Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararını Açıkladı, Tahkim´in Kararı Bekleniyor

Kararın çıkmasına daha 2 hafta varmış.

Dün Murat Kaya'yı gördüm, o söyledi. Takımın bu belirsizlikten etkilenip etkilenmediğini sordum ben de. Artık takım düşünmüyor bu olayı, oyununa bakıyor tarzı bi şeyler söyledi.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Gerçekleri söylemek suç veya yanlış ise söylemeyelim o zaman.

Asıl sizin düşündüğünüz gibi düşünenler oldukça yani bu olayda ne var ki denilmek istedikçe takımı bu hale getirenler 6 ay 1 yıl arasında uzaklaştırma alır bir dahaki seçimlerde de oy kullanır. Lisenin, kulübün içine sizden rahat girer. Salona para vermeden girer. Kulübün her türlü ayrıcalığından yararlanılır. Ne yaptılar ki.

Ben bu olayda ne var ceza almayalim hatta ustunede 5 puan bonus versinler mi dedim?? Abuk sabuk ithamlar yapma kardesim, sen daha hayatta degilken benim ailem gs kulubune hizmet ediyordu, gsligi senden ogrenecek degilim.. Sadece kraldan cok kralci olmayin dedim. Fikrimin de arkasindayim.

Yaş olayına gireceksek önce siz yaşınıza uygun kelimeler seçin ondan sonra girin isterseniz.

Ben dediniz demedim denilmek istedikçe dedim ayrıca. İyi anlamak gerekir arasındaki farkı.

Hadi Cemal, Tufan oldu..Siz göreve geldiğinizden beri hepiniz AZİZ YILDIRIM' sınız!

Ne şike yaptık,ne maç sattık nede doping..
varsa cezamız baştan verirdin..ne kurala ne kayideye uymayan saçma sapan -5 lerle sahada alın terimizle yendiğimiz maçları masa başında feneri yendikten sonra çalan sizsiniz.

Uzaktan kumandalı feneresyon istifa..!

Hatamızı kabul ettik kendi göbeğimizi kendimiz kestik zaten ..Sadece keyfi değil ,kanuna nizama uygun ceza istiyoruz

Galatasaray'da sessiz bekleyiş

Galatasaray Cafe Crown, Cemal Nalga skandalının ardından aldığı cezaların hafifletilmesi yönündeki Tahkim Kurulu başvurusunun sonucu haftaiçinde almayı bekliyor. Savunmasını hazırlayan ve verilen puan silme cezalarının yönetmelikte bulunduğunu iddia eden Sarı-Kırmızılılar, verilecek karara göre şubenin geleceğini belirleyecek. cuma günü toplanan Tahkim Kurulu üyeleri ortak bir karara varamazken yaşanan belirsizliğin bir an önce son bulması için bu hafta ortasında skandalla ilgili son kararı verecek. Galatasaray cephesi ise silinen puanlarının geri iade edilmesini bekliyor. Skandalın ardından kendi içinde verdiği cezalarla durumu kabullenen Sarı-Kırmızılılar, Tahkim Kurulu'nun puanlarını iade edeceğinden son derece umutlu.

www.basketdergisi.com

valla geri -5i vermesede biz böyle gidersek ligde kalacağız...kepez bence darüşşafakadan önce düştü..

-5 geri verilirse bu sefer play-off şansımız olur...

benim görüşüm verilecek puanın +5 değil ,+10 olması lazımdır..

ben bu tahkime kufur etsem kac hafta ceza alırım adminlerım 3 4 civariysa bu haftada karar almazlarsa edecegımde
sanarsin kyotoyu imzalayacaklar beyefendiler! :oops:

Eren Bekdemir' Alıntı:
valla geri -5i vermesede biz böyle gidersek ligde kalacağız...kepez bence darüşşafakadan önce düştü..

-5 geri verilirse bu sefer play-off şansımız olur...

benim görüşüm verilecek puanın +5 değil ,+10 olması lazımdır..
-5 Silinirse, puanımız 10 olur play offlara girme şansımız yüksek olur. lig 8.Bornova'nın 17 puanı var -5 kalkarsa playoffa gireriz.

pazartesi günü açıklanacakmış karar eğer ordanda şu 5puan dahi onanırsa neler olur bilemem !

Anlayın işte düşüremeyeceksiniz bu takımı. Hakkımızı verin artık.

Sanırım federasyon gidişata bakmak için, bu kadar geciktirdi. durum böyle giderse, bize -10 puan verebilirler yeni karar olarak. Yoksa malumunuz, -5 e rağmen kümede kalacak bu takım. Al başına belayı...

hükmen yenildiğimiz maçlara -1 puan verildi ve bizde toplamda -5 puanın silimesi için mi itiraz ettik yoksa hükmen yenildiğimiz maçlarda 1 puan verilmesi için mi itiraz ettik?

basketbolda galibiyete 2 puan, mağlubiyete 1 puan veriliyor. hükmen mağlup olursan yenildiğinde aldığın 1 puanı da alamıyorsun. yani 0 puan alıyorsun. bize verilen ceza. türkiye kupasından elenmek, ligde o ana kadar oynadığımız 5 maçdan da hükmen mağlup ilan edilmek ve 5 puanda düşürme cezası idi..

Arda Cengiz' Alıntı:
hükmen yenildiğimiz maçlara -1 puan verildi ve bizde toplamda -5 puanın silimesi için mi itiraz ettik yoksa hükmen yenildiğimiz maçlarda 1 puan verilmesi için mi itiraz ettik?

Tahkimden çıkabilecek iki sonuca göre puan durumları:
1. Sonuç: -5 puanın iadesi
2. Sonuç: oynanan maçların tescili ve -5 puan

S Takım O G M Puan
1. Efes Pilsen 12 11 1 23
2. Beşiktaş CT 11 9 2 20
3. F Ülker 11 9 2 20
4. Banvit 12 8 4 20
5. Antalya Bşb 12 6 6 18
6. P Karşiyaka 12 7 5 19
7. Erdemir 12 7 5 19
8. Bornova 12 6 6 18
9. T.Telekom 12 6 6 18
10. Tofaş 12 5 7 17
11. Al. Petkim 12 5 7 17
12. O. Renault 12 5 7 17
13. Mersin BBld. 12 3 9 15
14. Kepez B 12 3 9 15
15. Darüşşafaka12 0 12 12
16. Galatasaray 12 5 7 12

S Takım O G M Puan
1. Efes Pilsen 12 11 1 23
2. Beşiktaş CT 11 9 2 20
3 Banvit 12 8 4 20
4 F Ülker 11 8 3 19
5 P Karşiyaka 12 7 5 19
6 Antalya Bşb 12 6 6 18
7. Erdemir 12 6 6 18
8. Bornova B 12 6 6 18
9. Telekom 12 6 6 18
10. Tofaş 12 5 7 17
11. Al Petkim 12 5 7 17
12. O Renault 12 4 8 16
13 Galatasaray 12 8 4 15 -5
14 Mersin BBld. 12 3 9 15
15 Kepez B 12 3 9 15
16 Darüşşafaka12 0 12 12

Karar gelecek haftaya alınacakmış.
Ntv'nin haberine göre toplantı gününün Yılbaşı olması nedeniyle, kararı gelecek hafta ki toplantıya ertelemişler.

Gelecek hafta Perşembe olacak sanırım.

karar bugün acıklanıyo beyler ama bizim onların puanına İHtiyacımız yo bu takım seve seve birinci ligde kalacak..

Burak Barut' Alıntı:
Karar gelecek haftaya alınacakmış.
Ntv'nin haberine göre toplantı gününün Yılbaşı olması nedeniyle, kararı gelecek hafta ki toplantıya ertelemişler.

Burak, basketbol panaromada kararın pazartesi açıklanacağı söylendi. Gelen duyumlarda -5'in kalkması yönündeymiş.

-5 puanda değişiklik yapacaklarını hiç zannetmiyorum. adamlar zaten bizi küçük düşürmeye çalışıyorlar. 5 puanı vermezler. bu sene play off olmaz ama kümede kalırız.

Hakemlerin maçlarımızda verdiği kararlara bakılırsa -5 puanın yerine bu performansımızı görünce ekstra cezada vermek isteyebilir Azizin kuklaları..

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Burak Barut":ycnyem9w]Karar gelecek haftaya alınacakmış.

Burak, basketbol panaromada kararın pazartesi açıklanacağı söylendi. Gelen duyumlarda -5'in kalkması yönündeymiş.[/quote:ycnyem9w]

Abi ben bu sabah haberlerinde duydum.Olağan toplantı günleri Perşembe'ymiş ancak yıl sonu olduğu için toplanmayacaklarını bu yüzden de cezanın haftaya kaldığı söylediğini duydum.Yani bu hafta olmayacak gibi görülüyor.