Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararını Açıkladı

Sühan Cem' Alıntı:
Ahmet dedehayır'ın neden sevilmediği konusunda 3 defa sordum okuyan arkadaşlar oldu hiç yanıt veren olmadı.Şu anda bile GS yönetiminden bir yöneticimiz istifa etmiş, sevinç çığlıkları yükseliyor. Sanırım, olay hakkında bilgisi olmadan, birileri dediği için nefrete dönmüş dedehayır'a karşı. o zman onun için hayırlı olmuş demektir bu istifa.
.

Bu başlığı tamamen okursanız neden sevilmediğine dair bir fikriniz olur belki ;)

viewtopic.php?f=1&t=6135&p=239502#p239502

Ahmet Dedehayır, istifasının ardından Lig TV'ye yaptığı açıklamada "Benim Cemal Nalga olayıyla alakam yok ancak konu basketbol olduğu için istifa ettim. Ben Galatasaray Bayan Takımı Sorumlusu olmama rağmen, başkana daha rahat bir çalışma ortamı hazırlamak için istifa ettim. Bana bir baskı olmadı. Benim Erkek Basketbol Takımı ile ne alakam olduğunu, benim hakkımda yazıp çizenlere sorun. Ben, Galatasaray'ın benim üzerimden yapratılmasına izin vermem. Galatasaray benim canımdan daha değerlidir." dedi.

Belki sevilmiyordu ama bu açıklamayla adam gibi adam olduğunu kanıtladı bana göre. Yönetimi yıpratmamak için Yiğit başkan gibi kendini feda oldu yinede helal olsun diyorum ben.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
TEŞEKKÜRLER A.DEDEHAYIR!!!
Bazen kızdık kendisine, bazen o bizlere kızdı, biraz asabiydi belki ama takıma hep sahip çıktı, tribünleri hep dinledi!!!

Kümeye düşen Bayan takımımızın eğrisiyle doğrusuyla şampiyonluğun en büyük adayları arasına girmesini sağladı, yaptığı fedakarlıklar maddi manevi hep kulağımıza geliyor özveriyle basketbol şubesine emek veriyor...

Ezeli rakibimiz bunu görmüş olacakki haftalardır yöneticimize insan onuruna sığmayacak şekilde hakaretler etmeye başladı, sadece taraftarları değil kendi tv lerindende açık açık hakaret etmeye başladılar, bunun tek nedeni var artık karşılarında GS'nin haklarını sonuna kadar bir insan var bundan rahatsızlar!!!

Peki bizler ne yapıyoruz??? FB nin böyle çirkin bir saldırı başlattığı yöneticimize sahip çıkıyormuyuz????

Hayır!!!

Ben kendi adıma sonuna kadar teşekkür ediyorum Pembe gömlekli yöneticimize!!!!

Onların yöneticileri gibi kirli gömlek giymeyen!!! Pembe gömlekli yöneticimize selam yolluyorum!!!

TEŞEKKÜRLER AHMET DEDEHAYIR!!!!

pembe gömlekliyi seviyorum diye bir başlık açılmış orda hemen herkes övgü sözcükleri ediyor. ondan sonra hakkında diyeceğimiz tek olumsuzluk. mihriban oğuz olayı olsa gerek.. hala bilmiyorum yani..

Eksi 5 Kalkıyormuş

Eksi 5 kalkıyor

Tahkim Kurulu, sarı kırmızılı kulübün kendilerine itiraz etmesi durumunda disiplin kurulu tarafından ileriye dönük olarak silinen 5 puanı, geri verme eğilimine girdi.

CEMAL Nalga skandalıyla sarsılan ve hükmen yenilgileri ve silinen puanları nedeniyle Beko Basketbol Ligi?nde ??Küme düşme?? potasına inen Galatasaray?a müjdeli haber geldi.

Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu, sarı kırmızılı kulübün kendilerine itiraz etmesi durumunda disiplin kurulu tarafından ileriye dönük olarak silinen 5 puanı, geri verme eğilimine girdi.

Düşürmezdik

Bu konuda görüşlerini açıklayan ?üst düzey bir yönetici?? Galatasaray?ı ligden neden düşürmedikleri konusuna açıklık getirirken şunları söyledi:
??Normalde Galatasaray?ın bu skandal olay sonrası küme düşürülmesi lazım. Ancak bu çok ağır bir karar olurdu. Çünkü bu takım Avrupa Kupaları?nda mücadele ediyor. Takımın grupta oynayacağı 6 karşılaşma var. Biz Galatasaray?ı küme düşürseydik, takım Eurocup organizasyonundan da atılmak durumunda kalacaktı. Yabancı oyuncular takımdan ayrılacak, bunların sözleşmesinde yazan para sorunları ortaya çıkacaktı. Bir de tabii işin sponsor boyutu var. Ülker başta olmak üzere Galatasaray?ın 6 tane sponsoru var. Arada yapılan anlaşmalar var. Bu durumda Fenerbahçe Ülker?in de, Beşiktaş?ın da başına aynı olay gelse onları da düşürmezdik. Biz Oyak Renault Kulübü?nün Cemal Nalga?ya yaptığı itiraz nedeniyle sarı kırmızılı kulübe bir yazı yazdık ve olayın doğru olup olmadığını sorduk. G.Saray?dan bize, ?Hayır Cemal Nalga?yı oynatmadık? diye bir cevap geldi. Yani Federasyon?u yanıltıcı bir beyanda bulundular. Puan silme olayı işte bu yanıltıcı bilginin cezası. Ancak olay Tahkim aşamasına giderse puan silme olayı ortadan kalkar. ??

Bu açıklamanın ışığında duruma bir kez daha göz atarsak; 6 hafta geride kaldı. Galatasaray eksi 4 puanla son sırada yer alıyor. Ligde 30 maç oynanıyor. Basit bir hesapla Galatasaray?ın kümede kalabilmesi için geride kalan 24 maçın en az 18?ini kazanması gerekiyor. Ancak, Galatasaray Tahkim Kurulu?na gider, eksi 5 puanlık cezası ortadan kaldırılırsa, şu aşamada Efes Pilsen yenilgisi nedeniyle 1 puanı olan Galatasaray 24 maçın 15?ini kazandığı takdirde (Ki bu da 40 puan demektir) kümede kalıyor.

Basketbol Şubesi'nin yeni yönetiminin daha göreve gelir gelmez iddialı demeçleri takımı motive etme adına olumlu belki ama sanki tahkimden çıkacak 'olumlu bir kararın' garantisi alınmış gibi duruyor. Yoksa bu konumda ligde kalmak neredeyse imkansız. Muhtemelen federasyonun da Galatasaray açısından idam fermanı hazırlanmıştır.

Az çok hukuk okumuş biri kararın hukuki değil politik verildiğinin farkına varır. Eğer kulüp Federasyonu aldattıysa takımın küme düşürülmesi gerekir. Yok eğer böyle bir karar alınamıyorsa,

1. Puan silme kararı doğrudur ancak başta Fenerbahçe maçı olmak üzere ligdeki en az 3 maçın tescil edilmesi gerekir. Çünkü Cemal Nalga arka arkaya 5 maç oynamama cezası çekmek zorundadır. Oysa arka arkaya 8 resmi maçta hükmen yenilgi verilmiştir.
2. Federasyon hazırlık maçında cezanın çekilebileceğini söylerken bunu denetleyemeyeceğini, kulübün verdiği listeye güveneceğini söylemiştir. Bu da başlıbaşına bir skandaldır. Resmi bir ceza veriliyorsa bunun takibi gayri-resmi yapılamaz.

Eğer tarafsız bir tahkim kurulu varsa kararın 2 maç puan silme ve oynanan 3 maçın tesciline dönmesi gerekir.

İçinizde esnaf olan var mı?

Esnaflar sık sık yapar ya bir malın normal fiyatının üstüne pazarlık payı koyarlar. Bu da onun gibi bence. Silinen puanların düşmesi neredeyse garanti gibiydi benim için çünkü ne de olsa tahkime gidecekler diye fazladan verdiler cezayı ve asıl vermek istedikleri cezayı da almış olacağız.

Çok fantastik gelebilir bu düşünce bazılarına ama benim düşüncem başından beri böyle.

Ben bu olay ilk patladığnda das söylemiştim. hukuken, cemal nalganın poynaıdğı maçları hükmen sayma diye bir hakkı yok federasyonun. Çünkü Cemal Nalga oynayabilir iznini o federasyon vermiştir. Takım lig maçında federasyona rağmen değil, onun izni ile oynatmıştır ceml nalga'yı. Bu yüzden ortada bir suç varsa, bu suç federasyonundur. bu maçlar için GS'a hükmen mağlup diyemez. ne yani bu olay ligin ilk haftasında patlasaydı bir maç hükme ve 5 puan silmemi olacaktı? yada 20 hafta osla 20 maç hükmen ve 5 puan cezamı olacaktı? hukukda ceza eşitliği esastır. olayın çıktığı haftaya göre bunun değerlendrilmesi olamaz. bu olayda suç varsa. bu , federasyonu dolandırmak aldatmak üzerine bir cezadır. ve Cemal'in tüm oynadığı maçları dha önce tescil ettiğinden dolayı. Bu maçlar için ceza verilemez. bunun yerine olaya adları karışan kişilere men ve/veya para cezası verip, GS'a puan silme cezası verilebilir..

Sühan Cem' Alıntı:
Ben bu olay ilk patladığnda das söylemiştim. hukuken, cemal nalganın poynaıdğı maçları hükmen sayma diye bir hakkı yok federasyonun. Çünkü Cemal Nalga oynayabilir iznini o federasyon vermiştir. Takım lig maçında federasyona rağmen değil, onun izni ile oynatmıştır ceml nalga'yı. Bu yüzden ortada bir suç varsa, bu suç federasyonundur. bu maçlar için GS'a hükmen mağlup diyemez. ne yani bu olay ligin ilk haftasında patlasaydı bir maç hükme ve 5 puan silmemi olacaktı? yada 20 hafta osla 20 maç hükmen ve 5 puan cezamı olacaktı? hukukda ceza eşitliği esastır. olayın çıktığı haftaya göre bunun değerlendrilmesi olamaz. bu olayda suç varsa. bu , federasyonu dolandırmak aldatmak üzerine bir cezadır. ve Cemal'in tüm oynadığı maçları dha önce tescil ettiğinden dolayı. Bu maçlar için ceza verilemez. bunun yerine olaya adları karışan kişilere men ve/veya para cezası verip, GS'a puan silme cezası verilebilir..

Daha da ilginci F.Ülker maçı son hafta olsaydı tüm puanlar silinip seneye -26'dan mı başlayacaktık :)

Tahkimin vereceği karara göre playofflar için kadroya mutlaka sağlam 3 transfer yapılacaktır.

Yalnız bu sefer gelen oyuncular kaliteli vede takım oyuncusu olacağını düşünüyorum.

Geçmiş senelerde sezon ortasında yapılan yanlış transferlerden ders aldığımız kanatindeyim.

Re: Eksi 5 Kalkıyormuş

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Eksi 5 kalkıyor

Tahkim Kurulu, sarı kırmızılı kulübün kendilerine itiraz etmesi durumunda disiplin kurulu tarafından ileriye dönük olarak silinen 5 puanı, geri verme eğilimine girdi.

CEMAL Nalga skandalıyla sarsılan ve hükmen yenilgileri ve silinen puanları nedeniyle Beko Basketbol Ligi?nde ??Küme düşme?? potasına inen Galatasaray?a müjdeli haber geldi.

Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu, sarı kırmızılı kulübün kendilerine itiraz etmesi durumunda disiplin kurulu tarafından ileriye dönük olarak silinen 5 puanı, geri verme eğilimine girdi.

Düşürmezdik

Bu konuda görüşlerini açıklayan ?üst düzey bir yönetici?? Galatasaray?ı ligden neden düşürmedikleri konusuna açıklık getirirken şunları söyledi:
??Normalde Galatasaray?ın bu skandal olay sonrası küme düşürülmesi lazım. Ancak bu çok ağır bir karar olurdu. Çünkü bu takım Avrupa Kupaları?nda mücadele ediyor. Takımın grupta oynayacağı 6 karşılaşma var. Biz Galatasaray?ı küme düşürseydik, takım Eurocup organizasyonundan da atılmak durumunda kalacaktı. Yabancı oyuncular takımdan ayrılacak, bunların sözleşmesinde yazan para sorunları ortaya çıkacaktı. Bir de tabii işin sponsor boyutu var. Ülker başta olmak üzere Galatasaray?ın 6 tane sponsoru var. Arada yapılan anlaşmalar var. Bu durumda Fenerbahçe Ülker?in de, Beşiktaş?ın da başına aynı olay gelse onları da düşürmezdik. Biz Oyak Renault Kulübü?nün Cemal Nalga?ya yaptığı itiraz nedeniyle sarı kırmızılı kulübe bir yazı yazdık ve olayın doğru olup olmadığını sorduk. G.Saray?dan bize, ?Hayır Cemal Nalga?yı oynatmadık? diye bir cevap geldi. Yani Federasyon?u yanıltıcı bir beyanda bulundular. Puan silme olayı işte bu yanıltıcı bilginin cezası. Ancak olay Tahkim aşamasına giderse puan silme olayı ortadan kalkar. ??

Bu açıklamanın ışığında duruma bir kez daha göz atarsak; 6 hafta geride kaldı. Galatasaray eksi 4 puanla son sırada yer alıyor. Ligde 30 maç oynanıyor. Basit bir hesapla Galatasaray?ın kümede kalabilmesi için geride kalan 24 maçın en az 18?ini kazanması gerekiyor. Ancak, Galatasaray Tahkim Kurulu?na gider, eksi 5 puanlık cezası ortadan kaldırılırsa, şu aşamada Efes Pilsen yenilgisi nedeniyle 1 puanı olan Galatasaray 24 maçın 15?ini kazandığı takdirde (Ki bu da 40 puan demektir) kümede kalıyor.

Tahkimi etkilemek için FB'li basın tarafından yapılan kasıtlı bir haber.Böylece tahkimi federasyon gibi etki altına sokup cezaları indirmemeye çalışıyorlar.
Tahkim öyle bir hala gelecekki istese de cezaları indiremeyecek.Yönetimin bir an önce başvuruyu yapıp, bu işi noktalaması gerekiyor...
Dikkat edin yukarıda isim yok, sadece bir üst düzey yönetici diyor...Hangi tahkim kurulu toplantısında karar önceden söylenmişki bu sefer üstelik bu kadar hassas bir konuda biri gazetciye biz kaldırıcaz desin..Tahkimdeki kadar bu salak mı ??
Tuzağa düşmemek gerekir...

Bende , çünkü GS'ın 6 sponsoru vardı bu yüzden düşürmezdik lafına takıldım:) ne alaka. Federasyon bunamı bakacakk? E ben de oyak reno ya sponsor olarak 100 tane bakkal kasap bulurum alınsize 100 sponsor, açın önümü derim. Sponsor sayısına yada var olup olmamasına gre dğeil kuarllara göre hukuk yürür. kafana göre ceza verirsen böyle saçam durumun sonunda istifa etmen gerekir. esas rezalet cemal nalga değil federasyonun bu olayı bu durumlara götüren işbilmezliğidir. ve onurlu olsalar asıl onlar istifa ederler. GS itiraz ederse düşürrüz diyor. gelsin bir el öpsün 2 de puan veririz deseydi birde.!!

Benim anlamadığım bir olay var.. Bu federasyon bu olayı sakladımı, saklamadı mı?

2001 - 02 sezonunda Darüşşafaka da oynayan Vıncent Jones'un lisansını TBF rahat bir şekilde çıkarmıştı.. Darüşşafaka oyuncunun cezası ile ilgili uyarılmamıştı.. Ama Vıncent Jones'un bir sezon öncesinden cezası vardı.. Sonra bizle oynanan karşılaşmada bu oyuncu hakkında itirazımız olmuştu. Haklı olmamıza rağmen TBF maçı tekrar ettirmişti..Ne hükmen mağlubiyet nede puan silme, nede profesyonellere ceza...

Bunu hatırlayınca bugün bizim içi verilen kararlara bakıyorum bir standartın olmadığını düşünüyorum.. Darüşşafaka hükmen mağlup edilmesi ve puanı silinmesi gerekirken bu olmadı maç tekrar edildi.. Nede profesyonellere ceza verildi..

2.şey Federasyon bu konulara hiç dikkat etmiyor, kulüpleri uyarmıyor, kendi hatasını bir şekilde enteresan kararlarla örtüyor.. Yada hakikaten bizden bu olay gizlendi.. Federasyon işini layığı ile yapmıyor.

Biz hazırlık maçında cezalı oyuncu oynatıyoruz resmi maçda değil, sahtecilik oluyor cezanın babasını alıyoruz..

Kafam karışıyor, yanlı tutumlar mı var acaba diye düşünmeden edemiyorum?

Zinhi abi aldığımız ceza normal.Şöyle ki federasyonun amacı takımı rezil duruma düşürmekti ve başardıda.Düşürmekten beter etti takımı.

Yeni teknik heyetten bu konuda umudum var.

Tuğrul Demir'in şu şekilde bir açıklaması vardı.Bu herşeyi belli ediyor.

Basketbol şube koordinatörlüğüne getirilen Tuğrul Demir de toplantıdaki konuşmaların, Galatasaray'ın yüksek menfaatleri için yapıldığını belirterek, ''Bunlardan ders çıkarırız. Biz azimliyiz. Basketbol şubesini küme düşüren Basketbol Federasyonu ile mücadele verip, takımı kümede tutacağımıza inanıyoruz. Belli bir süreden sonra da o yenilmez armadayı yeniden oluşturup, herkesten bunun hesabını soracağız'' diye konuştu.

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Yeni teknik heyetten bu konuda umudum var.

Tuğrul Demir'in şu şekilde bir açıklaması vardı.Bu herşeyi belli ediyor.

Basketbol şube koordinatörlüğüne getirilen Tuğrul Demir de toplantıdaki konuşmaların, Galatasaray'ın yüksek menfaatleri için yapıldığını belirterek, ''Bunlardan ders çıkarırız. Biz azimliyiz. Basketbol şubesini küme düşüren Basketbol Federasyonu ile mücadele verip, takımı kümede tutacağımıza inanıyoruz. Belli bir süreden sonra da o yenilmez armadayı yeniden oluşturup, herkesten bunun hesabını soracağız'' diye konuştu.

Helal olsun çok fena gider yapmış.

ne olursa olsun PEŞİNDEYİZ...

Ahmet Kurttan güzel bir yazı!
Danga-Dunga-Nalga!
27 Kasım 2009 Cuma
Turgay Demirel yandı! Basketbol Federasyonu ?danganalga? olayında öyle abuk subuk bir tutum sergiledi ki, uyuyan devleri uyandırdı: Galatasaray camiası birleşti, Nur Gencer hortladı... İnanın bana şimdi şu şarkıyı mırıldanıyordur Turgay: ?Biiiilseydim sana böyle davranmazdım yar...? Eh!

İnsan, kaptanlığını yaptığı kulübe böylesine acımasızca saldırırsa olacağı buydu. Galatasaray kulübü, Cemal Nalga saçmalıklar zinciri için zaten gereğini yapmıştı ama Turgay, nedendir bilinmez(!) bu işte suçu yalnızca ?ihmal? olan Galatasaray Kulübü?nü de idam etmeye kalkıştı: Hükmen yenilgiler, puan silmeler falan filan...

Bence bu cezalar tahkimden dönecektir. Disiplin yönetmeliği açık: ?Kulüp bu suça katıldıysa küme düşürülür? diyor. Yönetim Kurulu küme düşürmeye karar vermediğine göre, kulübün bu sahtecilik suçuna katılmadığına kanaat getirmiş demektir (ki doğrudur); O zaman bu kadar ağır cezalara ne gerek vardı? Kime veya kimlere yaranmaya çalıştı Turgay Demirel?

Neyse! Biz bu konuları tahkime bırakıp, işin eğlenceli yönüne gelelim: Bizim tanıdığımız Turgay şu sıralar uyku uyuyamıyordur çünkü adını bile duymaya katlanamadığı Nur Gencer, tam Bodrum?a yerleşmeye karar vermişken karşısına dikiliverdi. Kimdir Nur Gencer? Basketbolun en deneyimli yöneticilerinden biridir ve.. sıkı durun.. Turgay?ı Turgay yapan adamdır! Biz tanığız: Turgay Demirel?in ilk kez Federasyon başkanı seçilmesinde büyük rolü olan Nur Gencer, daha sonra bütün bilgi birikimini (ilk genel sekreter olarak) Turgay?ın hizmetine sunmuş ve (bize göre) yapılan bütün reformlara önayak olmuştur. (O yıllarda Turgay basketbola ürün satmakla ilgili bir iş adamı, Nur ise 20 yılını geride bırakmış bir spor yöneticicsiydi) Daha sonra araları açıldı ve kanlı bıçaklı oldular. Turgay, tozlu raflardan Nur Gencer dosyalarını indirip ?yandaş medya?sı eliyle ?kanlı?sına karşı savaşı başlattı bile ama kez dikkatli olmalı: Bugünden başlayarak yaptığı ve yapacağı şeylerde Nur?un arkasında Galatasaray Kulübü?nü bulacaktır. 20 yıl geçmişe bakınca ise... Kimbilir kimlerin bunlara benzer ne hataları, ne suçları, ne tür borç-alacak ilişkileri olmuştur. Bilinmez ki...

Bizim aleyhimize verilen hükmen mağlubiyetlerin nedenini hiç anlayamadım. Yani diğer takımların günahı ne şimdi bizle oynayanlar 20-0 kazanacak fikstür gereği oynayamamış olanlarsa bize karşı mağlup bile olabilecekler. Bu nasıl bir adalet anlayışı bir türlü aklım almıyor. Puan silme cezası tek başına verilirse bir mantıklı taraf bulacam ama bu hükmen mağlubiyetler kısmından hakkaten hiçbirşey anlamadım. Tamam türkiye kupasında mağlup saydın. Zaten Cemal 3 hazırlık maçı oynamamış. 8 tane resmi maçın tamamını hükmen mağlup saymak nasıl bir mantıktır bir türlü çözemedim. Bence hükmen mağlubiyetleri kaldırmaları gerekir puan silme cezası kaldırılır hükmen mağlubiyetler kalırsa bence yine adalet sağlanmamış olur. Puan silme cezasının mantığını anlayabilirim ama dediğim gibi hükmen mağlubiyetleri anlayabilmem çok zor.

TBF'den Basın Açıklaması

GS Kulübü Başkanı Sn. Adnan Polat?ın, Cemal Nalga olayı ile ilgili olarak TBF'nin ?Bu olayı bilmekle ve gizlemekle? suçlayan açıklamalarına ilişkin basın açıklaması.

Bugün bazı gazetelerde yer alan 25 Kasım 2009 tarihli Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı ile ilgili haberlerde, GS Kulübü Başkanı Sn. Adnan Polat?ın, Cemal Nalga olayı ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu?nu ?Bu olayı bilmekle ve gizlemekle? suçlayan açıklamalar yaptığı ifade edilmiştir.

Federasyonumuz bu konu ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla şu açıklamaları yapmayı gerekli görmüştür;

1- Basında ?Federasyon gizledi?, ?Federasyon olayı biliyordu? ve ?Federasyona büyük suçlama? başlıkları ile yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

2- Federasyonumuz öncelikle Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı?na yazılı olarak başvurarak, Sn. Adnan Polat?a atfedilen bu ifadelerin doğru olup olmadığını teyit ettirecek ve gereken adımları buna göre atacaktır.

3- Federasyonumuz, Cemal Nalga?nın cezalı olduğu dönem içerisinde takım arkadaşının adı ve forması ile oynadığı konusundan ilk kez 18 Kasım Çarşamba günü saat 14.00 gibi haberdar olmuştur ve aynı gün ilerleyen saatlerde konu internet sitelerinde görüntüler ile birlikte yer almıştır.

4- Federasyonumuz bu konu ile ilgili olarak Oyak Renault ve Fenerbahçe Spor Kulüplerinin yaptıkları itirazların dilekçelerini ve Yönetim Kurulumuzun Oyak Renault Spor Kulübü?nün itirazı ile ilgili olarak almış olduğu 4 Kasım 2009 tarihli kararını bazı yanlış değerlendirmelerin ve yapılan spekülasyonların sona ermesi amacıyla ekte sunmaktadır.

5- Federasyonumuz yukarıda da beyan edildiği üzere, söz konusu bilgilere haiz olduğu anda gereğini yaparak, kural ve yönetmelikler dâhilinde ilgili mekanizmalarını harekete geçirmiş ve konunun ivedilikle sonuçlanmasını sağlamıştır. 21 ve 22 Kasım 2009 tarihlerinde toplanan Yönetim Kurulumuz, TBF Disiplin Kurulu?nun önerilerini de dikkate alarak dosyayı karara bağlamış ve alınan kararları kamuoyuna açıklamıştır.

Galatasaray Spor Kulübü?nün 18 Kasım akşamı yaptığı açıklamada ifade ettiği gibi ?Spor ahlakı ve Galatasaraylılık ruhuyla taban tabana zıt?, ?Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaray camiası ve bütün Galatasaraylılar adına büyük bir utanç? olarak nitelenen ?Galatasaraylılıktan nasibini alamamış? kişilerin yarattığı bir olayı, Federasyonumuzun gerek Galatasaray Spor Kulübü?nden, gerekse kamuoyundan saklaması gibi bir tutumun ne Federasyonumuza, ne de Türk basketboluna hiçbir yararı olmayacağı ve bunun işlenen suça ortak olmak anlamına geleceği aşikârdır.

Söz konusu açıklamaları ve gelişmeleri üzüntüyle karşıladığımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

EKLER

Oyak Renault'un itiraz dilekçesi için tıklayınız

04.11.2009 tarihli TBF Yönetim Kurulu kararı için tıklayınız

Fenerbahçe Ülker itiraz dilekçesi (sayfa 1) için tıklayınız

Fenerbahçe Ülker itiraz dilekçesi (sayfa 2) için tıklayınız

Oyak Renault'un ikinci itiraz dilekçesi (sayfa 1) için tıklayınız

Oyak Renault'un ikinci itiraz dilekçesi (sayfa 2) için tıklayınız

http://www.tbf.org.tr