TBL 14. Hafta | Galatasaray CC 63 - 70 Olin Edirne

• Konbuyu başlatan Emin Doğanca
  • Başlangıç tarihi
Re: TBL | GALATASARAY-Olin Edirne

Timur Saglam' Alıntı:
Mental riski bir yana bırakırsak, teknik olarak da savunma kaynaklı galibiyetler alıyoruz ve özellikle son maçlarda işin hucum tarafında pek iyi oldugumuz söylenemez. İki işi de iyi yapamıyoruz henuz. Hucumda, savunma kaynaklı sayılar(ağırlıklı olarak hızlı hucumlarla) ve Tutku'nun yaratıcılıgına bakıyoruz çoğunlukla. Bu nedenle maç içi dalgalanmalar yaşayabiliyoruz. Hucumumuz henuz oturmadı tam anlamıyla guven vermiyor bana. Seyirci desteği çok onemli bu anlamda, istikrarlı hucumu yapamayabiliriz ama her maç mucadele ve savunmanın yanına seyirci desteğini ekleyebiliriz, bu elimizde.

İşin hücum tarafında sorunlar var set hücumunda sorun yaşıyoruz genelde hızlı hücum yada geçiş hücumu kaynaklı sayılar buluyoruz.Sayı yemediğimizde sayı atmmaız kolay oluyor ama özelikle deplasman maçlarında rakip hücumda ivme yakaladığında.Hücumlardan boş dönmemeye başladığında ,savunma kaynaklı sayı bulamayınca,biraz da panik olup hücum da nerede ise tamamen tıkanıyoruz.Deplasmandaki Efes maçını bu şekilde kaybettik.5-6 kişilik rotasyonla maç sonuna gelen BJK az daha bu şekilde maçı uzatmaya taşıyordu.

Semih Ural' Alıntı:
Fenerbahçe maçındaki sayının benim için bir değeri olmadığını söylemiştim daha önce. Galatasaray taraftarı asıl sınavı Pazar günü verecektir.

Ayrıca maç sonu kazanıp karşılıklı "bu fasulyaa" yapmak lazım.

Bir Colin Kazım transferi bile,gündemi direk futbola çevirebiliyor.Pazar günü taraftarın sınavı nasıl vereceğini çok merak ediyorum..

Futbol takımından dolayı bu maçın konusuna değişik yorumlar geliyorsa bu tür yorumlar hiç gelmesin lütfen. Tamam hepimiz sinirliyiz ama basketbol maçları değil tepkinin yerini. Oyuncularımıza ve takıma haksızlık olur sonra.

Lütfen biraz daha dikkat edelim.

Kutay Çamcı' Alıntı:
İşin hücum tarafında sorunlar var set hücumunda sorun yaşıyoruz genelde hızlı hücum yada geçiş hücumu kaynaklı sayılar buluyoruz.Sayı yemediğimizde sayı atmmaız kolay oluyor ama özelikle deplasman maçlarında rakip hücumda ivme yakaladığında.Hücumlardan boş dönmemeye başladığında ,savunma kaynaklı sayı bulamayınca,biraz da panik olup hücum da nerede ise tamamen tıkanıyoruz.Deplasmandaki Efes maçını bu şekilde kaybettik.5-6 kişilik rotasyonla maç sonuna gelen BJK az daha bu şekilde maçı uzatmaya taşıyordu.
Güzel özetlemişsin Kutay evet bazen bu durum sorun oluyor ve henuz tam bir çaresini bulamadık, genelde sabırla top çevirip, Shumpert'a ya da Haluk'a uygun şut imkanı yaratmaya çalışıyoruz ama bu esnada verimizin dustugu bir gerçek. Shumpert dısında baskı altında sut kullanmasını isteyecegimiz bir oyuncu daha çıkarmalıyız, içeride de Ermal dısında top indirip sayı bulacagımız ikinci bir alternatif yaratabilmeliyiz.

Saati biraz geç olsaydı. Şehir dışından gelecekler için de destekleme fırsatı doğmuş olurdu. Neyse sağlık olsun.

Semih Ural' Alıntı:
Edirneden de güzel bir topluluk gelir umarım. Keyifli bir maç bekliyor bizi.

Şahsen 300 kişi garanti diyebilirim Edirne'den 4 otobus kalcak diye bekliyoruz Ligin savunma üzerine kurulu iki takımın macını izlemek zevkli olucak dunku antreman cok zevklıydı nerdeyse 150 kısı hergun antremana gelıo moralı super durumda takımın Samardjski'nin arkasında sağlam bir yedek yok foullerse cabuk havlu atarız deplesmanlarda Seibutis kotu oynadığı her macıda kaybediyoruz. Benim tahminim maç alt olur Gs handikapı gecemez.

Bu arada İsyan Grubu(Olin taraftar grubu) hemen hemen %70' i ben dahil UniTrakya Galatasaray taraftar grubudur o yuzden bizler için çok enteresan maç olacak bu maça ne Gs nede Olin forması giyemeyecem Sivil takılcaz bazı arkadaslarımla.

bu sene basketcilerimiz de olmasa yüzülüz gülmeyecek nerdeyse.

taraftari da arkamiza alarak O. edirne'yi yener iç sahada ki serimizi devam ederiz

Maçın sahamızda olması yakalayacağımız ritm açısından şans. Olin deplasmanda rakiplerini zorlasa da sadece 1 galibiyet alabilmiş, 6 galibiyeti de kendi sahasında var. Aynı şekilde biz de deplasmanda zorlanıyoruz, kendi sahamızda rahatız. Bu yüzden zor bir maç olsa da istatistikler yanıltmaz diyorum.

Öncelikle Merhabalar,
Aranıza ve foruma yeni katıldım ;) .

Olin Edirne Maçında takımımızın yanında olacagım . İki derbiyi üst üste kazanmış iyi bir takımımız varken bu salonun artık yavaş yavaş dolması gerektigini düşünüyorum. Bu maç için en az 6000 kişi ideal olur.
Maçı Kazanacagımızı düşünüyorum.

misafir' Alıntı:
Ginevicius eşinin rahatsızlığından dolayı pazartesi Litvanya'ya gitmiş. Cumartesi İstanbul'a gelip ertesi gün maça çıkacakmış. Bir haftayı idmansız geçirmesi bizim için iyi olmuş.
İsterse Litvanya milli takımıyla gelsin Abdi İpekçi'den çıkış yok seriye devam. :)

Galatasaray CC (TBL)

Banvit galibiyeti sonrasında Takım?ın neyi başardığını sorgulamıştık. Halbuki son tablo ne kadar parlak duruyor değil mi ? Son durumda Lig 2.sini 11 sayı, 3.sünü 9 sayı farkla yenmiş takımdan bahsediliyor değil mi ? Biz ise gelişmelerin ?karanlık tarafı?nı, ?dipte kalan tarafı?nı gösterilmeyene dikkat çekmeye devam ediyoruz. Devam edelim ve Beşiktaş maçı öncesi durumunu görelim. Bu durumu istikrar açısında görmeyi düşünmeye de devam edelim.

Fenerbahçe Ülker galibiyetiyle, ?tek adam başarısı? gösteren Galatasaray C.C. genel durumda istikrar taşıyor mudur ? Başarı faktörüne bir ek daha yapalım: Banvit ve Fenerbahçe Ülker galibiyetleri arasındaki tüm maçları kazanırken ortalama 90 sayı atmış, ortalama 69 sayı yemişti. Halbuki Banvit galibiyeti sonrası (ki o maçta sadece 52 sayı yemişti) işaret etmişiz: savunmada bozulan dengelere dikkat etmek gerekiyor. Peki 69 sayı yenen takımlar neredeler şimdi: 10., 12. ve 15. sıradalar. İstikrarı takımda aramak gerekiyor. Her maçta kahraman çıkabilir, ama şampiyon tektir.

İlk 5'e oynayan takımlara kupa verilmeyecek, Lig?i istikrarla bitiren tek takım ödül alacaktır. Savunmayı her takım için düşünmeyip, belirli maçlara odaklanmak risklidir.

Son 9 maçında ortalama 20.2 sayı atmış takım Fenerbahçe Ülker karşısında kaç periyod bu ortalama üzerinde kalmıştır: yalnızca son periyodda üzerinde kalabilmiştirki o da biraz psikolojik faktörlerden kaynaklanmıştır. İstisnalar geneli bozmaz.

Savunma tarafına bakalım: son 9 maçta periyodlarda ortalama 17 sayı yemiş olan takım Fenerbahçe Ülker karşısında 2 periyod 15 sayı yemiştir. Bir bakıma ortalamayı yakalamak üzeredir. O halde savunmada çok parlak durum görmemek gerekiyor. Maçı belirleyen sadece son periyod oyunudur ve Lig sürecinde ?anlamsız başarı?dır önemli olan bunu ?düzenli? olarak tekrarlayabilmektir.

Beşiktaş C.T. deplasmanı bahanesine sığınmadan duruma bir de istikrar açısından bakmakta fayda vardır. Her maçın reçetesi farklıdır, bunu sahaya en iyi yansıtan, en fazla istikrar yakalayan olacaktır.

Somut ölçü vermeye devam edelim: Lig?de galibiyet yüzdesi düşecek Galatasaray C.C. beklemeye devam ediyoruz ve şampiyon olamayacağına yönelik ?somut? takım davranışları artıyor. Galibiyet kalitesi de düşecektir

BU ADAM BASKETTEN ANLIYOR MU ??

Bu adam holding medyasından olan sporx de yazıyordu heralde istatiksel bazda açıklamalar yapıyor aklında.Bu adam istatistikten ve basketten anlıyorsa yemin ediyorum ben hiçbişey bilmiyorum.Zaten yazıdada devrik cümleler kurarak 2-3 istatistik yerleştirerek bişey yazdı sanıyor.(2 senedir istatistik dersi görüyorum baskettende az çok anladığımı düşünüyorum bundan daha iyi yorum yaparım-ki hiç basketten anlamayan bile tbl sitesinden bütün istatistiklere bakarak yorum yapabilir).Bırakın şöyle yazarları okumayı belli başlı basket sitesi var zaten onları okuyun.Yada girin gsbasketten herhangi bir üyenin yorumunu okuyun daha iyi.

ZİBİDİ'nin biri. GS'ın şampiyon olacağını taraftar arasından kaç kişi söylüyor? Burada GS basketbolunu yakından takip eden üstüne fanatikliği de oılan arkadaşlar arasında GS bu sene Şampiyon!! diyen kaç kişi var? Çıkmış bu eleman GS'ın şampiyon olamayacağını açıklıyor. GS şampiyon olamayınca da utanmadan ben demiştim der bu :)))

Şimdi bu aklı evvelin gittiği yoldan gidersek FB'de şampiyon olamaz. Çünkü GS maçında 67 yiyen FB Erdemirden 83 Antalyadan 77 yemiş. Demekki FB GS'ın ciddiye almadığı maçlarda yediği 69 sayı ortalamasından daha fazla bir ortalamaya sdahip. Aaaaa FB'de şampiyon olamaz o zaman. Dur bir de Efes'e bakalım. Mersinden 72 Telekomdan 95 yemiş o zaman Efes'de şampiyon olamaz. Hayırlı olsun Banvit'in şampiyonluğu diyelim bitsin bu ızdırap. Yoksa Banvite bakarsak ondada çıkar bunlar. En basiti son hafta 90dan fazla sayı yedi ALiağa'dan Banvit.

Helal olsun ne diyim. Şimdi bu adamın ben demiştim dediği günleri beklemeye kaldı. Her takımın ne olursa olsun maç seçtiğinin farkında olamayacak kadar spor fakiri yada birilerinin güdümü ile zorla GS hakkında kötü yazmaya odaklanmış veya fanatik Anti GS'lı biri olsa gerek. Neyse çok bile yazdım :))