Taylor Rochestie

Re: 10 # Taylor Rochestie

Bayağı dikkatli izliyorum sezon başından bu yana ve erken konuşmamak için görüş bildirmemiştim Taylor hakkında.

Geçtiğimiz sezon Darius için çoğunluk kötü bir guard olduğunu düşünmüş ama yanılmıştı. Bu sefer aynısı olmayacak gibi..

Bu kadar güzel bir takıma oynatmaktan çok oynamaya çalışan bir guard pek gitmiyor. Sezon başına göre biraz törpüledi bu yanını ama şimdi de eski özgüvenini kaybetmiş durumda. Onu geçtim, savunma değil mi Galatasaray'ın en iyi yaptığı şey? Ayakları yavaş, tuttuğu oyuncu atmaktan sıkıldı. Daha fazla zorlamanın anlamı yok..

Gazanfer Tosun' Alıntı:
Ersev Abi,

Geçen sene Wilkinson hakkında özel mesaj yoluyla yaşadığımız tartışmayı hatırlıyor musun? :)

Taylor'a da aynı şekilde güveniyorum ben, yine haklı çıkacağım umarım :)

Hatırlıyorum Gazanfer,umarım bu sefer de sen haklı çıkarsın ama bu kez işin zor gibi :)

Olmuyor, olmuyor, olmuyor. Bugün bir pozisyonda top çaldı sonrada topu rakibine teslim etti. Hırsından ve azminden dolayı tebrik,teşekkür ediyorum ama olmuyor.

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
[quote="Okan Alaşalvaroğlu":1fnf8ni8]Malesef olmuyo be.
Bİ yerde topu çaldı orda topu kaybetmesi onun bu tür maçlarda bu yükü taşıyamadığını gösterdi.

O bi yer maçın son 12 saniyesine falan girilirkendi.. :?[/quote:1fnf8ni8]
Yok Ömer. Tutku'nun üçlüğünden önceki bir pozisyonda yine kaptı topu. Sıkıştırma gelince kaptırdı. O pozisyon sanırım Okan'ın anlatmaya çalıştığı...

Johnson transferi de resmileştiğine göre. yüksek ihtimal Rochestie yolcu. Yolu açik olsun, büyük takim oyuncusu değil. Hicbir zorluk çektiğimiz maçta katki veremedi.. Bizim oyuncumuz değil..

Şamil bu topiğe bir daha Taylor yazarsa, kesin Şamil'in ev arkadaşlarından bir Taylor diyeceğim :) :)

Şamil, senden guard olur, Taylor'dan olmaz :)

Beko Basketbol Ligi?nde Olin Edirne?ye yenilerek evinde 10 maç sonra kaybedip ligde 8 maçlık galibiyet serisi sona eren Galatasaray Cafe Crown?da Oktay Mahmuti, yeni transferi değerlendirdi.

Sitemize özel açıklamalar yapan Mahmuti, Lietuvos Rytas?tan alınan Jerry Johnson?ın gelmesiyle Taylor Rochestie?nin bir ilgisinin olmadığını söyleyerek, ?Rochestie?nin takımdan ayrılma gibi bir durumu yok. Caner?in sakatlığı sonrası Avrupa maçlarının da başlayacak olması nedeniyle rotasyonu güçlendirmek istedik. Sistemi üzerine kuracağımız bir oyuncu değil, sistem içinde parça olacak bir oyuncu seçtik. Böylece daha kompakt bir takım haline gelip hücuma zenginlik kattık. Çünkü bizim 2 numara pozisyonunda çok yaratıcı, net bir ismimiz yok. Bu handikabı aşmak adına da önemli bir hamle oldu. Bir yabancı fazlamız oldu. Kimin dışarıda kalacağına maç maç bakacağız? dedi.

Basketdergisi

6 yabancımız olacak böylece.

Her ne kadar Oktay hocanın en iyisini bildiğini düşünsemde bu alınan kararın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Şimdi Shipp dışarıda kalsa hepimiz görüyoruz, Erdal gibi sınırlı oyuncular çıkıp maçın yıldızı oluyor. Dış savunma bozuluyor.Andric kenarda kalsa zaten zayıf olan pota altı rotasyonumuz, bu sefer imha olacak. Shumpert kenarda kalsa bu sefer hem istikrarlı skorer hemde saf şutör eksikliğini çekecez. Rancik kenarda kalsa bu sefer pota altı oyuncu sayısı azalacak.

Madem 6.yabancıyı alacaktık bari şöyle bir yol izleseydik;

Taylor'ı Tofaş'a sezon sonuna kadar kiralayıp karşılığında İlkan'ı geri alsaydık.
Jerry ile beraber bir uzun veya iyi bir 3 numara alsaydık, böylece eksiklerimiz hepten tamamlanmış olurdu. Sapa sağlam bir takım olurduk.

Neyse artık umarım herşey Aralık ayındaki gibi olur.

Beyaz Amerikalılara bir sempatim vardır. Taylor'ı da çok sevmiştim ama bariz bir bir şekilde isteneni veremiyordu. Johnson'ın gelmesinden sonra biraz tedirgin olmuş olacak ki bugün iyi bir performans gösterdi. 10 syı 7 asist. Özellikle asistleri arttırması çok önemli. Yine de devre arasında yolcu gibi.

Bana göre küçük maçların büyük oyuncusu. Ancak şu var ki Johnson'un gelişi ile ciddi düzelme sağlamış olabilir bunu zorlu bir maçta göreceğiz artık.. O zaman daha sağlıklı yorum yapılabilir

Ne olursa olsun, bugün çok iyi oynamış. Umarım istikrarı sağlar..

Benim görüşlerimde herhangi bir değişiklik yok. Bosman uzun bulabilsek, anında gönderilmesi taraftarıyım. Hem Antalya maçının ölçü olacağına inanmadığımdan, hem de 2 numarada Evren ve Shipp varken alabileceği süre kısıtlı.

Tayloru iyi ve kötü oynadığı maçlarda karşısında oynayan guardla değerlendirmekte fayda var. Malesef zorluk derecesi artmaya başladığı zaman kaldıramıyor o seviyeyi. Yoksa çok kötü bir oyuncu oldugunu iddia etmiyorum.