TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 63 - 70 Olin Edirne

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | GALATASARAY: 63 - Olin Edirne: 70

Muhammet Kaan' Alıntı:
Benim kızdığım ve değinmek istediğim konu maça giriş sırasında taraftara çektirilen eziyet. Sadece bir kapı ve yüzlerce kişi kuyrukta. Maçın baçlamasına 20 dk. kala 2. kapı lütfen açıldı. Buna rağmen bir çok kişi ilk periyodun ortasında yada sonunda girebildi salona. Şimdi maça ilk kez gelen insanlar bu eziyeti gördükten sonra ki pazar günü erken bir saat maça gelmek isterler mi? Yönetimimiz çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kalıyor.

Ben de bu konuya değinmek istiyorum. Maça giderken bileti gişeden alıp gireriz diye düşündük ama baktık ki maçın başlamasına 30 dakika kala kuyruk almış başını gidiyor ve bazı kapılar açılmamış. Beklemeye başladık hani kuyruk giderse hızlı hızlı biletimizi alıp gireriz hemen diye. Yoksa kuyruğun gitmediğini gördüğümde maça girmeyecektim ki çoğu kişinin gelip döndüğüne şahit oldum. Daha sonra farklı bir yöntem denedim ve biletimi Edirne Olin tarafından alıp maça rahatlıkla girdim. Sonra da kendi tribünümüze geçtim.

Yönetim taraftar maça gelmiyor diye ağlıyor ama gelenler de maç başlamasına rağmen elinde biletle dışarıda kalıyor. Nasıl yapacağız şimdi bu işi, ilk kez gelip gören veya nadiren salona uğrayan insanlar bu tablo karşısında bir daha maça gelmek ister mi ?

Öyle ya da böyle bu maça giremeseydim eğer bir daha hiçbir maça gelmeyecektim şahsım adına. Biz her türlü fedakarlığı yapıyoruz gelip takımı desteklemek için ama dışarıda kalıyor, itiliyor kakılıyoruz. Sonra haklı olarak birkaç kişi sesini çıkarınca emniyet amirleri ve polisler tarafından azarlanıyor. Peki yönetim ne yapıyor ?

Uyuyun, mışıl mışıl...

Bu mağlubiyet hiç hesapta yoktu.Zor bir maç olacağını biliyorduk ama yinede maçı alırız diyorduk.Çok zor olmayan bir maçı kaybedip liderliği bıraktık malesef.Ship ikinci yarıda oyunda olmaması savunmamızıda zayıflattı.Fakat çok top kaybı yaptık ve çok atışımız çemberin içinden çıktı.Biraz şansızdık sanırım biraz Olin'i hafife aldık.Yalnız basket takımının gücü oyun kurucusundan belli olur.Özelliklede yabancı oyun kurucu hakkımızı, diğer güçlü rakiplerimize göre çok zayıf kullandık(Kerem Tunçeri,Ukiç,Iverson).Rochestie bugün oyunu çevirebilen bir gard olmalıydı ama hiç bir varlık gösteremedi.Oyunun kilitlendiği anlarda delici görevi Tutkuya verildi ama maalesef oda son haftalardaki yüksek tempodan belkide biraz ruhsal yorgunluktan varlık gösteremedi.Herhaftada çıkıp maçı Tutku çevirecekse ozaman Rochesti'nin ne işi var.İnanıyorumki bugün Darius Wasinghton olsaydı çıkıp rakip savunmayı delerek tek başına maçı alabilirdi.Playoflarda ve Avrupada üst turlarda Rochesti ile ilerlemek çok zor olacak.Buna çözüm bulunmalı biran evvel.Yabancı hakkımız daha etkili olmalıdır...

Bu sene hiçbir futbol maçında bumaçtaki yenilgiye kadar üzülmedim.
Hala nasıl yenemedik diye soruyorum kendi kendime,hele ki tekrarını izledikten sonra :oops:

Arkadaşlar bugün bahçe işi vardı izleyemedim ne yazıkki
özet geçemezmisiniz neden yenildik?
hele ki ilk yarıyı farklı önde bitirmişiz

Benimde yaşadığım bu sezon bütün branşlarda ki en üzücü mağlubiyet oldu hele derbi maçları haricinde bu kadar yüksek taraftar sayısı yaklamışken.İnşallah bu mağlubiyet sezon sonunda ligi birinci bitirememize engel olmaz :roll:

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
Arkadaşlar bugün bahçe işi vardı izleyemedim ne yazıkki
özet geçemezmisiniz neden yenildik?
hele ki ilk yarıyı farklı önde bitirmişiz
Hücümda Tutku olmadığı zaman organize olamadık.Shiip ve Ermal sakatlğndan oynamadı,Evren sakat sakat oynadı.Hakemler Olinin yanındaydı.
Boş şutları kaçırdık.

Akatlar'da saha içinde gerekli tokadı yemiştik.Ders çıkarılması gereken maç oydu.Kaybettiği maçtan sonra 'canınız sağolsun' diyebileceğimiz yegane takımımız bu takım.Yalnız liderlikten falan bahsediyorsak bu maçın telafisi yok,18 dakikada atılan 16 sayı ve oynanan oyunun da açıklaması yok.
Sakatlıkların belirleyici olduğunu kabul etsem de mental açıdan kendimize yenildik.Son çeyreğin başı rakibe 3. faulü aldırmışken akabinde 4 dakika boyunca bir kere içeri drive etmedik ve yanılmıyorsam arka arkaya 7 üçlük attık.Bunu kadroyla açıklamak pek mümkün değil.
Önümüzdeki iki deplasman maçından baya korkuyorum.Ne yapıp edip kazanmak lazım o maçları.Zirveyle makas açılmamalı.
Olin Edirne taraftarı her yönden gayet güzeldi.Keşke içlerindeki 2-3 çürük elma maç sonu sapıtmasaydı,o küçük küfürleşmelere gerek yoktu.O kısmı unutarak en iyi halleriyle hatırlarım deplasman tribününü.Umarım çizgilerini bozmazlar,öndeki kırmızı polarlı arkadaş başta olmak üzere birkaç kişiyi aralarından temizlerler.Lig için büyük renk oldular zira.
edit:Maç önü sadece bir kapı açıp dünya kadar insana o çileyi çektiren aklı evvelleri saygıyla anıyorum burdan.

Tek kapı olayı rezaletti. Üstüne bir de yenilince bu 5-6 bin kişilik kalabalığı sonraki haftalara taşıma şansımızı yitirmiş olduk.

İsabetli yorumlar yapılmış. Oktay Hoca, Efes yıllarında da maça başladığı beşle ikinci yarıya başlardı. Örneğin yaşadığımız tıkanmanın sebebi olarak da, metrobüse giderken Tolga'yla konuştuğumuz ve onun da yazdığı gibi yaratıcı oyuncu eksikliği ve sete sete kaldığımızda oyunculardan set düzenine bağlılığın son saniyeye kadar beklenmesi olduğunu düşünüyorum. Efes maçında da bu noktanın öneminin görmüştük. Hatta, Oktay Hoca'nın set düzeninin dışına çıkıp bir pozisyonda force eden Shipp'i (mevcut kadro yapısında penetresi en güvenilir oyuncu bana göre, belki Shipp'le beraber pick'n roll kaynaklı hücumlarda Tutku, son dakikalarda savunmalar sertleşmiş, baskı artmış ve hakemlerin faul toleransı artmışken extra birşeyler üretebilir) kenara alması bir göstergeydi.

Burada şaşılacak bir noktaysa yok ve bu durum muhtemelen böyle devam edecek. Oktay Hoca Fenerbahçe maçından sonra belirttiği gibi düzenin içinde kalarak başarılı olunacağına inanan bir antrenör ve Efes yıllarında çok dramatik bir biçimde iki defa TOP8'te daha yüksek bütçeli takımlara elenemese F4 yapacağını unutmamak lazım. Elbette, aynı Efes Pilsen sene içinde gidip Nokia Arena'da Maccabi'yi, o zamanlar taş gibi takım olan Bologna'ları, İspanyol takımlarını deplasmanda yenerken, orta bütçeli bir takıma karşı da enterasan biçimde yenilebiliyordu. Olin yenilgisini de bu ikincisine benzetiyorum. Hücum düzenimizn başarısız olması sonucu yenildik ve bana göre bu sezon sonuna kadar birkaç defa daha gerçekleşebilir.

Johnson transferinin isabet oranı ve atletik bir uzun transferi yapılıp Andric'in yabancı olarak kullanılması Eurocup'taki yerimizi belirleyecektir bana göre. Bakalım, gelecek neler getirecek?

Unutmadan, Galatasaray Spor Kulübü yönetimi iki yıl önce Şahenk'te Fenerbahçe'yle oynadığımız maçta da felaket yönetim gösteren Can Atsüren - Erşan Kartal ikilisinin bu yönetimi konusunda ne düşünmektedir acaba, merak ediyorum? Bana mı öyle geliyor bilmiyorum; ama İpekçi'ye her gidişimde, hele iki maç art ardaysa muhteremin yüzünü görüyorum. Kennerman, küfür ediyor, olay soğumadan İpekçi'de derbiye atanıyor. Gelecek seçimde de eski basketbolcumuz büyük başkanı desteklemeye devam ederiz muhtemelen.

Dün kazanmayı hak etmedik; ama bu hakemlerin çaldığı garip düdükleri ve bunları dengelemek için bizim lehimize çaldıkları bazı basit düdükleri görmeyi engellememeli. Türkiyeli basketbolseverler olarak böyle yönetimler altındaki maçları izlemeye mecbur kalmak üzücü. Daha ilk çeyrekten kontrolü ellerinden kaçırmaları ise çok yazık.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Tek kapı olayı rezaletti. Üstüne bir de yenilince bu 5-6 bin kişilik kalabalığı sonraki haftalara taşıma şansımızı yitirmiş olduk.

İsabetli yorumlar yapılmış. Oktay Hoca, Efes yıllarında da maça başladığı beşle ikinci yarıya başlardı. Örneğin yaşadığımız tıkanmanın sebebi olarak da, metrobüse giderken Tolga'yla konuştuğumuz ve onun da yazdığı gibi yaratıcı oyuncu eksikliği ve sete sete kaldığımızda oyunculardan set düzenine bağlılığın son saniyeye kadar beklenmesi olduğunu düşünüyorum. Efes maçında da bu noktanın öneminin görmüştük. Hatta, Oktay Hoca'nın set düzeninin dışına çıkıp bir pozisyonda force eden Shipp'i (mevcut kadro yapısında penetresi en güvenilir oyuncu bana göre, belki Shipp'le beraber pick'n roll kaynaklı hücumlarda Tutku, son dakikalarda savunmalar sertleşmiş, baskı artmış ve hakemlerin faul toleransı artmışken extra birşeyler üretebilir) kenara alması bir göstergeydi.

Burada şaşılacak bir noktaysa yok ve bu durum muhtemelen böyle devam edecek. Oktay Hoca Fenerbahçe maçından sonra belirttiği gibi düzenin içinde kalarak başarılı olunacağına inanan bir antrenör ve Efes yıllarında çok dramatik bir biçimde iki defa TOP8'te daha yüksek bütçeli takımlara elenemese F4 yapacağını unutmamak lazım. Elbette, aynı Efes Pilsen sene içinde gidip Nokia Arena'da Maccabi'yi, o zamanlar taş gibi takım olan Bologna'ları, İspanyol takımlarını deplasmanda yenerken, orta bütçeli bir takıma karşı da enterasan biçimde yenilebiliyordu. Olin yenilgisini de bu ikincisine benzetiyorum. Hücum düzenimizn başarısız olması sonucu yenildik ve bana göre bu sezon sonuna kadar birkaç defa daha gerçekleşebilir.

Johnson transferinin isabet oranı ve atletik bir uzun transferi yapılıp Andric'in yabancı olarak kullanılması Eurocup'taki yerimizi belirleyecektir bana göre. Bakalım, gelecek neler getirecek?

Unutmadan, Galatasaray Spor Kulübü yönetimi iki yıl önce Şahenk'te Fenerbahçe'yle oynadığımız maçta da felaket yönetim gösteren Can Atsüren - Erşan Kartal ikilisinin bu yönetimi konusunda ne düşünmektedir acaba, merak ediyorum? Bana mı öyle geliyor bilmiyorum; ama İpekçi'ye her gidişimde, hele iki maç art ardaysa muhteremin yüzünü görüyorum. Kennerman, küfür ediyor, olay soğumadan İpekçi'de derbiye atanıyor. Gelecek seçimde de eski basketbolcumuz büyük başkanı desteklemeye devam ederiz muhtemelen.

Dün kazanmayı hak etmedik; ama bu hakemlerin çaldığı garip düdükleri ve bunları dengelemek için bizim lehimize çaldıkları bazı basit düdükleri görmeyi engellememeli. Türkiyeli basketbolseverler olarak böyle yönetimler altındaki maçları izlemeye mecbur kalmak üzücü. Daha ilk çeyrekten kontrolü ellerinden kaçırmaları ise çok yazık.

İmzamı atarım.O maçta Shipp'i oyundan alması çok şey anlatıyordu ki birkaç hücumdur sistemimiz tıkanmıştı birilerinin birşey yapması gerekiyordu.Birşey yapmaya çalışan dışarı çıkınca sonra kimse insiyatfi almadı.

En uygun poziyonu bulmak için kısmen uygun poziyonlarda şansını denememek savunma sertleştiğinde 24 saniye sonunda topun elde patlamasına neden oluyor.

Ortalık biraz sakinleştiğine göre maç yorumuna dönebiliriz..

Gece kayıttan maçın tekrarını izledim bir kez daha. 22. dakikada skor 41-31 lehimize. Bitime 2.30 kala, Seibutis'in 24 saniye kornasıyla birlikte soktuğu üçlüğün ardından ise skor 65-53 Olin lehine. 15 dakikanın skoru 34-12. Üretebildiğimiz 12 sayının 6'sı da Shumpert'ın iki üçlüğü. Bu 15 dakikada oyun aklını yitirmiş bir takım gördük ki bu sezonun şu ana kadar olan kısmında hiç ama hiç görmediğimiz bir durumdu bu. Sistem dışı şutlar, acele atışlar yaptık ki bu bölümde zaman zaman Tutku-Rochestie ikilisi sahadaydı ama kontrollü olmayı beceremedik bir türlü. Kırılma anı da buraydı zaten. İçerden çıkan toplar, boş kaçan şutlar vs moral bozdu bunlar hep ama biz kendi sistemimizde kalabilseydik dün yine galibiyeti alırdık. Kendi sistemimizi inkar ettiğimizde bu kadronun maç kazanması zor, çünkü liderliği alacak, 'hop beyler, toparlanın' diyebilecek bir lider yok takımda. Ama kendi doğrularımızla, kendi sistemimizle ve savunmamızdan kaynaklı basketbol oynadığımızda 1+1=3 denkleminde bir takımız. Herkes kendi ederinin üstünde birşeyler yapıyor bu bahsettiğim sistemde ve herkesin ufak ufak ama değerli katkılar vermesiyle de önemli galibiyetler, ciddi başarılar alınıyor. Alınacak da ilerleyen zamanlarda.

Karşımızda en az bizim kadar sistemine sadık bir takım ve sistem koçu olması da önemliydi tabii. Bir an olsun gevşemediler ki bu da dönüşümüzü zorlaştırdı. Koç Mahmuti'nin de dediği gibi sondaki geri dönüşü saymıyorum ben de. O ana kadar 2 kere daha dönmemiz lazımdı bizim.

2 numaradaki eksiklik ve sıkıntılı anlarda topu eline alabilecek, titremeden sayı bulabilecek oyuncu eksikti dün. Bahsettiğim seride 2-18 gibi bir şut yüzdemiz var, 2'si de Shumpert'tan. Sezon başından bu yana, hatta öncesinden, ciddi bir form yakalayarak geldik. Düşüş illa ki olacak, daha önceki haftalarda da yazdım bunu. Bir yerde illa ki vites küçülteceğiz, o arayı çok kayıp vermeden geçmek önemli. Şimdi haftaya Antalya ile zor bir maç bekliyor bizi. Onlar da sezona inanılmaz başladıktan sonra son 3 haftadır kaybeden takım oldular. Bu maçtan gereken dersler çıkmıştır kesinlikle, ona şüphe yok. Fakat Sarp'ın altını çizdiği nokta önemli. Sezon boyunca bu şekilde 2-3 maç daha vereceğiz. Düne dair tek üzüntüm, önümüzdeki haftalarda salon doluluğunu olumsuz manada etkileyecek bir mağlubiyet alınması. Desteği, alkışı sonuna kadar hakediyor bu takım.

takımın genel sorunları
Ribaund sorunu sene başından beri yaşanan bu sorunun sebebi.pota altı rotasyonundaki eksiklik kadar taktik gereği yukarda yaptığımız ikili sıkıştırmalar.Bu ikili sıkıştırmaları yaparken bu takımda shipp olmasaydı ribaund sıkıntısını daha acı bir şekilde hissedebilirdik

Diğer bir sorunumuz yarı saha hücumunda sıkışıyoruz.Bunun sebeplerinden birisi pota altında ermal dışında bire biri olan oyuncumuzun olmaması.Zaman zaman Ermal gibi bire birlerini kullanabileceğimiz bir pota altı oyuncumuz daha olsaydı bu kadar sıkışmazdık.Dusko Savanovic mesela:)

Diğer bir sorunumuz takımda net skorer yok.Bizim takımımız hücumda akıcılığı olan bir takım.Bu akıcılığı bozmayacak düzen içinde skor üretmeyi birinci opsiyon olarak düşünecek ama takım sıkıştığında da bire birleriyle hücumu açabilecek bir oyuncu lazım.Bu açıdan net bir skorer eksikliğimiz var.Benim becirovic takıntımı bilen bilir.Becirovic bu takıma cuk otururdu

Onun dışında Olinide tebrik etmek lazım bizim hücumları içi çözmüşler.Özellikle tutku üzerinden oynanan hücumlarda tutkunun pası force edeceğini bildiklerinden pas kanallarını gayet başarılı bir şekilde kestiler.Gökhan Taştimuru ve staffı tebrik etmek lazım.

Onun dışında Ermal post upı zorlarken yukarda double team yaparak ermali adeta bitirdiler.Ermal sayılarını genelde ikililerden buldu.

ve Savunmalarının temelindeki ayrıntı Pota altında oldukça sert durdular adeta duvar ördüler ermalda bitiremedikçe bozuldu tabi moralman düştü.düştükçe daha fazla bitirememeye başladı.Andric zaten iyi bir bitirici değil sertlik onu bozar..

Pota altı duvarını sağlam oluşturan sert takımlar bizi oldukça zorlar..Hücumda da imza hücumlarımız var onları çözen takım hücumumuzu kitler.Böyle anlarda sorumluluğu alıp bire birleri zorlayabilecek hücumu açabilecek bir skorer iki numara ve yakın aldığında kambala gibi çok iyi bitirici olan bir pota altı oyuncusu şart

Müthiş yorumlar yapılmış, herkesin eline sağlık okurken zevk aldım gerçekten. Takım bize mağlubiyeti ciddi anlamda unutturmuş, hele ki bu Abdi İpekçi?de olunca biraz ağır geldi, anca şimdi yorum yapıyorum.

İlk olarak belirtmekte fayda var, uzun bir yolculukta bu maça gelene kadar olduğu gibi tam gaz da gideceğiz, pazar gününde olduğu gibi de tökezleyeceğimiz günlerde olacak. Bu iki olay arasındaki uçurumu korumak önemli bir nokta bizler adına.

Bu sene evimizde Banvit?ten sonra en dişli rakip ile oynadık. Aynı bizim gibi sistemin dışına çıkmayan, takım kimyasını iyi oturtmuş ve işin savunma kısmında iyi konsantre olabilen bir ekip vardı karşımızda. Bunun net örneklerini maç içerisinde de yaşadık ancak maçın kaybedilmesini Olin Edirne?nin oyununa bağlayamayacağım maalesef.

İlk periyot daha belli etti ki ikili oyunlarımız üzerine savunma kurulmuştu karşımızda. Bunun net örneğini her ikili oyun sonrası gelen sıkıştırmalardan tespit ettik. Ancak takımımız 40 dakika boyunca ikili oyun üzerinden sayıya gitme isteği bir noktada tıkandı elbette. Özellikle üçüncü periyotta kontrolü yitirdik. Ben bu sezon ilk defa takımı bu denli şuursuz hücum ettiğini gördüm nitekim bu oyun direk skora da yansıdı 27-10 olarak.

Tutku?nun organizasyon konusunda yeteneği ortada. Ancak 40 dakika boyunca - Tutku?nun da insan olduğunu unutmadan - aynı verimi almamız olanaksız. Bu noktada akıllara elbette Taylor geliyor ama onunla ilgili yorumlarımı Jerry Johnson başlığında yaptım. Bugüne kadar geldiğimiz noktada fazla bariz gözükmeyen bir eksiklik Olin maçında fazlasıyla göze çarptı, yaratıcılık. Takımda penetre edip hücumumuza üretkenlik sağlayan oyuncu sayımız oldukça sınırlı. Pas hücumuna dayalı bir oyun sistemimiz olduğundan bu nokta fazla öne çıkmıyor ancak aynı pazar gününde olduğu gibi her zaman sisteminiz işlemiyor. Bu dakikalarda ortaya çıkıp yapacağı penetrelerle takıma nefes aldıracak oyuncunun eksikliğini fazlasıyla yaşadık. Yaratıcılığın gelmesi adına güven duyduğum en önemli isim Shipp?in de yaşadığı sakatlık sahada istediği süreyi bulmasına engel oldu.

Bir de oyun momentumunu elimize aldıktan sonra kaybetme olayı var. Net örnekler, Efes Pilsen, Beşiktaş Cola Turka, Trabzon Mp gibi. Olin maçında da farkı bir ara 10 sayıya çıkardık ancak yumruğu bir türlü koyamadık. Bunu da iyi değerlendirdi Edirne temsilcisi.

Günün bazı şanssızlıkları da yok değildi. Maç içerisinde 3 oyuncumuz sakatlıklar yaşadı. ( Evren - Shipp - Ermal ) Ancak bütün dış etmenlerden sıyrılıp kendimizi parkeye yoğunlaştırmamız gerekiyor. Lider unvanını almış ve hedefleri büyüyen bir takımın bu yenilgiden iyi dersler çıkarması gerekiyor. Teknik ekibe güvenim tam, bu maçta gözüken noktalara gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Maç içerisinde taraftarın da çok fazla tepkisini çeken Edirne takımının mola süresinin dolmasına rağmen sahaya dönmemeleri konusunda herhangi bir kural yok mudur ? Neredeyse 3-4 defa tekrarladılar aynı şeyi ama hakemler somut olarak hiçbir adım atmadılar. Sadece benche gidip sahaya davet ettiklerine şahit olduk.

Tutku'nun ikinci yarıyı asist yapamadan tamamlaması önemli bir not dünkü maçtan. Olin'in Tutku'nun pick&roll'lerinde pas kanallarını kapatmaya odaklanması da önemliydi. Tepeden içeri girerken hücum sahasının bütününü görebilen bir guard Tutku fakat o kadar sıkı çalışmışlar ki bu ikili oyunlara izin vermediler buna, bilhassa 2. yarıda. Bir diğer faktör de bizim silahımızı bize çekmeleri oldu. Sezon başından bu yana show-up'larda özellikle Ermal ile tepeye kadar çıkıyoruz biz. 2'li hatta zaman zaman 3'lü sıkıştırmalarla top kayıpları yaptırıyoruz. Bu kez Olin yaptı bunu, çok yukardan karşıladılar, böyle olunca da hücumumuz tıkandı.

Savunma odaklı ve hücum silahlarımıza çok çalışarak gelmiş bir Olin vardı dün. Shipp, 2.yarıda oynayabilseydi durum belki daha farklı olabilirdi. Fakat, bu yolda bu mağlubiyetler olacak. Moral bozmaya gerek yok..

Tutku'nun ikinci yarıyı asist yapamadan tamamlaması önemli bir not dünkü maçtan. Olin'in Tutku'nun pick&roll'lerinde pas kanallarını kapatmaya odaklanması da önemliydi. Tepeden içeri girerken hücum sahasının bütününü görebilen bir guard Tutku fakat o kadar sıkı çalışmışlar ki bu ikili oyunlara izin vermediler buna, bilhassa 2. yarıda. Bir diğer faktör de bizim silahımızı bize çekmeleri oldu. Sezon başından bu yana show-up'larda özellikle Ermal ile tepeye kadar çıkıyoruz biz. 2'li hatta zaman zaman 3'lü sıkıştırmalarla top kayıpları yaptırıyoruz. Bu kez Olin yaptı bunu, çok yukardan karşıladılar, böyle olunca da hücumumuz tıkandı.

Savunma odaklı ve hücum silahlarımıza çok çalışarak gelmiş bir Olin vardı dün. Shipp, 2.yarıda oynayabilseydi durum belki daha farklı olabilirdi. Fakat, bu yolda bu mağlubiyetler olacak. Moral bozmaya gerek yok..

maçla alakalı söylenmesi kesin gerekli olan ana temalardan ufak ayrıntılara kadar bütün analizler yapılmış.
shippin belinden dolayı sıkıntılı oldugunu çok net gördüm benchde. yalnız ermalde aynı ciddiyette bi sıkıntı oldugunu görmedim. son periyodu luksayla bitirmek istemiş olabilir coach.
yalnız benim anlamadıgım ve burda yazılmayan tek konu, son 2 dakikada shumpertin oyundan alınması. burda denilebilirki, maçı kaybettigimiz netleştigi için coach çıkardı ama son 20 saniyede 3 e kadar indirdik farkı hatta taylor kapdıgı topu adam akıllı kullansaydı bi şekilde zoru başarabilirdik. bu anlarda zor şutları sokabilecek belkide tek oyuncumuzu çıkarması oktay hocanın bana biraz garip geldi...

Maça mı çıktık harbe mi gittik belli değil. 3 tane oyuncumuz sakatlanmış. Zaten kötü birşey oldumu arka arkası kesilmiyor..