TBL 20. Hafta | Pınar Karşıyaka 75 - 74 Galatasaray CC

Re: Pınar Karşıyaka - Galatasarayımız

Emin Doğanca' Alıntı:
büyük ihtimal geno carlislie gelirse o açığı biraz kapatır . 17 sayı ortalama ile oynuo . bu demek oluyoki skorer bi oyuncu bizim macta oynarsa bizi cok zorlar . inş bizim mactan önce gelmez

gene carlisle denen adam zandersem portekiz liginde oynayan bir oyuncu.orda 17 sayı ortalama yapması bana birşey ifade etmiyor

Rakip Karşıyaka doğru zor bir deplesman ama bize sökmez ama bu maçta hem bir ara var Türkiye Kupası ve HÜseyin döner o zamana kadar bence..Ve zor ama son çeyrekte rahat geçeriz.

Deplasman performansı iyi olan bir takım değiliz öncelikle.Mersin,Alpella ve Casa'dan hangisi bize rakip olabilir ki?Şampiyonluk hedefinden bahseden bir takımın temkinli olması ayıp değil.Ayıp olan bu tür rakiplere maç kaybetmek.Eğer altımızdaki takımlara yenilmeseydik güle oynaya lider olurduk.
En önemli yabancıları Hosley bana göre.Neal çok çok önemli bir oyuncuydu.Yerine o kalibrede bir adam bulmaları bence de zor.Fazlasıyla işimize geldi şu transfer.
Maçı kazanmanın yolu oyunu kontrol etmekten geçiyor.Beşiktaş maçı ibret olsun,bir devrede 62 sayı. :shock:Dee tempoyu ayarlayamazsa işimiz çok zorlaşır.Olayı hiçbir zaman bire bire çevirmemeliyiz.Maç düelloya dönüşürse felaket olur.
İpler bizim elimizde.Umarım tatil dönüşü bir rehavet olmaz.Hüseyin,Tufan,Johnsen üçlüsü de sahada olursa kazanırız bence.Hocamızın ve Dee'nin performansı temel etken olur maçın sonucunda.

Onur UNCU' Alıntı:
Deplasman performansı iyi olan bir takım değiliz öncelikle.Mersin,Alpella ve Casa'dan hangisi bize rakip olabilir ki?Şampiyonluk hedefinden bahseden bir takımın temkinli olması ayıp değil.Ayıp olan bu tür rakiplere maç kaybetmek.Eğer altımızdaki takımlara yenilmeseydik güle oynaya lider olurduk.
En önemli yabancıları Hosley bana göre.Neal çok çok önemli bir oyuncuydu.Yerine o kalibrede bir adam bulmaları bence de zor.Fazlasıyla işimize geldi şu transfer.
Maçı kazanmanın yolu oyunu kontrol etmekten geçiyor.Beşiktaş maçı ibret olsun,bir devrede 62 sayı. :shock:Dee tempoyu ayarlayamazsa işimiz çok zorlaşır.Olayı hiçbir zaman bire bire çevirmemeliyiz.Maç düelloya dönüşürse felaket olur.
İpler bizim elimizde.Umarım tatil dönüşü bir rehavet olmaz.Hüseyin,Tufan,Johnsen üçlüsü de sahada olursa kazanırız bence.Hocamızın ve Dee'nin performansı temel etken olur maçın sonucunda.
cok dogru ben Mersin,Alpella ve Casa gibi takimlara yenilmeyi tercih ederim, cunki play-off sanslari az olan takimlar telekom,besiktas cola turka,fenerbahce ulker gibi takimlar'a yenilmektense, ufak play-off sansi olmayan takimlara yenilirim, hem play off'ta hasar olmaz hemde, sampiyonluk sansimiz yuksek olur.

Renkdaşlar merhaba siteye yeni kayıt oldum.
içinizde izmir'de oturup ksk maçına Galatasaray tribününe gidecek olan var mı?eğer varsa ben de Galatasaray tarafına girmek istiyorum mümkünse beraber gidelim.

Bülent Aydın' Alıntı:
gary neal'ın barça'ya gittiği doğru maçın cuma günü 16.00'da olduğu haberini aldım ne kadar doğru bilemiyorum ksk yönetimi 3 gün kala biletleri ege park'ın önünde satışa çıkatacaktır geçen seneki maçta trübün olarak seyirci sayımız çok azdı yılda 1 kere izmir'e gelen takımımızı desteklemek en büyük temennim.
evet ben de çok istiyorum acaba uA-izmir gidecek mi?gitse,böyle bir organizasyon olsa çok güzel olur.tezahüratlarla ksk arenayı inletsek...

Çağdaş Dağ' Alıntı:
Renkdaşlar merhaba siteye yeni kayıt oldum.
içinizde izmir'de oturup ksk maçına Galatasaray tribününe gidecek olan var mı?eğer varsa ben de Galatasaray tarafına girmek istiyorum mümkünse beraber gidelim.

Cuma olmazsa kesin gidiyorum ama hangi tribünde oturacağım belli değil :roll: kalabalık olursak bende bize ayrılan yerde oturacağım

o zaman çok kişi olalım :)
toplaşıp gidersek çok iyi olur ama uA-İzmir'e haber vermek lazım onların organizasyon düzenlemeleri lazım.
çok istiyorum böyle bişeyi inşallah olur...

bikaç kişi olduk.
nasıl haber verebiliriz ki acaba uA-İzmir yetkili kişilere :S
onlar organizasyon düzenlese bize ayrılan kısmı doldururuz.

mert uyguc macın cuma günü olduğunu söledi

Kaybetmeye yüz tutmuş olan havamızı yeniden yakalayabilmek için mutlaka kazanmak zorundayız. Oyuncularımız hiçbir maçın çantada keklik olmadığını acı tecrübelerle de olsa anlamıştır. Kadro olarak karşılaştırdığımızda da zaten ağır basıyoruz. Onun için zorlansak da kazanacağımızı düşünüyorum.

Aşağıdaki yazıları aslında forumda son dönemlerde sıklıkla gördüğüm ve tamamen yanlış anlamaya dayalı tartışmalara örnek olması için alıntıladım.

Tunç arkadaşımız aşağıda Karşıyaka zor takım, hele seyircisi ile bütünleştiğinde Neal?in olmaması falan onları etkilemez, bize kök söktürür diyor.

Tunç Altanlar' Alıntı:
Karşıyaka'nın ölüsü bize kök söktürür taraftarıyla iyi bütünleşen bir takım sonuçta,hiç kolay bir maç olmayacak bizim için Alpella,Casa Ted,Mersin gibi deplasman maçlarında kaybettiğimiz için bu maçı kesin kazanacağımızı söylemek falcılık olur.

Bu değerlendirmeyi farklı yorumlayan Tugay arkadaışımız aslında Tunç?la hem fikir olmasına rağmen (?zor maç olacak kesin kazanacağımızı söylemek yanlış olur?) Tunç?un değerlendirmesini ?saçma? buluyor. Öz olarak aslında her iki arkadaşımızda aynı şeyi söylüyorlar. Sadece argümanlarını farklı kelimelerle ifade ediyorlar.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Tamam..
Zor maç olacak kesin kazanacağımızı söylemek yanlış olur..
Karşıyaka'nın ölüsü bize yetermiş !! Vay vay vay.. Ne büyük bir takımmış bu yahu biz mi bilmiyoruz..
Saçma sapan laflar etmeye gerek yok arkadaşlar..Sırf laf olsun diye konuşmanın anlamı da yok..

Bir yazıyı eleştirmeden önce bence dikkatli değerlendirmeliyiz. Mümkünse yazan kişinin ne anlatmak istediğini anlayıp öyle eleştirelim. Burada kimseyi haksız yere kırmayalım.

Karşıyaka Neal?in eksikliğini Carlisle doldurmaya çalışacak. Karşıyaka?nın aldığı yabancılardan korkulur. Carlisle Ncaa?den hatırladığım kadarıyla önemli bir oyuncuydu. Hatta 21 yaş altı milli takımı gibisinden bir takıma seçilmişti. Draft edilmemesine çok şaşırmıştım. İspanya?da kısa süre oynamıştı. Hangi takım olduğunu hatırlamıyorum ama pek varlık gösteremedi. İtalya?ya transfer olmuştu. Orada iyi maçlar çıkarttı ama sonra tekrar kayboldu. İtalya?da A.A. Felice Scandone?de oynadı. Geçen sene casa ted kolejden tanıdığımız marques green?in takımında. Boş oyuncu değil. Özellikle kafkaf?ın oyunculardan aldığı verime bakınca patlama yapabilecek bir oyuncu. Benfica?dan aldılar. Oradaki performansını bilmiyorum.

Carlisle Neal?in eksikliğini ne kadar dolduracağını kestirmek mümkün değil. Beşiktaş?ın kafkaf?a yenildiğinden hareketle bizim ne yapacağımızı düşünmek mantıklı olsa da aslında Beşiktaş?la bizim farkımız tam da bu noktada ortaya çıkacak diye düşünüyorum. Beşiktaş?ın kadrosunu ve oyununu çok beğenmeme rağmen yumuşak karnının güney Amerikalı oyuncuları olduğunu düşünüyorum. Apadocca ve Dalmau önderliğinde Kafkaf?ı kafkaf?ın temposunda yenmeye kalktılar. Latin damarları tuttu diyelim. Bu anlamda biz de dee oyunu kontrol ederek Kafkaf?ın tempo yükseltmesine müsaade etmemiştik. Hatta tempoyu yükseltemediklerinden içerden Asım üzerinden oynamak zorunda kalmışlardı. Asım çok iyi bir maç çıkartmıştı ama kafkaf kendi temposunda oynamadığından yenilmişti. Yine aynısını yapmamız lazım. Erken atış kullanmayarak onları set hücumuna zorlamamız lazım. Bunu yapabilirsek ibre bize döner. Erken atışlarla onları havaya sokarsak, seyirci ile birlikte çok tehlikeli bir takım olurlar. Aniden 15-20 sayı fark yakalayabiliyorlar. Böyle bir farkı eritmek zor olur.

zor maç valla coşturmamak lazım KSK ' yi..bi 15 sayi fln fark yaptıkların da geri dönmek zaten zor hadi döndün , dönene kadar zaten anan ağlıyor sonra tekrar açıyorlar farkı..tutmak lazım tempoyu hep , yarı alan da 2 'li sıkıştırmalı müdafayi fazla uzun tutmamak lazım..ve tabi bi Hüso ' da şart sahada..

Gerçektende tempoyu bizim ayarlamamız gerekiyor.Neal'ın gidişi oyun düzenlerini değiştirmelerine hatta ritim zokluğuna bile neden olacaktır.

Zor olacak ama hafta içi olursa o kadar seyirci olmayabilir.

Neal - Sean - Hosley Bu üclü Ksk'nın %80'ini olusturuyo zaten ...Hosleyin Bi ara bize Transferi gündemdeydi ve oyak macında yer alamamıştı..O macta Ksk'nin Düştügü durumu Hepimiz gördük.
İnş Neal Bizim Macta jubilesini yapmaz :p Rahat Bi Galibiyet Alırız ..

Sinan Soysal' Alıntı:
Neal - Sean - Hosley Bu üclü Ksk'nın %80'ini olusturuyo zaten ...Hosleyin Bi ara bize Transferi gündemdeydi ve oyak macında yer alamamıştı..O macta Ksk'nin Düştügü durumu Hepimiz gördük.
Neal yarın maça çıkıyor ne jübilesi??

Hüsnücan Ardil' Alıntı:
[quote="Sinan Soysal":2y7zbvc2]Neal - Sean - Hosley Bu üclü Ksk'nın %80'ini olusturuyo zaten ...Hosleyin Bi ara bize Transferi gündemdeydi ve oyak macında yer alamamıştı..O macta Ksk'nin Düştügü durumu Hepimiz gördük.
Neal yarın maça çıkıyor ne jübilesi??[/quote:2y7zbvc2]
Pınar Karşıyaka'nın ABDli oyuncusu Gary Neal, İspanya'nın Axa Barcelona takımına transfer oldu.

Barış Ermiş yine hayatının şutlarını sokmassa kazanırız bu maçı.Murat hoca iyi bir analiz yapmıştır bu maç için bana göre savunmada sıkıntı yaşamayız hem bu arada takım da dinleniyor eğer Hüso'da dönerse rahat kazanırız.

ilk yorumum maçla ilgili değil ama son yapılan transferlerimiz(hite ve jonhsen) karşıyaka maçlarıyla boy göstermeleri de garip bir tesadüf oldu.ben bu maçta çoğu maçta olduğu gibi cüneyt'e büyük bir iş düştügü kanısındayım.çünkü dee hala oyunu ne zaman hızlandırıp ne zaman yavaşlatacağını bilmiyor.bu nedenle oyun kontrolü cüneyt'te olması daha mantıklı.bjk maçında olduğu gibi hiç bir tahriğe kapılmadan aklımızı ve neden büyük takım olduğumuzu ortaya koyarak maçı kazanacağımız görüşündeyim.