TBBL 2008-09 Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi

Bugün Botaş-Burhaniye maçını izledim.
Burhaniye yabancılar ile sonuca gitmeye çalıştı ama hakem engeline takıldı son dakikada.

Tuğce Canbaz oynadığı sürede etkisiz kaldı.
Botaşta Bovendam'ın yerine gelen uzun çok iyi işler yaptı.Onu yanı sıra Botaş'ın 90 doğumlu kaptanı Gamze Takmaz çok kiritik işler yaptı elide sıcaktı bugün.90 doğumlu ve 3 senedir ligde düzenli olarak süre alıyor.Gelecek sene mutlaka Galatasaray'da görmek istiyorum.

Murat İNAL' Alıntı:
Nihan bugün farklı bir roldeydi sanırım. Milli takım benim de temennim ama sanmıyorum açıkçası.
Devam Nihan.

Murat Abi, yanlış hatırlamıyorsam kaza yaptığın maç bizim Samsun maçıydı, o maçta da Nihan Samsun'un geri gelişinde en önemli rolü üstlenen oyuncuydu. Ardından Beşiktaş maçını da salondan izledim, bu Ceyhan maçını da. Nihan hepsinde tam bir 2 numara gibi oynadı. Zaten sayı ortalamasını da 12'ye kadar yükseltmiş. Samsun'a transferi onun için iyi bir seçim olmuş gibi görünüyor.

Bu arada bugün 29 dakika oynadığını da hatırlatayım. Bence 2. çeyrekte Samsun teknik ekibi biraz fazla dinlendirdi kendisini, çünkü ilk çeyrekte yanlış hatırlamıyorsam 13 sayı atmıştı.

İki eski oyuncumuz Burcu ve Nihan'ın Samsun'un şu başarısında payları büyük.

Bir de forumdaki Mersinli arkadaşlara sorum var. Mersin'deki Merve Aydın isimli 94 doğumlu oyuncuyu merak ediyorum. Bugün 3 dakika süre almış, üstelik maç kopmamış, öyle kopmuş maçın son 3 dakikasında da değil canlı yayından baktığım kadarıyla. Ayrıca bu maç dışında 7 maçta daha oynamış. Daha çok erken tabii; ama nasıl bir oyuncu kendisi?

Farklı derken yanlış anladım. Nihan zaten hayatı boyunca skorerdi bildiğğim kadarıyla :)
Bugün çok şut kullanmış . Samsun da bu kadar top kullanmıyor diye biliyordum.

Evet kaza yaptığım maç o maçtı lanet olsun ki :)

Nilay'ın yaptığı faul müydü yoksa topa mı vurdu tam anlayamadım ama eğer değilse bedava 2 serbest atışla avantaj sağladı Fenerli bayanlar.

Topa vurdu bence, hikayeden gelen iki sayo oldu Fenerbahçe'ye.

Katie Smith de dökülmeye devam ediyor.

%50'nin üstünde şu attıkları bir maçta Kayseri gibi pota altında ciddi sıkıntıları olan bir takımı zor yendiler. Bu maçtan ciddi sonuçlar çıkarmamız lazım, gelecek hafta için. Onları da maç topicinde konuşuruz.

Bu maçta Fenerbahçe'nin artısı Powell'ın performansı olmuş oldu.

Hakem desteği böyle bişey işte. Nilaya çalınan saçma sapan foul maçın dönüm noktası oldu.

Kübranın performansını da zevkle izliyorum ayrıca.

eren abi biz sonuçta fark atabiliyoruz :) kritik fauller çalınmasa fener yeniliyodu biz ise kayseriye 10 sayı fark attık sonra birden ne olduysa oldu yenildikk bizde iyi basketbol oynamıyoz ama genede olsun :)

Bir parantez de Ayhan Avcıya açmak gerek aslında.

Bizimle oynadıkları maçta, hatrı sayılır bir süre, Seimone'u, Burcuya (Taşbaş) savundurmuştu. Dün de Esra'yı (Ural), Nevriye önünde denedi, yine baya uzun bir süre.

İyi ya da kötü oynayabilirler. Esra, Nevriye karşısında yavaş kalmış olabilir, Burcu da Seimone'nun bütün fakelerini yemiş olabilir ama kendi bölgelerinde idol olarak alabilecekleri isimlere karşı oynamak bile bu yaşlardaki oyuncuların gelişimi açısından herşeyden daha önemli olabilir. Herşeyin galibiyet olmadığının farkında olduğu için, tekrardan takdir ettim Ayhan hocayı.

Hasan'ın yazdıkları çok doğru ve önemli, Yasemen'i de hem de 2 sezon önce A Takıma çıkartan ve kendisine süre veren Avcı'ydı. Zaten kendisi genç milli takımın da antrenörüydü. Ayhan Avcı için bu açıdan ligdeki en cesur antrenör demek yanlış olmaz sanırım.

Esra gerçekten çok hantal. Şüphesiz ki ham bir oyuncu; ama gelişme kaydedebilmesi, uzun oyuncu sıkıntısı çeken basketbolumuz için çok faydalı olacak.

Yazarken unutmuşum, genç oyunculara şans vermekten bahsederken Botaş kulübünü ve Ceyhun Yıldızoğlu'nu es geçmemek gerekir elbette.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Hasan'ın yazdıkları çok doğru ve önemli, Yasemen'i de hem de 2 sezon önce A Takıma çıkartan ve kendisine süre veren Avcı'ydı. Zaten kendisi genç milli takımın da antrenörüydü. Ayhan Avcı için bu açıdan ligdeki en cesur antrenör demek yanlış olmaz sanırım.

Esra gerçekten çok hantal. Şüphesiz ki ham bir oyuncu; ama gelişme kaydedebilmesi, uzun oyuncu sıkıntısı çeken basketbolumuz için çok faydalı olacak.

Yazarken unutmuşum, genç oyunculara şans vermekten bahsederken Botaş kulübünü ve Ceyhun Yıldızoğlu'nu es geçmemek gerekir elbette.

Evet çok doğru şeyler bunlar.
2 sene önce benim şansıma ilk Tarsus maçında oynatmıştı Yasoyu.Birde kafa kafaya gidenm maçta iki tane 3lük çakmıştıki hala unutmam.Birde Yasoyu ilk oynattığında takıma Nikki Teasley,Loore Moore gibi 2 tane çok iyi oyuncu katılmıştı.

Emre Ceyhun hocayı eklemiş.Bende Botaşın yeni hocası Olcay hocayı ekleyim.Şuan kadrosunda bulunan ve ortalama 15-25 arası dakika alan Burcu Çiğil(1990),Gülşah Gümüşay(1989),Pelin Gülbağ(1992),Gamze Takmaz(1991),Ebru Ağar(1990).Bu 5 oyuncuyuda Olcay hoca kullanıyor ve ben şahsen izlerken müthiş zevk alıyorum.Yönetim ekstra bir iş yapıp takım kaptanlığınıda Gamze Takmaz'a verip onlara ne kadar güvenildiğini gösteriyor.

Botaş belki bu sene kaybedecek ama önümüzdeki 5 yıl Botaşın yılı olacak.

Panküp'den Çankaya dersi: 76-87
Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde Çankaya Üniversitesi, sahasında Panküp TED Kayseri Koleji'ne 87-76 yenildi.
Salon: Arı Koleji
Hakemler: Elif İnci, Serkan Sert
Çankaya Üniversitesi: Pınar 19, Dila, Esra, Damla, Bowen 21, Esse 18, Görkem 2, Belgin 6, Vulic 10
Panküp TED Kayseri Koleji: Nilay 12, Comel 12, Bengü 3, Nazlı 14, Koehn 13, Esra 2, Brown 16, Kübra 15
1. periyot: 24-28
Devre: 39-44 (Panküp TED Kayseri Koleji)
3. periyot: 46-69

Mustafa yanlış anlama, senin mesajının üstüne geldi; ama isterseniz buraya maç skoru falan yapıştırmayalım. Zaten sonuçlara ulaşıyoruz, kendi görüşlerimiz yazdığımız postlar arada kalmasın ya da görüş alışverişleri kesilmesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...