TBBL 2008-09 Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi

Alperen Kaplan' Alıntı:
Botaş maçının kaybedilmesini de bu olaya bağlamak mümkün fakat o maçtan önce farklı bir sorun yaşamışlar.İkinci oyuncunun evi yanmış,oyuncular cep telefonlarını bile kurtaramamışlar,geçmiş olsun...

Evet İlkay Maşa ve Gamze Türkoğlu'nun evleri tamamen yanmış, geçmiş olsun.

Samsun kendi evinde Mersin'i 74-70 yenmiş.. Samsun adına sevindim son çıkan haberlerden sonra bu maça şüpheyle bakıyordum ama kendi evlerinde Mersin'i yenmeyi başardılar tebrik ediyorum.

BJK C.Turka-FB macini izliyorum su anda son durum

45-36 önde olan BJK (arada 1 FB TV´yi aciyorum oradaki spiker & yorumcunun sesleri kisilmis niye acaba?) :)

Hakan Avci' Alıntı:
BJK C.Turka-FB macini izliyorum su anda son durum

45-36 önde olan BJK (arada 1 FB TV´yi aciyorum oradaki spiker & yorumcunun sesleri kisilmis niye acaba?) :)

Ay saol valla bende bu maç ile ilgili haberlere baktım ama birşey bulamadım.. Maçın sonucunu biter bitmez yazarmısın rica edersem Hakan? :)

Saadet Unal' Alıntı:
[quote="Hakan Avci":3wbpies4]BJK C.Turka-FB macini izliyorum su anda son durum

Ay saol valla bende bu maç ile ilgili haberlere baktım ama birşey bulamadım.. Maçın sonucunu biter bitmez yazarmısın rica edersem Hakan? :)[/quote:3wbpies4]Maci DSPOR , BJK TV & FB TV gösteriyor. ;)

son durum 57-43 3.Ceyrek BJK önde. ;)

Ayrica hâlâ FB TV´deki spiker Ömer Kocsan & yorumcu Mehmet Batur Alp in sesi kisik dinlemek cok eglenceli.

Osman Aydın' Alıntı:
[quote="Çağlar Şentürk":1o37uwdo]Bjk her branşta Fb'yi çok rahat yeniyor.Helal olsun.

Fb yi sevmedğimizden dolayı Bjk lı mı ne olsak!!! :p :) ;) [/quote:1o37uwdo]

Bunun için bjk'li olmamıza gerek yok zaten bütün fb-bjk maçlarında gönlümüz bjk'den yana.. :p :p

Aslında bu birazda yöneticilerin yüzünden. Özellikle Nedim Karakaş ve Mahmut Uslu'nun her derbi sonrasındaki o malum açıklamaları Beşiktaş'lı şube yöneticilerinin bu maçlara çok daha önem vermesine yol açıyor. Beşiktaş-Galatasaray maçlarında böyle bir olay yok, çünkü bu tip açıklamalar gelmiyor iki taraf yöneticisindende. Ama Fenerbahçe'liler yensede yenilsede birşeyler atıp tuttuğu için camia çok daha önem veriyor bu maçlara. Bugün bayanlar maçı erkekler maçının önüne geçti diyebilirim, herkes Nedim Karakaş'ın geçenki açıklamalarından sonra bir ders verme hazırlığındaydı ve nitekim sahada gereken cevap verildi. Bu demek değildir ki Beşiktaş artık şampiyonluğa gidiyor, sadece bu maçın manevi önemi fazlaydı ve onun bilinci ile oynadı oyuncular. Sonuçta bu takımın yenilmez olmadığınıda kanıtladılar..

Hakan Avci' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":2gz38518]

Bunun için bjk'li olmamıza gerek yok zaten bütün fb-bjk maçlarında gönlümüz bjk'den yana..
Cok haklisin. :p ;)

Bu arada maci FB TV´den izleyebildin mi? :p[/quote:2gz38518]

Hayır ben maçı izleyemedim evde değildim maç saatinde..

valla ha bjknin son kadro yapısı belki çok alternatifli değil ama çok doğru basketbol oynuyorlar yabancılarını çok beğendim..zaten deforge çok önemli bir şutör o ayrı ama özellikle cohen bu ligin en iyi 2 oyun kurucusundan biri..kosice formasıyla feneve karşı izlemiştim ilk..ogünde performansıyla hayran bırakmıştı kendine..

Macin tekrarini izleme firsati buldum Anna DeForge mutis transfer olmus .. Kohenle birlikte takimi sirtladilar .

Üstelik Deforge Semione'un Minesota Lynx'den takim arkadasi

Deforge bundan önceki maçlarda son derece vasattı.

Beşiktaş iyi yabancılara sahip; ancak zayıf Türk rotasyonları nedeniyle bu kadar büyütmenin anlamı yok. İlk devrede aynı muhabbetler dönüyordu, deplasmanda kazanan biz olduk.

Demek istediğim Beşiktaş'ı kesin yeneriz ya da play-offta rahat eleriz değil; ancak rakibi küçümsemek kadar büyütmek de yanlış.

Bu arada Samsun tıpkı bizim gibi 30 top kaybı yaptı Mersin'e karşı; ama kazandılar. Finale kadar önleri açıldı şu anda, Botaş'a yenilmeselerdi, ilk sıradaydılar; ancak finale kadarki yol düşünüldüğünde yarı finalde berabere başlayıp bizimle oynamaktansa, Mersin'e karşı 1-0 önde başlayacaklar. Yine de, kendi evidne böyle iyi grafik çizen bir takım Botaş gibi ligin zayıf takımlarından birine yenilmemeli ve final dahil ev sahibi avantajını yakalamalıydı.

Açıkçası, Ceyhun Yıldızoğlu'nun Fenerbahçe'de ne yapacağı oldukça ilgi çekici bir konu. (Giderse elbette)

Mersin'de başarılı bir şekilde uygulamaya koyduğu oyun tarzını Fenerbahçe'de sürdürmek pek de mümkün olmayacaktır. Sonuçta Esmeral'i Nevriye'yi; yine hayal kırıklığı yarattıklarını düşünsem ve gelecek sene kalmayacaklarını tahmin etsem de Smith'i Powell'ı rotasyonda Begüm'le Melike'yle bir tutamazsınız. Süreleri paylaştırıp, uzun süreler pres yapmak da pek mümkün olmaz. Verim almak için, belli bir süre vermek hücumda ağırlıklı olarak bu oyuncuların üzerinden oynamanız gerekir.

Kısacası, Ceyhun Yıldızoğlu için de önemli bir sınav olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...