TBL 2. Hafta | Galatasaray CC 92 - 68 Antalya BŞB

Re: TBL 2. Hafta | Galatasaray: 92 - Antalya BŞB: 68

Ahmet Dedehayır şubenin başında olduğu sürece hangi sözlerin tutulmasını bekliyorsunuz? Adamın daha bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Gecen sene biletsiz 1 kişi giremiycekti bütün salon 1 ytl ye maç izledi. Bu sene biletler 10-15-20 ytl olucaktı. Bu karar sadece 3 gün sürdü. Ön sıraların polise bırakılması, salona girişler çıkışlar vs vs.. Bunlar saymakla bitmez.

Şubenin başına basiretli yönetici lazım. Bu sene kombine almadım. Bayan maçları belki ama çok mecbur kalmadıkça erkek maçlarına gelmeyi de düşünmüyorum.

Takımı ve özellikle Cemali tebrik ederim bugün. Geçen sene hakkında söylediğim herşeyi bugün yedim. Muhteşem oynadı. Takımda da inanılmaz bir ahenk var. Eger bu kadar eksiğe rağmen bu uyum devam ederse sezon sonu güzel şeyler olabilir. Bence Murat hocaya haksızlık edenler en azından bu oyun sonrası kendisine karsı bir teşekkür borçlular gözümde.

Fatih Kutlu' Alıntı:
eyüb bey haklısın ama o sorunu geçen senede yasadın 2 sıra alsan daha iyiydi
Öyle yapıyoruz ama moral kalmıyor, tabi daha bir sürü sorun var, kısaca A.Samiyen'deki huzur malesef salonda yok, başka bir şey söylemekte istemiyorum.

Son olarakta bu tribünün emekçileri, tecrübelileride salona gelmezse bağırma kapasitemizde ancak budur :oops:

Evvela tribünde yaşanan sorunlara atfen birkaç şey yazmak gerek...

Galatasaray taraftarı takımını izlemeye ve desteklemeye geliyorsa, Galatasaray yöneticleri taraftarın salonda yaşadığı sıkıntılarla ilgilenmek ve çözüm bulmak zorundadır. Salona taraftar gelmiyor diye sitem ederken, mevcut taraftarı da kaybetmek var! Galatasaray Yönetimi bu sorunları çözecek güce muktedirdir!..

Maça gelince...

Hücumda mükemmele yakın oynadık. İlk yarıda Engin Kennerman, Zafer Yılmaz ve Ali Şakacı triosu çok kolay fauller çalarak savunma yapmamıza müsaade etmedi. Bir ara basketboldan ziyade, serbest atış seyrettik. İkinci yarıda hakemlerin sertliğe daha müsamahakâr yaklaşmasıyla savunma dozajını arttırdık ve farkı açtık. Uzun yıllardır bu kadar göze hoş gelen bir basketbol oynadığımızı görmemiştim. Tabir-i caizse şiir gibi oynadık. Uzunlarımızın pasör olması büyük avantaj... Bilhassa Milojevic'in bir oyun kurucu gibi tüm sahayı kat ederek rakip potaya yüklenmesi ve savunmayı üzerine çekip boş adam araması kolay kolay görülecek bir durum değil.

Antalya BŞB. farklı mağlup olmasına rağmen iyi oynadı, sürekli boş adamı arayarak hücum ettiler ama, bugünkü oyunumuz karşısında yapabilecekleri fazla şey yoktu. Bu maçın tekrarını izlemenizi tavsiye ediyorum.

İlk hafta oyununu çok beğendiğim Cemal Nalga, yine çok iyi oynadı. Yaptığı bloklar harikulade idi. Pota altını kararttı. Geçtiğimiz yıllarda kaçırdığı smaçlarla anılan Cemal, bu sezon bambaşka bir oyuncu olacak gibi. Dilerim çıkışı devam eder ve çok iyi bir uzun kazanmış oluruz.

Bu maçta yine Dejan Milojevic'i büyük bir keyifle izledim. Milojevic her şeyi yapıyor! Yeri geliyor guard gibi top sürüyor, pas veriyor, top çalıyor; yeri geliyor pivot olup rakibi sırtına alarak sayı yapıyor. Ribauntlarda müthiş arzulu. Milojevic, çok özel bir oyuncu.

Milan Gurovic, ısınmaya başladı! Gün geçtikçe daha konsantre, daha istekli... O, ona ihtiyaç duyulan anlarda ortaya çıkıp maça ağırlığını koyuyor. Savunmada da dirençli olmaya başladı. Onu, atmosferi yüksek maçlarda izlemek bambaşka olacaktır.

Antonio Graves bugüne dek gösterdeki Robert Hite'dan çok daha potansiyelli. Hücumda çok etkili, kolay adam geçiyor ve şutu istikrarlı. Savunmada da agresif ve topa baskısı muazzam. Bire birde aldığı adama büyük bir baskı kuruyor.

Erdem Türetken, bu sene bir başka...Savunmada ve ribaunlarda etkili, hücumda boş şutları yüksek yüzdeyle kullanıyor. Bize böyle Erdem lazım!

Hüseyin Beşok şampiyonluk için kilit oyuncularımızdan biri. Hâlâ tam form tuttmuş değil ama, şuan ki performansıyla dahi oyunu domine edebiliyor.

Cüneyt Erden, bugün daha az şut kullandı. Zorlama üçlük denemedi. Takımı ekseriytle iyi organize etti fakat, birkaç pozisyonda gereksiz fantastik pas denemeleri yaptı ve bu tercihleri top kayıplarına dönüştü. Üstelik o sıralar maç kopmamış idi. Cüneyt, bizim için çok önemli bir oyuncu. O ne kadar verimli oynarsa, takım o denli olumlu etkilenir.

Andrija Zizic, bugün faul sorunu yaşadığı için oyunda uzun müddet kalamadı fakat, oyunda kaldığı sürede oldukça faydalı oldu. Zizic'i daha aktif kullanabilmek için, ona daha pozisyon hazırlanması gerekiyor.

Marshall Strickland'da belliki bir tedirginlik var. Boş şutları yüksek yüzdeyle kullanması lazımken, o, bu fırsatları değerlendiremiyor. Boş şutları iyi değerlendirirse takımın önemli bir parçası olabilir.

Alican Güney, Altay Özgürancı, Teoman Örge. Kanımca bu üçlü sezon boyunca hayli süre alacak. Zira takımımız birçok maçı erkenden kopartıp, genç oyuncularımıza yer açacak. Dilerim bu üçlü hergeçen gün gelişerek devam eder...

Maçın istatistikleri

gshi9.jpg

absbki5.jpg

takimlargenelty5.jpg

benim anlamadığım ultraslan dan büyükler maça gelince ne olacaak o protesto edenler çokmu aranacak varsın susun siz ahmet dedehayıra laf edenler

fatih şengün' Alıntı:
benim anlamadığım ultraslan dan büyükler maça gelince ne olacaak o protesto edenler çokmu aranacak varsın susun siz ahmet dedehayıra laf edenler
Şaka gibisin valla, pes artık!

Hiç bir şey bilmeden yorum yapıyorsun, bu konuyu kaşıma artık, isteyen gelir salona bağırır, isteyende susar!

En kötüsü senin yaptığın, hiç bir şey yapmadan eleştirmek, burada yazdıklarına lütfen biraz daha özen göster.

fatih şengün' Alıntı:

abicim öyle deme!
ömer abi maça gelince bi başka oluyor.
yani sadece önde durmasıyla bi bakışıyla çoğu şeyi yönetiyor.

Semih Ural' Alıntı:
Ahmet Dedehayır şubenin başında olduğu sürece hangi sözlerin tutulmasını bekliyorsunuz? Adamın daha bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Bi borsacıdan ne bekleyebilirsinki zaten...Yıllardır diyoruz bu işi bilenlere verin onlar yönetsin borsacıyla reklamcıya verirsen şubeyi olmaz.Avrupa da başarılı bi takımda bi örneği yok bunun.Ama malasef ülkemizde bu işler böyle yürüyor ya sponsorlara veriyolar şubeyi yada işlerine gelen ilk kişiye veya her ikisinede :roll: ...

Bu konuda daha fazla yazmak doğru değil!

Sadece uzakta olan dostlar şunu bilsin, bizler salonda son derece mutsuzuz, bunun sebepleri belli, çözümleri belli, umarım gerekenler yapılır!

Murat Şimşek' Alıntı:
[quote="Semih Ural":1v6uxtiq]Ahmet Dedehayır şubenin başında olduğu sürece hangi sözlerin tutulmasını bekliyorsunuz? Adamın daha bir dediği bir dediğini tutmuyor.

Bi borsacıdan ne bekleyebilirsinki zaten...Yıllardır diyoruz bu işi bilenlere verin onlar yönetsin borsacıyla reklamcıya verirsen şubeyi olmaz.Avrupa da başarılı bi takımda bi örneği yok bunun.Ama malasef ülkemizde bu işler böyle yürüyor ya sponsorlara veriyolar şubeyi yada işlerine gelen ilk kişiye veya her ikisinede :roll: ...[/quote:1v6uxtiq]

Karakter tahlilini mesleğine göre mi yapıyoruz. Borsacı basketboldan anlamaz diye bir kaide falan var da ben mi kaçırdım?

Bu işi bilen dediğin dünyanın her yerinde takım yöneticileri işadamlarıdır. Ben de borsacıyım nolucak şimdi?

Önemli olan tutarlı olabilmek, dik durabilmek. Ben Dedehayıra baktığımda bunların hiçbirini göremiyorum.

Re: TBL 2. Hafta | Galatasaray - Antalya BŞB ( 25.10.2008 )

Murat Şimşek' Alıntı:
Bide bişey sorcam salondaki arkadaşlara molalarda ve devre arasında çalan sıkıcı, eski marş ve şarkılardan uykunuz geldimi zaten sessizdi ortalık içi geçen oldumu merak ettim.Ali abiden sonra anonsu yapan ve bu mütişh müzikleri seçen arkadaşı merak ettim bilmem bu forumdan mıdır ama lütfen biraz hareketli şarkılar seçip modası geçen marşlarımızı çalmak yerine yönetimimiz bi cd çıkardı yeni marşlarımızın da bulunduğu, hatta statta çalan marşlar daha iyi olabilir, benim ricamdır kendisinden...

Mikrofondaki arkadaş kötü olabilir evet ama devre arasında çok eski bir şarkımızı çaldı, keyifle dinledim..Hatta kasıtlı olarak dışarı çıkmayarak onu dinledim..İronik oldu ama güzel oldu.
X duy bunları.

Tribün hakkında ise konuşmak gereksiz buralarda, ya herkes hatayı kendinde arayacak, ya da "o" 10 kişi geri gelecek, olay bitecek..Ama bu şartlarda mümkün gözükmüyor..

Böyle gidilicekde zaten gidilmesin maça.Bu kadar iyi oynıyan basketbol takımımız böyle bir protestoyu haketmiyor.Dedehayır ve basketbol şubesiyle olan sorun başka türlüde çözülebilir.Bu şekilde değil.

Bu protestolar aynı zamanda ADNAN POLAT?ada yapılıyor.Tarihin belkide en iyi G.Saray başkanına.

Bize Canaydın,Turgay Kıran gibiler lazım galiba.O zaman müşteri nasıl olunur herkez daha iyi anlar.

Burak Barut' Alıntı:
Hakancım kardeşim, ben Trabzon'dan yaptım ancak ses geldi mi bilmiyorum ;)

Sanırım yanlış anladın, lafım maça gidip de, protestoyu eleştirenler. Sen Trabzon'dasın, sana desem komik olurdu.

Neyse, bu konuları burada konuşmanın pek bir anlamı yok..

Eğer ön sıra geçen sene yaşananlara rağmen bu sezon da kombine olarak satıldı ise. Yönetim ne yapıp yapıp oraya oturulmasını sağlamalı. Aksi takdirde olmayan yere kombine satmış olacaklar.300 milyon veriyorsunuz ve karşılığında hiç birşey almıyorsunuz aslında. Tüm biletler satılsa aslında salonda yeriniz yok.
Bu bir skandaldır.
Ön sıradan kombine alan insanlar resmen hakarete maruz kalmaktadır. Birileri bunun hesabını vermelidir. Kombine satışı sırasında ilk kombineyi ben almıştım. Pembe koltuklar açılınca tekrar gittim. Bana önceden alanlar madur olmasın diye en ön sıradan yer ayrıldığı söylendi ve onlardan birini aldım.
Bana kombine bilette satılan koltuk spor salonunda fiilen yoktur. Galatasaray Spor Klübü bana olamayan yerin kombinesini satmıştır.Bunun adı nedir ?. Aslında var olmayan birşeyi satma eylemine ne denir ? İsteyen sözlüğü karıştırabilir.Gerçi ne hacet herkes adını biliyor.

Biz borsacılar basketboldan anlamadığımız için olmayan mal satışına "açığa satış" adını veriyoruz.

Semih Ural' Alıntı:
Biz borsacılar basketboldan anlamadığımız için olmayan mal satışına "açığa satış" adını veriyoruz.

Açığa satışta satış anında yoksa da daha sonra temin ediliyor anladığım kadar ile (yanlış anlamış da olabilir) .Geçen sezon ki gibi olursa o koltuklar hiç bir zaman olmayacak. Ben daha bilindik ve aslında daha ağır bir kelime düşünmüştüm . Bununla birlikte sizinki de hoş bir eğretileme olmuş.

Hay maşallah forum ile takım genelde aynı çizgide giderdi. Bu günlerde farklı çizgilerdeler.

Herşeyin "tamam" olduğu bir günü ne zaman görecez acaba?

geçen senede böyle basladı ilk 3 4 maç seyirciden çıt yoktu 4 kasımdaki maçta bu iş düzelcek kimse merak etmesin

Arkadaşlar tribündeki sıkıntı hakkında çok yakında sizle duydukrımı paylaşacağım ama genel anlamda kemik kapalı tayfasına karşı bir duruş var.. yine kombine alanlar yerine oturamadı.. sıkıntı sıkıntı üzerine..

bir de burada herkes tribün bağırsın diye oturduğu yerden ahkam kesmesin.. gelin siz bağırın.. tribün zayıfmış.. tribünün zayıf olmasını yönetim istiyor.. olympiakos maçında tribün zayıf mıydı.. burada asan kesen bazı arkadaşlara anneleri mama yedirirken, 1996 da Faruk Süren başkan olduğunda ülkenin en iyi tribünü bizim kapalımızdı. o zaman da bu tribünü aynı adamlar çekip çeviriyordu.. şimdi neden bu halde olduğumuzu yöneticiler açıklasın. kimse de burada tribün bağırsın diye atıp tutmasın.. hepiniz genç insanlarsınız.. gelin beraber bağıralım.. tribün bağırsın demek kolay..

geçen sene o sevilmeyen yılmaz başkanlar, sebo reisler,ikizler hep beraber bir maça geldiler.. sadece bir maça hepsi geldi.. o da asvel maçıydı.. o gün tribünün nasıl olduğunu herkes biliyor.. bilmeyenlere cd sini göndereyim maçın da fransızların surat ifadesine baksın..