TBL 15. Hafta | Efes Pilsen 72 - 59 Galatasaray CC

Re: Efes Pilsen-Galatasaray 5 Ocak Cumartesi 18:00

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":37shgvjs]son hamle play off tan önce değil derhal yapılmalı,yenilgi birşey değil de takım hiç umut vermedi,resmen abandone oldu..ben biraz mukavemet bekliyordum,nihayetinde efes diğer 3 takımada a.ipekçide farkla yenilmişti..ne bileyim,sanki galatasaray maçta yoktu..

Oysa ki Nicholas-Serkan gibi isimlerde yoktu..!![/quote:37shgvjs]

Evet Efes daha önce zirveye oynayan 3 takıma da yenildi ama o dönemde kadroları oturmamıştı. Ona kalırsa biz de oturmamış kadro ve konsantrasyon eksikliği nedeniyle TED ve Mersin mağlubiyetlerini aldık. Keşke Nicholas - Serkan onların maç kadrosunda, Hüseyin - Tufan ´da bizim maç kadromuzda yer alabilseydi.

Ne kadar kolay değil mi yenilginin üstüne takımı eleştirmek, yok Cemal gözüme görünmesin vs demek. Haydi akbabalar dökün şu eteğinizdeki taşları da siz de rahatlayın biz de rahatlayalım...

arkadaslar takımımızı kutlamamız gereken bir yer tam 10 haftadır , yensekte yenilsekte , rakip takım iii olsada kötü olsada biz onlara 80 sayıyı göstermedik . su son efes macındada 72 ye zar zor geldiler . bu alanda tüm takımı tebrik ediyorum

İyi destek verdik;ama maçı malesef kazanamadık.Moraller bozuldu,ama bozulmasın.Çünkü;ligde ara yok.Bu mağlubiyeti,diğer maçlara taşımamak gerek.Gerekli dersleri çıkarmamız lazım.Tv'den nasıl göründü bilmiyorum,ama ben Cemal Nalga'yı ilk kez bu kadar beğendim.Smaç kaçırmış olabilir,ama aldığı süreyi iyi kullandı.Savunmada etkiliydi.Biz,savunmayla maç kazanan takımız.Efes Pilsen,bugün bizi kendi silahımızla vurdu.Serkan,Nicholas'ın eksikliğinde;Hutson,Penn,Erman gerçekten iyi oynadılar.Hala lideriz.Bu,unutulmasın.Şimdi sadece Bandırma Banvit maçını düşünüyoruz.Banvit'e karşı galibiyet serimiz sürmeli.Hüseyin'in eksikliğini çok aradık çoook.

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Arda Öztürk":1a9toopy]hocam o smcaç o kadar onemlı bı dakıkada kactıkı tam yakaladık efesı ıvme bızden yana cemal orda cok bencıllık ettı bu 1 degıl 2 degıl gecen tt macındada aynısını yaptı o macıda kaybetcektık neredeyse bı su cemale bak bıde omere eger sampıon olmak ıstıosak ıyı bı 5 numara sart
haklısın o smac öyle bir yerde kactıki kacmasa efesi orda döve döve yenerdik . camal bunu telekom macındada yaptı ama neyseki o zaman hatayı telafi ettik . buradada dee faul yapmak zorunda kaldı ve mac efesın kontrolune gecti . bence bugun bizde en ii cüneyt ti . yine iii gözükmesede bisi yapmaya calıstı , takımı ayakta tutmaya calıstı (gaines ile beraber ) . cüneyt te hüseyin gibi , tufan gibi , fatih gibi , murat gibi icinde gs kanı var . yüreği ile oynayan bi oyuncu , seneye takımda tutmalıyız ayrıca robert hite ı , dee brown ı gaines ve owens ıda tebrik ediorum . hepsinin canı sağ olsun , ama cemal nalga gözüme gözükmesin o büyük hedefleri olan bi takımın pivotu olamaz . fatihi suclamıyorum , o oynayamadığı icin cok soğuk ona bisi diemeyiz . hüseyinsiz , tufansız olmuyor , tufanın bir an önce geri dönmesı lazım , hüseyinin yerinede pivot alınması lazım (fatih oynamayacaksa) ama sunu unutmayalım
LİDERİZ :atki tekrar tekrar hepsinin canı sağ olsun[/quote:1a9toopy]

nasıl gözüme gözükmesin diyebiliyorsun ya o galatasarayın formasını giyor sen kendini kim olarak görüyorsunki böyle bir cümle kuruyorsun?[/quote]
gözüme gözükmesin demem cemali sevmiyorum anlamına gelmez . su anki sinirle böyle demis olabilirim , sonucta o benim tuttuğum takımda oynuyor , ama seninde kabul etmen lazım bugün bize faydasından cok zararı oldu[/quote]

anlaşılan biz seninle bugün anlaşamıycaz.ben cemalin yaptığı olumlu işleri görmemezlikten gelemiyorum.
maçın gitme nedeni olarak onu göstermen çok sinir bozucu açıkcası.neden aramaya kalkarsak 10 tane sayabilirim sana.dee brownın 2.yarıya kadar 0 sorumlulukla oynaması,sürekli owensın kafasını gömüp içerde top kaybı yapması,gaines in kendinden uzun adamların arasında topla beraber kaybolması,hiten içinden çıkan 3lüğü.

nacak eleştirmek işin en kolay yönü biz burda oyuncularımıza güven vermeye çalışıyoruz ve sürekli bardağın dolu yönünden onların eksikleri için uyarıyoruz.KIRICI OLMADAN.

Sonucta Fatih ve Cemalin Sampiyonluga oynayan takimlar icin yetersiz birer oyuncular oldugunu gormus olduk bu macla..Oyak Renault ile Nedim Dal Fatih Solak takasi yapsak bence faydali olur gibime geliyor.Cemal'ide kiralik gonderip Bir kaliteli uzun.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Sonucta Fatih ve Cemalin Sampiyonluga oynayan takimlar icin yetersiz birer oyuncular oldugunu gormus olduk bu macla..Oyak Renault ile Nedim Dal Fatih Solak takasi yapsak bence faydali olur gibime geliyor.Cemal'ide kiralik gonderip Bir kaliteli uzun.
cemali çıktığından beri bilirim..maalesef 2-3 yılda ilerleme kaydedemedi ve maalesef şutlanması gerek..ilk çıktığında gençtir bu sakarlıkları düzeltir dedik,aynen devam etti..demekki adamın çapı bu

Hayatta her istediğine sahip olursan senin için bir değer taşımaz sahip olduğun şeyler
Basketboldada böyle.Biz her maçı kazanıcaz diye bir kural yokki.Ligin zirveye oynayan takımlarını yenmeyi başardık.Efesde olmadı.Olmazsa olmasın.Bu yenilgiyle Hüseyin Beşok'un Galatasaray için ne kadar önemli bir isim olduğunu anlamış olduk.Öyle bir yenilgiyle bu takımın bu seneki üst düzey performansını yargısızca infaz edersek bizim antigs medyasından ve diğerlerinden nasıl farkımız olucak?
Herkes sakin olsun bu takımı alkışlamaya çağırıyorum herkesi...

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":1ofalmog]Sonucta Fatih ve Cemalin Sampiyonluga oynayan takimlar icin yetersiz birer oyuncular oldugunu gormus olduk bu macla..Oyak Renault ile Nedim Dal Fatih Solak takasi yapsak bence faydali olur gibime geliyor.Cemal'ide kiralik gonderip Bir kaliteli uzun.
cemali çıktığından beri bilirim..maalesef 2-3 yılda ilerleme kaydedemedi ve maalesef şutlanması gerek..ilk çıktığında gençtir bu sakarlıkları düzeltir dedik,aynen devam etti..demekki adamın çapı bu[/quote:1ofalmog]

Cemal'in yurt disina kiralanmasi lazim.....Diyorum...Rusyanin kume dusme hattindaki takimlarindan birine.Spartak St.Petersburg mu olur yoksa Lokomotiv Rostov mu olur...Yani Turkiyede bir oyuncu zor piser..Niye Rusyanin kume dusme takimlarina kiralanmasi lazim diyorum??Cunku Dunyanin hic bir ulkesinde Cemal,Fatih,Erdem gibi oyuncular Sampiyonluk hedefleyen takimlarda oynayamazlar.Renk sevgisi bir yana,kapasite bir yana..

Salonu doldurduk 9-10 bin Galatasaraylı vardı boşluklar sizi yanıltmasın resmen bizi üst üste istiflediler....
Artık yeni bir sayfa açıldığına inanıyorum, üst düzey bir basket organizasyonu olabilmemiz için her şeye sahibiz bunu dosta düşmana gösterdik umarım yöneticilerde hangi takımın başında olduğunu anlayıp bundan sonrası için gerekeni yaparlar.

Maça gelince iyi oynamadık vede yenilik Efesi tebrik ederim ama A.Şahenkte böyle olmayacak bunu bilsinler!!!

--------------------ŞAMPİYON OLACAĞIZ-------------------------------

beni korkutan oluşan sinerjinin bozulması..telekom bize yenildi akabinde 2 yenilgi daha aldı,umarım toparlarız..küsmemeliyiz...yol uzun..

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Salonu doldurduk 9-10 bin Galatasaraylı vardı boşluklar sizi yanıltmasın resmen bizi üst üste istiflediler....
Artık yeni bir sayfa açıldığına inanıyorum, üst düzey bir basket organizasyonu olabilmemiz için her şeye sahibiz bunu dosta düşmana gösterdik umarım yöneticilerde hangi takımın başında olduğunu anlayıp bundan sonrası için gerekeni yaparlar.

Maça gelince iyi oynamadık vede yenilik Efesi tebrik ederim ama A.Şahenkte böyle olmayacak bunu bilsinler!!!

--------------------ŞAMPİYON OLACAĞIZ-------------------------------
haklısın ayhan şahenkte böyle olmayacak . orda yeniliosak burda yeneriz lig cok uzun bir maraton , ayrıca lideriz

Metin Ertürk' Alıntı:
beni korkutan oluşan sinerjinin bozulması..telekom bize yenildi akabinde 2 yenilgi daha aldı,umarım toparlarız..küsmemeliyiz...yol uzun..

metin kardeşim oluşan sinerji bir yenilgide kaybolacaksa boşver hiç oluşmasın.

Maçı kaybetmemizin nedeni olarak tek bir oyuncuyu göstermemeliyiz, tüm takım kötü oynadı. Ama hepsi de sonuna kadar mücadele ettiler, ona hiç bir sözümüz olamaz...

Sonuçta ilk yarıyı LİDER kapattık, tüm oyuncularımızı alkışlamalıyız...

Maça gelince;
Bana göre Fatih Solak, artık gitmelidir. Takıma hiç bir şekilde yarar sağlamıyor, Cemal bile Fatih'ten daha iyi oynuyor...

Cemal Nalga ise daha çok genç, böyle hatalar yapabilir ama bizim pivot eksiğimizi karşılayamaz...

Bu nedenle bizim bir an önce Hüseyin'in yanına çok iyi bir pivot almamız gerekiyor..

Re: Efes Pilsen: 72 - Galatasaray: 59

Türkiye kupasından elendikten sonra deselerdi Telekom-Beşiktaş-Fenerbahçe maçlarının hepsini kazanıp Efes maçını kaybedicek burada bunu kabul etmeyecek bir kişi varmı acaba?

Efes bugün inanılmaz savunma yaptı herkes bunu gözden kaçırıyor.İstediler ve kazandılar kesinlikle.
Blatt in sözü güzeldi maç sonu "Önemli olan oyuncular değil oynanan oyundur"

Vaktimiz var daha.Ne paniğe ne de böylesine acımasız eleştirilere gerek var.

Beyler,

Ne demişti Eyüp Yıldız kardeşim bu maçtan önce?

yensekte, yenilsekte bu maçı kazandık demişti.bizim asıl amacımız o salonu doldurmaktı bunu da yaptık.
(hepinize kendi adıma teşekkür ederim ama alkışın en büyüğü eyüp kardeşime)skor benim için hiç önemli değil. yenilgi olabilir. büyütmeye gerek yok. zannediyormusunuz ki cemal ya da diğerleri bu sonuçtan memnundur. maç bitiminde soyunma odasına girerken yüzümüze bakamadılar. yinede canları sağolsun. buraya kadar getirende onlardı. karşımızdada büyük olduğunu hatırlayan mı diyeyim, attıkları giren mi diyeyim karar veremediğim efes vardı. penn ve süpriz şekilde wrigth extra işler yaptılar. hıte'ın üçlüğü çemberde dört tur atıyor, dönen topta bize kerşı bugün başka türlü oynayan ender ...... pozisyonunu bile doğru düzgün almadan attığı üçlük giriyor.

sonuçta sağlık olsun. biz GALATASARAY'ız bir maçla yıkılmayız. dimdik ayaktayız. hem tabelada hemde tribünde lideriz. canınızı sıkmayın. en azından nerede eksiğimiz olduğunu böyle bir büyük maçta görmek iyi oldu bir açıdanda.

Ayrıca bir daha tribünde yokum. ilk kez gelebildim bu sene ve galiba uğursuz geldim. uzaktan seveceğim daha güzelmiş. yazıdaki boşluğuda kafanıza göre doldurun. ben maçta doldurdum iki kelimeyle.

Efes'i yillardir takip eden birisi olarak sunu diyebilirim ki,

Efes'in en korkulması gereken hali, en dağılmış halidir.........

Galiba bugun de buna benzer bir durum soz konusu oldu... Ama GS'in yolu cok uzun..Kim hayal edebilirdi ki ilk yariyi lider bitirecez sezon basinda..?

ayrıca unuttum hemen ekleyeyim.

maçın sonlarında wrigth attığı bi basketten sonra 40-50 kişilik taraftarına alkışlayın,coşun tarzı bir takım hareketler yaptı arka arkaya 2-3 smaç vurduk. gıkları bile çıkmadı. bu bile bana yetti şahsen. valla kahrolup yıkılacak kadar üzülmüyorum. GALATASARAY'ım lider. varmı itirazı olan.

kıs kıs gülenlere ve misafirlere selam.