TBL 18. Hafta | Alpella 81 - 78 Galatasaray CC

Re: Alpella-Galatasaray | 26 Ocak Cumartesi 14:00 Caferağa

Bu sene Ntv çığırından çıktı!Osman isimli bir spikerleri var fülker maçlarında aşka geliyor kendini kaybediyor herif.Yorumcuları keza bjk yanlı yorumlar yapıyor.Kanal zaten sezon başından beri atlamadığı fülker maçı yokdur sanırsam.Ligin tepesinde ki takımın maçlarını nasıl olurdu yayınlamazlar.

Bu böyle gitmez, bana göre Galatasaray lılar olarak Ntv yi boykot edelim bir kampanya başlatalım, böylelikle içerideki maçlara daha çok taraftar çekmiş oluruz!Tv başında değil tribündeki taraftara ihtiyacımız var!

Arkadaşlar NTV nin bizim maçı vermemesinin nedeni maçın caferağada olması, eğer maç başka bir salonda olsaydı yayınlancaktı.

Serdar Aslan' Alıntı:
Bu sene Ntv çığırından çıktı!Osman isimli bir spikerleri var fülker maçlarında aşka geliyor kendini kaybediyor herif.Yorumcuları keza bjk yanlı yorumlar yapıyor.Kanal zaten sezon başından beri atlamadığı fülker maçı yokdur sanırsam.Ligin tepesinde ki takımın maçlarını nasıl olurdu yayınlamazlar.

Bu böyle gitmez, bana göre Galatasaray lılar olarak Ntv yi boykot edelim bir kampanya başlatalım, böylelikle içerideki maçlara daha çok taraftar çekmiş oluruz!Tv başında değil tribündeki taraftara ihtiyacımız var!
ntv bu sene cığrndan cıksada ben spikerini ve yorumcusunu cok seviyorum . ama ntv yi yinede kınıyorum ... bizim bildiğimiz ntv liderin maclarna biraz daha ilgi gösterirdi . ama nedense lider biz olunca maclarımız verilmio . bu da doğal olarak insanların kafasında soru işareti olusturuyor.
ntv kanal , 2005 - 2006 sezonunda bjk nin lider olduğu dönemde yaklasık 1 - 2 ay aralıksz bjk nın macını verdiler , keza 2006 - 2007 de de fb nin hemen hemen her macını verdiler e bu sezonda biz lideriz , neden bizim maclarımız verilmiyor . yani bi insan ntv icin ne derse haklıdır
EĞER BİR KAMPANYA YAPILCAKSA BU EN DOĞRUSU OLUR

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar NTV nin bizim maçı vermemesinin nedeni maçın caferağada olması, eğer maç başka bir salonda olsaydı yayınlancaktı.
alpella - mutlu akü macını canlı vermıstı e2 , ayrıca orda fb tv de yayın yapıo

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":291vesa9]Arkadaşlar NTV nin bizim maçı vermemesinin nedeni maçın caferağada olması, eğer maç başka bir salonda olsaydı yayınlancaktı.
alpella - mutlu akü macını canlı vermıstı e2 , ayrıca orda fb tv de yayın yapıo[/quote:291vesa9]FB TV yi geç onlar canlı yayıncık yapıyorlar.
Diğer konuya gelince ben böyle duydum.

ntv gs a olan tutumuna devam ediyor..(belki de kuruntu diyeceğim,pek zannetmiyorum)
1.bu gece ntv nin spor bülteninde gs ın adı geçmedi,bjk ve fb nin 2 haberi geçmesine rağmen..,kayserinin bile haberi vardı
2.ntv nin temel futbol programı olan %100 futbol ..fb li rıdvana verilmiş..
3.basket maçları konusunda beykozun gerisinde kalacak şekilde muamele görüyoruz..

Metin Ertürk' Alıntı:
ntv gs a olan tutumuna devam ediyor..(belki de kuruntu diyeceğim,pek zannetmiyorum)
1.bu gece ntv nin spor bülteninde gs ın adı geçmedi,bjk ve fb nin 2 haberi geçmesine rağmen..,kayserinin bile haberi vardı
3.basket maçları konusunda beykozun gerisinde kalacak şekilde muamele görüyoruz..

Söylediklerini katılabilirim ancak bir tanesi haricinde..

% 100 futbol programı çok güzel ve tarafsız bir program bence..Rıdvan Dilmen'de yorumlarıyla ve futbol bilgisi ile renklerin çıkarı olmadan yorumculuk yapmakta..Tabii bu benim düşüncem..

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":3kc84p95]ntv gs a olan tutumuna devam ediyor..(belki de kuruntu diyeceğim,pek zannetmiyorum)

Söylediklerini katılabilirim ancak bir tanesi haricinde..

% 100 futbol programı çok güzel ve tarafsız bir program bence..Rıdvan Dilmen'de yorumlarıyla ve futbol bilgisi ile renklerin çıkarı olmadan yorumculuk yapmakta..Tabii bu benim düşüncem..[/quote:3kc84p95]

rıdvanı severim fakat sanki fbli bir pencereden bakıyor+ yanına k.hakanı alsalar sorun kalmazdı

bu ntv, canlı yayınlar konusunda bir komplo teorisi üretecekseniz, ben size daha uçuk bir şey yazayım, isteyen böyle düşünsün; NTV nin yani doğuş grubunun sahibi Ferit Şahenk özel uçağıyla her deplasmana gidecek kadar hasta fenerbahçelidir.. aziz yıldırıma maddi, manevi her türlü desteği, mustafa koç ile birlikte veren isimdir..

Bu yazdıklarım doğru ama sonuçta Doğuş grubu son derece profesyonel bir yer.. Koskoca adam kalkıp, "ben çok fenerliyim, galatasarayı hiç sevmem, maçlarını vermeyin " demez herhalde..

Ayrıca NTV bu seneye kadar bu ülkenin her anlamda en kaliteli kanalıydı bence.. Ancak orada da bir çöküş olduğu kesin. Spor müdürü Kenan Onuk öldükten sonra bir çözülme oldu.. Serkan Korkmaz ve 2-3 kişi, kanal 24 e geçti.. Bu sene Yiğiter Uluğ ve Murat Murathanoğlu da oradalar.. En önemli adamlardan Okay Karacan,Habertürk ün spor müdürü oldu.. Giden gidene..

Canlı yayın seçimleri yanlış ama verilen maçlar da hep felaket.. Osman Sakallıoğlu ve Kanal D den gelen Ender Bilgin asla Murat Kosova olamazlar.. İhsan Bayülken in Kaan Kural ı geçtim, Yiğiter Uluğ olmasına zaten imkan yok.. ABD li tüm basketbolcuların isimlerini yanlış telaffuz etmesini görmezden gelelim, bu adam son derece taraflı bir yorumcu.. Facebook profilinde "6 kasım ı unutma unutturma" yazacak kadar tarafsızlıktan uzak bir adama yorum yaptırılmaz.. Beşiktaş-Galatasaray maçında duvarları yumruklattı bana..

Neyse.. Bunlar çok önemli konuşmalar değil.. İnşallah biz bu sene play-off tada böyle kazanınca yayınlanmak zorunda kalacaklar.. Çünkü bir noktadan sonra her maç Galatasaray maçı olacak. ( Play-off finali mesela:)) . Bizim işimiz televizyondakilere laf yetiştirmek değil tribüne gitmek olmalı..

Bu maça da en çok Murat Özyer için gideceğim kısmetse.. O alkışlanırken, maçtan önce tribüne çağırılırken orada olmak istiyorum.. Herkes gelsin diyemiyorum maalesef.. Alpella nın tuzu kuru olduğu için, maçlarını böyle 4. sınıf salonlarda oynuyor.. En azından Ahmet Cömert olsaydı daha kalabalık olurduk.. Neyse bir şekilde gireceğiz..

Ender Bilgin'in anlatımını çok iyi buluyorum ben.Ses tonu çok iyi ve yerli yerinde konuşuyor.İzlediğim ilk NBA maçını onun sunmasından mıdır nedir sempatik geliyor bana.
İhsan Bayülken'in garip bir tarzı var.Hani gönül vermediğiniz herhangi 2 takımın maçını izlerken gayri ihtiyari olarak bir takımı tutmaya başlarsınız ya,onunki de o hesap bence.Her maç farklı bir takıma odaklanıyor.
Osman Sakallıoğlu konusunda yerden göğe haklısınız,Fenerbahçenin üçlüklerinden sonra attığı çığlıklar kanser ediyor adamı.

Emre Yuksel' Alıntı:
İhsan Bayülken in Kaan Kural ı geçtim, Yiğiter Uluğ olmasına zaten imkan yok..

tarafsızlıktan hareket edip Yiğiterbile olamaz argümanına katılmıyorum. memleketteki en taraflı yorumcu (geyik kalitesi gerçekten üst düzey olsa da teknik bilgisi bence çok zayıf olan) olam yiğiter luğ ile ihsan bayülgen'i bence karşılaştırmamak gerekir. İhsan Bayülgen maç esnasında gerçketen kazanmasını istediği takımları belli eder. hele beşiktaş olunca daha da belli ediyor ama tuttuğu takımın mağlubiyetini hakemlere vs. bağlamıyor. onun kadar teknik yorum yapabilen başka bir yorumcu yok. Murat-yiğiter ikilisi konu fener olunca hakemlere sardırıyorlar. bu anlamda ihsan bayülgen'i onlarla bence aynı kefeye koymamak gerekir. hatta bence el üstünde tutmak lazım. nerede ne yapılması gerektiğinin altını çizerek koçların olası hamleleerini ve sonuçlarını önceden anlamamızı sağlıyor.

Kaan kural ise bence hepsinden daha farklı bir yerde. "Duayen" tabiri gerekirse bence kaan kural'a vermek lazım.

Birşeyin altını çizmek lazım. Bir insan sporla ilgileniyorsa tuttuğu bir takımı vardır. Olacaktır. mesele bunu yorumculuğa nasıl yansıttığınızda. İhsan her ne akdar kendi tuttuğu takımın kazanamsını ister bir sunum yapsa da yorumlar gerçekten objektiftir. Zaten yorumcunun tarafsız olması gibi bir kriter bulmak mümkün değil. buna en yakın aday hatta tek aday, kaan kuraldır. Onun dışındakiler için de benim en çok beğendiklerim ihsan bayülgen, hakan demir (gerçi piyasadan çekildi ama)ve ufuk sarıca (o da yorumcu piyasasından çekildi)dır. Maçı yukarıda saydığım isimlerin yorumları ile dinleyip maç sonrasında basketbol panorama tarzı bir programı (geyik ve eğlencelik olarak) murat-yiğiter ikilisinin sunumu ve şovu ile izlemek ise (yemek sonrası tatlı ya da çerez olarak almak) benim idealimdir.

Maça gelince, zor bir maç olmamalı. hafızam beni yanıltmıyorsa alpella'nın son galibiyeti ömer aşık alpella'dan ayrılmadan önce; 6-7 hafta kadar önce oynanan efes maçıydı. ömer gittikten sonra alpella galibiyet alamadı diye hatırlıyorum. haftalardır galibiyet alamamanın getirdiği stres ve arzu ile bizim maça çok asılacakalrını düüşnüyorum. takım büyük oranda serhat ve stricland'ın eline bakıyor. hughes vasat bir oyuncu ama fiziği iyiydi. şu an ne durumda bilmiyorum. can, hasan ve serkan'ın performanları ise alacakalrı sonucu belirliyor. Serhat görev adamı değil, skorer bir oyuncu oalrak oynatılıyor. Çok sayı yapsa da pozisyonalrı genelde zorlamak zorunda kaldığından yüzdeleri çok iyi değil. savunmanın sert olacağı bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Kinloch oynamayacaksa (durumu nedir bilmiyorum) kolay bir maç geçiririz.

Ya canlı yayını dert etmeyin.Bizim kapı gibi gs tv'miz var.Verirler Veli Yiğit'in eline bir mikrofon bir de kamera...Top ağlarda diyerek bütün maçı anlatır. :) Biz de akşam evde maçı izleriz.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:

ne alaka abi türkiye kupası elemelerinin oynandığı salonlar sanki çokmu elverişliydi...beykozun salonu caferağa ile aynı o maçı verdiler...ntv nin sitesinde bile saat 2 de bbl maçı var yazıyodu ne olduda değiştirdiler anlamıyorum.ntv spor açıldı diye sevinmiştim büyük takımların maçlarını verirler diye ama sabah bi baktım masü-bjk efes-byk ban-fb falan diyo çıldırdım resmen...artık efesliler beykozlular reytinglerini arttırır kanalın.bizde ne yapalım tbl.org dan takip ederiz yine...

ama bu iş böyle olmaz bunun bi yolu olmalı artık.Lider takım kendi maçını 2 haftadır izleyemiyosa buna yetkililerin bir el atması lazım...işimiz artık veli yiğite kaldı...

Aykun Alan' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":1140xzlv]Arkadaşlar NTV nin bizim maçı vermemesinin nedeni maçın caferağada olması, eğer maç başka bir salonda olsaydı yayınlancaktı.

ne alaka arkadaşım türkiye kupası elemelerinin oynandığı salonlar sanki çokmu elverişliydi...beykozun salonu caferağa ile aynı o maçı verdiler...ntv nin sitesinde bile saat 2 de bbl maçı var yazıyodu ne olduda değiştirdiler anlamıyorum.ntv spor açıldı diye sevinmiştim büyük takımların maçlarını verirler diye ama sabah bi baktım masü-bjk efes-byk ban-fb falan diyo çıldırdım resmen...artık efesliler beykozlular reytinglerini arttırır kanalın.bizde ne yapalım tbl.org dan takip ederiz yine...

ama bu iş böyle olmaz bunun bi yolu olmalı artık.Lider takım kendi maçını 2 haftadır izleyemiyosa buna yetkililerin bir el atması lazım...işimiz artık veli yiğite kaldı...[/quote:1140xzlv]

Aykut bence hitabına dikkat et..Hepimiz burada arkadaş ortamındayız ama aramızdaki yaş farkını unutmayacak kadar değil..Eminim senin de dikkatinden kaçtı Eyüp Abi'nin yaşı..Tamam mı renktaş ;)

Emre Yuksel' Alıntı:
bu ntv, canlı yayınlar konusunda bir komplo teorisi üretecekseniz, ben size daha uçuk bir şey yazayım, isteyen böyle düşünsün; NTV nin yani doğuş grubunun sahibi Ferit Şahenk özel uçağıyla her deplasmana gidecek kadar hasta fenerbahçelidir.. aziz yıldırıma maddi, manevi her türlü desteği, mustafa koç ile birlikte veren isimdir..

Bu yazdıklarım doğru ama sonuçta Doğuş grubu son derece profesyonel bir yer.. Koskoca adam kalkıp, "ben çok fenerliyim, galatasarayı hiç sevmem, maçlarını vermeyin " demez herhalde..

Ayrıca NTV bu seneye kadar bu ülkenin her anlamda en kaliteli kanalıydı bence.. Ancak orada da bir çöküş olduğu kesin. Spor müdürü Kenan Onuk öldükten sonra bir çözülme oldu.. Serkan Korkmaz ve 2-3 kişi, kanal 24 e geçti.. Bu sene Yiğiter Uluğ ve Murat Murathanoğlu da oradalar.. En önemli adamlardan Okay Karacan,Habertürk ün spor müdürü oldu.. Giden gidene..

Canlı yayın seçimleri yanlış ama verilen maçlar da hep felaket.. Osman Sakallıoğlu ve Kanal D den gelen Ender Bilgin asla Murat Kosova olamazlar.. İhsan Bayülken in Kaan Kural ı geçtim, Yiğiter Uluğ olmasına zaten imkan yok.. ABD li tüm basketbolcuların isimlerini yanlış telaffuz etmesini görmezden gelelim, bu adam son derece taraflı bir yorumcu.. Facebook profilinde "6 kasım ı unutma unutturma" yazacak kadar tarafsızlıktan uzak bir adama yorum yaptırılmaz.. Beşiktaş-Galatasaray maçında duvarları yumruklattı bana..

Neyse.. Bunlar çok önemli konuşmalar değil.. İnşallah biz bu sene play-off tada böyle kazanınca yayınlanmak zorunda kalacaklar.. Çünkü bir noktadan sonra her maç Galatasaray maçı olacak. ( Play-off finali mesela:)) . Bizim işimiz televizyondakilere laf yetiştirmek değil tribüne gitmek olmalı..

Bu maça da en çok Murat Özyer için gideceğim kısmetse.. O alkışlanırken, maçtan önce tribüne çağırılırken orada olmak istiyorum.. Herkes gelsin diyemiyorum maalesef.. Alpella nın tuzu kuru olduğu için, maçlarını böyle 4. sınıf salonlarda oynuyor.. En azından Ahmet Cömert olsaydı daha kalabalık olurduk.. Neyse bir şekilde gireceğiz..

Çok güzel ve yerinde bir makale olmuş..Sizi kutluyorum ve teşekkür ediyorum..

Arkadaşlar Alpella maçından sonra bayan takımımızın maçı için Kadıköyden Ayhan Şahenke otobüsler olacak.

Görüldü ki dağınıklığa,sallamamaya gelmiyor lig.Beşiktaş gibi bir Schumpert'a da sahip değiliz.Dikkatli olmak lazım.