TBL 12. Hafta | Beşiktaş Cola Turka 66 - 58 Galatasaray CC

Re: TBL | Bjk Cola Turka - Galatasaray

Gönül dershane çıkışı Kadıköyde izlemeyi istiyor ama boş temenni tabi.O günleri de görürüz inşallah. :)

Beşiktaş pota altı rotasyonu için Baxter ismi geçmiş te bazı arkadaşların yorumlarında, Baxter 3 ve yeri gelince 2 numara oynuyor, o konuda yanlış anlaşılma olmasın. Cevher ve Adem var şu an için sadece. Maç içerisinde bazı bölümlerde 4 kısaya dönüp Haluk veya Ömer Ünver'i 4 numaraya çekecek Beşiktaş bu karşılaşmada. Yine dış şuta dayalı bir sistem olacak, Galatasaray uzunlarının performansı maçın gidişatını değiştirebilir. Cevher kondüsyon olarak iyi ama Adem Ören zorlanacaktır tek başında Hüseyin, Zizic, yeri gelince de Cemal gibi fizik üstünlüğü olan oyunculara karşı. Rotasyon ve moral motivasyon olarak Galatasaray bir adım önde fakat Beşiktaş son dönemdeki zorlu maçlarda hep iyi oynadı, yinede çekişmeli ve ortada geçen bir maç olacaktır tahminime göre..

Cezalar sonrası elde kalan isimler arasından düşünülerek yazılmış bir isim Baxter ismi.Saf bir potaaltı oyuncusu olmadığı aşikar.

yeni bir trasnfer yaptılar 208boyunda pota altına adam aldılar bizim maçtada forrma giyebilirmiş hayırlısı bakalım

Onur Karakuzu' Alıntı:
yeni bir trasnfer yaptılar 208boyunda pota altına adam aldılar bizim maçtada forrma giyebilirmiş hayırlısı bakalım

Williams'ı diyorsanız , kendisi ile görüşülüyor ancak henüz bir anlaşma yok.Bu maddi sıkıntıda da anlaşılacağını sanmıyorum.

Evet Çağlar rotasyon daraldı ama penetresi olan Baxter'ı 4 numaraya çekmiyor Hakan hoca hiç, Haluk ve Ömer'in o bölgede oynaması daha mantıklı yani. Ama oyunun gidişatı neyi gösterir belli olmaz tabiki. Faul problemleri, yorgunluk, formsuz bir gününe denk gelmesi falan önemli detaylar dar rotasyon için. Bu arada yeni transfer Justin Williams ile henüz sözleşme imzalanmadı, kesin anlaşma var ama mevcut mâli sorunların çözülmesi bekleniyor. Bu maçta kesin olarak yok, Erdemir maçına oynaması muhtemel (tabi maddi sorunlar aşılırsa).. Bu arada belli bir sistemi olmayan ve maça göre sistem yaratan Beşiktaş karşısında Murat hocanın hamleleri önemli bu maçta. Adeta bir satranç maçı gibi geçeceği muhtemel bir mücadele, daha az hata yapan maçı lehine çevirecektir..

İçeriden oynayan diyerek düzelteyim o zaman.=)

Kolay maç olmayacağı kesin,bizim açımızdan en büyük handikap rakibi küçümsemek olur.

Beşiktaş oyuncularının (eğer varsa) mevcut borçlarını ödemeden yeni bir transfer yaparsa ( anladığım kadarı ile yüksek maliyetli bir oyuncu değil en son Çin'de denenmiş ama takımda tutulmamış muhtemelen maça dahi çıkmamış ama yinede bu oyuncuya da bir peşinat verilecektir herhalde) yarardan çok zararı olur. Mevcut oyuncular iyiden iyiye kazan kaldırır. İşler az çok yoluna girmişken dinamit etkisi yapabilir.

Ekleme: Sakatların durumu bugün belli olacaktı. Bilgisi olan var mı?

Re: TBL | Bjk - Galatasaray

İki tarafın da eksik isimleri var, maç Akatlar´da ama zorlanarak da olsa kazanacağımızı düşünüyorum.

Bu arada başlığın yeni farkına vardım...

Biz nasıl ki adımızın sponsorla anılmasından rahatsız oluyoruz, rakibimize karşı da bu konuda anlayışlı olalım. Onların adını sponsoruyla birlikte yazıp bizi sponsorsuz yazmak hoş değil.

Onur Yavuz' Alıntı:
Bu arada başlığın yeni farkına vardım...
Biz nasıl ki adımızın sponsorla anılmasından rahatsız oluyoruz, rakibimize karşı da bu konuda anlayışlı olalım. Onların adını sponsoruyla yazıp bizi sponsorsuz yazmak hoş değil.
Duyarlı davranışınız için teşekkürler..

Beşiktaşı da açık açık yazsak daha da hoş olmaz mı ? Kısaltması yerine .

Jimnastik Kulübü.

Demirören'in bugün yaptıklarından sonra Beşiktaş'a çok az olan saygım da artık yok...

Tabii forumda kurallar işlenir orası ayrı.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":3aoy45x8]Beşiktaşı da açık açık yazsak daha da hoş olmaz mı ? Kısaltması yerine .
Haklısınız Kutay Bey...[/quote:3aoy45x8]

Teşekkür ederim Onur bey .

Re: TBL | Beşiktaş - Galatasaray

Taraftar çok önemli bir etken olacak...Maç genelinde kullandığımız 5'li umarım,Atkins,graves,erdem,zizic,Hüseyin olur...Zizic'in takımda kalmasını hiç olumlu bulmuyorum ama bu maçta ona ihtiyacımız fazlasıyla olacak...

Geçen maç herkes Zizic'i yetersiz ve etkisiz bulmuş.
15 dakika süre alan Zizic'e inen top sayısı 3 ya da 5'tir.Takımda ona yeni gelmiş oyuncu muamelesi yaptı açıkcası.Hafta içi takımla verimli çalışmış olduğunu umuyorum.Yarın ki Zizic'i çok merak ediyorum.
Zizic Avrupa Basketbolunun kalbur üstü oyuncularından onun verimli olması bizi bir adım yukarı çıkartır.

Geçen maçı izledim dediğiniz gibi etkisizdi...Ancak bildiğim kadarıyla o maçtan önce doğru dürüst takımla çalışıp maça odaklanamadı,bu hafta daha farklı bir Zizic seyredebiliriz...Hüseyin son maçtaki performansını gösterir,Zizic'de etkin olursa maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum...

Vallahi arkadaşlar oyak maçında ziziç etkisizdi ama gene istekliydi ne bileyim kendi sahada kafa başka yerde durumu yoktu en azından ben ümitliyim Ziziçden iyi oynayacağına dair, fakat tabi kızgınlığım geçmiş değil kendisine.