TBL 10. Hafta | Galatasaray CC 84 - 72 Bornova Belediye

Re: TBL | GALATASARAY - Bornova Belediye

Maçı istediğimiz an savunmayı sertleştiriyor kontrolü ele alıyoruz hemen.
Bugün Shiip ve Shumpert hücümda iyiydi yine.
Tüm takıma tebrikler..

İçim Rahat Etmiyor Fenere ;)

Ferhat Karakoç' Alıntı:
şimdi çıkacaklar caner savunma yapıyor diyecekler ömer onandan iyi savunmacı var mı ama adam müthiş skor yönü de var galatasarayın rakibi bornova falan değil zaten fenerbahçe ile baş etmek istiyorsak sadece mücadele edip basketbolun temel kuralı olan basketi atamayan adamlarla olmaz. ayrıca benim caner hakkkında ki görüşlerim bu maç dolayısıyla değil. son 1 aydır tüm maçlara gittim adamı basket atarken görsem şok olurum o derece yani..

8 dakika oynadığı maçta 0/3 saha içi 4 ribaund 1 top kaybı yapması mı bu kadar keskin eleştirilerin sebebi? Caner zaten önceden de iyi şut atan biri değildi. Bazen ritmi tutturduğunda atıyor orası ayrı. Geliştirilemeyecek birşey de değil.

Takımı ve hocayı ayakta alkışlıyorum. Biraz farkı yakalayınca gevşetmesek oyunu, skor arası ikiye falan katlayabilir gerçekten.

Ben de yeni geldim eve.. Gelenlerin ayağında sağlık. Salon gene bana göre boştu, sabit seyirci kitlemiz gene yerini almıştı desek yanlış olmaz. Tek branş futbol olduğu için her türlü rezil mağlubiyete rağmen destek sonsuz futbola.. Buradaki gerçek mücadele ve azime duyulan saygı bu kadar ne yazıkki cidden yazık..

Maça gelince, 2. yarı çok hücum ribaundu verdik. Ümit Sonkol hayatının maçını oynadı resmen yorumsuz yani... Birçok oyuncumuz iyi oynadı. Günün hayal kırıklığı Rochestie idi ama olsun her maç iyi oynayacak diye bi kaide yok. Evimizde serimiz sürüyor, aynen tam gaz devam inşallah...

Emre Elmalıdereoğlu' Alıntı:
[quote="Ferhat Karakoç":11lubg7w]şimdi çıkacaklar caner savunma yapıyor diyecekler ömer onandan iyi savunmacı var mı ama adam müthiş skor yönü de var galatasarayın rakibi bornova falan değil zaten fenerbahçe ile baş etmek istiyorsak sadece mücadele edip basketbolun temel kuralı olan basketi atamayan adamlarla olmaz. ayrıca benim caner hakkkında ki görüşlerim bu maç dolayısıyla değil. son 1 aydır tüm maçlara gittim adamı basket atarken görsem şok olurum o derece yani..

8 dakika oynadığı maçta 0/3 saha içi 4 ribaund 1 top kaybı yapması mı bu kadar keskin eleştirilerin sebebi? Caner zaten önceden de iyi şut atan biri değildi. Bazen ritmi tutturduğunda atıyor orası ayrı. Geliştirilemeyecek birşey de değil.[/quote:11lubg7w]
ben 1 maç için yapmadım bu yorumları zaten belirtmişim de genel olarak söyledim. bu kadar düz oyuncu olmaz görüşüm aynı.şampiyonluk iyi dereceler yapmak istiyorsak böyle sadece savunma yapan hucüm gücü hiç olmayan adamlarla olmaz. takım bu sene yeni kuruldu memnunuz tabi ama eksik yerleri de görmek lazım istikrar önemli kadronun ama işe etkisiz elemanları da sırf istikrar uğruna tutmak mantıklı değil. seneye hedef euroligse caner rado taylor sırıtır bence.kerem tunçeri ve kerem gönlüm bizim takımın ilaçlarıdır.

Caner'in mi hucümu yok futbol maçlarını izliyosunuz sanırım bu ara biraz hucüm da formsuz normal de 8-12 sayı katkı yapıyo.

ya ben şunu anlamıyorum nasıl tutku ve taylordan verim alamadık adamların toplam 13 asisti var yapmayın herşey sayı değil bence ama hücüm ribauntları konusunda haklısınız ...

Ya bütün hafta maçta kaç bin seyirci olacak onu tartıştık, maç bitti kaç bin kişi var bilemiyoruz. Yok mu bir bilgisi olan?

Deniz Erdoğmuş' Alıntı:
Anlamadığım nokta şu. Nerede Ali Sami Yen'e gelen 20.000 civarı taraftar? Bunların en azından 6-7.000'i gelemez mi? Gerekirse Sami Yen'i boş bırakıp herkes basketbola,formasını gururla taşıyanlara,hakkını verenlere doğru koşsa bırakın futbol takımı 0 seyirciye karşı oynasın. Ayhanın dediği gibi: ''Dışarıda taraftar var mı?'' Belki tribünlerde olmayınca daha rahat oynarsınız,bir de öyle mi denesek ??

Futbol takımına en büyük verilecek tepki koltuk kırıp dökmekten ziyade, Florya'ya bırakılan 1 Salatalık ve Abdi İpekçiye koşup oyuncularla(sarı-kırmızı) renklerin hakkını verenlerle kuçaklaşmak olacaktır.

Ne yapıp edip,Ali Sami Yen tribün seyircileri ile bu maça kadar irtibata geçilmeli derim.
Cok haklisin(iz),voleybolada ilginin artmasi gerek. ;)

asisti hakan köseoğlu da yapıyordu! Taylor zor anlarda insiyatif almalı tabi böyle maçlarda zor analr pek yaşanmadığı için bu eksik göze çarpmıyor ancak üst düzey takımlarla oynarken bu sorunlar hemen ortaya çıkacak. İşte bu durumda burada herkes aynı şeyleri konuşcak tekrar ediyorum Taylor her ne kadar mücadele eder gibi görünsede bize skor yapacak ve takımı oynatacak iyi bir guard gerek.
Bazı arkadaşların dediği gibi bizim rakibimiz ne bornova ne aliaağa bizim rakibimiz ülker ve efes

İnişler çıkışlar olacaktır tabii ki. Kadromuzdaki her oyuncunun çok kaliteli olmasını -hele ki bu bütçe ile- beklemek biraz hayalcilik olur. Caner'in de kendini göstereceği zamanlar olacaktır, diğer oyuncularımızın da..

Önemli olan mücadele etmek, formanın hakkını vermek. Bu kadroda herkes fedakarlık yapıyor. Rakibimiz tabii ki üst sıralardaki büyük bütçeli takımlar ama banvit ve efes maçlarında gördük ki hiç de aşağı kalır yanımız yok. fülker maçında da göreceğimiz gibi...

Diğer sözüm de taraftara; yine çok iyiydik. Seyirci sayısı falan umrumda değil. Benim için önemli olan saha içine olan etkimiz. Bizim daha sert bağırdığımız dakikalarda takım daha canlı savunma yaptı. Her maçta aşağı yukarı aynı suratları ısrarla görmek de beni ayrıca sevindiriyor...

Melih Özkul' Alıntı:
Ya bütün hafta maçta kaç bin seyirci olacak onu tartıştık, maç bitti kaç bin kişi var bilemiyoruz. Yok mu bir bilgisi olan?

4000 civarında topluluk vardı. Daha doğrusu 1000 civarında seyirci(sadece alkışlayanlar) , 3000 civarında taraftar (tezahürat, ıslık vs..) vardı diyebilirim...

zaman zaman zorlansakda 2.periyoddaki muhteşem oyunumuz ve 23-2 lik serimizle maçı kazandık.
oktay hocaya her maç biraz daha hayran oluyorum. 23-2 lik o seriden sonra önce evrenin sorada canerin üst üste basit top kayıpları oldu ve 5 sayı yedik. hemen molayı aldı oktay hoca, baya bi kalayladı takımı,inanılmaz sinirlendi. bir anlık ciddiyetsizlige bile tahammülü yok,bu duruşuyla beni uzun vadede gercekden fazlasıyla umutlandırıyor.
shumpertle shipp her maç biraz daha üzerine koyuyor. birde haluk yıldırıma değinmeden geçemiycem. açıkçası sezon bası transferini bende pek olumlu karşılamamışdım ancak oyuna girdigi kısa süre içinde mutlaka birşeyler katıyor. bunu bugun skor anlamında yapdıgı için söylemiyorum, her maç bu kadar yüzdeli atamaz ama mutlaka bir şekilde pozitif katkı yapıyor.
rakipdede başımızın belası ümit hucumda baya etkiliydi. bazı yerli oyuncuların takım degiştirselerde bize karşı ekstra perfonmansları asla degişmiyor:)
şöyle bir düşünüyorum, mesela erkan veyseloglu, barış özcan ve ümit sonkol aynı takımda oynasalar herhalde o maçı kazanma ihtimalimiz kalmazdı:)

Dün o maçta 4000 kişi olduğuna hiç bir matematik bana açıklayamaz arkadaşlar.Bende salondaydım her iki maçada kaldım ,hatta yanımda Tolga'da vardı onlada konuştuk dün salonda 2000 kişi anca vardı.Uçmayalım.Taraftar sayısı anlamında tam bir hayal kırtıklığıydı maç.

Bei gelen taraftar ilgilendiriyor. Gelmeyen taraftar umurumda dğeil. Gelenlerin ayağına sağlık. Ki onalra güzle basketbol seyrettiren de bir takımımız var. Kızlarımızın maçına kalanalrdan iki kere ayakalrına sağlık. (bu arada ben kız maçımızdan sonraki 2. lig maçına da kaldım her yerime sağlık :D )

Takımı ateşleyen bence, durum 24-24 iken Bornova'nın amerikalısının atraksiyonlu yaptığı smaç oldu durum 26-24 olduktan sonra hırs yaptı gaza geldi ve Ziya Darende'nin dediği 23-2 lik seri başladı. İpekçi'de GS takıman bu tarz showlar yaparsan böye sonuçlarına katlanırsın. Takımda yer alan herkese teşekkür ediyorum.

Caner için sayı atamıyor savunsa ne olur gibi garip laflar etmişler :)) Güleyimmi ağlayayımmı bilemedim. Bir de bunu inanarak söylüyorlar. Yahu sayı atacak adam var savunma yapacak adam var. Denise Rodman Kaç sayı atıyordu Bulls'un şampiyon olduğu yıllar? Hadi onu bilmezsiniz yaşınız küçüktür. Rick Fox kaç sayı atardı Lakers şampiyon olurken? Ama bu bahsettiğim iki adamda tuttuğu adamı bitirirdi.Caner de öyle. Kimi tutsa maçta etkisiz elemana bürünüyor tuttuğu. Ha dün Caner iyi değildi diyorsanız buna katılıyorum. Ama lig sezonu içinde bu tarz iniş çıkışla rillaki olur. Caner'e 10 gün sonra ihtiyacımız var.

Bu arada Bir pozisyonda Bornova'lı oyuncu sakatlanınca Tribünden 15-20 kişi kadar bir taraftar grubu "ohh" diye bağırınca Oktay Hocanın tezahuratı engellediği söylenmiş. Ama Oktay hoca daha böyle bir şey yapmadan önce, zaten tribün o grubu engelledi. Sonra da oyuncu ayağa kalkınca alkışladık.

Sühan Cem' Alıntı:
Bu arada Bir pozisyonda Bornova'lı oyuncu sakatlanınca Tribünden 15-20 kişi kadar bir taraftar grubu "ohh" diye bağırınca Oktay Hocanın tezahuratı engellediği söylenmiş. Ama Oktay hoca daha böyle bir şey yapmadan önce, zaten tribün o grubu engelledi. Sonra da oyuncu ayağa kalkınca alkışladık.

Evet ortadan 3-5 kişi başlattı oh oh demeyi ve tribün kendisi bastırdı bu bağıranları ve sonucunda alkışlandı, tribünün bu hali mutlu etti açıkçası beni.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Dün o maçta 4000 kişi olduğuna hiç bir matematik bana açıklayamaz arkadaşlar.Bende salondaydım her iki maçada kaldım ,hatta yanımda Tolga'da vardı onlada konuştuk dün salonda 2000 kişi anca vardı.Uçmayalım.Taraftar sayısı anlamında tam bir hayal kırtıklığıydı maç.

Kesinlikle katılmıyorum. Tek tek saymadım tabii ki ama 2000 sayısının çok çok üzerindeydi. Ayrıca matematikle ne alakası var onu da anlamadım neyse :) Yok yani türev integral falan gerekliyse onları da biliyorum ;)

Herneyse eğer yanılıyorsam da bu bir temenni olsun, bir sonraki maçta en az 4000 olsun...