TBL 13. Hafta | Galatasaray CC 78 - 62 Fenerbahçe Ülker

Re: TBL | Galatasaray: 78 - Fenerbahçe ÜLKER: 62

çetin yılmaz yerine nejat sayman olsaydı çok daha güzel olabilirdi adam nerdeyse fenerin yenmesi için dua edecekti.O ne zaman fark düşecek dese hüseyin ağzının payını verdi..

Safa Erülken' Alıntı:
Bu maçın tekrarları ne zaman veriliyor acaba gs tv de salondan izledim bir de tvden bakayım..

Ayrıca gs tv nin internet sitesi ne biçim öyle ya ..YaYın akışı yok doğru düzgün 12 aralık yayın akışı var en son...

orası sadece forum.Yani gstv ile herhangi bir ilgisi yok.Oraya yayın akışını taraftarlar ekliyor.

ayrıca akşam 23.00 dan sonra izleyebilirsiniz gstv de

az önce vardı tekrarı

Az kalsın Kaan Kural'ın takımımıza yaptığı mükemmel benzetmeyi buraya yazmayı unutuyordum:)

28.jpg

Hulk gelmiş
İKİ takım arasındaki kalite farkı malum. Bunu kapatmak için çok büyük bir efor farkı yaratması gerekiyordu sarı-kırmızılıların. Ancak son maçlarda tıkır tıkır işleyen bir F.Bahçe Ülker önünde sadece daha çok istemek yetmez. Daha başka bir şeyler de bulmuş bir hafta içinde Aslan...
ÖNCELİKLE savunma. Topa sürekli yapılan baskı F.Bahçe?yi çok şaşırttı. Pasa dayalı oynayan sarı-lacivertlilere karşı sürekli açıları savundu G.Saray. Şutu riske edip, konsantrasyonunu top trafiğini baltalamaya yöneltti. İlk çeyrekte F.Bahçe 13 şut kullanmıştı. Bunların 9?unun üçlük olması sürpriz değil. F.Bahçe üçlüğü seven bir takım. G.Saray dün şut riskini pas riskine tercih etti. Sadece topa baskı yaptılar, şutörlere değil (Mrsiç hariç). Sonuçta sarı-lacivertliler şut attıkça pas trafiğini unuttu, düzenden çıktı, boyalı alan kontrolünü G.Saray?a teslim etti. Maç sonunda F.Bahçe 25 ikiliğe karşın 31 üçlük kullanmıştı. Son 3 maçta ortalama 106 sayı atan takımı 62?de tuttu G.Saray. İyi plan, olağanüstü uygulama. Emir Preldziç?in bireysel çabasıyla attığı 25 sayı dışında takımın geri kalanı 11/43 isabetle 37 sayı atabildi.

HÜCUMDA da iyi bir planı vardı G.Saray?ın. Hemen her pozisyonda topu hareketli oyunculara vermeye çalıştı sarı-kırmızılılar. Hüseyin dahil. Sabit hedefler yaratmaya, pozisyon alıp top istemeye değil, hareketli oyuncuları topla buluşturup savunma reaksiyon veremeden doğaçlama üretim yapmaya çalıştı. Başarılı da oldu. Zaten sonuç ortada. Milojeviç?den yoksun, Guroviç?in halen geçen haftaki rüyadan uyanamadığı (3 sayıda kaldı, Preldziç?i de enfes savundu!) günde diğer her oyuncudan verim aldı. Ama en çok kendisinden çok daha çabuk genç rakiplerine karşı oynayan Hüseyin etkiliydi. Hareketli top alınca hamle avantajını yakalayıp ayak çabukluğu dezavantajı yaşamayınca gençlere sayısız numara gösterdi dev pivot. 23 sayı, 11 ribaund, 4 asist yaptı. Kendisini tutmaya çalışan Vidmar, Semih, Oğuz üçlüsüne toplam 14 faul aldırttı. Hareketli olmanın faydaları.
HAFTA içinde görevi devralan koç Mincinozlu ?Sadece küçük değişiklikler yapabildik? demişti. Şuttan çok pası savunma, sabitken değil hareketliyken top alma... İki küçük değişiklik. Ama asıl değişen sahada uyurgezer dolaşan, umursamaz takımın ruhunda olmuş. Bruce Banner gitmiş Hulk gelmiş...

Çetin hoca herşeyi biliyorsun, eh o zaman kümede tutsaydın takımını. Ekrandan birşeyler söylemek ne kadar zor olabilir ki...

ilk önce 4,30 da evden çıktım evim yakın 5e doğru oradaydım....bir sıra var girmek için olamaz böyle bişey.aradan kepezliler-efesliler falan filan....
saat 6 oldu yok sıra işlemiyor...bu ara iyice bunaldım sıradan çıktım....

bu arada dışarıda bir kadın uzun boylu bir adama soru sordu!
adam sırpça cevap verdi...içeri girmek için uğraşıyordu...
2-3 salakta onla dalga geçiyordu.bi baktım milohevic içeri giremiyor gülüyor.
ingilizcede fazla yok bende dedim gel seni VIP ten sokim.aldım bunu götürdüm VIP kapıdada yönetici var tanımıyorum...adamlar dedi bizde bunu arıyorduk...ulan bi teşekür edin ama milohevic etti....

sonra kadın polisin teki dışarı çıkarken taciz edildi(polis dedi ne kadar doğru bilmiyorum).........ama sıra hiç ilerlemiyor...
2-3 kere vıp kapısına gittim elimde bilet var alın diye yok almıyolar.
sonra sarıgülün arabası geldi girdi...bi araba daha geldi...ben hemen kapıyı açtım oturabilirmiyim dedim ama oturdum bakmadan...bi baktım adnan polat sürüyor...hemen indim camı açtı ne oluyor dedi (herkes isyanda)dedim başkan görüyorsun maçın başlamasına 10 dk var dışarıda 1500 kişi var...başkan bile vıp önünde 10 dk bekledi giremiyordu...
sonra tam 7 de karting var orda oraya çıktım...bi baktım camı kırmışlar vıp tarafındaki atladım oraya vıp kapısına geldim maç başlamış polisler almıyor içeri...hatta yanımda bayan basket takımından 5-6 oyuncu var onlara bile sizi alamayız dediler.tuğba palazoğlu delirdi...sonra biri geldi ama baya tartışma yaşandı hatta haldun üstünelle polisler tartıştı yok almıyorlar bayan takımını...sonra aldılar niyahette güç bela içeri girdim
maç belliydi kazanıcağımız...hatta bi ara eyüb abi ile iddaa ya girenleri düşündüm...........
cüneyt 1 kötü pas harici iyi idi...
hüseyin.........(gerek yok anlatmaya)
guroviçe hala top gelmiyor...(ama istekli)
zizic:........(bir rib mücadeledi vardı aklınız şaşar salon 2 dk boyunca alkışladı)
graves(4 serbest atışı=maçı kopardı)

ama tam bir rezillik vardı onu söyliyeyim....düzelttim yazımı onur abi.......

Dün bize maçı kazandıran şey taraftar ve Hüseyin'i saymazsak, savunma ve ruhtu... Sahadaki oyuncularımızın kazanma hırsı, savunmadaki istekli hareketleri, paylaşımları oldukça iyiydi. Ee bir de Kadife Elli Dev bizim tarafta olunca. O koca yüreği ile bu maçı o kadar çok istedi ve bunu belli etti ki...

Öncelikle herkese merhaba,

Oyuncular maçı istedi ve aldılar,Galatasaray Ruhu'nu sahaya taşıdılar.Koray Hoca çok beğendiğim bir koç ve başarılı olacağına eminim.

Hepsine helal olsun!

Biz taraftarlar maç için çok iyi hazırlandık ve gördükki takım bizdende iyi hazırlanmış herşeyi yaptılar sahada. Maç ile ilgili fazla yorum yapamam çünkü fazla izleyemedim ama salonda yanımdakilere dedimki bu hakemler bu maçı kazanmamızı engelleyecekler o kadar rezil yönettiler maçı, Nedim bey nerede neresiyle izledi maçı merak ettim doğrusu. Ben salona giren ilk 50 kişiden biriydim ve çokda memnun kaldım bu durumdan çünkü dışarda maç saatini bekleyenlerin durumunu gördük salonun kapısından sönen 2 tane arkadaşım vardı.
Hüseyin başta olmak üzere tüm takıma teşekkür ediyorum, unutmadan Sefer Olcay kardeşimede çok teşekküerler emekleri için çünkü muhteşem bir pankart hazırladı.
Teibünler güzeldi, takım güzeldi kısacaso çok müthiş bir maç oldu. Murat hocamızla ilgili açılan pankarta çok duygulandım Yıldızlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Koray hocayada çok teşekkürler saha kenarı duruşunu çokbeğendim.

Emniyet mensuplarının forumları takip ettiklerini biliyorum ve bu konu ile ilgili birşeyler söylemek istiyorum çünkü tam olarak içindeyidim olayların, kendilerine sitemlerimi buradan iletmek istiyorum. Ayıptır arkadaşlar ya akademiden yeni mezun olmuş bir komiser muavini kardeşimiz ( kardeşimiz diyorum çünkü ben yaşlarında ) tribünlere çıkıp ne oluyor ulann diye bağarıyor soruyorum değerli emniyet mensuplarımız olayları yatıştırmak için mi körüklemek içinmi orada bulunuyorlar kendilerini ne şekilde tatmin ediyorlar diye sorarak kendilerine sitemlerimi iletip fazlada uzatmak istemiyorum.

Anıl Köroğlu' Alıntı:
Beko Basketbol Ligi'nde derbi maçında ezeli rakibi Galatasaray Cafe Crown'a 16 sayı farkla 78-62 yenilen Fenerbahçe Ülker'de, mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, derbi maçın kırılma noktasının hakemlerin yanlış kararları olduğunu öne sürdü.

Karakaş yaptığı açıklamada, her iki ekibin savunmada iyi oynadığını belirterek, ''Kırılma noktası hakemler oldu. Hakemler maçı iyi seyretsin. Maçın en kritik dakikalarında verdikleri teknik faulü neden çaldıklarını kendileri bile bilmiyor. Semih topu hakemin ayağına atmış. Bunu hakaret olarak değerlendirmek yanlış. Bu nedenle faul ve teknik fauller sonrası 4 atış kullanıldı, ardından da sportmenlik dışı faulle maçı bitirdiler'' diye konuştu.

Galatasaraylı taraftarların küfürlerinden de şikayetçi olan şube direktörü Karakaş, ''Karşılaşmanın başlamasından 1.5 saat önce başlayıp, mücadele bitene kadar devam eden küfür için, sadece bir kez anons yapıldı. Çirkinlikler oldu. Buna müsaade edilmesi bizi üzdü'' dedi.

BİZ BAŞKA MAÇ MI SEYRETTİK YAA :p :p
Işıl Alben yapınca oluyor , feneiler yapınca teknik verilmeyecekmiş. Ne boş insanlar var :)

Eyup, ilk mesajdan beri editing + uploading yapiyoruz :)
Ne sabirsizsiniz yahu :)
6. bolum flv-encoding oluyor suan, sonra upload.
5 bolum sitede yayinda zaten.

Zoban Raftik' Alıntı:
Eyup, ilk mesajdan beri editing + uploading yapiyoruz :)
Ne sabirsizsiniz yahu :)
6. bolum flv-encoding oluyor suan, sonra upload.
5 bolum sitede yayinda zaten.
Sonunda zılgıtı yedim :p

Beklemeye devam :)

Burak Barut' Alıntı:
Kendini izlemek için istiyor :p
Bilmiyor ki bu maçta kameralar onu hiç çekmedi :p
Çünkü pota arkasında atkı sallama ve düdük çalma misyonunu seçtim, bir nevi kendimi feda ettim:)