TBL 10. Hafta | Galatasaray CC 84 - 72 Bornova Belediye

Re: TBL | GALATASARAY - Bornova Belediye

Tuh ya 72 sayı yedik :) Alışmıştık 50'lere 60'lara. Savunmamız çok güzel. Zaten son sayıar da son dakika içindeki rahatlığımızdan geldi. Tebrikler Aslanlar!

Diğer maçlara nazaran savunmada maç boyunca istikrarı tutturamadık. 2. çeyrek boyunca tamamıyla etkili olduk diyebiliriz. Diğer bölümlerde inişli, çıkışlıydık.
Haluk'a ayrı değinmek lazım. Bugün galibiyetin baş mimarlarındandı bence. 2. çeyrekteki üstün oyunumuzda en büyük pay onundu. Shipp, Ermal, Evren, Shumpert de onu takip eden isimlerdi. Taylor ve Tutku skor olarak olmasa da asistleriyle iyi bir maç çıkardılar. Andric'te belki çift hanelere çıkamadı ama savunmada çok önemli işler yaptı. Şöyle diyim, Ermal 19 sayı attı yalnız Andric Ermal'in yaptığından daha iyi savunma yaptı desek yalan olmaz.

Taraftar desteği müthişti. Oktay Hoca'nın taraftarı fırçalaması da güzeldi, iyi bir ders olmuştur :) Bu haftayı da galibiyetle kapattık, tebrikler aslanlara.

Savunma tam oturmayınca maçı kopartamadık. Sadece 2. Periyot 8,5 dakika oldu mac kopma noktasına geldi. O anda oturan 10-12 sayı fark ikinci yarı boyunca korundu. Daha dikkatli savuma yapmalıyız. Bu arada konu ile pek alakalı degil ama Fitch Petkım'e gelıyormus

güzel maç oldu...
bizim açımızdan sezonun kötü maçlarından sayılabilecek bir maç olsada 12 fark güzel...
oyun içince Karşıyaka ve Efes maçlarını kaybetmemizin en önemli sebeplerinden maç içi kopmaları çokca yaşadık epeydir bu sıkıntı göze çarpmıyordu...
maçı koparma anlarında hep oyundan düştük...
yorgunluk denilebilir buna ama daha dikkatli olmak şart...

maçtan yeni geldim. maçı kazandık iyi hoş ama can sıkıcı sorunlar devam ediyor! bu nasıl uzunlardır ya savunma ile alakaları yok sürekli hücüm ribauntu verdik.andric hiç dominant bir oyuncu değil ısınamadım adama. taylor da artık potaya bakmıyor hiç boş pozisyonlarda bile özgüveni düşmüş olabilir. son son canere eyvallah mücadele ediyor güzel ama bu kadar yeteneksiz olunmaz ya tüm boş şutları kaçırdı kaç top kaybı yaptı hucüm yönü berbat güçlü bir takım olmak istiyorsan tüm oyuncuların boş buldu mu atmasını bilecek!!

beykozdaki şirket yemeyinden kaçarak zor yetiştim ama :))
önce maçta olumsuz bulduklarım...
bence
taraftar yine azdı, bu takım çok daha fazla taraftarıhak ediyor
tutku ve taylor dan hiççç verim alamadık
rancik hala çok kötü
ermal, shipp , shumpert, evren ve haluk bence iyi oynadılar
hala ribaunt sorunumuz var
herşeye rağmen kazanmak güzel
:)

Ferhat Karakoç' Alıntı:
maçtan yeni geldim. maçı kazandık iyi hoş ama can sıkıcı sorunlar devam ediyor! bu nasıl uzunlardır ya savunma ile alakaları yok sürekli hücüm ribauntu verdik.andric hiç dominant bir oyuncu değil ısınamadım adama. taylor da artık potaya bakmıyor hiç boş pozisyonlarda bile özgüveni düşmüş olabilir. son son canere eyvallah mücadele ediyor güzel ama bu kadar yeteneksiz olunmaz ya tüm boş şutları kaçırdı kaç top kaybı yaptı hucüm yönü berbat güçlü bir takım olmak istiyorsan tüm oyuncuların boş buldu mu atmasını bilecek!!
caner konusunda tum fıkırlerıne katılıyorum.andriç içinde biraz daha sert olması lazım,hemen kollarını ınrdırıyor.devre arasında bi tane siyahi bir uzun almamız iyi olur.
ermal içinde ayrı parantez,göz dolduruyor..

Caner kalacagina, Haluk Yildirim iki sene daha oynasin daha iyi. Caner'in 30 dakkada verecegi katkiyi 5 dakkada verir Haluk.

şimdi çıkacaklar caner savunma yapıyor diyecekler ömer onandan iyi savunmacı var mı ama adam müthiş skor yönü de var galatasarayın rakibi bornova falan değil zaten fenerbahçe ile baş etmek istiyorsak sadece mücadele edip basketbolun temel kuralı olan basketi atamayan adamlarla olmaz. ayrıca benim caner hakkkında ki görüşlerim bu maç dolayısıyla değil. son 1 aydır tüm maçlara gittim adamı basket atarken görsem şok olurum o derece yani..