TBL 19. Hafta | Galatasaray CC 89 - 71 CASA TED Kolejliler

Re: Galatasarayımız-Casa TED(Cuma saat 18.00)

savas49' Alıntı:
Maç Saati 19:00 olarak belirlendi

NTVspor naklen veriyor

Başlığı düzeltebiliriz Eyüp Kardeşim

saat 20.00 de olsaydı gidemeyip, evde izleyebiliyordum.. şimdi hem gidemiyorum hem de ilk yarıyı izleyemiyorum.. ikinci yarıya da şükür edeceğiz artık.. bu arada cuma akşamı saat 19.00 da maslakta olmak çoğu insan için imkansız.. ancak 4. levent ve sonrasında bir yerde çalışanlar yetişebilir.. ya da 17.00 de falan paydos eden devlet memurları..

"maçlara nasıl seyirci gelir" den çok, " ne yaparsak gelmez" konuşuluyor olmalı.. illa naklen yayınlanacaksa cumartesi çift maç olsun.. biri 14.00 de biri 16.00 da mesela.. ama olmaz.. ligi, takımların durumuna, fikstürüne veya seyirciye göre değil ntv ye göre düzenliyorlar.. büyük hayal kırıklığı oldu ntv.. hem bu yaklaşımı ile hem de anlatıcıları ile.

Re: Galatasarayımız-Casa TED(Cuma saat 19.00)

ntv yayin akisina guvenmeyin surekli degistiriyolar... maca gelince hersey dee brown'a bagli beko maclarinda sirf zarar yaziyor artik kendine gelmeli iceriye penetrelerini siklastirmali ucluk atarak olmaz bu is.

ntvspor macı kesin veriyor sitesine girip bakabilirsiniz

Ntvspor maçları arka arkaya diziyor ya,ondandır saat 19:00!Yayın alkışı dolsun diye aynı maçı 5 kere veriyorsunuz,el insaf.
Bu arada şu tür maçların telafisi filan kalmadı.Telekom-Efes maçı varken bu maçı da kaybedersek unutalım ilk 2'yi.Dobie kabusundan da kurtulalım artık.

arkadaşlar bu maçta tribünün en az 4 de 3 ü dolmalı basketçilerimize ne kadar değer verdiğimizi onlara göstermeliyiz bu iş skor şampiyonluk kupa işi değil bi kültür bi inat oldu bu salonları doldurmalıyız ki yarın öbürgün böyle cenabet saatlerde maçlarımız oynanmasın bi güç olarak taraftar görevini yapmalı mersi ted maçı kombine 10 lira; saat evet çok salakça olabilir ama ne yapalım orada olucağız olmalıyız yoksa efes tt fb nin yanında şansımız gidgide azalıyor takıma küsmek yok
bi takımın büyüklüğü aldığı kupalarla başarılarla olduğu kadar daha çok taraftarlarıyla ölçülür
ben galatasaray ın play out falan oynadığı günleri hatırlıyorum biz o takımı bu günler için destekledik bu takımıda gelecekteki güzel günler için desteklemeliyiz tabiii inanıyorsak.............

cumartesi Onur Yavuz kardeşimden msn de kötü haberi aldığımdan beri kendime gelemedim hala. Bir de ?önce kazandık Ozan? deyip,2 dk sonra ?pardon ya yenilmişiz? demesi,yaşadığım şoku 2 katına çıkardı açıkçası. :)

Muhteşem bir ilk devreden sonra gelen bu abuk subuk yenilgi her şeye limon sıktı. Bu sene lig o kadar dengeli ki,zirvedeki sıralama,baba takımların kendi arasında oynayacağı maçlarla ve o maçlardaki sayı farklarıyla belirlenecek,dolayısıyla alpella gibi iş kazaları,alınan onca önemli galibiyetlerin değerini azaltırken,ilk 2 hedefinden de uzaklaştırıyor ve sezon başından beri konan emeğin hakkını almayı zorlaştırıyor. Bu maçın bizde açtığı yaranın bu kadar büyük olmasının nedeni budur. Yoksa, bu takım bu sezon bize yaşattığı mutluluklarla şimdiden gönüllerimizdeki en önemli tahtlardan birine çoktaaan oturmuştur bile.

Casa maçı ise öncelikle bir intikam maçı,daha sonrada peşpeşe alınacak 6 galibiyetlik bir serinin başlangıcı,ksk deplasmanı da dahil. 8)

O şok bende de oldu abi :) Mesaj geldiğinde kazandık sandım sonradan kaybettiğimizi öğrenince koptu herşey :)

Umarım bu maçta birşeyler farklı olur...

Arkadaşlar Dee'nin son blogunun Türkçesi...

(Umarım cuma günü eski performansı ile bizi sevindirir)

''Zor Zamanlar

Şuanda bazı şeyler takımım ve benim için iyi gitmiyor.Türkiye ligindeki son iki maçı kaybettik bu da biz 4. sıraya düşürdü.İlk maçta (Antalyaspor) göğüs kafesimde ağrı vardı.Sadece 15 dakika oynadım.(1-5 3 points) İlk 5 te maça çıktım, çok geçmeden koç beni oyundan aldı ve iyi gözükmediğimi söyledi.İlk anda çıldırdım, sonra fark ettim takım bensiz iyi oynuyordu.Kazanıyor olmamız öfkemi dindirmişti.

İkinci oyunu burda İstanbul?da bizim sadık ölümüne kadar Galatasaray?ı destekleyen taraftarlarımızın önünde oynadık.İlk çeyrek te 3 tane faul aldım bu yüzden 3. çeyreğe kadar oynamadım.Takım olarak , iyi oynadığımızı düşünüyorum.Fakat şunu fark eetim ki eğer siz kazanan, ligin tepesindeki bir takımsanız karşılaştığınız takımlar sizi yenmek için herşeyi yapıyor oynayabilecekleri en iyi oynu sergiliyorlar.Kaybetmekten nerfte ediyorum ve bu maçı kazanmak zorundaydık öyle olması gerekiyordu bu da beni daha çok üzüyor.Kenarda oturmak beni çok öfkelendirdi ama sonradan oyuncuları daha dikkatle izlemeye başladım.Oyuncuların oyun stilini karşı takımın savunmasını, sistemi daha iyi anlamaya çalışıyordum.Kaybedilen iki maçtan sonra, kendimi çok iyi hissetmedim, kazanmak herşeyi çok daha güzel yapıyor.Kaybetmek bizim antermanlarımızn uzamasına, üzerimizdeki baskının artmasına yani dolayısıyla daha çok strese sebep oldu.

Bunları bir yana bırakırsak, bizim için olumlu bir durum oldu.Sırbistan?da bilinen bir takım olan Hemofarm?ı kendi evinde malub ederek tur atladık.Uzun süre 15 puan gerideydik, Hemofarm maç boyunca baskın oynadı.Biz 4. çeyrekte büyük bir patlama yaptık ve onları yendik.Beni çılgına çeviren şey de bu işte.Hemofarm?a karşı güzel bir zafer kazandık, ne kadar iyi bir takım olduğumuzu ispatladık sonra da burda gelip kazanmamızın zorunlu olduğu bir maçı kaybettik.Maçta 15 sayı ve 5 asist yaptım ve daha da öenmli maçı kazanarak tur atladık.İlginç bir geziydi.Başka ülkeleri, kültürleri görme fırsatı görebilme fırsatına sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Başka ülkeleri gezip görmek inanılmaz bir tecrübe.Takıma moral olan güzel bir seyahat oldu.İyi takım kazanır ve bu zafer duygusu ile uçağa binip eve dönmek çok güzel bir duygu.

Maçların dışında yaptığım şeyler, antremanlara gitmek yemek yemek ve evde takılmak.Kendime yeni bir hobi edindim.Bilardo...Önceden bilardoya karşı hiçbir ilgim yoktu, masatenisini çok severdim.Fakat şuan haftada 3-4 kez bilordoya gidiyorum ve 3 saat boyunca vuruşları üzerinde çalışıyorum.Ben hiç de fena değilim, bilardo ve masatenisinde iyi olduğunu düşünenler varsa hazır olsun.Bu tür aktiviteler kafamı basketboldan uzaklaştırmama yardımcı oluyor.Bazen kendimi sürekli basketbol düşünürken buluyorum.Sonuçta basketbol benim işim bu yüzden bazen beynimin başka kısımlarını çalıştırmak için basketbol dışında şeyler yapmam gerek.Hayatımdaki dengeyi kurmam için bu şart.

Birçoğunuz birçok şarkı sözü yazdığımı biliyor.Hikayer, hisler, amaçlar, beklentiler... hepsi kağıda dökülüyor.Birçok konu hakkında yazdığım ve yazmak istediğim şeyler var bunları ailem, arkadaşlarım ve hayranlarımla paylaşmak istiyorum.Birçok filmden oluşan güzel bir film kolleksiyonum oldu.Film seyretmeyi çok seviyorum, ertesi günü arkadaşlarımla izlediğimiz filmler hakkında konuşmak hoşuma gidiyor. Ailemle film keyfini özledim.Ayaklarımı uzatıp, birşeyler atıştırıp film izlemeyi.

Kötü zamanlar gelir geçer ve yalnız güçlüolanlar ayakta kalmayı başarır, amaçlarına ulaşmayı.Biz şuanda kaybediyoruz ve yönetim olsun taraftarlar olsun bu durumdan memnun değiller.Fakat yanlışları görmemiz, düzeltmemiz ve kazanmaya başlamamız bu durumu değiştirecek.Ben herşeyin çok iyi olacağına inanıyorum.Kaybetmek ve kazanmak oyunun bir parçası ne zaman ne olacağını bilemezsin, bir akşam zafer gelir bir akşam yenilgi.Umuyorum ki ligin bunda sonrasında herşey çok daha güzel olacak.Kendimi iyi oynamaya ve kazanmaya odakladım.Hala gülümsüyorum hala çok çalışıyorum, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.Bu bir yolculuk ama henüz bitmedi.

Sevginiz ve desteğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.Sizlerin desteğini almak benim ve ailem için büyük önem taşıyor.

Hayat göründüğü kadar kötü değil, çok daha beteri de olabilirdi.

Dee Brown (Illini Prince)
One Man fast Break''

çeviri için teşekürler...umarım en yakın zamanda eski dee yi görürüz

bu arada umarı yarın salon aynı fb-tt-oyak maçlarındaki kadar dolar çünkü takımın tekrardan moral kazanması lazım.İmkanı olan herkes gitsin lütfen.ayrıca maçı ntvspor veriyo sabah baktım altyazı geçtiler şaşırdım doğrusu nasıl akıllarına geldi...

Kaptan Cüneyt Erden?den Taraftara Çağrı

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı?nın kaptanı Cüneyt Erden, yarın oynanacak Casa TED Kolejliler karşılaşması öncesinde takımın son durumunu değerlendirdi ve yarınki maç için taraftarlara çağrıda bulundu.

Son haftalardaki düşüşün nedeninin rotasyondaki daralma olduğunu dile getiren Cüneyt Erden sözlerini şöyle sürdürdü: ?Son iki haftadır bir düşüş yaşıyoruz. Ben bunu rotasyonun kısıtlanmasına bağlıyorum. Kadromuzda olan 4 yabancıdan 3?ü aynı anda sahada olabiliyor. Sakatlıklar da birleşince bu durumda rotasyonumuz daralıyor. Bir düşüş yaşadığımız gerçek. Yerimizi Türk Telekom?a kaptırdık fakat ligin hala zirvesinde sayılabiliriz. ?

ULEB Kupası?nda takım olarak sonuna kadar gitmek istediklerini belirten Cüneyt Erden, ?ULEB?de iyi bir kura çektik. ULEB?teki diğer Türk takımlarından daha avantajlıyız. ASVEL?i eleyebileceğimizi düşünüyorum. ASVEL?den sonra KK Bosna-Gran Canaria eşleşmesinin galibi ile oynayacağız. Bu iki takımı da geçecek güçteyiz. Eğer Beşiktaş Cola Turka ve biz rakiplerimizi geçersek ?final eight?te karşı karşıya geleceğiz. Bu da bir ilk olacak? dedi.

Cüneyt Erden, son olarak taraftara da çağrıda bulunarak yarınki maç için destek istedi. ?Son iki haftalık kayıptan sonra yarın Casa TED Kolej ile karşılaşacağız. Bu kötü seriye Kolej maçını eklemek istemiyoruz. Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmıyorlar. Alpella maçında sonra kaybettiğimiz halde bizi alkışladılar. Onlardan çok büyük destek görüyoruz. Yarın da bunun değişeceğini sanmıyorum. Onlar için galibiyetler almaya devam edeceğiz.?

İki Maçlık Kombine Biletlerin Satışı Devam Ediyor

Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı?nın Beko Basketbol Ligi?nin 19. haftasında oynayacağı Casa TED Kolej ve 21. haftasında oynayacağı Mersin Büyükşehir Belediye maçlarını kapsayan kombine biletlerin satışı Biletix noktalarından devam ediyor.

İki karşılaşmayı kapsayan kombineler 10 YTL?den satışa sunuldu. Karşılaşmalar Galatasaray Cafe Crown?un iç saha maçlarını oynadığı Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu?nda oynanacak.

1 Şubat 2008 Cuma
19:00 Galatasaray Cafe Crown ? Casa TED Ankara Kolej

23 Şubat 2008 Cumartesi
17:00 Galatasaray Cafe Crown ? Mersin Büyükşehir Belediye

Arkadaşına Gönder

son hafatlarda deplesman olsun içerde olsun ger maç takımımızın yanındayım artık çıkışa geçme zamanı geldi dostlar :p

paket olarak almak daha avantajlı aslında.Lütfen yarın imkanı olan herkes ayhan şahenke gitsin arkadaşlar,renkdaşlar