TBL 22. Hafta | Darüşşafaka 67 - 61 Galatasaray CC

Re: Darüşşafaka 67 - 61 GALATASARAY

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Hakan Oksuz":3uqpayky][quote="Metin Ertürk":3uqpayky]1.rezil bir maçtı...utanılacak bir maçtı..daçka ne kadar güçsüz bir takımsa gs de o kadar lakayit o kadar ciddiyetten uzaktı
2.hüseyin ve cenk resmen daçka adına mücadele ettiler..performansları negatifti..hüseyin resmen rakip takımın pivotuydu..bu ikisi oynadığında takımımız futbol takımı gibi gol atmaya çalıştı,basket değil
3.jonsenn basketbolcu olduğunu daha ispatlayamadı,beyzbol oyuncusu gibi duruyor şimdilik..
4.bizim benchte sürekli birilerini alkışlayan bir adam var..çok sadık bir taraftar..tufan...murat özyer onu oynatmamaya yemin etmiş galiba..2 aydır benchte ..bazen formayıda giriyor..hiç riske edilmiyor..ligde akranlarımız arasında sonuncu olduğumuzda forma giyecek galiba
5.murat özyer zayıf takımlara karşı oyuncuları hazırlayamıyor..yenilgilerin ucu bucağı yok..unutmaması gereken yüksek ihtimal avrupada bu turda eleneceğiz,lige geldikmi berbat bir tabloyla ne yapacak sayın özyer..kupada yoktuk..galiba ligdede çeyrek final ötesi zor..sakat oyuncuları tam iyileşene kadar beklemesi büyük hata,biraz risk alması lazımdı,lig çok önemli. çünkü fener veya telekomla çeyrek final oynarsak saha avantajıyla elenmememiz mucize olur..benden söylemesi...GEÇEN YILI ARAYACAĞIZ

allah allah daha 2 saat onceye kadar carnia yı rahat geçeriz girondan kotu asvelden kotu diye yorumlar yazılırken 2 saat sonra kesin elenıcez yazıları gormek oldukça iç acıtıcı.sanırım takımız nasıl buyuk takım olmaya henuz hazır değil gibi görünsede,taraftarımızda bu istikrarsızlıgıyla buyuk takım taraftarı olmaya hazır degil...[/quote:3uqpayky]
acb liginin istikrarlı bir takımını rahatça eleyeceğiz demek cahillikten başka birşey değil,kim demişse basketbol bilgisine şaşarım...[/quote:3uqpayky]
abi boyle bir başlık açılmıs lütfen 1. sayfadan başlayarak oku rica edersem....

Re: Darüşşafaka: 67 - GALATASARAY: 61

acıkcası konsantrasyon eksikliği , yorgunluk ve de brown - gaines 2 lisinin yokluğu mağlubiyetin en önemli sebebidir . mac icerisinde cüneyt olsun owens olsun hüseyin olsun tecrubesine yakısmayacak hatalar yapıyorlar . bunları yapmamaları gerekiyor , yinede ben bu hatalarını düzelteceklerine inanıyorum . şu anda bu malubiyet zirvedeki tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor . ksk feneri yenerse vede bjk efesi (yada efes bjk yi) yenerse bu bizim en büyük tesellimiz olabilir , ayrıca bizim haftaya bjk yi mutlak yenmemiz lazım . 1.lik şansımız yok değil ama yinede zor (ligte kolay mac olmadığını düşünürsek) . sunuda unutmayalım bizim ligdeki en büyük rakiplerimizden biride federasyon , nedense bizim macımız cumartesi ama bjk nin macı pazar günü . çifte standardın bu kadarını hic görmedim

Onur Yavuz' Alıntı:
Bu haftanın talihli oyuncuları ; Chris Owens, Britton Johnsen

Siniriniz yatıştıktan sonra yazın dediğimiz için; yazıya şu anda hiç sinirli değilim diyerek başlamak moda oldu. Belki farkında değilsiniz ama klavyelerden öfke fışkırıyor!

Onur abi iyi hoş güzel söylüyorsun ancak geçilmemesi gereken bir nokta var..
O da Britton Johnsen'in bu takım oyuncusu olmadığıdır..
Mağlubiyetlerden sonra oyuncuları rencide etmeden eleştirmek doğru bir davranış..
Çünkü o sahada biz değil onlar oynuyorlar..
Bir parantez daha açayım;
Cenk Akyol Avrupa'da bir takıma transfer olursun inşallah..O takımda da lig maçlarında kös kös bakar benchte tırnaklarını yersin..Euroleague veya ULEB maçlarında kendini yırtarsın..İşte o zaman bak bakalım seni o takımda tutuyorlar mı !!

Emin Doğanca' Alıntı:
acıkcası konsantrasyon eksikliği , yorgunluk ve de brown - gaines 2 lisinin yokluğu mağlubiyetin en önemli sebebidir . mac icerisinde cüneyt olsun owens olsun hüseyin olsun tecrubesine yakısmayacak hatalar yapıyorlar . bunları yapmamaları gerekiyor , yinede ben bu hatalarını düzelteceklerine inanıyorum . şu anda bu malubiyet zirvedeki tüm dengeleri değiştirecek gibi görünüyor . ksk feneri yenerse vede bjk efesi (yada efes bjk yi) yenerse bu bizim en büyük tesellimiz olabilir , ayrıca bizim haftaya bjk yi mutlak yenmemiz lazım . 1.lik şansımız yok değil ama yinede zor (ligte kolay mac olmadığını düşünürsek) . sunuda unutmayalım bizim ligdeki en büyük rakiplerimizden biride federasyon , nedense bizim macımız cumartesi ama bjk nin macı pazar günü . çifte standardın bu kadarını hic görmedim

Neden Bjk Pazar oynarken biz C.Tesi oynuyoruz.Onu Ahmet Dedehayır'a sormak lazım.Pankart yaptırmaktan bunlara zaman bulamıyor.

sert eleştirileri eleştirenlere...
takımımız rezil bir maç çıkardıysa 2 kelime eleştirmemiz gayet doğal..lig sonuncusuna oldukça rahat bir yenilgi aldıysak tek suçlu biz değiliz galiba

Metin Ertürk' Alıntı:
sert eleştirileri eleştirenlere...
takımımız rezil bir maç çıkardıysa 2 kelime eleştirmemiz gayet doğal..lig sonuncusuna oldukça rahat bir yenilgi aldıysak tek suçlu biz değiliz galiba
Eleştire bilirsiniz en doğal hakkınız ama oyuncuları gönderelim yok bu adam işe yaramaz Murat hoca istifada demeyin LÜTFEN!!!

bazı oyuncular maçı istemedi...önemli olan da bu bence...yorgunluk 1. periyodda olmaz efes pilsen 8 kişiyken partizanla belli bölümlerde başabaş oynadı...ayrıca yorgunluk bu kadar büyükse herkes görüyor da bizim hoca niye görmüyor.yani bi rotasyon yapamadıktan sonra geniş kadro ne işe yarar ki????üzerine uzun uzun düşünülmesi gereken maç yoka uzun uzun nasıl elendik ya da nasıl şampyon olamadığımızı düşünürüz ilerde...bence yol yakınken bir toparlanma bir tempo artırma olmalı yoksa bu ivmeyle playoff'ta çok üzülürüz...tamam sakatlar var cezalılar var ama sen önce bi üstüne düşeni yap sonra bunlara sığın...darüşşafakanın hangi oyuncusu bizim 12 ye girebilir ya da brştton hariç hangi oyuncumuzu onlarınkinden biriyle değiştirirsiniz?bu arada adamı ilk 5 başlatıp sonra 20 dakika boyunca yanında oturtmak coachingin yerlere vurduğunun kanıtıdır...sen ilk beş adamını 20 dk. oturttuktan sonra nasıl çık oyna dersin ya bu kadar saçma şey olur...sakin olmak istiyorum ama olamıyorum çünkü olacak iş değil bu yenilgi

Volkan Kiziltas' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":1u6vq323]sert eleştirileri eleştirenlere...
Eleştire bilirsiniz en doğal hakkınız ama oyuncuları gönderelim yok bu adam işe yaramaz Murat hoca istifada demeyin LÜTFEN!!![/quote:1u6vq323]
şahsen öyle birşey demedim,ama en azından oyuncular da akıllarını başlarına almalılar..resmen tribündeki cefakar taraftara ayıp ettiler..hüseyin 2 tane boş turnikeyi potaya çarptıramazken,antreman ortamından çıkamamışken insan 5-10 dakikada fatihe şans verir..

Yazılanlara bakıyorum da bazıları mağlubiyeti çeşitli sebeplere bağlamışlar:Dee ve Gaines in olmayışı,takımın yorgun olması,şutların girmeyişi v.s v.s...Kimse kusra bakmasın ama bu mağlubiyet hiç bi şeyle AÇIKLANAMAZ ve mazareti OLAMAZ!!! Eğer küme düşmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılan bir takıma yeniliyorsan ve şampiyonluk hedefiyle yola çıkmışsan bu mağlubiyete kılıf uydurmayacaksın,bu camianın oyuncusunun bu kadar kötü oynamaya hakkı yok isterse ulebde final oynasın!!!O nedenle bence bütün eleştirilere katlanmak zorundalar ve camiaya bir özür borçları var.Futbol takımı da kasımpaşa yenilgisinden sonra özrü fener maçıyla diledi.Basketbolcuların da bu tarz bir özür borçları var ve ödenmesini bekliyoruz en kısa sürede.

Soner Aydın' Alıntı:
Yazılanlara bakıyorum da bazıları mağlubiyeti çeşitli sebeplere bağlamışlar:Dee ve Gaines in olmayışı,takımın yorgun olması,şutların girmeyişi v.s v.s...Kimse kusra bakmasın ama bu mağlubiyet hiç bi şeyle AÇIKLANAMAZ ve mazareti OLAMAZ!!! Eğer küme düşmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılan bir takıma yeniliyorsan ve şampiyonluk hedefiyle yola çıkmışsan bu mağlubiyete kılıf uydurmayacaksın,bu camianın oyuncusunun bu kadar kötü oynamaya hakkı yok isterse ulebde final oynasın!!!O nedenle bence bütün eleştirilere katlanmak zorundalar ve camiaya bir özür borçları var.Futbol takımı da kasımpaşa yenilgisinden sonra özrü fener maçıyla diledi.Basketbolcuların da bu tarz bir özür borçları var ve ödenmesini bekliyoruz en kısa sürede.
ne deesi ne gainesi,alpellaya yenilirken bunlar oynamadımı,bu bahaneyi geçiniz..

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":1gwfr9y9][quote="Metin Ertürk":1gwfr9y9]sert eleştirileri eleştirenlere...
Eleştire bilirsiniz en doğal hakkınız ama oyuncuları gönderelim yok bu adam işe yaramaz Murat hoca istifada demeyin LÜTFEN!!![/quote:1gwfr9y9]
şahsen öyle birşey demedim,ama en azından oyuncular da akıllarını başlarına almalılar..resmen tribündeki cefakar taraftara ayıp ettiler..hüseyin 2 tane boş turnikeyi potaya çarptıramazken,antreman ortamından çıkamamışken insan 5-10 dakikada fatihe şans verir..[/quote:1gwfr9y9]
Ben zaten sen dedin demedim abi. neyse Murat hocanın Fatih konusunda hatalı oldugunu bende biliyorum ama oyuncularda kazanmak istemez miydi yalnızca yorgundular hem mental hem fizik olarak.

Volkan Kiziltas' Alıntı:
Şimdide Owensa mı sallamaya basladınız yuh size

Kimsenin kimseye salladığı yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Görüyor herkes gerçekleri adam ortalarda yok 1,5 aydır hatta 2 ay Kepez deplasmanından beri kayıp birde Banvit son saniyeleri savunma ve hücum hariç ne konuşuyosun sen!!!!!!!!!

Sallamaymış adamda istek filen olur yok yok yok!!!

Hite,Gaines bunlara lafımız var mı? İstikrarlı oynuyorlar,Hücum,savunma hep aynı orantıdalar.

M.Özyer önemli bir zaferden sonra takımını bu maça hazırlayamamakla eksi bir puan aldı.Kendisini ispat açısından yara da aldı.Çünkü takımı 2.yarı freni boşalmış kamyon gibi 5 mağlubiyet ve daha BJK,FB,TT,EFES maçları oynanmamış,Oyak deplasmanı bu tablo gerçekten ürkütüyor insanı....

Play-Off ta iyi işler yapmak için yukarılarda bitirmek gerekir.Saha avantajı falan çok önemlidir.Biz bu gidişle 5.6. olacağız.Ve geçen seneden başarısız bir sezon geçirip Avrupa da üst turlarda oynadığımız ile avunup önümüzdeki yıl Avrupa da olamayacağız bu gidişle..........

yorgunlukda bence bahane olmaz,nbadaki oyuncular insan değilmi..hem kendi evimizde oynadık,seyahatta yoktu..sadece bizimkiler havalardaydı,sanki beyler uleb cup ı kazanmış...özellikle cenk ve hüseyin hiç sallamadılar maçı

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Volkan Kiziltas":71x5n36g]Şimdide Owensa mı sallamaya basladınız yuh size

Kimsenin kimseye salladığı yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Görüyor herkes gerçekleri adam ortalarda yok 1,5 aydır hatta 2 ay Kepez deplasmanından beri kayıp birde Banvit son saniyeleri savunma ve hücum hariç ne konuşuyosun sen!!!!!!!!!

Sallamaymış adamda istek filen olur yok yok yok!!!

Hite,Gaines bunlara lafımız var mı? İstikrarlı oynuyorlar,Hücum,savunma hep aynı orantıdalar.

M.Özyer önemli bir zaferden sonra takımını bu maça hazırlayamamakla eksi bir puan aldı.Kendisini ispat açısından yara da aldı.Çünkü takımı 2.yarı freni boşalmış kamyon gibi 5 mağlubiyet ve daha BJK,FB,TT,EFES maçları oynanmamış,Oyak deplasmanı bu tablo gerçekten ürkütüyor insanı....

Play-Off ta iyi işler yapmak için yukarılarda bitirmek gerekir.Saha avantajı falan çok önemlidir.Biz bu gidişle 5.6. olacağız.Ve geçen seneden başarısız bir sezon geçirip Avrupa da üst turlarda oynadığımız ile avunup önümüzdeki yıl Avrupa da olamayacağız bu gidişle..........[/quote:71x5n36g]
Owens robot dimi hep güzel oynayacak her mac 30 sayı atcak adam 5 gün önce zehirlenmiş sen bugün oynadıgına dua et.

Metin Ertürk' Alıntı:
[quote="Soner Aydın":2b2oqg6z]Yazılanlara bakıyorum da bazıları mağlubiyeti çeşitli sebeplere bağlamışlar:Dee ve Gaines in olmayışı,takımın yorgun olması,şutların girmeyişi v.s v.s...Kimse kusra bakmasın ama bu mağlubiyet hiç bi şeyle AÇIKLANAMAZ ve mazareti OLAMAZ!!! Eğer küme düşmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılan bir takıma yeniliyorsan ve şampiyonluk hedefiyle yola çıkmışsan bu mağlubiyete kılıf uydurmayacaksın,bu camianın oyuncusunun bu kadar kötü oynamaya hakkı yok isterse ulebde final oynasın!!!O nedenle bence bütün eleştirilere katlanmak zorundalar ve camiaya bir özür borçları var.Futbol takımı da kasımpaşa yenilgisinden sonra özrü fener maçıyla diledi.Basketbolcuların da bu tarz bir özür borçları var ve ödenmesini bekliyoruz en kısa sürede.
ne deesi ne gainesi,alpellaya yenilirken bunlar oynamadımı,bu bahaneyi geçiniz..[/quote:2b2oqg6z]
Ben de ondan bahsediyorum.Sözün sanırım bunu söyleyenlere.Zaten yukarda açıkladım iyi okursan bu maçın mazareti olmaz diye.

Bazı oyuncularımızı gönderen renktaşlarıma ricamdır..

Cenk Akyol'u da yollayın lütfen..Ben bişi demek istemiyorum kendisine..Bize yakışmayan bir oyuncu..

Tugay, NBA ve Eurolig´de oynamış bir oyuncuyu bu takımın oyuncusu olamaz diye eleştirmek bence insafsızlık. Özyer bir sohbet esnasında konu yabancı transferine geldiğinde; yabancı bir oyuncu alırken ne kadar araştırırsanız araştırın transferde şans faktörü önemli bir etken demişti. Şimdiden duyar gibi oluyorum; Ne demek şans faktörü kardeşim, Galatasaray gibi bir kulüp işi şansa kaldıysa... diye başlayan cümleleri.

Bu arada yenilgiyi cumartesi günü oynamaya bağlamak yanlış. Sonuçta Avrupa maçını evimizde salı günü oynadık.

Soner Aydın' Alıntı:
[quote="Metin Ertürk":13rtukls][quote="Soner Aydın":13rtukls]Yazılanlara bakıyorum da bazıları mağlubiyeti çeşitli sebeplere bağlamışlar:Dee ve Gaines in olmayışı,takımın yorgun olması,şutların girmeyişi v.s v.s...Kimse kusra bakmasın ama bu mağlubiyet hiç bi şeyle AÇIKLANAMAZ ve mazareti OLAMAZ!!! Eğer küme düşmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılan bir takıma yeniliyorsan ve şampiyonluk hedefiyle yola çıkmışsan bu mağlubiyete kılıf uydurmayacaksın,bu camianın oyuncusunun bu kadar kötü oynamaya hakkı yok isterse ulebde final oynasın!!!O nedenle bence bütün eleştirilere katlanmak zorundalar ve camiaya bir özür borçları var.Futbol takımı da kasımpaşa yenilgisinden sonra özrü fener maçıyla diledi.Basketbolcuların da bu tarz bir özür borçları var ve ödenmesini bekliyoruz en kısa sürede.
ne deesi ne gainesi,alpellaya yenilirken bunlar oynamadımı,bu bahaneyi geçiniz..[/quote:13rtukls]
Ben de ondan bahsediyorum.Sözün sanırım bunu söyleyenlere.Zaten yukarda açıkladım iyi okursan bu maçın mazareti olmaz diye.[/quote:13rtukls]
senin söylemine katılıyorum anlamında kullandım cümlemi,okudum yazını,aksini iddia edenler var çünkü

Bu yenilgi Gerçekten Kabul Edilemez Nitelikte , ancak Murat Hocanında vardır Bi bildigi ..Besiktas Macıyla Bu iç Acıdan maglubiyeti Telafi Edececegiz inş ;)
Bu Hafta Charles ve dee'nin de Katılımıyla Besiktas'ı Ayhan Şahenkte YE-NE-CE-GİZ !!!

kendimce bir tespitte bulunayım...bir takımda ortalama 3 eksik olursa bundan coach ve ekibini sorumlu tutarım..antremanların dozu iyi ayarlanmıyor olabilir..bjk de niye sakat çıkmıyor..herşey talihsizlik olabilir mi..bu şüpheli