TBL 20. Hafta | Efes Pilsen 79 - 75 Galatasaray CC

Re: TBL | Efes Pilsen: 79 - Galatasaray: 75

Kutay Çamcı' Alıntı:
Atkins'in bazı özelliklerini bende tutmuyorum ama şu an transfer şansımız kalmadığına göre Atkins'i yollamak gibi bir lüksümüz yok zaten . Şu aşamada bu konuyu tartışmak abestle iştigal . Graves döndükten sonra daha az sahada kalacaktır.

Açıkcası bu maç şampiyonluk konusunda beni de umutlandırdı. Hosley molada Cüneyt'e setleri soruyordu diğer yeni yabancımız Okyanusun öte tarafından geldi ciddi süre aldı.Graves yok ona rağmen iyi mücadele ettik.

Bu arada son dönemde Milo sakat mıydı hastamıydı çok çabuk nefes nefese kaldı.Bir de tamama sempatik bir insan da bu kadar kritik maçta en kritik anlarda geride iken yani maç gitti gidecekken hala gülücükler saçması biraz umursamazlık gibi yansıyor açıkcası.
Kutay abi, Milo maçta bir ara sakatlandı veya ağrısı arttı değişiklik işareti yaptı. Ama bu çok çabuk nefes nefese kalmasına neden olabilecek bir şey mi bilmiyorum.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Atkins'in sorunu çok top tutmasıydı ve bunda da Graves'in olmaması etkiliydi. Bence bu konunun fazla uzatılmaması gerekir ;)

Maçı bize kaybettiren asıl faktör ise hakemlerdi ama kimse değinmemiş. Herkes oyuncu asma derdinde.

Ben de yazcam yazacam ama ben mi yanlış değerlendirdim diye düşündüm.Dün Gökçe Engin Kenerman baş hakem dediğinde zaten bir kurt düşmüştü. Meditasyon ile dingin kalan Koray hocayı bile çıldırtılar .Efes euroleuge takımı diye midir nedir onlar savunmada iken euroleuge sertliğine izin var bizim potanın altında TBL standartları hakim .

yeni transferler tam olarak uyum sağlayınca çok acayip bir takım olacağız Graves de takıma bir dönse...Atkins tek kalınca sapıtıyor biraz...

birde önümüzdeki sene sponsor almayalım onun yerine takımın adını Galatasaray Hüseyin Beşok yapalım...
hatta huseyinbasket.org boştaysa onuda siteye yönlendirelim...:):)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Atkins'in sorunu çok top tutmasıydı ve bunda da Graves'in olmaması etkiliydi. Bence bu konunun fazla uzatılmaması gerekir ;)

Maçı bize kaybettiren asıl faktör ise hakemlerdi ama kimse değinmemiş. Herkes oyuncu asma derdinde.
Acaba maçtaki atmosfer ve görüş açılarından dolayı mı biz yanıldık diye ilk başta forumda taradığım hakem konusundaki yazılardı. Fakat hiç rastlamayınca biz kendimizi fazla kaptırmışız dedim. Maçın tekrarını izleyince bu konuya değinecektim duruma göre.

Hücumdayken pota altında bize yapılan faulleri görmemeye yemin etmiş gibilerdi. Bir ara Engin Kenerman dengelemeye çalıştı ama çok kısa sürdü. Zaten benim gördüğüm asıl sorun yardımcı hakemlerdeydi. Maç boyunca çok şey saydım ama çoğu içimde kalmak zorundaydı çünkü bir tanesinin ailesi arka sıramızda oturuyordu, küçük çocuğu oradaydı, gönlüm elvermedi ama içimde çok kaldı.

Bizi ne Hosley ne Kobe ne LeBron transferleri kurtarır. Şampiyonluk istiyorsak bizim hakem transfer etmemiz lazım !!! İkinci yarının başlangıcında savunmamızı toparlamış, agresifleşmişken çalınan basit fauller hızımızı fazlasıyla kesti. Bu maçta işin teknik taktik kısmı yalan bence; eğer maçı kaybettiysek bir kaçırdığımız serbest atışlar iki hakemler nedeniyledir.

Güzel günler yakında, iyi yoldayız!

Ben gerekeni söyledim, Gönlümüz sende!

Elini kalbine götürdü, saolun dedi, bende kısmet dedim :)

Yenilgi moralimizi bozsada Efes'e kafa tutmak vede yenecek güçte olduğumuzu göstermek önemli bir durum, Graves'in olmadığı vede yeni transferlerimizin 1 idmanla oynadığınıda hesaba katarsak çok daha iyi olacağımız aşikar.

Sonuna kadar destek olmalıyız bu takıma, şampiyon olmamız zor ama imkansız değil!

Ergin çok bozuldu.Karşısında bu kadar güçlü bir takım beklemiyordu afalladı baya bir.Ergin Röportaj verirken tvye kamera açısında kucağında kızıyla(sanıyorum yanında Derya Özyerde vardı) Murat Özyer vardı.Onu kendi takımını desteklerken görmek çok hoştu

Bana mı maçı izlerken öyle geldi bilmiyorum ama son pozizyonda moladan sonra topu çıkarırken Thornton veya Smith topla yürüdü gibi geldi...
ama maç içinde hakemler özellikle Thornton'un 2 steps'ini es geçtiler 3. o kadar açıktıki vermek zorunda kaldılar ama ondan sonra 1 tane daha var çalınmayan...
Hüseyin'in 4. faul aldığı pozizyonda hiçbirşey yoktu...
Atkins değmedi bile ama galiba Enderdi son saniylerde yine faul çaldılar..
Tüm hataları yazsak sayfa yetmez...
Malesef Efesin tek kollanmadığı maç F.Ülker maçları...
Bence de birde hakem transfer edersek o zaman şampiyon oluruz...