TBL 1. Hafta | Darüşşafaka Cooper Tires 58 - 73 Galatasaray CC

Re: Beko Basketbol Ligi 1. Hafta | Darüşşafaka - GALATASARAY

Uydu üzerinden vermese spormax yayınlardı %99 uydu üzerinden.

maç sky türkte ve şifresizdir inşallah çünkü cumhurbaşkanlığı kupasını uydudan ve şifresiz verdi bu maçı alırız diye düşünüyorum

Takımımıza başarılar. Daçka'ya karşı Türkiye Kupasında gösterdiğimiz rehaveti bugün göstermeyeceğimizi ve rahat kazanacağımızı düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

saygılar...

Re: T B L 1. Hafta | Darüşşafaka - Galatasaray ( Canlı )

ilk yarı bitti
38-26 öndeyiz

dikkatimi çeken nokta ilk yarı boyunca hüseyin beşok 1 saniye bile süre almadı
neden acaba?

sakatlığı vardır heralde.. gurovic de çok az süre aldı ilk periyotta, hüseyin olmadığı için yabancı kontejanına takıldı gibi bişe oldu..

onun haricinde graves çok etkisiz, ulebcup maçındaki o performansından sonra beklentileri yükseltmişti bende, ama daha alışamamış takıma..

savunmada iyi gibi görünüyoruz da, darüşafaka'nın da pek doğru oynadığı söylenemez..

Salonu dolduran Eyüp Yıldız abimizin önderliğinde ki kardeşlerime sonsuz sevgi saygı teşekkürler ...

Salonun bize ayrılan bölümleri tam dolmadığı için çok üzgünüm .. :(

Çok ekstre paslar yapıyoruz Gurovici daha hazır görmedim , Zizic gayet güzel oynuyor , Graves ten umutluyum , Stickland 2 dakika bile oyunda kalmadı bence bir an önce gönderilecek ..

İlk yarı itibariyle takımı begendiğimi söyleyebilirim. Savunmada iyi hücumda dengeliydik. yediğimiz 26 sayı iyi savunmanın göstergesi.

Ancak Darüşşafaka da çok genç ve tecrübesiz bir ekip. İyi oyunda bunun da katkısı var mutlaka. Biz bu takıma Çorumda nasıl yenildik demeden de edemiyor insan.

Açıkçası takım daha çok yeni. Oyuncuların birbirine alışması için zamana ihtiyaç var bu çok belli. Her sene sıfırdan kurulan takımlar malesef bize sene başlarında çok vakit kaybettriyor.

Bir diğer dikkatimi çeken nokta ise bu sene Owens ve Gainesın yoklugunda spektaküler hareketleri ve smaçları izleyemeyecek olmamız. Bu açıdan Gainesi çok özliycez sanırım.

İkinci yarı çok farklı bir maç beklemiyorum. Bu tempoda devam ederse 20 sayı civarında bir farkla kazanırız. Tabi ki basketbolun her sonuca açık olduğunu da ekleyelim..

İlk yarıyı 38-26 önde kapattık. Zizic erken faul problemine girmesine rağmen 10 sayıya ulaştı. Gurovic 6 ve Graves de 5' er sayıdalar. Milojevic-Gurovic ve Zizic üçlüsü iyi oyunlar ortaya koyuyorlar. Bu performansla çok can yakacaklarının sinyallerini veriyorlar ama bir şey dikkatimi çekti. Gurovic ve Milojevic kendi şutları olduğu halde çok fazla gereksiz ekstra pas yapıyorlar. Kendileri kullansa eminim daha iyi sonuçlanır.

Guard sıkıntısı göze çok batıyor. İki numaranın adamı olan Graves' i Cüneyt' in kenarda olduğu dakikalarda oyun kurucu kullanıyoruz ve iyi performanslar aldığımızı düşünmüyorum. Graves iyi bir skorer; Cüneyt de iyi bir şutör olabilir ama iyi bir top dağıtıcı değiller. Şu kaliteli takıma daha çok arkadaşlarını oynatmayı seven bir guard gerektiği çok açık ortada. Neyse biz bekliyoruz diyelim Gülümseme

Polat ın yan bağları gerilmiş, kopma ihtimalide varmış, durumu kritik anlıyacağınız. son durum 57-35 öndeyiz