TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 63 - 70 Olin Edirne

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | GALATASARAY-Olin Edirne

Olin Gençlik Tofaş'ı resmen biçti.. 2.yarı toplam 21 sayı yediler. Savunmaların maçı olacak gibi bir durum oluştu gözümde pazar günü için

Onur Yavuz' Alıntı:
Evet Eren, Okan´ın dediği gibi Abdi İpekçi´de oynayacağımız ilk lig maçını kastettim 5-6 Şubat tarihini verirken.

ohhh rahatladım :p galatasaray basketbol takımısız bi hafta sonu düşünmek istemiyorum yaza kadar ancak all star haftası ve 1-2 hafta devre arası tatiline dayanabilirim inşallah haziran başlarında yine bu forumda maç konuları açılır bizde keyifle okuruz yorumları

Olin bu sezonun flaş takımlarından biri.Pazar günü maç çok zor geçecektir.Bu hafta fbülker-efes karşılaşmasını kaybeden takımla arayı açmak,daha doğrusu bu hafta açmış olacağımız arayı korumaya devam etmek için kesinlikle kazanmalıyız.Bence normal sezonu lider bitirmemiz çok önemli.Hazır elimize bir fırsat geçmiş,rüzgarı da arkamıza almışız bunu kullanmalıyız.Sezonu lider bitirdikten sonra herşey olabilir.Bence şampiyonluk şamsımız hiçte yabana atılmayacak kadar olur.
Ayrıca Olin ile play-off larda da rakip olma ihtimalimiz var.Sonuçta onlar da iyi gidiyorlar.O yüzden bu maçtan alacağımız galibiyet çok önemli.Ben Aslanlarımıza güveniyorum.Onlar üzerlerine düşeni yapıp formalarını sonuna kadar terleteceklerdir.Ama ne olursa olsun Aslanlarımızın canı sağolsun.Her koşulda desteklemeye devam!...
Son olarak Shumpert son maçlarda formsuz(bence fbülker maçında da gününde değildi).O yüzden bu maç kendisinden patlama bekliyorum :)

Rakipte bizim Can Akin da patlama yapmis bu sene. 13 sayi 2 ribaund 4 asist ortalamasi var bu sene %38 ile 3'lük atmis. Tehlikeli olabilir dikkat etmek lazim.

Can'ın performansını ben de merak ediyorum. Bu sezon çoğu maçta çok iyi istatistik çıkardı. İzlemediğim için performansını bilmiyorum tabi.

Bugün günlerden Pazartesi. Maç PAzar günü. Rakip 2. ligden yeni çıkmış OLİN. Ve ben bu başlığa yazan 46. kişiyim. Bu bile yeter benim için :))

Artık salonda 3000-4000 kişi değil 7000-8000 kişi olmalı. Sonuna kadar desteği hak eden bir takım var.( bu arada küçük bir ihtimal de olsa maç saati değişebilir.)

yalnız ingiltere liginin maç programına baktımda bu hafta sonu maç yok. bizim maçın saati istenirse değiştirilebilir sanki şöyle 15.00 olsa tadından yenmez seyirci sayısınıda baya etkiler bence.

İngiltere liginde maç olsa ne olur ki... Basketbol liginin en çok ilgi gören takımının maçını saat 1 e hangi mantıkla koyarsın. Yayıncı kuruluş için bile en değerli maçlar bizim maçlarımızdır; şayet bi derbi maç yoksa...

Kerem Seçer' Alıntı:
Can'ın performansını ben de merak ediyorum. Bu sezon çoğu maçta çok iyi istatistik çıkardı. İzlemediğim için performansını bilmiyorum tabi.
Bende, Tufan'ı merak ediyorum. Bu sezon iki maçta görev aldı. Son iki maçta yine kadroda yoktu. İnşallah sakatlığı yine nüksetmemiştir. İnşallah bizim maçta kadroda olur. Maça giden arkadaşlardan ricam Tufan'ı alkışlasınlar.

Kolay bir maç olmayacaktır açıkcası zorlanabileceğimizi düşünüyorum. Beşiktaş gibi durumu ne olursa olsun baskısı yoğun bir maçı kazandık ve liderliğimizi koruduk, Avrupa'da da devam ediyoruz. Sene başındaki beklentilerin üzerinde devam ediyoruz ve bu durum baskıya yol açabilir, özellikle liderlik mental olarak yorucudur.

Mental riski bir yana bırakırsak, teknik olarak da savunma kaynaklı galibiyetler alıyoruz ve özellikle son maçlarda işin hucum tarafında pek iyi oldugumuz söylenemez. İki işi de iyi yapamıyoruz henuz. Hucumda, savunma kaynaklı sayılar(ağırlıklı olarak hızlı hucumlarla) ve Tutku'nun yaratıcılıgına bakıyoruz çoğunlukla. Bu nedenle maç içi dalgalanmalar yaşayabiliyoruz. Hucumumuz henuz oturmadı tam anlamıyla guven vermiyor bana. Seyirci desteği çok onemli bu anlamda, istikrarlı hucumu yapamayabiliriz ama her maç mucadele ve savunmanın yanına seyirci desteğini ekleyebiliriz, bu elimizde.

Öner Şenkal' Alıntı:
Artık salonda 3000-4000 kişi değil 7000-8000 kişi olmalı. Sonuna kadar desteği hak eden bir takım var.( bu arada küçük bir ihtimal de olsa maç saati değişebilir.)
saat 13.00 maç olursa sen 7000 8000 seyirciyi göremezsin .