TBBL 2008-09 Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi

Çağlar belki blogunda da kullanırsın.

5221.jpg

Samsun Basket coachu Cantuğ Keskindemir. :p

Memleketimin takımını tebrik ediyorum.

Teşekkürler Emre Sarp..

Zaman zaman fotosuz girmek zorunda kalıyorum postları zira foto yok hiçbir yerde.İçerdeki maçlarımızda kendimiz çekiyoruz bir şekilde hallediyoruz ama onun dışında herhangi bir kaynak yok ki basketbol konusunda oldukça geniş foto arşivine sahip olan biri olarak yazıyorum bunları,can sıkıcı bir durum.Federasyonun sayfasında var az da olsa ama ortasında kocaman bir TBF yazısı ile pek de hoş gözükmüyor.

Haftanın coachuna yakışır bir foto oldu bu,tekrar teşekkürler.=)

ceyhan kafa tutuyor büyüklere..... taraftarları sağlam destek veriyor... bunu kmse inkar edemez...taraftarları sayesindede kazanıyorlar... bjk maçında 20 sayı gerideydi ceyhandan ama destekle maçı çevirdiler..kutluyorum şahsen ceyhanı

İlk Beşten 4 oyuncusu kadroda olmayan Beşiktaş'ı yendiler diye kupa mı vermişler Ceyhan'a, ne bu sevinç :) Ne kadar ilginç şeyler var böyle..

Beşiktaş tam kadro halde galibiyeti olmayan Burhaniye'ye bile yenildi ama böyle şeyler olmadı da, Ceyhan bu eksik kadroyu yendi diye böyle sevinmesi garip geldi biraz :) Neyse takılsınlar bakalım..

BENCE ONLARIN BÜTÜN DERDİ GALATASARAY...BİZİ YENDİLER YA Bİ ŞAMPİYONLUK HAVASI ESTİRDİLER.SONRA Bİ DE BEŞİKTAŞ...SIRADA FENERBAHCE Mİ VAR ACABA... ;) ;) ama temennım fenerbahce yı yenerler inşallah... 8)

mahmutcan argın' Alıntı:
BENCE ONLARIN BÜTÜN DERDİ GALATASARAY...BİZİ YENDİLER YA Bİ ŞAMPİYONLUK HAVASI ESTİRDİLER.SONRA Bİ DE BEŞİKTAŞ...SIRADA FENERBAHCE Mİ VAR ACABA... ;) ;. ) ama temennım fenerbahce yı yenerler inşallah... 8)

Tebrik ederiz Ceyhan'ı nedense ben hiç şaşırmadım. Belkide salondaki atmosferi görmemden dolayı şaşırmadım ceyhan taraftarı gerçekten çok iyi destekliyor takımlarını. Birde rakiplere saygılı olmayı öğrenseler daha iyi olacak değilmi Mahmutcan. :p fb'yide yenerler inşallah bence yenseler sürpriz olmaz ben şimdiden başarılar dileyim Ceyhan'a.
Mahmutcan bence sende bu maçta Ceyhan'ı desteklemeye git belki bir faydası olur. Zaten o salonda başka takımı destekleme şansın yok.

Dün benimde izlediğim maçta Panküp Botaş'ı 83-59 yendi. Panküp çok iyi oynadı bence iyide kadroları var onlarda bulundukları konumu pek haketmiyor. Özellikle Nilay çok iyiydi maçın en skoreri oldu 21 sayıyla birde 7 asist yaptı bence çok etkileyici. Kübra dün çok az süre aldı Panküp maçı garantiledeği için süre alamayan oyuncuları oyuna aldı Ayhan hoca ama Kübra'yı kenarda bekletti ben buna pek bir anlam veremedim. Kübra'ya sordum bir sakatlığınmı var diye hayır dedi.
Botaş'ın işi çok zor Allah yardımcıları olsun valla. Benim anlamadığım birşey var şu Gülnur ne diye tutuluyor takımda çok süre aldığıda yok alsa bile hiç bir katkı veremiyor. Botaş'ın yabancılarınada Walker hariç çok sinir oluyorum. Wilkins diye bir oyuncuları var hiç katkı vermiyor yabancı oyuncu hakkını daha iyi bir oyuncudan yana kullanmalı bence. Seda tabakçı bile ondan daha etkili özelliklede ribauntlarda

dabovic :oops: gitmiş galiba yerine Anna L D Forge die birini almıslar..

edit:hornbuckle da gitmis..

Mert Ünal' Alıntı:
dabovic :oops: gitmiş galiba yerine Anna L D Forge die birini almıslar..

edit:hornbuckle da gitmis..

Dabovic ve Hornbuckle'ın sözleşmesi feshedildi. Guard sorununa Anna DeForge ile çözüm bulundu. Bayan basketbolunu takip edenler bilirler, kariyerli bir oyuncu. Eldeki imkanlara göre Hornbuckle yerine de bir forvet alınabilir ama kesin değil henüz..

Saadet Unal' Alıntı:
[quote="Aykun Alan":1xgcmwla]Botaşı haftaya bizimde yenmemiz lazım.

Gelen geçen Botaş'ı yeniyor bizmi yenemicez. İçin rahat olsun bu maçtan yana.[/quote:1xgcmwla]

gelen geçen ceyhanı yeniyor bizmi yenemeyeceğizzz.. :) :p dimi saadet.... büyük konuşma...:)

mahmutcan argın' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":r5fesibs]

Gelen geçen Botaş'ı yeniyor bizmi yenemicez. İçin rahat olsun bu maçtan yana.

gelen geçen ceyhanı yeniyor bizmi yenemeyeceğizzz.. :) :p dimi saadet.... büyük konuşma...:)[/quote:r5fesibs]

Ceyhan ne alaka Mahmutcan ben sana Ceyhan'la ilgili böyle birşey dediğimi hatırlamıyorum.

Beşiktaş - Mersin maçında Akatlar'daydım.

Maçın başından itibaren Mersin kazanacağını hissettirdi; ancak ilk yarıyı sadece 6 sayı farkla önde kapayabildiler, özellikle Scott'ın normalde sokabildiği orta mesafe şutlardaki başarısızlığı bu durumda etkiliydi. Üçüncü çeyrekte ise fırtına gibi esti Mersin. Bir ara üç uzuna dönüp alan savunmsı denedi Akkaya; ancak pasa dayalı bir hücum sistemi ve ligin en yüksek set temposuna sahip takımı olan Mersin iki hücumda bu savunmanın yanlış bir tercih olduğunu gösterdi.

Beşiktaş'ta normalde maçlarda pek oyundan çıkmayan Harper, ilk çeyrekte oynamadı, Akkaya Melek'le oyuna başladı. Harper 19 sayı atsa da eski yırtıcı Harper değil gibi geldi bana.

Mersin'in çok büyük üstünlüğe sahip olduğu istatistikler var.

Ribaundlarda 42-21 üstünler.(Melek'in 1, Harper'ın 2 ribaundu var). Üstelik Mersin Beşiktaş'ın toplam ribaund sayısı kadar hücum ribaundu aldı. Ayrıca Beşiktaş'ın 28, Mersin'in 21 top kaybı var. 21 feci bir rakam; ama 28 feciden de öte. Bu istatistikler Mersin'in Beşiktaş'tan 29 fazla saha içi atış kullanmasını sağlamış oldu. Ayrıca asistlerde 22-10 Mersin üstünlüğü var.

Korona Zanze, Zafer Kalaycıoğlu ve Katie Smith de salondaydı. Smith, Harding'i destekledi özellikle, Harding basket atınca ona baktım hemen. :p

Ceyhun Hoca'yı tebrik etmek lazım. Mersin Samsun'la beraber ligin en iyi basketbol oynayan iki takımından biri bana göre. Harika bir set temposu, basklı savunma ve geniş rotasyon diyerek takımı özetleyebiliriz. Ayrıca Mersin de tıpkı Samsun gibi oyuncularından %100'e yakın verim alıyor.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Beşiktaş'ta normalde maçlarda pek oyundan çıkmayan Harper, ilk çeyrekte oynamadı, Akkaya Melek'le oyuna başladı. Harper 19 sayı atsa da eski yırtıcı Harper değil gibi geldi bana.

Harper çok ağır bir üst solunum yolları enfeksiyonu (fazla tıbbi oldu bu açıklama ama :) ) geçirmişti sevgili Emre, o nedenle geçen haftada oynamamıştı, sanıldığından biraz daha fazla ağır olduğu belli oluyor bu hastalığının. Öte yandan maç Mersin'in hakkıydı baştan sona kadar, tebrik etmek lazım mücadeleleri için..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...