TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 63 - 70 Olin Edirne

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | GALATASARAY: 63 - Olin Edirne: 70

Hesaplar biraz karıştı bu mağlubiyetle. 3.sıraya geriledik birden Banvit kazanırsa.

1-Fb Ülker
2-Banvit
3-Galatasaray
4-Efes Pilsen

Şu durum sezon sonuna kadar korunabilirse yine avantaj bizim için.

Banvit'le 1-4 yada 2-3 yaparsak iyi olur Playoffları düşünürsek.

HEsapta olmayan bir mağlubiyetti...Neyse belki buda gereklidir,kimbilir?
Çünkü bazıları hiçbirşeye gerek yok demeye başlamıştı...:D
Canları sağolsun...

Ah be aslanlar ilk yarı öndeyken ikinci yarı 10 sayı geriye düşmek yakışmadı.
Hakem seninde allah czanı versin.Katletti ilk yarı maçı.Liderliğimiz birilerinin kanına dokunmuş.Neyse canınız sağolsun Aslanlar

Yılmaz Yıldırım' Alıntı:
Erdal Bibo maçtan sonra Gs'a nasıl savunma yapılır gösterdik şeklinde bir demeç verdi mi ?
Sadece merak ettim o yüzden soruyorum.

Ben öyle birşey duymadım. Aksine övdü takımımızı.

Teşekkürler Gazanfer.

Olin Edirne takımını tebrik ediyorum.
Yay dışından olan atışlarımızı riske ettiler ve hem yay içi hem yay dışından da çok kötü bir yüzdeyle oynayınca maçı kaybettik.Umarım bu maçtan dersler alarak yolumuza devam ederiz.
Sağlık olsun.

bu takıma üst düzey bir guard lazım. şu sokacak adam bizim takımda şutları sokacak kişi sayısı çok az. aslında yabancı tercihlerimizde çok kötü.
rançik-taylor-shipp-aldriç
shumpert dışında üst düzey kaliteli bir yabancımız yok ne yazıkki.
keşke sezon başında mersin de oynayan alex'i alsaydık shipp'in yerine

Aykut Ogut' Alıntı:
bu takıma üst düzey bir guard lazım. şu sokacak adam bizim takımda şutları sokacak kişi sayısı çok az. aslında yabancı tercihlerimizde çok kötü.

Şahsen Shipp'i kimseye değişmem.

Doğan Sağlam' Alıntı:
[quote="Aykut Ogut":33qznyv5]bu takıma üst düzey bir guard lazım. şu sokacak adam bizim takımda şutları sokacak kişi sayısı çok az. aslında yabancı tercihlerimizde çok kötü.

Şahsen Shipp'i kimseye değişmem.[/quote:33qznyv5]

takımın zorlandığı anlarda shipp in insiyatif alması lazım ama o hiç yok ne yazıkki böyle oyuncuların gerekli anlarda devreye girmesi gerekir.

Yılmaz Yıldırım' Alıntı:
Erdal Bibo maçtan sonra Gs'a nasıl savunma yapılır gösterdik şeklinde bir demeç verdi mi ?
Sadece merak ettim o yüzden soruyorum.
Twitter'da şunu yazdı.

Burdan tum basketbol camiasina sesleniorum gs iyi mudafa yapio diolardi bizde iyi mudafa oyle yapilmaz boyle yapilir dedik:)

Savunmayı çok iyi yapan bir takım Edirne Olin ve biz savunmalarına reaksiyon gösteremeyince kazandılar doğal olarak.

Ayrıca bugün Oktay Hoca'nın ilk beş seçimini yanlış buluyorum. Her oyuncuya süre verme çabaları da kenarda bazı isimleri unutmasına neden oldu.

Hedef final oynamak ise, bu kadro yetersiz. Final oynayacak takım kendi sahasında ilk yarısını 8 sayıyla önde kapadığı maçı vermez.

Jerry Johnson transfer edilmiş. Oyuncu hakkında bilgim yok ama Taylor kadar kötü olmayacağı kesin, en azından EL görmüş bir isim. Şuan bir uzun transferi lazım, umarım o da yapılır ve hatalardan ders çıkarılır..

Malesef maçı Oktay hoca hediye etti, Sertaç, Göksenin ve Taylor'ı aynı anda uzun süre sahada tutunca, Olin öne geçti, ondan sonrasında toparlamak mümkün olmadı.

Eyüp Yıldız' Alıntı:
Malesef maçı Oktay hoca hediye etti, Sertaç, Göksenin ve Taylor'ı aynı anda uzun süre sahada tutunca, Olin öne geçti, ondan sonrasında toparlamak mümkün olmadı.

evet dogru söyledin ama kazansaydık bu gençleride kazanacaktık hoca ilk defa kendi düzeninin dışına çıktı sanırım sertaç ile göksenini kazanmak için genelde son dakikalarda süre verdigi bu oyuncuları kazanmak istedi risk aldı ayrıca şut yüzdemizde çok düşük oldugu için kaybetmemiz kaçınılmaz oldu taraftara teeşekkürler sanırım 6.7bin civarı taraftar vardı gerçekten havada güzeldi saat erken olmasaydı 8.9 bin taraftar bile olabilirdi

Merak etmesin o erdal efendi bu iş burda bitmedi daha çok uzun bi yol var ve en az 1 maç daha yapıcaz onlarla görüşcez..

Bilmem kaç maçtır iç sahada kazanıyoruz ilk kez kaybettik ve salonun yarısı maç bitmeden çıktı gitti.Yazık ve Ayıp oldu.

OKtay hoca pek esnek yapıda biri değil ikinci yarıya maça başladığı beş ile başlıyor hemen damima.İkinci yarıya maça başladığı beşle değil ilk yarıyı 8 sayı öde kapatmamızı sağlayan beşle başlasa idik böyle olmazdı gibi geliyor basketbol bir momentum oyunu.Momentumu kaybettik ve toparlayamadık.

Ekleme: Kötü oynadık kaybettik hakemlere birşey demeyim diyordum ama maçın istatistiklerine bakınca .Aradadaki farkın serbest atışlardan 9 sayı fazla bulmalarından geliyor.Onlar 26 kez çizgiye gitmiş biz sadece 15 deredeseiki kat fark var.

andric bizim için çok yetersiz bir pivot bence çok standart bir oyunu var ekstra katkı yapmıyor. bir uzun lazım bu takıma.

Bu maç 3 te veya 5 te olsa, bugün salon dolarmış, 7-8 bin civarı bir taraftar vardı, yazık oldu...

bu yenilgiden dolayı salona gelenlerin yarısına yakın kısmını kaybettik. ben her hafta giderim maça ama arkadaşları götürdüm bu kötü oyundan sonra gelmeyiz dediler artık. o kadar seyirci varken iyi oyun ve galibiyet olsa bu gelenler artık kemikleşirdi. seyirci potansiyeli açısından iyi bir fırsattı ama kullanamadık.

herşeye rağmen bu maç alınabilirdi de hocanın shipp'i kenarda unutması ve son periyottaki andriç'in basket faul olabilecek topu girmeyip faullerdende sıfır çekmesi maçın onlarda kalmasına sebep oldu.oyuncularımızın canları sağolsun. olmayınca olmuyor diyeceğimiz birçok topumuzda girmedi bu arada

maça yaklaşık 5 dk. geç kaldım, kapıda ki kalabalığı görünce şaşırdım. taraftar takımının arkasındaydı. salonda da muaazam kalabalık vardı. maçın ilk periyodi biterken arkadaşıma maçı almamız zor dedim, sanki bir rehavet vardı takımda.
taylor un artık bu takımda yeri olmadığını herkes gördü, evren den bir fazlası yok bence...rancik geçen seneyi mumla aratıyor, shipp de saha da yoktu. hücumda çok kötüydük, tamam olin gençlik te iyi savunma yaptı ama çok boş şut kaçırdık. umarım bu maçtan gerekli dersler çıkarılır. Jerry Johnson un verecekleri de çok önemli...bence iyi bir avantaj kaybettik....