TBL 20. Hafta | Galatasaray CC 80 - 64 Efes Pilsen

Olabilecek en fizikli 5'le başlayalım.Tutku-Shipp-Shumpert-Ermal-Andric bu ilk 5 Efes'i fiziki olarak çökertir.Yani maçın mesaj dakikalarını [ilk 7 ve son 7 dakika] bu beşle oynamamız gerekir.Umarım Oktay Mahmuti Ermal-Shumpert gibi bir pota altı ikilisini sahaya sürmez.Sonuçta Uzun Forvet dediğimiz pozisyonda 2.09'luk Kerem Gönlüm'e karşı ondan 10 cm kısa olan Shumpert'ın oynaması intihar olur.

Katılıyorum Erdala. Bu 5 ile başlayıp bu 5 ile bitirmek çok önemli.

Olabilecek en fizikli 5'le başlayalım.Tutku-Shipp-Shumpert-Ermal-Andric bu ilk 5 Efes'i fiziki olarak çökertir.Yani maçın mesaj dakikalarını [ilk 7 ve son 7 dakika] bu beşle oynamamız gerekir.Umarım Oktay Mahmuti Ermal-Shumpert gibi bir pota altı ikilisini sahaya sürmez.Sonuçta Uzun Forvet dediğimiz pozisyonda 2.09'luk Kerem Gönlüm'e karşı ondan 10 cm kısa olan Shumpert'ın oynaması intihar olur.

Doğrudur değildir tartışılır ama bildiğim tek şey Oktay Hoca'nın şimdiye kadarki sisteminden vazgeçmeyeceği.

Maçın kaderini alan savunmasına nasıl hücum edeceğimiz belirler.

tutku-shipp-shumpert-andric-ermal iyi bir beşli ancak bence evren kilit oyuncu olabilir bu maçta.üstelik oktay hoca shumpert i 3 numara cok kullanmıyor.oktay hocanın ilk beşlisini(cogunlukla johnson ve caner) düsünürsek maca iyi baslama olasılıgımızı yüksek görmüyorum.iyi bile baslasak su netki üclük yüzdemiz cok önemli.üçlük yüzdemiz iyi olursa bu macı farklı kazanacagımızı düsünüyorum.

Caner ilk maçtaki gibi Rako'yu kilitler alan savunmasına da iyi hücum edersek taraftarla birlikte kötü durumdaki Efes'i yeneceğiz inşallah.

Hücümlarının büyük çoğunluğunu ikili oyunlar üzerinden yapan Rakocevic'i ikili sıkıştırmalar ile durduracağımıza inanıyorum ama ilk maçta olduğu gibi Roberts'dan, Sinan'dan ekstra sayılar yememeliyiz.

Maç bitince sonuç ne olursa olsun takımı alkışlayacağımı bildiğim için, içim çok rahat.

Galatasaray BasketbolGalatasaray Basketbol
Efes Pilsen maçı biletleri Biletix'te tükendi. Maça gitmek isteyenler ancak Abdi İpekçi Spor Salonu'nun önünden alabilecekler.

Böyle bir şeyle karşılaştım Facebook'ta. Eğer doğruysa kesin kazanırız.