz bir ?pick and rolle? saplanıp kalmasaydık, Sophia ne yapacağını bilseydi, Nilay oyuna guard olarak ağırlığını koysaydı, Yasemin yere düşen toplar için eski günlerindeki gibi mücadele etseydi, reboundları Leuchanka ve Vecerova dışında birileri daha takip etseydi, Jia?nın ruhu winner olsaydı, Esra?nın gayretine çıkıp birileri yardım etseydi de potayı görüp bir iki şut atabilseydi vs vs vs vs...

Belki daha farklı olurdu... Ama skorda değil benim gözüm. Kupadada değil (he alsaydık yok istemem demezdim tabi). Zaten geçen sene yazdık bir tarih. Günü gelir daha iyilerini de yaparız hazır oldukça. Aceleci değilim de. Üzüldüğüm yılda bir en fazla iki kere sarı kırmızı mücadeleyi izleyebilen Moskovalı taraftarlar. O insanlara çok görmeseydik keşke mücadeleyi. Sophia gibi bütün takım atlasaydık yerdeki toplara, canla başla müdafa yapsaydık, keşke yüzlerimizde ?ya napcaz şimdi? tarzı bir korku olmasaydı. Tarihimizden güç alıp bugünümüze sahip çıksaydık...

Keşke... Fatih Terim tarzı bilmem kaç sene önce şunu yaptım bunu yaptım söylemlerine alkış tutmak yerine bugün neyi nasıl yaptığına değinsek insanların. Onların tercihleri ile gelenlere çemkirmek yerine o tercihi yapanlara tepki gösterebilsek. Bunu yanlış yapıyorsun bize yakışmaz, hazmetmeyiz hazmettirmeyiz diyebilsek.

Allah iş rastlığı versin. İş adamlarımız daha çok yatırım yapsınlar. Sayelerinde daha iyi oyuncular alabilelim, daha iyi otellerde konaklayabilelim, daha kaliteli malzemeler kullanalım. Onların bu KATKIlarını göz ardı etmeden GALATASARAY?ımızın başarılarını kutlayalım. Ama unutmayalım ikinci lige düşmek ne kadar bizim başarısızlığımız idiyse Avrupa kupasını almak da bir o kadar bizim başarımızdır. Bizim. Bireyler değil, GALATASARAY?dır Avrupa Fatihi olan.

Bu arada organizasyon sahiplerini de kınıyorum ucuz bir politika izleyerek Türkiye Cumhuriyeti kadınını karalamaya kalktıkları için. Ama bütün bunlardan bağımsız ellerini kollarını sallayarak sınırdan geçerek ülkemize giren ve serbest bırakılan bayrak düşmanlarına inat İstiklal Marşı esnasında bayrağımıza gösterdikleri saygı için Tuğba Palazoğlu ve Ivana Vecerova?ya teşekkür ederim...

-------------------------------------------------------------

thumb_110503863.jpg

teşşekkürler.....

Metin kardeşim onlar maçı kaybettikten sonra takımlarına sahip çıktılar bizse takımımızı yıpratıyoruz.

Bizim de sahip çıkmamız gerekir. Spartak devşirmeleri ile, Rus oyuncuları ile erkek basket takımlarına dahi kafa tutabilecek bir takım. Yenilmemiz normal. Bu sertliğe henüz takımımız hazır değil.

Metin Kuruçay' Alıntı:
Metin kardeşim onlar maçı kaybettikten sonra takımlarına sahip çıktılar bizse takımımızı yıpratıyoruz.

Bizim de sahip çıkmamız gerekir. Spartak devşirmeleri ile, Rus oyuncuları ile erkek basket takımlarına dahi kafa tutabilecek bir takım. Yenilmemiz normal. Bu sertliğe henüz takımımız hazır değil.

Abi konu içindede dedim bu takım tbldeki ilk 4 hariç bütün takımları yener valla.Hiç bayan gibi oynamıyolar.Dünkü kadroya taurasi,sue bird,lauren jacksonı koy çıkar tbl ye Yarı finale çıksınlar :)

Takımdaki bazı şeyler benimde hoşuma gitmiyor ama şu skoru gayet normal karşılamak gerekir fazla abartmaya gerek yok. Baltaları hemen çıkartmayın biraz sabredin.

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Küme düşen takımı yaşadım, Avrupa Şampiyonu olan takımı da yaşadım, birgün Spartak Moskova'yı yenebilen takımı da yaşayacağıma inanıyorum. Ama henüz değil...

Önder abi, o sene bu sene mi? :)