Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararını Açıkladı, Tahkim´in Kararı Bekleniyor

12 Şubat Cuma günü yapılması gereken Tahkim Kurulu toplantısı 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle 23 Nisan Cuma gününe ertelendi. Alınan duyumlara göre 23 Nisanda da Tahkim Kurulu toplanamayacak. :p

7ocakta artık kesindir ya yada toplanırlar karar açıklanır Galatasaray yenilene kadar açıklamıyoruz filan denir .

Bence bunlar küme düşmemiz için kaç puanın geri verilmeyeceğini hesaplıyorlardır.Onlar hesaplaya dursunlari, biz bunlara abaküs,hesap makinesi, kağıt ,kalem ve bilimum hesaplama aletleri verelim. :p
Ligin sadece ilk 2 maçı hükmen sayılması gerekir normal kararlar uyarınca.

Önce 14 Şubat'a ertelesinler, sonra onu da 29 Şubat'a (!) alsınlar.

5 puanımızdan çok daha fazlasını geri vermeleri gerek. HAK ETMİYORUZ!

Hedefimizi kesinleştirememiş bir durumda, galibiyetlerle yolumuza devam ediyoruz.

Play-off tarihine kadar bekleyip Galatasaray'ı nasıl sondan üçüncü yaparız diye mi düşünüyorlar ki?

Zamanında karar veremeyenler, küme düşmemize de cesaret edemezler.

Bize verilen hükmen'ler ligin kaderini derinden etkilemiştir. Bunu biraz açayım. Aslında yendiğimiz halde hükmen yenik sayıldığımız takımlar bizden aldıkları 1 puan fazlayla ligde kalabilir, play offlara kalabilir, belki de sıralamada diğer rakibinin önüne geçerek olası eşleşmelerde iç saha avantajı elde edebilir. Hükmenler kaldırılsa şu anda ligin dibi değişiyor. Lig şu an bitse yendiğimiz Fülker 3.lüğe düşüyor, Beşiktaş 2.liğe yükseliyor. Basketbol gibi 1 puanların çok önemli olduğu ligde bu hesaplar yapılmalıdır. 2.lik ve 3.lüğün ne farkı var? Olası eşleşmede iç saha avantajını ele geçiren takım yüksek ihtimalle turu da geçiyor. İşte bu sebeplerden ötürü ceza yönetmeliği izin veriyorsa oynadığımız maçların skorları tescil edilsin, bunun karşılığında bize -xx puan ceza versinler. Ben yönetmeliğe baktım, bu tip cezalar için hükmen mağlubiyet cezası göremedim. Bir mantık dahilinde hükmen cezası verilmişse en azından Nalga'nın oynamaması gereken maç sayısı kadar olmalıydı. Zaten özel maçlarda çekilmesi gerekli bir cezaydı, yanlış bilmiyorsam ilk 3 maçta oynatılmamıştı. Kalan sadece 2 maçtı ve ondan sonra biz yine özel maçlar yaptık. Temsilci göndermediğin maçta ceza çekilmesine neden müsade ediyorsun, Oyak yetkilileri itiraz edince neden olaya el koymuyorsun, bu olay neden Fülker'i yendiğimiz maçtan sonra belgeleniyor, onları da ayrıca tartışırım.

Bu ceza değişmeli. -5'i de vermesinler. Söke söke aldığımız fülker maçını tescil etsinler, Erdemir ve Tofaş maçlarını da tescil etsinler, bize yeter. Ordan gelecek 5 puan çok daha adil olur.

Bir gerçek var ki Adnan Polat'ın sık sık maçlara gelmesi, bu olayların yaşanması yüzünden.
Peki,soruyorum Başkanımızı böyle maçlarda görmek için illa şubenin ağır darbeler yemesi mi lazım? Allah göstermesin tahkimden çıkacak bir ters sonuç bu şubeyi 2 ligde süründürecek.

Yunus Taylan' Alıntı:
Bir gerçek var ki Adnan Polat'ın sık sık maçlara gelmesi, bu olayların yaşanması yüzünden.
Peki,soruyorum Başkanımızı böyle maçlarda görmek için illa şubenin ağır darbeler yemesi mi lazım? Allah göstermesin tahkimden çıkacak bir ters sonuç bu şubeyi 2 ligde süründürecek.
Haklısın.AMa bundan sonra Yalnız bırakmaz başkan takımı hem busene hemde seneye

yunus bundan önceki başkanlar en fazla derbilere gelirlerdi..adnan başkanın ben en azından olay çıkmadan önce bile çoğu normal maça geldiğini gördüm..

şöyle birşey de var ;başkanın maça gelmesi neyi değiştirir.hiçbirşeyi.oyuncular seti başkana bakarak öğrenmiyor.başkana imalarda bulunmayalım.

elbette şimdi gelicek maça şubeye arkanızdayım demek için..unutmayalım ki başkanında özel işleri oluyor veya kendi şirketleri.

Yunus Taylan' Alıntı:
İyi gün dostu değil başkanımız desem çok mu abest olur :p Ben aslında başkandan iyi transfer bekliyorum ama bu durumdaki takıma kim gelir :(

Bu cezalar verilmeseydi böyle olur muydu bilmem ama...
Şu an ligin en iyi basketbol oynayan takımı tartışmasız Galatasaray....
Normal şartlar altında şampiyonluğa oynayacak bir takımı HAKSIZ YERE küme düşürmeye vicdanları el verecek mi merak ediyorum...
Bu arada bu takım ULEB'i alabilecek kadar basketbol oynuyor, olur ya alırsak seneye Euroleague'de ikinci lig takımımı oynayacak ??

Emrah Bakın' Alıntı:
Bu cezalar verilmeseydi böyle olur muydu bilmem ama...
Şu an ligin en iyi basketbol oynayan takımı tartışmasız Galatasaray....
Normal şartlar altında şampiyonluğa oynayacak bir takımı HAKSIZ YERE küme düşürmeye vicdanları el verecek mi merak ediyorum...
Bu arada bu takım ULEB'i alabilecek kadar basketbol oynuyor, olur ya alırsak seneye Euroleague'de ikinci lig takımımı oynayacak ??

Kesinlikle puan kalkacak buna eminim.Herşey de bir hayır olduğunu düşünüyorum kararların geç açıklanması taraftar olarak bizleri rahatsız etse bile, takım için olumlu etki yaptığı kesin.
Daha konsantre oldular ve kenetlendiler.

Uleb ve Türkiye Ligi ikisi de çok yoğun tempo oluyor takımımızın yaş ortalamasının gençliği avantaj ama sakatlıklardan allah korusun diyorum.