TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka - Galatasarayımız 16.2.2008 14:00 (NTV)

bazı arkadaşların yugoslav ekolune donelim fikrine katılmıyorum..oncelikle bunu şu maca bakarak söylemek yanlış..owens ın gaines in hite ın her oyuncunun olduğu gibi düşüş gösterdiği dönemler olablir..
ikincisi ise sezon sonunda 12 kisilik kadronun 10 unu değiştirmek takımıza hiçbirşey katmaz...herşeyi sıfırdan en başa almış oluruz.bunun yerine gerçekten daha iyi oyucular bulunabılırse transfer yapmak gerekir nokta atışı yani " owens(atıyorum) tan iyisini bulduk o halde yollarımızı ayıralım" bu kabulumdur.Ama sen gidip owens ı dee yi hite ı gaines i yollayacaksın yerine kapalı kutu basketçi getireceksin..bu doğru olmaz.

Dee Brown,Charles Gaines,Robert Hite,Chirs Owens değil mi bizi liderliğe taşıyan? O zaman hep göklere çıkarırdık,şimdi neden yabancılarımızı suçluyorsunuz ki?Durun asıl mücadele play-offlarda başlayacak.Bir iki yenilgi aldık diye Yugoslav ekolüne mi dönülür?

Aylardır yorum yazmıyorum yazmamaya da karar vermiş ama tutamadım kendimi eğer dee brown o son saniye salladığı top hasbelkader girseydi kaçınız böyle yorumlar yapardınız acaba?
Murat Özyer'i mi eleştiricez buyrun eleştirelim;
Takım rotasyonu kurulurken neden bir 3. point guard düşünülmez!Şimdi soruyorum.Dee Brown'un o ayağını burktuğu pozüsyonda yan bağlarını kopartsaydı Salı günü ne halt edicektik?Bugün Dee Brown 40 dakkaya yakın sahada kaldı ve kötü oynadı ama yerine girebilecek geçen sene kadromuzda olan mithat veya İsmet yoktu
Dönüyorum diğer kadro kurulma hatalarına, 5 yabancı hakkının 3 ünü 4 numaralı pozüsyonda kullandık.Yine soruyorum bugün Gaines o hiç profesyonel olmayan(bir oyuncu takımını ancak böyle satar) hareketini yapmasaydı jhonsen oyuna girecekmiydi?Biz ilk yarı hangi maç ahh bir 4 numaramız olsa dedik?
Ama eminim bugün o son top girseydi burda hepimiz ohh dicektik.Çok az menfi yorum yapanlar olacaktı.Belki de olmayacaktı.
Bugün bu takımın buralarda olması iyiyse de kötüyse de Murat Özyer sayesindedir.Durumdan memnun olanlar elbet olacaktır ki ben de bundan 2 ay öncesine kadar memnundum.Takımın kimyası oturdu artık basketbol ritmimizi bulduk zannetmiştim yanılmışım.
Bence Galatasaray artık kararını versin sezon başında adnan polatından murat özyerine biz bu takımdan şampiyonluk beklemiyoruz dediler.Ben Galatasaray'ın başında Ergin Ataman gibi çıkıp "biz bu sene şampiyon olucaz kimsenin kuşkusu olmasın" diyen bir murat özyer istiyorum kardeşim diyemiyorsa pılını pırtını toplayıp gidicek!!!Ya da böyle orta sıralarda sürünen seneyi 4. 5. tamamlayan bir takım olacak biz de koşup bağırmaya devam edicez..
Ama tabi yıllardır Halil Ünerleri,Koray Mincinozları,hatta hiç bir büyük maça iddialı çıkmayan Erman kunteri gören.Eman Kunterle 3. olduğumuz sene Canaydın'ın çıkıp bundan da iyisi olmaz dediğini duyan bir taraftar ve eski basketbolcu olarak bu yılki savaşan mucadele eden maç kazanan savunma yapan takım seyretmek heyecanlandırdı ama asla tatmin etmedii.
Bugünkü maçla hiç ilgisi olmamakla beraber Murat Özyer ve Galatasaray başarısızdır!!

Şimdi yabancılarımız 2.sınıf oldu hepsi birbirinden kaliteli oyuncular maç tan sonra herkes maglubiyetin siniriyle Dee , Owens yollayalım diyor ama bu oyuncular bizi bu noktaya getirdi , uzun yıllar sonra liderlige yükseldik , şampiyon olucaksakda bu oyuncular sayesinde olucaz , zaten bütün oyuncularımda şampiyonluk için gerekli olan kalitenin var oldugunu gösterdiler ama kötü bir dönem geçiriyoruz ama ben en kısa süre de toparlanacagımızı düşünüyorum .

Üzülerek te olsa söylemek istiyorum Murat Özyer yetersizdir.

Coaching olarak yetersiz olduğu gibi oyuncu seçimlerinde de sürekli hata yapmaktadır.

Stajerlik dönemini bizde pişerek geçirmektedir.Birebir konuşluğum da oldu ve karakter olarak 4/4 lük bir insan olarak görmeme rağmen kendisini,yeteri kadar hırslı olmadığını da düşünüyorum kendisinin;şampiyonluk kovalayacak bir kadroyu kaldıracak kapasitesi olmadığına inanmam gibi.

Sezon sonu mukavelesi bitiyomuş umarım gelecek sezon için daha kariyerli bir coach la yola devam ederiz.Bu temennim takımı şampiyon yapsa bile geçerlidir şimdiden söyliyeyim.

Onur Sezgin' Alıntı:
Üzülerek te olsa söylemek istiyorum Murat Özyer yetersizdir.

Coaching olarak yetersiz olduğu gibi oyuncu seçimlerinde de sürekli hata yapmaktadır.

Stajerlik dönemini bizde pişerek geçirmektedir.Birebir konuşluğum da oldu ve karakter olarak 4/4 lük bir insan olarak görmeme rağmen kendisini,yeteri kadar hırslı olmadığını da düşünüyorum kendisinin;şampiyonluk kovalayacak bir kadroyu kaldıracak kapasitesi olmadığına inanmam gibi.

Sezon sonu mukavelesi bitiyomuş umarım gelecek sezon için daha kariyerli bir coach la yola devam ederiz.Bu temennim takımı şampiyon yapsa bile geçerlidir şimdiden söyliyeyim.

Aynen katılıyorum

Onur abi yetersiz dediğiniz kişi,12 yıl Ülker'de asistan coach olarak çalıştı .Lütfen.Yetersiz görülse,12 yıl çalışır mıydı ,orada?Hem yeri de gelmişken Murat Hocamızla 5 yıllık sözleşmemiz yok muydu?Kendisinin hırslı olduğuna dair birçok video var,GSTV'de.

açıkcası murat hoca bana gayet başarılı,istikrarlı ve hırslı geliyor...çok başarılı bir coach olduğu düşünüyorum..bu arda bu gün tek sayıyla yenilmemiz sinirimi bozduu...tam son 1 dakikada 3 tane 3'lük sokmuştuk tamam artık bizim takım burdan sonra alır demiştim ama tek sayıyla kaybettik..bir ara murat kaya ve cenk akyol marshall la bir tartıştılar nedenini tam anlayamadım orda faul yapan murat kaya'mıydı?birde bir seyirci bu kadar hırslı olur(köötü manada söylüyorum)atılan şişeyi tribüne geri yollamak süper bir hareketti bayıldım :p

Seda Yükseloğlu' Alıntı:
açıkcası murat hoca bana gayet başarılı,istikrarlı ve hırslı geliyor...çok başarılı bir coach olduğu düşünüyorum..bu arda bu gün tek sayıyla yenilmemiz sinirimi bozduu...tam son 1 dakikada 3 tane 3'lük sokmuştuk tamam artık bizim takım burdan sonra alır demiştim ama tek sayıyla kaybettik..bir ara murat kaya ve cenk akyol marshall la bir tartıştılar nedenini tam anlayamadım orda faul yapan murat kaya'mıydı?birde bir seyirci bu kadar hırslı olur(köötü manada söylüyorum)atılan şişeyi tribüne geri yollamak süper bir hareketti bayıldım :p
birde gaines o para atani gorseydi ustune yuruseydi ne olurdu :p

Berk Bayraktar' Alıntı:
Aylardır yorum yazmıyorum yazmamaya da karar vermiş ama tutamadım kendimi eğer dee brown o son saniye salladığı top hasbelkader girseydi kaçınız böyle yorumlar yapardınız acaba?
Murat Özyer'i mi eleştiricez buyrun eleştirelim;
Takım rotasyonu kurulurken neden bir 3. point guard düşünülmez!Şimdi soruyorum.Dee Brown'un o ayağını burktuğu pozüsyonda yan bağlarını kopartsaydı Salı günü ne halt edicektik?Bugün Dee Brown 40 dakkaya yakın sahada kaldı ve kötü oynadı ama yerine girebilecek geçen sene kadromuzda olan mithat veya İsmet yoktu
Dönüyorum diğer kadro kurulma hatalarına, 5 yabancı hakkının 3 ünü 4 numaralı pozüsyonda kullandık.Yine soruyorum bugün Gaines o hiç profesyonel olmayan(bir oyuncu takımını ancak böyle satar) hareketini yapmasaydı jhonsen oyuna girecekmiydi?Biz ilk yarı hangi maç ahh bir 4 numaramız olsa dedik?
Ama eminim bugün o son top girseydi burda hepimiz ohh dicektik.Çok az menfi yorum yapanlar olacaktı.Belki de olmayacaktı.
Bugün bu takımın buralarda olması iyiyse de kötüyse de Murat Özyer sayesindedir.Durumdan memnun olanlar elbet olacaktır ki ben de bundan 2 ay öncesine kadar memnundum.Takımın kimyası oturdu artık basketbol ritmimizi bulduk zannetmiştim yanılmışım.
Bence Galatasaray artık kararını versin sezon başında adnan polatından murat özyerine biz bu takımdan şampiyonluk beklemiyoruz dediler.Ben Galatasaray'ın başında Ergin Ataman gibi çıkıp "biz bu sene şampiyon olucaz kimsenin kuşkusu olmasın" diyen bir murat özyer istiyorum kardeşim diyemiyorsa pılını pırtını toplayıp gidicek!!!Ya da böyle orta sıralarda sürünen seneyi 4. 5. tamamlayan bir takım olacak biz de koşup bağırmaya devam edicez..
Ama tabi yıllardır Halil Ünerleri,Koray Mincinozları,hatta hiç bir büyük maça iddialı çıkmayan Erman kunteri gören.Eman Kunterle 3. olduğumuz sene Canaydın'ın çıkıp bundan da iyisi olmaz dediğini duyan bir taraftar ve eski basketbolcu olarak bu yılki savaşan mucadele eden maç kazanan savunma yapan takım seyretmek heyecanlandırdı ama asla tatmin etmedii.
Bugünkü maçla hiç ilgisi olmamakla beraber Murat Özyer ve Galatasaray başarısızdır!!

Arkadasim seni tanimiyorum , ama en guzel yorumu sen yazmissin ,
sen en iyisi boyle ayda bir yaz.
yazdiklarinin altina imzami atarim ..
Saygilar

satılmış medyanın önde giden zilliyet adına yakışır şekilde gene kendine yakışanı yapmış. Görüntülerde alenen Gaines sırtına gelen bozuk paradan sonra sinirleniyor.

Ama sağolsun zilliyet gene çok güzel çarpıtmış ...

ee Hürriyet Baba pankartını Atatürk sanırsa :)

Nasıl oluyorda bu forumda hala Gaines'in yaptığı harekete methiyeler düzen insanlar var anlamıyorum.Siz gerçekten Galatasaraylımısınız?Ya adam diskalifiye oldu onun yüzünden hite ı 3 yabancı kuralından oynatamadık kaç dakika takımı yalnız bıraktı.Türkçesi resmen takımı sattıı.Kavga izlemeye mi geliyosunuz maçlara siz.Yoksa birileri kavga çıkartınca o kavgadan kendinize pay çıkartıp mutlu mu oluyosunuz.(benim babam senin babanı döver).Yazık vallahi bu tarz yorumları yapanların da yaşları genç bayaa.Bu söyliceklerimi kimseyi hedef alarak yazmıyorum ama kendi zayıflıklarını tuttukları takımların güçleriyle bütünleştiren bu şekilde bu zayıflık hissinden kendini kurtaran insanların varlığı beni çok rahatsız ediyor.
Gelin öfkelenelim,bağıralım,çoşalım,zıplayalım,acımasızca eleştirelim,arkadaşlarımızla dalga geçelim.bizle dalga geçmesinler diye telefonu kapatalım,okulu asalım,maça gidicem diye kız arkadaşımızla kavga edelim,doya doya taraftar olalım hiç bi tüzel veya özel kişiliği egolarımıza tatmin aracı yapmayalım

Yenildiğimiz her maçtan sonra 1-2 günah keçisi belirleyip, hemen bavullarını hazırlayıp, talihlinin biletini alıp dış hatlara göndermek zorunda mıyız? Neyse kimseye taraftarlık dersi verecek değilim. Herkese göre kendisi en iyi Galatasaraylı...

Berk Bayraktar' Alıntı:
...Ben Galatasaray'ın başında Ergin Ataman gibi çıkıp "biz bu sene şampiyon olucaz kimsenin kuşkusu olmasın" diyen bir murat özyer istiyorum kardeşim diyemiyorsa pılını pırtını toplayıp gidicek!!!Ya da böyle orta sıralarda sürünen seneyi 4. 5. tamamlayan bir takım olacak biz de koşup bağırmaya devam edicez...
Bu satırları okurken aklıma Beşiktaş´ın Efes´le yaptığı kupa maçı sonrasındaki görüntüler geldi. Evet Ergin Ataman Murat Özyer´den daha iyi kariyere sahip olabilir ama iki teknik adamı karşılaştırmam bile. Çünkü bana göre sporda başarı bir şeydir, her şey değildir.

Onur Yavuz' Alıntı:
Yenildiğimiz her maçtan sonra 1-2 günah keçisi belirleyip, hemen bavullarını hazırlayıp, talihlinin biletini alıp dış hatlara göndermek zorunda mıyız? Neyse kimseye taraftarlık dersi verecek değilim. Herkese göre kendisi en iyi Galatasaraylı...

[quote="Berk Bayraktar":rs77wecd] ...Ben Galatasaray'ın başında Ergin Ataman gibi çıkıp "biz bu sene şampiyon olucaz kimsenin kuşkusu olmasın" diyen bir murat özyer istiyorum kardeşim diyemiyorsa pılını pırtını toplayıp gidicek!!!Ya da böyle orta sıralarda sürünen seneyi 4. 5. tamamlayan bir takım olacak biz de koşup bağırmaya devam edicez...
Bu satırları okurken aklıma Beşiktaş´ın Efes´le yaptığı kupa maçı sonrasındaki görüntüler geldi. Evet Ergin Ataman Murat Özyer´den daha iyi kariyere sahip olabilir ama iki teknik adamı karşılaştırmam bile. Çünkü bana göre sporda başarı bir şeydir, her şey değildir.[/quote:rs77wecd]

Bu akşam biraz fazla mı heyecanlıyım bilmiyorum ama...
Tamam Murat Özyer duruşuyla tavırlarıyla tam bir beyefendi imajı çiziyor,kişilikli bir adam görüntüsü veriyor ve kuvvetle muhtemelen de öyledir.
O zaman ben daha beyefendiyim,daha kişilikliyim hem antrenörlük kariyerim de var beni getirsinler takımın başına...
Bunlar elbette ki olması gereken şeyler bi antrenörün hele ki Galatasaray antrenörünün mutlaka saygın bi insan olması gerekiyor ama kusurabakmasın kimse bu özellikler Galatasaray'ın hocası olmal için yeter kriterler değildir.
Şunu da ekliyim Halil Ünerle şampiyon olmuş bir Galatasarayı(yazarken bile ironiden ellerim titredi)ben de içime sindiremezdim

Takımdaki sorun oyuncuların kalitesi değil.Bi sorun olduğu açık ama önce bu sorunu bulup çözüm getirmek gerekiyor.Yoksa çok çok basit kadrolara karşı çok saçma mağlubiyetler almaya devam edersek bu senenin sonu gelmez.Bu gidişat Asvel 'den fark yiyip,Mersin'den tokat yeriz diye gösteriyor.
Belki bugün bikaç doğru taktiksel tercihle getirebilirdi Murat Hoca maçı ama bu sorun olduğunu gizlemezdi.Belki de iyi oldu bu mağlubiyet Asvel'den önce.Herkes oturup şapkasını önüne koymalı.Bu formanın hakkını vermeli,bikaç ay önce yaptıkları gibi.Ayrıca Asvel maçından sonra takıma bi ivme kazandırma opsiyonumuz var taraftar olarak Mersin maçında.

İnşallah Asvel maçına kadar bu karamsar hava dağılır.Orada başa baş bi oyun oynarız(temennim).

Yeter Arttık çok sıkıldım ... Arkadaşlar, takım maç kaybedebilir , çok kötüde oynayabilir ancak her maç kaybettikten sonra bilgisayar başına geçip bu Sene bizden birsey olmaz , o gitsin bu gitsin , Gaines serbest atış atmayı bilmiyor v.b hiçbir teknik analiz barındırmayan yorumlardan çok sıkıldım . Artık bu eleştirilerin bir düzeyi tutturulsun . Yoksa bu tartışmaların içerisinde boğulcaz . Cevap verilecek o kadar çok ileti varki hangisine ne desem diye düşünüyor insan ancak gerek yok deyip geçiyorum...
Maçla ilgili ise ;
1)Son hücümda Murat hocanın son topu ısrarla Dee ye kullandırmasını bende anlamadım ve çok yanlıştı.
2)Dee çok kötü oynadı (Fakat Dee den hiçbir zaman çok skorer olmasını beklemeyelim öyle yapıyosak zaten hata ediyoruz)
Maddeleri daha fazlada artırabiliriz fakat dinleyen, tartışan olacağını sanmıyorum ne yazık ki ...

Berk Bayraktar' Alıntı:
Bence Galatasaray artık kararını versin sezon başında adnan polatından murat özyerine biz bu takımdan şampiyonluk beklemiyoruz dediler.Ben Galatasaray'ın başında Ergin Ataman gibi çıkıp "biz bu sene şampiyon olucaz kimsenin kuşkusu olmasın" diyen bir murat özyer istiyorum kardeşim diyemiyorsa pılını pırtını toplayıp gidicek!!!

Emredersiniz beyefendi !!
Hemen bu gecenin sabahında pılısını da pırtısını da herşeyini toplayıp gider..Siz isteyin yeter ki !!
Yazık günah ya..
Olur da bu kadar olur mu ??