Tahkim -5 Puanlık Cezamızı Kaldırdı

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBF Kararını Açıkladı, Tahkim´in Kararı Bekleniyor

Murat Cantas' Alıntı:
Hakemlerin maçlarımızda verdiği kararlara bakılırsa -5 puanın yerine bu performansımızı görünce ekstra cezada vermek isteyebilir Azizin kuklaları..

Murat Abi, Mersin maçıyla ilgili haklısın ancak dünkü maçta hakemlerin biraz da bizim tarafımızda olduğunu düşünüyorum.
Hele ki ilk periyotun son saniyesindeki olayda Fatih Solak'ın eli panyaya çarpıyor sayı verilmesi gerekirdi, Evren'de sanki elini alttan soktu gibi geldi tam emin değilim ancak sayıyı vermediler.Evren'in pozisyonuna emin değilim ancak Fatih'in panyaya vurduğu çok net görülüyordu.

Bu pozisyon dışında da çok feci karar verdiklerini görmedim dünkü maçla ilgili olarak.

çıkan sonuçlara göre inşallah kendi sahamızda kaybettiğimiz tofaş maçını aramayız..

Hay ben böle işin ya. Ya adamlara bak toplanamıyorlarmış. Nereden gelıyorlar acaba beyfendıler. Burada kos koca camıa belırsız bı sekılde beklıyor. Alınacak karara göre belkı transfer yapılacak bazı sozlesmeler olucak. Hayret bısey ya haftalar gecıyor aylar gecıyor. Hala toplanamıyorlar. Yazık ya yazık.

Cem abi gördüler bizdeki ışığı iyice toparlanmayalım diye bizi süründürüyorlar.Ama unuttukları birşey var.Takımımızdaki ruh varolduğu sürece hiçbirşeyi başaramayacaklar.

Arkadaşlar puan durumunda 5 galibiyet 7 mağlubiyetimiz var şuan
tahkimin vereceği karara göre 7 mağlubiyetten kaçı lehimize döner vede hangi maçlar döner
birde bu mağlubiyetlerin içinde -5 yok değilmi yani ekstradan verdiler -5 i

sezon sonu lig bittiğinde bakacaklar, kaç puan gerekiyor düşmemiz için yada kaç puan almamız gerekiyor. ona göre toparlanırlar o zaman. yahu olay patladığında 2 günde apar topar toplanmayı biliyordunuz!!! hemen verdiniz cezaları... ya tufanın cezası tahkimden dönerse ne olacak? oynatmadığımızlamı kalacağız? o zaman tofaş maçının tekrarını isteriz biz de.. (normalde bunu isteme hakkımız olsa da bizim isteyeceğimizi sanmıyorum )

yani insanlar ceza diyince sadece puan silme olayını sanıyor. tufana 4 ay ceza verildi. o ceza 1 aya inse BJK maçında oynayabiliyor tofaş maçında bile oynayabiliyordu. yani federasyondaki şerefsizler bunları düşünmüyormu?

Paşaların keyiflerini bekliyoruz,Yıl başında toplanamazlarmış :oops: :oops:

kararın 2010 yılı içersinde her hangi bir günde açıklanmasını merakla bekliyorum. açıklanması konusunda pek ümidim yok ama olsun.

salsa dan;

"Karar bugün çıkacak diye bekleniyordu. Noeldi, yılbaşıydı, eğlenceydi, tatildi derken 7 Ocak'a atmışlar toplantı tarihini. E güzel. Yakışır. 5 puan silme cezası kalkacak mı kalkmayacak mı? Heyecan 7 Ocak'ta sinemalarda.
Gönderen saLsa."

komedi vallahi. herhalde karar onanacak, ligden çekiliriz diye erteleyebildikleri kadar erteliyorlar. bir yorum.

Basketboldan pek anlamam. Kendi çapımda takımımı takip ederim. Bazı arkadaşlar "Tahkimden beklentimiz yok, ligde kalırız" diyorlar ama ben buna yürekten katılamıyorum. Efes ve Ülker maçlarını kesin kayberiz, Beşiktaş, Telekom, Karşıyaka, Antalya, Banvit maçlarının 2'sini kaybederiz. Diğerlerinden de 1 mağlubiyet alırsak toplamda 5 mağlubiyetle 2. yarıyı kapatırız. Bu hafta beşitaş'ı yenerek ilk yarıyı 3/3'le kapatsak bile 13 puanımız olur. Bence 11'le kapatırız ama, neyse. 13+25=38 yapar ki zaten şu andan itibaren Kepez tüm maçlarını kaybetse bile 33 yapıyor. 18 maçtan 5 galibiyet çıkarırsa eşit oluyoruz. Ki ben Kepez, Mersin ve Oyak'ın 18 maçta 6-7 galibiyetten aşağı alacaklarını düşünmüyorum.

O zaman bizim bu haftaki Beşiktaş maçı da dahil 2 mağlubiyetle sezonu kapatmamız gerekiyor. Avrupa kupasında da devam edersek çok yoğun maç trafiğimiz olacak, her maça final havasında çıkmak takımı yoracak. Şimdilik iyi gitmemizin sebebi her maçta 1 oyuncumuzun oyuna ağırlığını koyması. Mesela Telekom maçında tam olması gereken zamanda Jasaitis'in devreye girmesi galibiyeti getirdi. Her zaman böyle olmayabilir.

Bu kadar sinir bozucu şekilde yapılan ertelemelerden sonra,birde -5 puan cezası kalkmazsa ortalık karışacak,karışmalı.

bu kadar saçma sapan şekilde ertelenmeler olduktan sonra inşallah ceza kalkar.artık insanlar gerilmeye başladı.

Bugünkü sabah gazetesinde çıkan haberde -5 puanın kalkacağı 8 hükmen yenilginin 5 maça Erdemir ve Fenerbahçe galibiyetlerinin onaylanacağına Tufan ve Cemal'in cezalarında indirime gidileceğine dair bilgiler sızmış.
Haber Turk gazetesinde kararın uzamasında ki sebebin yeni belgelerin sunulmasından kaynaklandığı yazıyor. bu belgeler lehimize mi aleyhimize mi ?

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Bugünkü sabah gazetesinde çıkan haberde -5 puanın kalkacağı 8 hükmen yenilginin 5 maça Erdemir ve Fenerbahçe galibiyetlerinin onaylanacağına Tufan ve Cemal'in cezalarında indirime gidileceğine dair bilgiler sızmış.
Haber Turk gazetesinde kararın uzamasında ki sebebin yeni belgelerin sunulmasından kaynaklandığı yazıyor. bu belgeler lehimize mi aleyhimize mi ?

8 hükmen yenilgi 5 maça indirilirse çok iyi olur.Ordan bi 6 puan gelir birde -5 puan kalkarsa etti 11 puan.Şuanda 7 puan var.Böylece etti 18 puan.%100 play off`a gireriz ve iyi bir sıradanda girebiliriz.

arkadaşlar fazla umutlanmayın bence yeni belgeler bence bahane uzamasının nedeninde bence başka şeyler var bu -5puan geri bile verilmeyebilir bence baskı altına alınıyor tahkim medya tarafından !

Onur Karakuzu' Alıntı:
arkadaşlar fazla umutlanmayın bence yeni belgeler bence bahane uzamasının nedeninde bence başka şeyler var bu -5puan geri bile verilmeyebilir bence baskı altına alınıyor tahkim medya tarafından !
Onur, 2 ay bekleyip tahkim cezayı onaylarsa bu çok büyük hata olur. Böyle bir karar verceklerini zannetmiyorum. En kötü -5 kalkar diyorum.

Aslında haklısın ama bazı konular çok sıktı. Ya gerçekten merak ediyorum. Cezayı bize 2 günde verenler, bir itirazı görüşmek için tam 1 ay bekletiyorlar bizi. Bu oyuncuları, teknik heyeti hiç mi düşünmüyorlar? Bayadır hiç bu kadar heyecanla izlememiştim, Cem Akdağ gerçekten muhteşeşm işler yapıyor bence. Yabancılar yerliler ilk kez sanırım tam bir takım olduk basketbolda ama bu seferde oyuncuların aklı başka yerde. Bu adamlar varken ben her türlü şeyi bekliyorum gerçekten ..

-5 kararının geri alınarak puanlarımızın verileceğini düşünüyorum. Her ne kadar geç olsa da güç olmasın, hakkımızda hayırlısı olsun da başka birşey istemiyorum...

Tugay Aktepe' Alıntı:
-5 kararının geri alınarak puanlarımızın verileceğini düşünüyorum. Her ne kadar geç olsa da güç olmasın, hakkımızda hayırlısı olsun da başka birşey istemiyorum...
Yeni Yılda basketbol takımımızla ilgili en büyük dileğim.