TBL 14. Hafta | Aliağa Petkim 68 - 78 Galatasaray CC

Re: TBL | Aliağa Petkim: 68 - Galatasaray: 78

Timur Saglam' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":3qsibchw]Koray Hoca Erdem'i bu maç 4 numara oynattı. Ziziç'in yokluğuna yada ayak çabukluğu olana Davis'i durdurmayı düşünmesi ile de ilgili olabilir tabi ki ama Dexia maçında da oyunda kaldığı kısa sürede 4 numara oynamıştı(hücum da pek oynayamamıştı gerçi ama ben bizim bench'in arkasındaydım Koray hoca'nın istediğinin bu olduğunu gayet açık duydum :) ) . Sanki Koray hoca Erdem'den bu poziyonda (da) yararlanmayı düşünüyor gibi.
Erdem Daçka'dayken bircok maçta 4 numara gibi oynadı ve gayet iyiydi. Hatta bir Fbulker maçında fenerin 2.10'luk uzunlarını canından bezdirmişti. 4 numarada ara ara iş yapar ama ribaund sorununa care olamaz herhalde.[/quote:3qsibchw]

Doğru Timur bey yanılmıyorsam 2. lig'de de 4 numara onuyordu zaten . Özellikle savunmada verimli olabiliyor .Koray Hoca henüz 3 maç olmasına rağmen Erdem'den çok daha faza 4 numarada faydalandı (Murat hoca daha nadir yapıyordu bunu ) acaba bu genel bir eğilimin başlangıcı mı yoksa münferit bir durum mu? Onu merak ediyorum aslında .

Mithat Duran' Alıntı:
Mert bey senin görevin belli,oraya maç seyretmeye gelen taraftardanda sen sorumlusun,bu işler radyo ve televizyona çıkıp konuşmakla basına demeç vermekle olmaz.Senin taraftarına yapılan bu acımasız tutum karşısında içeri kaçmayıp,emniyet yetkilisine durumu bildirip,olayı durdurtacaksın.

Kesinlikle haklısın Mithat abi.Belki de dün yaşanılan talihsiz olaylar karşısında sessiz kalınmasının sebebi Mert hocanın tecrübesizliği.Onu da geçtim Galatasaray yönetiminden neden hiçkimse bu konunun üzerinde durmadı bu taraftar sahipsiz mi? Yazık yazık...

Maça çok iyi hazırlanmışız,en çok dikkatimi çeken ikili sıkıştırmalardı.Savunma da çok etkiliydik gerçekten bunu Koray hoca çok iyi sağlamış.Hücum da doğru setler yaptık,yüzdeli şutlar gayet başarılı maç çıkardık.

Taraftarımızı,oyuncularımızı,Koray hocayı kutlarım.Bu başarı umarım hiç bitmez...

Murat hoca gitti takım kendine geldi.

bu takımı kralı gelse tutamaz bu saatten sonra. bu taraftar ile şampiyonluk yakındır. play off larda oluşacak atmosferi düşünemiyorum.

bilmiyorum farkeden oldu mu, gurovic'e istek geldi. onu kazanırsak, ligi kazanırız.

Arkadaslar GS TV´nin haberlerinde gördügüm kadariyla macta istenmeyen olaylar olmus bu olaylar Ayhan Sahenk´de olsaydi bizim takima leblebi gibi ceza gelirdi acaba merak ediyorum Aliaga Petkim ne ceza alacak?

Kaan Can Garip' Alıntı:

bu takımı kralı gelse tutamaz bu saatten sonra. bu taraftar ile şampiyonluk yakındır. play off larda oluşacak atmosferi düşünemiyorum.

bilmiyorum farkeden oldu mu, gurovic'e istek geldi. onu kazanırsak, ligi kazanırız.

Finale çıkarsak Avusturalya'dan buraya gelecen mi onu söyle sen : )
Omuz omuza Ayhan Şahenk'te buluşacak mıyız : )

Re: TBL | Aliağa Petkim-Galatasaray

Mithat Duran' Alıntı:
İşin aslında bu kadar zor olmayacağı kanatindeyim.Aliağayı daha önce kimse tanımıyordu ve oynadığı büyük takımlar kendisini ciddiye almadılar.Bu sebebten dolayı maç konsantrasyonları pek fazla değildi.Ama durum artık öyle değil.

Biz aliağayı biliyoruz,hafife aldığımız,zaman başımıza neler gelecek farkındayız.

Takımımız zorlu iki maç oynadı,bu iki maçıda kazandı!! şimdi hocaya,ve oyun felsefesinede alıştılar artık herkes ilk görevinin savunma yapmak olduğunun farkında,kimse benchte oturmak istemiyor.Bunun için dahada hırslanıyorlar.Daha önce yazdım Aliağa karşısında ilk önce savunma yapacağız ve eli düzgün oyuncularımızla sonuca gideceğiz.Guroviç son 10 maçtır tam anlamıyla kendini maça veremiyor,aslında bu maç onun için biçilmiş kaftan diyebiliriz.Zaten eşleşme sıkıntısı yaratan bir oyuncu birde potaların onun şut karakterine uygunluğunuda,göze alırsak,bu maçın yıldızı olabilir.

İkinci önemli husus Cemal olayı işte Cemal'in kendini ispatlaması için en güzel fırsat.Karşısında ki oyuncu beraber idman yaptığı bir isim.Yani halef,selef olayı bakalım bu savaşı kim kazanacak.

Son sözüm sevgili hocama radyo programına katılıp,bu hayatta tek eksiğim lig şampiyoluğu ve bu eksikliğimi gidermek istiyorum diyerek,hırsınızı ve isteğinizi belirttiniz.Hocam siz buna inanıyorsanız ben şimdiden %50 şampiyonuz diyebilirim.

Sizi tanıyorum ve hayatta boş inançlara,hayallere ve olmayacak olaylar için yorum yapmazsınız.

Sizin yorumunuzdan bu takımın şampiyon olama ihtimalini duymak bile güzel,sonuna kadar ve elimizden geldiği kadar yanınızdayız.

Yalnızca bir yazı işte!!!!

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Telekom topiğini Tugay dışında biri açarsa kahrolurum:)

Merak etme abi kimselere yar etmem o topiği. :)

Seyahat dolayısıyla maçı izleyemedim.
Ligin ters takımları bize düz gelirler genelde.Yine öyle oldu.Uzun rotasyonunun 3 kişiye, Erdem'i de sayarsak 4 kişiye kaldığı bir dönemde bunca aksiliğin yaşandığı bir maçı kazanmak büyük başarı. Zaten uzun oyuncularımızından sadece Hüseyin'in hücum gücü iyi,Polat ve Erdem savunma dışında birşey yapmıyorlar.Cemal aldığı süreleri gitgide fazlalaştıracak...Atkins-Graves bitirim ikilisi son sürat gidiyorlar.Allah bozmasın.

Bu arada yolculuk esnasında sık sık skordan ve gelişen olaylardan beni haberdar eden Burak Barut kardeşime çok teşekkür ederim. :)

Helal olsun Mithat abi, Koray hocanın felsefesini iyi biliyorsun. :)

Gökce Başaran' Alıntı:
Helal olsun Mithat abi, Koray hocanın felsefesini iyi biliyorsun. :)

Birde Eyübe anlatabilsem,sıkıntım kalmayacak.

Onun aklı hala mazide beni dinlemiyor.

Her maç öncesi kendisine maç taktiğini söylüyorum ve nasıl kazanacağımız anlatıyorum.Daha centilmenlik yapıp teşekkür bile etmedi.

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":i7l80drn]Helal olsun Mithat abi, Koray hocanın felsefesini iyi biliyorsun. :)

Birde Eyübe anlatabilsem,sıkıntım kalmayacak.

Onun aklı hala mazide beni dinlemiyor.

Her maç öncesi kendisine maç taktiğini söylüyorum ve nasıl kazanacağımız anlatıyorum.Daha centilmenlik yapıp teşekkür bile etmedi.[/quote:i7l80drn]Söylediklerin çıktı buna lafım yok:)

Eyüp abi maçıda kalabalık izlemissiniz bizide insan çağırır sarp ile gelirdik. :)

Olmasın zaten Eyüp;Hani bir teşekkür etsen diyorum!!!! bak Tugay açsın topiği Telekom maçının da yorumunu yapacağım.

Ntvspor.net ' ten Veysel BALKAYA'nın olaylar ile ilgili yazısı.

Her şey yolunda gidiyor. Rahat olun birkaç sezona kadar tribünlerde çok harika koltuklar olacak. Onlar hiç mi hiç yıpranmayacak. Ancak onları ısıtan kimse bulamayacaksınız. Çünkü tribünde kimse olmayacak.

Ama oralara da çözüm bulunur. Birkaç tane bezden pankarta bakar. Ya da televizyondan hoş görünecek reklam afişlerine. Zaten ihtiyaç yok ki tribündeki adama. Bağıracak çağıracak da ne olacak? Onun televizyon başında olması ve senede birkaç kez 'store'lara gitmesi yeterli. 'Taraftar olmadan bu takım da olmaz' safsatalarını artık yemiyorsunuzdur her halde. Taraftar olmak artık şiddetle yakından ilişkiyi beraberinde getiriyor. Sezon başından bu yana tribündeki kimselere olan organize saldırı her geçen gün artarak devam ediyor.

Yakında tribünler hızla boşalacak. Önce ufaklıkların elinden tutup tribünlere gitmeyeceğiz. Sonra aileler çocuklarını maçlara göndermeyecek. Çünkü tribünde biber gazı var... Şiddet, dayak, gözaltı v.s.

Aliağa Petkim ? Galatasaray Cafe Crown maçı tam anlamıyla sezonun resitali gibiydi. Kameralar bir anda tribüne çevrildi; o sırada polisler seyircilere biber gazını boşaltıyordu. Ne yapmış olabilirdi ki o tribündekiler? Polisi bu denli harekete geçirecek, maçın oynanmamasına neden olacak eylemleri neydi? Bence İsrail'i protesto etmemeleriydi. Hatırlasanıza salı günü oynanan Türk Telekom ? Bnei Hasharon karşılaşmasında hayatında herhangi maçı televizyondan dahi izlememiş bir 'güruh' sahaya ayakkabıdan tutun da eline geçen her şeyi atıp maçı oynatmamayı başarırken Ankara polisinin sahadakileri toplayıp tekrar atmaları için geri vermediği kalmıştı. Bu kadarına pes doğrusu. Aliağa Petkim ? Galatasaray Cafe Crown maçında oyuncuların da gazdan etkilenip soyunma odasına kaçışı rezaletin belgesi gibiydi. Şöyle bir durun ve hayal kurun! Yer Madison Square Garden ve güvelik görevlileri maçı izleyenlere biber gazı kullanıyor. Oyuncular da soyunma odasına kaçışıyor. Galiba hayal sınırlarını da zorladık. Çünkü hiçbir kapalı salonda böyle bir şey olmaz.

Polisin ayırt edemediği şey; elindekinin gül suyu değil kimyasal bir madde olduğu! Biber gazı kimyasal savunma silahıdır... Biz aslına bakarsanız biber gazıyla toplum olarak çok yakın ilişki içindeyiz. Öğrenci, memur ve spor seyircisi oldunuz mu biber gazıyla muhakkak haşır neşir olmuşsunuzdur.

Polisin bilmediği bir başka durum ise biber gazının öldürücü olabilmesi. Astım hastalarında biber gazı çok tehlikeli sonuçlara davetiye çıkarabiliyor. Biber gazına maruz kalan birinin etkisinden kurtulabilmesi için en az bir saate ihtiyacı var. Bir de tavsiye size; olur ya tribünde, sokakta ya da başka bir yerlerde biber gazına maruz kalırsanız sakın suyla temas etmeyin. Çünkü biber gazı sıkılan bölgenize su değdiğinde etkisi iki saatten fazla sürede ancak geçebiliyor.

Taraftara artık tahammül yok! Bu organizasyon artık son bulmalı, insanlar da maçlara düşünmeden gidebilmeli. Normali bu! Ama biz giderek tribün kültürünü yok ediyoruz. Emin olun ki tribünler bitince spor da yok olur gider.

Sağlam kafa da sağlam vücutta bulunmaz!

Kaan Can Garip' Alıntı:

doğru söze ne denir klavyem eskimişti ms ve m özyer gitsin diye :D

Kutay Çamcı' Alıntı:
Koray Hoca Erdem'i bu maç 4 numara oynattı. Ziziç'in yokluğuna yada ayak çabukluğu olana Davis'i durdurmayı düşünmesi ile de ilgili olabilir tabi ki ama Dexia maçında da oyunda kaldığı kısa sürede 4 numara oynamıştı(hücum da pek oynayamamıştı gerçi ama ben bizim bench'in arkasındaydım Koray hoca'nın istediğinin bu olduğunu gayet açık duydum :) ) . Sanki Koray hoca Erdem'den bu poziyonda (da) yararlanmayı düşünüyor gibi.

korayımız bir numaradır işini bilir hocamız bir numara ohhh beee