TBL 17. Hafta | Antalya BŞB 77 - 74 Galatasaray CC

Re: Antalya Bşb.: 77 - Galatasaray CC: 74

Herşeye cevap veren adam moduna girdim iyice ama gerçekten kaybettiğimzden dolayı herhalde ilginç eleştiriler gelmeye devam ediyor önünü kesmek lazım.
Fitch konusu açılması hele..
Evet Fitch belki bugün maçı kazandırırdı..19-2 lik seride sorumluluk alır sayı atardı ama Fitchle hiç bir hedefe varamazdık.Helede böylesine birbirini kabul etmiş, mücadeleden çekinmeyen oyunculardan kurulu bir takımda.Güzel karışmış bir yağ karışımına cıva dökmeye benziyor bu resmen.

Re: Antalya Bşb. - Galatasaray 19 Ocak Cumartesi Saat: 15.00

Volkan Ozger' Alıntı:
I dont wanna know 5 numarada hakında artık konusmıcam konusulucak 1 yanları yok ıkı 5 numaramız var vede 0 sayı I dont wanna know banada cemal haklkında nerde kısılıgıne laf solemısım gosterırılerse bende gormek isterım ??? ewet sunu yıne tekrarlıyorum cemal de yıldız ısıgı degil parıltısı dahi yok
Volkan İletini düzeltmeyim de örnek olman gereken liseli gençlere ibret olsun. Sana öğretilen Türkçe buysa yazık... Hata bizde, daha ulusal değerlerimize sahip çıkamıyoruz ki takımımıza sahip çıkma bilincini oluşturalım insanlarımızda.

Her yenilgi sonrası 5 numara transferi isteyen arkadaşları yolda giderken bir oyuncak görüp ısrarla isteyen çocuklara benzetiyorum. O an şartlar oyuncağı almaya elverişli mi, yeteri kadar para var mı, alınması istenen oyuncak kaliteli mi... Çocuk bunları düşünmeden ağlaya ağlaya diretir. Sonuçta kimin dediği olur? Sezon başında burada herkes dört gözle 3 numara bekliyordu. O günden beri beklenen düzeyde bir 3 numara gelmedi ama şu anda 3 numara alınsa kaçımız mutlu oluruz? Bırakalım da herkes işini yapsın.

Maçı izlemediğim için söyleyecek bir şeyim yok şu an için. Ne kadar gerçekleri yansıttığı mechul olan istatistiklerin bile olmadığı bir ortamda kesin çıkarımlar elde etmek ne kadar basit değil mi!

Yalnız sunu unutmayalım.Geçen sezon Fitch dışında bu takımda sayı atan top tutan,sorumluluk alan başka birisi yoktu bu da onu one man olmasını gerektiriyordu.Oysa bu sezon onu oynatacak rahatlatacak Dee,Gaines,Owens,Hüseyin,Cüneyt gibi oyuncularımız var.Bakınız gecen sezon ortasında gelen ABD'li oyuncudan sonra Fitch daha paylaşımcı oynamaya başladı içeride ona eşlik edebilecek birisi olmuştu çünkü.

Ama disiplin yönünden de eksikleri vardı ama düzelmeyecek türden değildi.Neyse ama kendisi olmasa bile onun ayarında istikrarlı sut sokabilecek bir elemanımız mutlaka olmalıydı.İleriki turlarda ve Play-Off serilerinde bu tür bir adama su gibi ihtiyaç duyacağımız kesin....

Fitch bizden sonra kaç takımdan gönderildi.Bizden önce Cibobadan neden gönderildi.Sahadaki oyununa (istediği zamanlarda) asla lafım olmadı hepte savundum.Fitch tartışmasının şu an yapılmasından feci rahatsız oluyorum sadece.
Ha derseniz sorumluluk alıp sayı atabilecek oyuncu lazım ona karşı çıkmam.Hite aslında bu tipte bir oyuncu ama ne kadar uyum sağlayacak görücez.Bence daha geliştirecektir istatistiklerini.Zaten şu kadroya bir skorer gard alma gibi bir düşüncede olmamalı.

Malik Dixon'i bir an gozlerim aradi.......

Fitch-Hite karsilastirmasinda su an icin bir sey soylememiz erken bence..

Fitch'in de Hite'in de kendi capinda artilari var.Ikiside bos adam degil,olsalar NBA'de tutulmazlardi.

bu ligin en doğru hücum eden takımyız ama nedense ligin en az sayı atan takımlarından biriyiz . genelde cok iyi sut atan oyuncularımz var , yok da deil ama eskisi gibi sut sokamıyorlar ins bu durum düzelir ama böle giderse ksk macında felakete uğrayabiliriz . keske elimizde olsada iyi bir yerli uzun ve cok iyi sütör bir 3 numara alabilsek . belki ozaman skor patlaması yapariz .

hepiniz farketmişsinizdir bu takım mac kazansada yılbasından sonra eskisi gibi oynamıyor . bunun 2 sebebi var . 1.si sakatlıklar ,2.si takımın düşüşü . biz ne zaman tam kadro olacaz o zaman korkulur hale gelcez . uzun lafn kısası mutlaka ama mutlaka yılbaşından önceki formumuzu yakalamamız lazım

en baştan dediğim gibi takımızda net skorer yok dışardan net sayılar bulamıyoruz sete set hücumlarda
ben bu yüzden fitch bu takımda olsaydı takıma seviye atlatırdı diyorum net skorer sorumluluktan kaçmayacak ama sorumluluk alıpta takımın ritmini bozmayacak yüzdeli atan skorer oyuncu lazım demiştim
malik dixon
tray johnson
zaman zaman gerald fitch
gary neal

bu takımda olsalardı takım seviye atlardı

Neden sadece destekçi olamıyoruz?
Neden illa birşeylerde haklı çıkmaya çalışıyoruz?
Neden herşeyi olduğu gibi kabul edemiyoruz?

Hepimiz şuan böyle pisi pisine yenilmeyi hazmedemiyoruz. İsyan ediyoruz. Sakin düşünmeye çalışıyoruz. ölçüyor biçiyoruz. Bazı çıkarımlar yapıyoruz. Acıyı biraz hafiflettiğimiz anda "zooonnkk" bir daha geliyor acı gerçek aklımıza 77-74. Hoop başlıyoruz baştan düşünmeye.

(düz mantıkla hareket)
Ahmetin aklında ne var; ulan Hüseyin olsaydı pota altı böyle olmazdı.
Mehmet diyorki; Ganies ve owens ikişer sayı ataydı yenerdik.
Ali Osman şöyle düşünüyor; bu iş cemalle fatihle olmaz yandık.
Mesela ben; Cenk son iki maçta attığını 5 sayıyı gene yapsaydı yenilmezdik.
Selaminin kafasında; İyi kötü bir yedek pivotumuz olaydı yapardı bir 5 sayı 3 ribaund alırdık maçı tüh be.
Cabir derki; Cemali asalım, Fatihi kovalım.
İsmi lazım değiller; ben demiştim, zaten belliydi.
Kimiside; Erdem coşmasaydı daha beter madara olmuştuk. Falan Feşmekan. Uzaaaar gider.

Bunlar hangimizin aklından geçmedi açık yüreklilikle söyleyin. Hepimiz kendimize göre teselli buluyoruz. Biliyorum hepimiz üzüldük, rakibe bakıp yav bunlaramı be dedik.

Ama öncelikle kesin olarak kabul etmemiz gereken şey; bu takımın iğnesinden ipliğine, günahıyla sevabıyla, iyisiyle kötüsüyle tüm sorumluluğu sayın hocamıza ait. En iyisini tabiki o bilir. Bize düşmez. Bize düşen bir dahaki maça gidip "hocam yanındayız" demek, "chris başını dik tut" demek, "yensekte, yenilsekte taraftarız senle" demektir. Gerisi laf-ı güzaftır.

Saygılar sevgili arkadaşlarım.

Fitch fitch diyen arkadaşlara bir sorum var!
Varsayalım Fitch geldi.
Tufan Ersöz
Cenk Akyol
Robert Hite
Murat Kaya
Cüneyt Erden
ve Fitch

Nerde bu bolluk?

5 numara alalım,Hüseyine yardımcı olur Fatih veya Cemalide kiralık verelim derseniz bu görüşe saygı duyarız.Ama bu kadar şutör guard oyuncunuz varken Fitch gelsin diyenler olmuyor mu?Çileden çıkıyor insan.Fitchi yollayan Murat Özyer değilmidir?Bu takımın oyuncusu değil ki yolladı Fitchi.FithC ne gelsin ne de level atlatsın bu takıma.Her yenilgiden sonra aynı muhabbet

Fatih Erdem' Alıntı:
Neden sadece destekçi olamıyoruz?
Neden illa birşeylerde haklı çıkmaya çalışıyoruz?
Neden herşeyi olduğu gibi kabul edemiyoruz?

Hepimiz şuan böyle pisi pisine yenilmeyi hazmedemiyoruz. İsyan ediyoruz. Sakin düşünmeye çalışıyoruz. ölçüyor biçiyoruz. Bazı çıkarımlar yapıyoruz. Acıyı biraz hafiflettiğimiz anda "zooonnkk" bir daha geliyor acı gerçek aklımıza 77-74. Hoop başlıyoruz baştan düşünmeye.

(düz mantıkla hareket)
Ahmetin aklında ne var; ulan Hüseyin olsaydı pota altı böyle olmazdı.
Mehmet diyorki; Ganies ve owens ikişer sayı ataydı yenerdik.
Ali Osman şöyle düşünüyor; bu iş cemalle fatihle olmaz yandık.
Mesela ben; Cenk son iki maçta attığını 5 sayıyı gene yapsaydı yenilmezdik.
Selaminin kafasında; İyi kötü bir yedek pivotumuz olaydı yapardı bir 5 sayı 3 ribaund alırdık maçı tüh be.
Cabir derki; Cemali asalım, Fatihi kovalım.
İsmi lazım değiller; ben demiştim, zaten belliydi.
Kimiside; Erdem coşmasaydı daha beter madara olmuştuk. Falan Feşmekan. Uzaaaar gider.

Bunlar hangimizin aklından geçmedi açık yüreklilikle söyleyin. Hepimiz kendimize göre teselli buluyoruz. Biliyorum hepimiz üzüldük, rakibe bakıp yav bunlaramı be dedik.

Ama öncelikle kesin olarak kabul etmemiz gereken şey; bu takımın iğnesinden ipliğine, günahıyla sevabıyla, iyisiyle kötüsüyle tüm sorumluluğu sayın hocamıza ait. En iyisini tabiki o bilir. Bize düşmez. Bize düşen bir dahaki maça gidip "hocam yanındayız" demek, "chris başını dik tut" demek, "yensekte, yenilsekte taraftarız senle" demektir. Gerisi laf-ı güzaftır.

Saygılar sevgili arkadaşlarım.

şu yazının altına kalemsiz imza atılır önünde sagı ile eğilinir.
biz staff değil taraftarız.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Ozger":23vf9fyu]I dont wanna know 5 numarada hakında artık konusmıcam konusulucak 1 yanları yok ıkı 5 numaramız var vede 0 sayı I dont wanna know banada cemal haklkında nerde kısılıgıne laf solemısım gosterırılerse bende gormek isterım ??? ewet sunu yıne tekrarlıyorum cemal de yıldız ısıgı degil parıltısı dahi yok
Volkan İletini düzeltmeyim de örnek olman gereken liseli gençlere ibret olsun. Sana öğretilen Türkçe buysa yazık... Hata bizde, daha ulusal değerlerimize sahip çıkamıyoruz ki takımımıza sahip çıkma bilincini oluşturalım insanlarımızda.

Her yenilgi sonrası 5 numara transferi isteyen arkadaşları yolda giderken bir oyuncak görüp ısrarla isteyen çocuklara benzetiyorum. O an şartlar oyuncağı almaya elverişli mi, yeteri kadar para var mı, alınması istenen oyuncak kaliteli mi... Çocuk bunları düşünmeden ağlaya ağlaya diretir. Sonuçta kimin dediği olur? Sezon başında burada herkes dört gözle 3 numara bekliyordu. O günden beri beklenen düzeyde bir 3 numara gelmedi ama şu anda 3 numara alınsa kaçımız mutlu oluruz? Bırakalım da herkes işini yapsın.

Maçı izlemediğim için söyleyecek bir şeyim yok şu an için. Ne kadar gerçekleri yansıttığı mechul olan istatistiklerin bile olmadığı bir ortamda kesin çıkarımlar elde etmek ne kadar basit değil mi![/quote:23vf9fyu]

Acelem oldugu için cabuk yazdım vede cıktım burda hersey neden bazı kısılerın yonlendırılmesı ile olmaya calısılıyo vede onların sozlerı dogru digerlerının kı yanlıs gıbı bir moda sokulmaya calısılıyo
sezon bası formalarımızı adidas nıke and1 gıbı markalar yapsın dedıgımızde de onlar la anlasmak kolay degıl dıyenler vardı aralarınızda gecmıse bakarsanız gorursunuz (ttnet beykoz and1) (tt nıke) (karsıyaka converse) (efes and1) ama burda buyuklugunu tartısmadıgımız galatasaray lescon gıyınıyo buyuklugunu tartısamadıgımız galatasaray 5 numara alamıyosa buna lafım yok siz haklısınız ;) kusura bakmayın bir oncekı yazım ewet bende okudum kotu bir turkce kulanmısım kımse benı ornek almasın cunku biz burda hep yanlıs vede hatalı fıkırler soyluyoruz kısılere hakaret etmesekde iletılerımız sılınıyo !!! nerde hakaret etmısım merak edıyorum burda bir daha yazıyorum CEMAL NALGADA yıldız ısıgı parıltısı felan degil yıldız ısıgı sızıntısı yok !!!

Ben Fitch geri gelsin demedim.Onun ayarında ya da kendisi bu takımda sezon başında olmalıydı kurulurken dedim.

O saydığın elemanlardan 2.ve3. sıradakiler zaten o olsaydı olmazlardı burada.

Herkes kedi içinden geleni söyler ama aklında yolu birdir..Sezonbaşı Hüsyin BEŞOK'u yedekleyecek bir 5 almalıydık.2 tane birbirini tamamlayan 4 numara yerine iyi bir eleman getirebilirdik.Bakın şimdi Owens verimi düştü setler yok oldu neden Hüseyin yok! Bu zamanları hocamız mutlaka düşünmüştür planlarını ona göre yapmıştır ama malesef ileri görüş olayını tam düzenleyemediler.

Bir takım 1 ve 5 numarası kadar konuşur basketbol deyimi bizim durumumuzu çok iyi anlatıyor.

Umarım takım eski görüntüsüne yüksek yüzde ile hücum etkinliğine geri döner yoksa işimiz vahim.Doğru hücum yaptığımız doğrudur ama o bitirici son sutu sokacak istikrarlı elemanlar su an için gözükmüyor.

Bence bir yol kazasıdır bu mağlubiyet vede eminim güzel bir seri bizi bekliyor :) :)

Arkadaslar iyi bir 5 numaraya ihtiyacımız var. Hüseyinin yokluğunda Fatih´le Cemal ´le bu iş yürümez. Bakıyorumda Antalya maçında iki pivotumuzunda sayısı yok. Aynı zamanda Cenk Akyol´dan da yararlanamıyoruz, sutlarını gelistirmesi lazım. Tufan´ı arıyoruz Hüseyin´i arıyoruz. Murat Özyer şimdi tam zamanı transferin iyi bir 5 numara işi bitirir. Bak Telekoma Wright sakatlandı ertesi gün hemen adam aldılar. Adamların devamlılığı var. Cemal ve Fatih de bu yok. Oyuncularmızı kötülemek istemem ama bunlar hayatın gerçekleri. Olası bir playoff´ta 0´dan baslayacak iki takımda.

Düzeltme: Türkçeye özen gösterelim, göstermeyenleri dinlendirelim (O.Y)

yenildiğimiz takmlara bakalım

efes
mersin
antalya
casa ted

insan nası sinir olmazki. yenildiğimiz takımlara bak . hadi dersiniz 1 - 2 mac yenildik nolacak . ama ilerde öle bi zaman gelirki keşke bu macları kaybetmeseydik derdik . ins o zamanlar gelmez . hayırlısıyla normal sezonu lider bitirelim baska hic bisi istemem

not : bende (emir kalyoncu) gibi galatasaray sağlık kurulunu istifaya davet ediyorum

Alperen Arslan' Alıntı:
Canları sağolsun Basketbolcularımızın.
hele bir Hüseyin'imiz iyileşsinde. 8)
İşte bu yaw şöyle yazın baska bişey istemiyoruz.Yok fitch olsaydı yok 5 numaramız olsaydı felan ama yoklar arkadaslar ona göre konusalım.Murat hocaya güveniyorum play offlardan önce iyi bir 5 numara alırız merak etmeyin.

Volkan Ozger' Alıntı:
Acelem oldugu için cabuk yazdım vede cıktım burda hersey neden bazı kısılerın yonlendırılmesı ile olmaya calısılıyo vede onların sozlerı dogru digerlerının kı yanlıs gıbı bir moda sokulmaya calısılıyo sezon bası formalarımızı adidas nıke and1 gıbı markalar yapsın dedıgımızde de onlar la anlasmak kolay degıl dıyenler vardı aralarınızda gecmıse bakarsanız gorursunuz (ttnet beykoz and1) (tt nıke) (karsıyaka converse) (efes and1) ama burda buyuklugunu tartısmadıgımız galatasaray lescon gıyınıyo buyuklugunu tartısamadıgımız galatasaray 5 numara alamıyosa buna lafım yok siz haklısınız ;) kusura bakmayın bir oncekı yazım ewet bende okudum kotu bir turkce kulanmısım kımse benı ornek almasın cunku biz burda hep yanlıs vede hatalı fıkırler soyluyoruz kısılere hakaret etmesekde iletılerımız sılınıyo !!! nerde hakaret etmısım merak edıyorum burda bir daha yazıyorum CEMAL NALGADA yıldız ısıgı parıltısı felan degil yıldız ısıgı sızıntısı yok !!!
Volkan, burada kimsenin kimseyi yönlendirmeye çalıştığı yok. Herkes fikrini söyler ama kimimiz katılırız kimimiz katılmayız. Şu anda Galatasaray 5 numara alamıyor mu yoksa yetkililer almayı tercih etmiyor mu? Ama hepimiz takımı Özyer´den daha iyi tanıyoruz, ondan daha iyi taktik bilgisine ve tecrübeye sahibiz. Evet Cemal Nalga senin ve bazılarının değerlendirmelerine göre iyi bir oyuncu olmayabilir ama halen Galatasaray oyuncusu. Biz bunu göz ardı etmeyin diyoruz. Cemal Nalga ile ilgili iletileri ben silmediğim için tek tek açıklayamıyorum neden silindiğini ama emin ol ki iletileri silen yönetici iletileri kendi fikrine ters olduğu için silmemiştir.

Son olarak "kotu bir turkce kulanmısım" demişsin. Sen kötü bir Türkçe kullanmıyorsun Türkçeyi katlediyorsun. Yaptığın diğer yanlışları bir kenara bıraktım, 10 satırlık yazında bir tane noktalama işareti kullanmamışın. (Kullandığın ünlem işaretlerini dikkate almıyorum.) Türkçeye olan yaklaşımın böyle devam ederse yolun sonu "Ceza Tahtası" konu başlığına çıkıyor.