TBL 15. Hafta | Efes Pilsen 72 - 59 Galatasaray CC

Re: Efes Pilsen: 72 - Galatasaray: 59

Facebookta efesliler grubunda soyle bir yazi dikkatimi cekti..

Maç bittikten sonra çıkışa yönelen arkadaşlarımızdan Aykut'a arkadan saldıran şahısı içinde barındıran taraftar topluluğu varsa kınıyorum. O nadide yorumlarını grubumuzdan eksik etmeyen arkadaşlar umarım bu konu hakkında ''adamlıklarına'' yakışır bir açıklama yaparlar.

Efes Pilsen'i destekleyen arkadasa saldiriyi yapan kimse kiniyorum..Bunlar gercek GS seyircisi olamaz!!!

Murat İnal' Alıntı:
Fatih bey yapmayın,
Siteyi açtık kaybettik siteyimi kapatalım yani :)

olurmu Murat kardeşim sitemiz inşallah hep yaşasın. galibiyet, yenilgi bunlar hep olacaktır. bir an içimden ulan keşke gitmeseydim. yenerdik belki diye geçirdim. uğursuzsun oğlum dedim kendi kendime.

Hüseyin in yokluğunu bu kadar hissedeceğimizi düşünmemiştim.Hem içerden hem de dışardan skor gücü çok yüksek olduğu için çok katkı veriyordu.Onu çok aradık.
Fatih ve Erdem neden 3.dakikada günah keçisi ilan edilip oyundan alındı ve bir daha oyuna doğru dürüst sokulmadı?3 dakikada aleyhte 10-0 lık seri onların kabahati değildi kanımca.
Bjk ve Fener maçlarında,kenardan takımı yönetme şeklini çok beğendiğim Murat Özyer maalesef Telekom ve Efes Pilsen maçlarında ciddi hatalar yapmıştır özellikle rotasyonda.
Robert Hite kesinlikle büyük hedefleri olan bir takımın oyuncusu değildir.Çok kısa,çok size sız ve hücum yönüde tutuk bir oyuncu.Mümkünse en kısa zamanda etkili ve size lı bir forvetle değiştirmemiz gerek.
Ben Cemal'i beğendim bugünkü maçta.Yalnız kaçırdığı smaç gerçektende maçın kilit anıydı.Fatihe gelince şu gün bırakıyoruz desek 5 tane avrupa kulübü 8 tane de türkiye ligi kulübü kendisini almak ister.Ben hala daha hakkettiği süreyi aldığına inanmıyorum.Ne olursa olsun,atamasa bile oyun içinde ona post up yaptırıp topu indirmeliyiz.En azından denemeli.Euroleauge oynamadığımız müddetçe yabancı bir pivota gerek görmüyorum.Fatih,her ne kadar pivot olmasada Cemal ve Hüseyin yeterlidir.
Bugün taraftar olarak muhteşemdik.Kendimi ve tüm gelenleri kutluyorum.Bundan sonra Ayhan Şahenk teki tüm maçlara bilet bulma konusunda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum gelecek olası kalabalığı düşününce.
Son bir durumu daha belirtmek istiyorum.Maç bitmiş farklı kaybetmişiz ama biz takımımızı alkışlayıp,tribüne çağırıyoruz ama tınlayan yok.Kafalar önde herkes soyunma odasına gidiyor biz orda yırtınırken.Mert Uyguç ya da Murat Özyer'in biraz daha duyarlı olup takımı getirip taraftara teşekkür ettirmesi gerekirdi.

Fatih Solagi transfer edecek Avrupa veya TR liginden bir klubun antrenorunu bayagi zor bir durum bekliyor..Avrupa Fatihe cok uzak..

dikkat çekmesi için buraya yazmak zorundayım arkadaşlar yarın perilerimizi unutmayalım.ayhan şahenkte lig 2. liği için oynayacaklar desteğimizi esirgemeyelim.

Evet perilerimizden de zafer bekliyoruz...

Bir gun bu takimda Diana Taurasiyi umarim gorecegim..Umarim.. :D

bugun ıkı olay kotu idi bırıncısı kapıda rezalet bir durumla karsılasmamız,ıkıncısıde vede macı kaybetmemıze neden olan olay uzunlarımız cok kotu hucum etmesı bizim huseyın dısında gercek 1bir pivota ihtıyacaımız var bugune kadar hep fatıhı savundum ama olmıcak sanırım cemal ile hiç olmıcak her mac bos smac kacarmı yaa... neyse bugun macı kaybetmıs olabılırız ama seyırcı superdı hep destek verdı en kotu anda bile destek kesılmedı YÜRÜYEDUR aslanım [macın sansız adamı ıse hite bu arada cok isteklı ama sansızdı her sutu cember içinden cıktı]

Onur Sezgin' Alıntı:
Hüseyin in yokluğunu bu kadar hissedeceğimizi düşünmemiştim.Hem içerden hem de dışardan skor gücü çok yüksek olduğu için çok katkı veriyordu.Onu çok aradık.
Fatih ve Erdem neden 3.dakikada günah keçisi ilan edilip oyundan alındı ve bir daha oyuna doğru dürüst sokulmadı?3 dakikada aleyhte 10-0 lık seri onların kabahati değildi kanımca.
Bjk ve Fener maçlarında,kenardan takımı yönetme şeklini çok beğendiğim Murat Özyer maalesef Telekom ve Efes Pilsen maçlarında ciddi hatalar yapmıştır özellikle rotasyonda.
Robert Hite kesinlikle büyük hedefleri olan bir takımın oyuncusu değildir.Çok kısa,çok size sız ve hücum yönüde tutuk bir oyuncu.Mümkünse en kısa zamanda etkili ve size lı bir forvetle değiştirmemiz gerek.
Ben Cemal'i beğendim bugünkü maçta.Yalnız kaçırdığı smaç gerçektende maçın kilit anıydı.Fatihe gelince şu gün bırakıyoruz desek 5 tane avrupa kulübü 8 tane de türkiye ligi kulübü kendisini almak ister.Ben hala daha hakkettiği süreyi aldığına inanmıyorum.Ne olursa olsun,atamasa bile oyun içinde ona post up yaptırıp topu indirmeliyiz.En azından denemeli.Euroleauge oynamadığımız müddetçe yabancı bir pivota gerek görmüyorum.Fatih,her ne kadar pivot olmasada Cemal ve Hüseyin yeterlidir.
Bugün taraftar olarak muhteşemdik.Kendimi ve tüm gelenleri kutluyorum.Bundan sonra Ayhan Şahenk teki tüm maçlara bilet bulma konusunda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum gelecek olası kalabalığı düşününce.
Son bir durumu daha belirtmek istiyorum.Maç bitmiş farklı kaybetmişiz ama biz takımımızı alkışlayıp,tribüne çağırıyoruz ama tınlayan yok.Kafalar önde herkes soyunma odasına gidiyor biz orda yırtınırken.Mert Uyguç ya da Murat Özyer'in biraz daha duyarlı olup takımı getirip taraftara teşekkür ettirmesi gerekirdi.
pivotların üzerinden en yükseğe cıkıp ribaunt alan , bu kadar iii sut atan , bu kadar atletik , savunmada gayretli , tam bir takım oyuncusunu size sız die gönderiyorsan sana hic bir lafım yok

Onur Sezgin' Alıntı:
Maalesef HİTE hayalkırıklığı.Değiştirilmeli.
neden , size sız die dimi , anlamıorum ben sizi yaa .

Işıl Alben'in aramızda tezahürat yapması ve karda kışta soğukta maça gelen seyirci dışında iyi birşey yok yazılabilecek.Maddeler halinde geçecem izlenimlerimi.
-Eğer iyi bir yabancı uzun alınmayacaksa Hüseyin Beşok'un maç kaçırmaması gerekiyor.Fatih+Cemal=0
-Dee ve Hite hala büyük maç oynayamadılar.Bugün de kötülerdi.En azından play-off'a kadar uyum yapmalılar bu tür maçların psikolojisine.
-Ritm yakalayamadık.Kötü başladık,erken yakaladık.2. çeyrek dağıldık,3. çeyrek yakalar gibi olduk ama olmadı.
-Tüm maç istikrarlı oynayan bir oyuncumuz yoktu.İlk yarı Owens taşıdı takımı,ikinci yarı kayboldu.Keza ikinci yarıda iyi oynayan Dee ve Hite ilk yarı yoklardı.Bir türlü ritm tutturamadık haliyle.
-En önemlisi,liderlik psikolojisi iyi gelmedi takıma.Serbest atış atamadık,turnikeler kaçırdık,elimiz ayağımıza dolaştı vb.
-Belki alakasız gelecek ama Dee turnikeyi kaçırmasa ve 2. çeyreğin başında öne geçsek maç daha farklı gelişirdi.Oyunun belli bir anında öne geçebilmek çok önemli bu maçlarda.
Yabancı uzun için play-off filan beklenmemeli bence.En basitinden haftaya Banvit maçı riske girer bu rotasyonla.
Maçın iyi yönlerine Efes Kızlarını yazmayı unutmuşum.Çok tatlılar,süper bir elektrikleri vardı bizim seyirciyle. :)
Sağlık olsun diyip,mücadele için takıma teşekkür ederek bitiriyorum.

eve daha 20 dk önce geldim ümraniyen taa zeytinburnuna gittik taraftalrar müthisşiti hele 2. yarında fark 7 e düştüğünde salon yıkılıcaktı nerdeyse ama hücumda basit hatlarla ve şansızlıkla maç gitti sağlık olsun maç sonu oyuncular nie kaçar gibi gittiler anlamadım tribüne çağrıdık gelmediler bile:D

Bugün kaybettik ama bence biz galip gelmeyi de istemedik. Efes Pilsen öyle ahım şahım bir oyun oynamadı aksine biz normal oynumuzdan çok çok kötü bir oyun ortaya çıkardık. Maçta Cemal çok kötü oynadı diyor bazı arkadaşlar ama içeriyi sebepsiz yere zorlayan ve her zorlamasında top kaybı yapan Owens'tan bi kaç arkadaş dışında kimse bahsetmiyor. Evet Cemal çok basit sayılar kaçırdı, smaç vuramadı vs ama ben maçtaydım ve o adamın gözlerinde maça yüreğini koyduğunu gördüm arkadaşlar. cemal pota altında hemen herkesle didişti ve elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı mesela Fatih te ben bunu göremedim. Maç başladı owens ve fatih sahada ama fark 10-0 oluverdi bir anda.Cemal oyuna girdi kıpırdandı biraz içerisi. Maçta takımımızda en kötü oyuncu bence Owens' dı. Savunma yapmadı oyunun başında ve çok zorladı içerden. Bir sürü serbest atış kaçtı benim maçta saydığım en az 10 tane serbest atış kaçırdık. Büyük maçlarda bu kadar çok serbest atış kaçırmamalıyız. Cenk 3 sayılık serbest atış kazanıyor 2 si karavana, dee 2 de 1 attı ki bu daha da vahim, velhasıl kelam biz kazanmayı istemedik ve yenildik. Seyirci süperdi. Ben efes tarafındaydım arkadaşımla geldiğim için karşıdan süper görünüyordunuz. gelen herkese teşekkürler. Bişey soracağım pankartçı arkadaşlara bizim sitenin pankartının üstüne başka bi pankart taktılar ve gs basket.org gs bas harici görünmedi, bu engellenemez miydi???

Hüseyin'in yokluğu takım üzerinde beklenenden de çok etki yaptı. Fatih de Cemal de yetersizdi fakat karşılarındaki pivotlar Efes pivotları bunu da unutmamak lazım. Her ikisine de güvenilmesi lazım. Özellikle Cemal çok genç arkasında durulması lazım. Fatih'in de daha fazla süre almasını bekliyordum ama pek güvenmiyor sanırım Murat hoca Fatih'e. En azından Cemal'i kazanmak adına birşeyler yaptı, hocamıza teşekkür ediyorum. Evet Hüseyin'in yokluğu gerçekten çok etkiledi. Özellikle ribaund'larda çok yetersiz kaldık. Ayrıca maçın genelinde sistemli bir basketbol ortaya koyamadık. Şut yüzdemiz inanılmaz düşüktü. Ayrıca çok fazla da top kaybı yaptık. Efes bizden daha çok top kaybı yaptı ama tecrübeleriyle ve özellikle de bu maçtaki ribaund üstünlükleriyle maçı kazandılar. Normal ve açıkçası beklenen bir yenilgiydi bu. Efes ile deplasmanda oynamak çok zor gerçekten. Gerçi pek deplasman sayılmazdı taraftarlarımız salonu doldurdular(hepsine çok teşekkürler) ama genede Ayhan Şahenk'te oynamaktan daha zor bir iş. Önemli olan istikrar. Arada ufak tefek yenilgiler olur. Zaten Efes'e karşı alınan yenilgiyi de kimse anormal bulamaz. Şimdi zor bir periyoda giriyoruz. Umarım önümüzdeki bu zor periyodu kazasız belasız ve maximum galibiyetle kapatırız.

Hite ı yeterli buluyosanız iyi ne güzel.Ben bulmuyorum.

Langdon ya da diamantidis diyerek dalga geçmeye çalışmış arkadaşın biri ama olsun normaldir.Geçen yıl Fener de oynayan eddie basden dahi çok büyük katkı yapar.

Bir de ben Hite ı beğeniyorum, bu yoruma katılmıyorum demek yerine saçma sapan imalı yorumlar yapan ,yaşları benden çok küçük olsada;arkadaşlara biraz daha yorumlara saygılı olmalarını öneririm.

Onur Sezgin' Alıntı:
Hite ı yeterli buluyosanız iyi ne güzel.Ben bulmuyorum.

Langdon ya da diamantidis diyerek dalga geçmeye çalışmış arkadaşın biri ama olsun normaldir.Geçen yıl Fener de oynayan eddie basden dahi çok büyük katkı yapar.

Bir de ben Hite ı beğeniyorum, bu yoruma katılmıyorum demek yerine saçma sapan imalı yorumlar yapan ,yaşları benden çok küçük olsada;arkadaşlara biraz daha yorumlara saygılı olmalarını öneririm.

Cok ilginc bir yorum.......Nasil cevap verecegimi bilmiyorum!!

Arkadasim oyle bir yazmissin ki bayagi kendini begenir olmussun mesajinda..Ne yazik ki!! Su yazdigin mesaji bir kendin tekrardan oku derim.Gercekten 3-5 kere oku.

Eren Gencer' Alıntı:
Bugün kaybettik ama bence biz galip gelmeyi de istemedik. Efes Pilsen öyle ahım şahım bir oyun oynamadı aksine biz normal oynumuzdan çok çok kötü bir oyun ortaya çıkardık. Maçta Cemal çok kötü oynadı diyor bazı arkadaşlar ama içeriyi sebepsiz yere zorlayan ve her zorlamasında top kaybı yapan Owens'tan bi kaç arkadaş dışında kimse bahsetmiyor. Evet Cemal çok basit sayılar kaçırdı, smaç vuramadı vs ama ben maçtaydım ve o adamın gözlerinde maça yüreğini koyduğunu gördüm arkadaşlar. cemal pota altında hemen herkesle didişti ve elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştı mesela Fatih te ben bunu göremedim. Maç başladı owens ve fatih sahada ama fark 10-0 oluverdi bir anda.Cemal oyuna girdi kıpırdandı biraz içerisi. Maçta takımımızda en kötü oyuncu bence Owens' dı. Savunma yapmadı oyunun başında ve çok zorladı içerden. Bir sürü serbest atış kaçtı benim maçta saydığım en az 10 tane serbest atış kaçırdık. Büyük maçlarda bu kadar çok serbest atış kaçırmamalıyız. Cenk 3 sayılık serbest atış kazanıyor 2 si karavana, dee 2 de 1 attı ki bu daha da vahim, velhasıl kelam biz kazanmayı istemedik ve yenildik. Seyirci süperdi. Ben efes tarafındaydım arkadaşımla geldiğim için karşıdan süper görünüyordunuz. gelen herkese teşekkürler. Bişey soracağım pankartçı arkadaşlara bizim sitenin pankartının üstüne başka bi pankart taktılar ve gs basket.org gs bas harici görünmedi, bu engellenemez miydi???

beyaz pankartanmı bahsedıyosun ıkıncı yarı gelen ???

Onur Sezgin' Alıntı:
...Son bir durumu daha belirtmek istiyorum.Maç bitmiş farklı kaybetmişiz ama biz takımımızı alkışlayıp,tribüne çağırıyoruz ama tınlayan yok.Kafalar önde herkes soyunma odasına gidiyor biz orda yırtınırken.Mert Uyguç ya da Murat Özyer'in biraz daha duyarlı olup takımı getirip taraftara teşekkür ettirmesi gerekirdi.
Nedenini bilmiyorum ama mutlaka mantıklı bir gerekçesi vardır Murat Hoca´nın. Çünkü O değil mi geçen sezon Beşiktaş ve Fener-Ülker maçlarından sonra taraftar için oyuncuları soyunma odasından tekrar sahaya çıkartan. Onun için üstünde fazla durmamak gerek.

Maçın üstünden zaman geçtikçe yapılan eleştiriler ve takıma olan bakış açısı olumlu yönde değişiyor. Yazıp sonra pişman olmaktansa sakinleşince yazmak her zaman için daha iyidir. Unutmayalım ki kırılan kalbin gönlünü almak daha zordur.