TBL 25. Hafta | Fenerbahçe Ülker 76 - 72 Galatasaray CC

Re: F.Ülker: 76 - GALATASARAYIMIZ: 72

son 30 saniye ye iki sayi önde giriyorsun. ne yapip edip orda o sayiyi yemeyeceksin. hele öyle basit bir basket olacak gibi degil. Murat hoca bir kere söylemisti. öyle basketler yiyen takim sampiyon olacak takim degildir. mücadeleci ama acemi bir takimiz. maalesef gercekler bunlar.

tamam iyi bir geri dönüş;kendi sahalarında adamlara atılmış 25 sayılık bi seri ama...
adamlar 3 lük takımı tamamen ve bize sorsalar fener 7/38 yani % 17 üçlük atacak herhalde havalara uçarız sevinçten ama yenemedik :( solomon takımın herşeyi adam yerlerde süründü bi ara saçmalama ötesine geçti ..ama yenemedik..şu var ki dünkü fener yakalayabileceğimiz en kötü fener lerden biriydi ama yenemedik... :(

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Mithat bey selam!
Efes maçına Murat hoca Fatihle başladı yine Beşok sakattı ama fatih yapamadı beceremedi, bu seferde Murat hoca Fatihi oynattığı için eleştirildi burada.
Fatih solak dün bence farkın kapanmasının yegane sebebiydi hem pota altını kararttı hemde dışardan atılan şutlara koşup öyle bir sıçradıki fb li kısalar potayı göremediler kısaca Fatih Solak'ı tebrik ederim.
Birde kazanınca cafecrown kaybedince Galatasaray meselesini açarsanız bizde daha iyi anlarız ben hocanın ağzından hiç bir zaman böyle bir söz duymadım.
Kaan bey demişse doğrudur mantığıyla hareket etmenizde ilginç bu arada.

sevgili eyüp geçen sene playof tan önceki son maç sorası uzatılan mikrofona biz cafecrown olarak başarılıyız demesi kulağımdan hiç çıkmıyor doğrudan suçu galatasaray yönetimine bağlaması gerçek bir olaydır şimdi kaan beyle ilgili sorunuza gelince ben onun ağzından çıkanın doğrudur diye bir yaklaşım içinde değilim ama siz bana yanlış bir sözünü hatırlatırsanız sevinirim erman kunteri 800 bin dolara takımı üçüncü yaparken başarısız bulanlar bu gün harcana 6.5 milyon dolar karşısında alınan sonuçlara ses çıkarmaması sizce ilginç değilmi .şimdi murat hocayı savunurken objeektif olamanızı sizden bekliyorum .hatayı kabul etmekte bir erdemlitir sevgiler mithat DURAN

Bence sıkıntımız solomon gibi son dakikalardaki gibi sazı eline alacak oyuncumuz yoktu(solomon iyidir kötüdür demiyorum).fark 5 sayıya çıktığı anda bir asist yaptı.3 sayıya indiğinde fark,sebebine anlamadığım bir şekilde telaşla dee hızlı hücuma kalktı topu solomon çaldı ve gelişen hücamda attığı üçlük ile farkı kapattı.uzatmada attığı serbest atış,3'lük ve semihe indirdiği topla oyunun kaderini bu kadar kötü oynadığı maçta çevirmesini bildi.

Mithat bey ben Murat hocanın 'biz cafe crown olarak başarılıyız' şeklinde bir cümlesini gerçekten hatırlamıyorum ama böyle bir söz sarfetmişse hoca tabikide yanlış yapmış derim.
Erman Kunter dönemini hep gülümseyerek anımsıyorum vede gerçekten başarılı oldu ama şunuda belirtmek lazımki 2 takım vardı efes ve ülker vede ligimiz bu kadar güçlü değildi.
Bugüne gelecek olursak ep,tt,fbü,bjk bu takımların hepsinden daha az bütçemiz var şuan Banvit ile eşitiz diyebiliriz, ligde sıralamada 3 veya 4 te olacağız vede play off'larda sadece efese dezavantajlı olabiliriz iç sahamızda yenilirsek onun dışında play offlarda herkes kadar şansımız var uleb'de ise final four oynayacağız buna çok inanıyorum kaldıki büyük bir prestij kazandık daha şimdiden... avrupada seneye eminim her şey çok daha farklı olacak hem transfer açısından hemde organizasyonumuz açısından, henüz Murat hocaya başarısız demek doğru olmaz diye düşünüyorum.

Ah özhan canydın Ahhhhh gittiginde bile seni iyi anmıcam hele su fb ,ülker,federasyon üclüsüne bizi bu kadar ezdirdigin için sezon bası ülkerle olan anlasmayı bozup keske vestel ile anlassaydık.Dün aksam Haldün üstünel mac idi gördüm artık eger bişiler degisicekse bu mactan sonra degismeye baslar degismicek canydın dönemindeki gibi devam eder bekleyip görelim Adnan polatın nasıl bir tepkı vericegini????

Herşeye rağmen hüseyinin olmaması hite sakat sakat az süre oynamasına cüneytin sakatlanmasına rağmen son saniyede kazanabilirdik gaines elinde kaldı şimdi kalan maçları kazanarak evsahibi olursak fenere karşı bunları tek tek ödetcez

Tşkler aslanlar Tşkler Murat özyer

buradan bu deplasmana taraftar gidemez saçmalığını çıkaranlara bikaç laf söyleyeceğiö
kardeşim sizin işiniz güvenlik 12 kişiyi korumak için dün salonda 1000 tane polis vardı ya ayıptır..bu kadar kolaycılık olur mu sen 1000 gs liyi abdi ipekçide 500 fb liyi ayhan şahenkte nasıl koruyamassızn var mı böyle bişey ..okulları kapatıp milli eğitim bakanlığını yönetecek vatandaş gibi bunlarda taraftarı salona tribüne almıyor sonra olay çıkmazdı....hadi oradan eğer bu fb benchi arkasındaki hayvanatlardan 2-3 ünü maçta alsalar(aziz bırakır mı hiç) bak bi daha bi olay çıkıyormu kardeşim sizin copunuz var silahınız var sallarsın yetkin var olay çıkarmassın..izlemiyormuyuz italya da ispanya da seyircinin içine katana larla dalıyor polis..
bizdekile ise kendinin koruyamıyor..

yenilmemize karşın vermiş oldugumuz mucadeleden dolayı takımı kutluyorum özellikle fatih solak beklediğimden cok ustun bir performans gösterdi yenildik ama onlara galatasarayın gucunu gosterdik
Teşekkürler aslanlar...

Osman Sakallıoğlu'nun şu cümlesini unutmayacağım.Cüneyt Erden'e Fenerbahçe'li bir oyuncu üç sayı çizgisinin gerisinde faul yaptı;ancak Cüneyt o anda pas vermek üzereydi.Şut atsa,üç serbest atış olacaktı.Osman Sakallıoğlu,aynı şu cümleyi kullandı...''İyi ki,pas verdi,yoksa üç serbest atış olacaktı.''Pes,vallahi pes.Bu adama biri,maç anlatırken tarafsız olması gerektiğini söylemeli.Birkaç potu da var;ancak şu an hatırlayamayacağım.
Maç için şunu diyeceğim.Yirmi sayı geridesin,deplasmanda seyirci baskısı altında oynuyorsun ve maçı çeviriyorsun.Hatta son bir buçuk dakikaya 5 sayı önde giriyorsun.Bunu ancak Galatasaray,yapabilirdi ve yaptı.Fenerbahçe'nin maça çok etkili başlayacaklarını biliyordum;ancak o kadar da abartacaklarını bilmiyordum.
Az önce puan durumuna baktım.Lider Beşiktaş ,4 galibiyet farkla önde.Bu farkı kapamak güç.Lig sonu play -off lar için avantajlı yer kapmak lazım.
*Ben,Osman Sakallıoğlu ,söyledi diye hatırlıyorum.Yine de ikisinin de iyi maç anlattığını ya da yorumladığını düşünmüyorum.En azından Fenerbahçe,kritik basket attığında avazı çıktığı kadar bağırmaması lazım.Biz,basket olduğunu anlıyor,görüyoruz.Maçı iki takımın da taraftarının izlediği,unutulmamalı.Hele oynanan maç Fenerbahçe-Galatasaray maçı ise...

arkadaslar dün bende heminiz gib çildirdim tv karsisinda(tekrari bile olsa) ama dusunuyorum da ilk maçta daha çok fulkerin alehinde bu tip yorumlar vardi ve iyi hatirliyorum antu çildirmisti.Bjk-GS maçinda yine bize karsiydi,Bjk-fulker maçinda ise fbyi katletti...çikardigim sonuç bu adam bjkli ve yorum yaparken seyircinin etkisinde kalip sanki diger takim yunan takimiymis gibi anlatiyor.Her ne olursa olsun dun doz biraz fazla kaçmisti,fbtv'de bile bu kdr tarafli yayin yapilmiyor...

Çok yazık böyle yorumculara kalması onu söyleyen ihsan dı "Allahtan pas gösterdi dedi" cüyete o pozisyonda tabi şut gösterse olsa 3 tane serbest atış hiç işine gilirmi ihsanın.22 sayıdan deplasmanda hemde böyle bi maçta geriden gelmek mütişh bi olay...

Neslihan Senel' Alıntı:
arkadaslar dün bende heminiz gib çildirdim tv karsisinda(tekrari bile olsa) ama dusunuyorum da ilk maçta daha çok fulkerin alehinde bu tip yorumlar vardi ve iyi hatirliyorum antu çildirmisti.Bjk-GS maçinda yine bize karsiydi,Bjk-fulker maçinda ise fbyi katletti...çikardigim sonuç bu adam bjkli ve yorum yaparken seyircinin etkisinde kalip sanki diger takim yunan takimiymis gibi anlatiyor.Her ne olursa olsun dun doz biraz fazla kaçmisti,fbtv'de bile bu kdr tarafli yayin yapilmiyor...
Antuda ki birkaç arkadaş bi maç sonrası gidip 2 kelam ettiler onunla.Ee bizde edilim ki ...

Anladınız heralde. ;)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Neslihan Senel":52okugh1]arkadaslar dün bende heminiz gib çildirdim tv karsisinda(tekrari bile olsa) ama dusunuyorum da ilk maçta daha çok fulkerin alehinde bu tip yorumlar vardi ve iyi hatirliyorum antu çildirmisti.Bjk-GS maçinda yine bize karsiydi,Bjk-fulker maçinda ise fbyi katletti...çikardigim sonuç bu adam bjkli ve yorum yaparken seyircinin etkisinde kalip sanki diger takim yunan takimiymis gibi anlatiyor.Her ne olursa olsun dun doz biraz fazla kaçmisti,fbtv'de bile bu kdr tarafli yayin yapilmiyor...
Antuda ki birkaç arkadaş bi maç sonrası gidip 2 kelam ettiler onunla.Ee bizde edilim ki ...

Anladınız heralde. ;)[/quote:52okugh1]

yani istedigi takimi tutsun,isterse bizden nefret etsin ama maç keyfimizi bozmasin.
Bir arkadas Uleb cup futbolun intertotosu demi$,degil Uefasi...tabii ki bize euroleague yakisir ama sifirdan basladigimizi da unutmayalim daha kaç sene oldu ki play out oynayali??

Fatih Hısım' Alıntı:
son 30 saniye ye iki sayi önde giriyorsun. ne yapip edip orda o sayiyi yemeyeceksin. hele öyle basit bir basket olacak gibi degil. Murat hoca bir kere söylemisti. öyle basketler yiyen takim sampiyon olacak takim degildir. mücadeleci ama acemi bir takimiz. maalesef gercekler bunlar.

Öyle düşünürsek 20 küsür farktan sonra da bir takım maçı çok rahat götürmeli..İşe bu açıdan da bakmak gerekli..Biz o farkı kapatmak için savaştık ; başardık.. Fenerbahçe de el yakan toplarda ligimizde en ön plana çıkan oyuncu olan Solomon'u devreye sokarak sonuca gitti.. Ben aşhsen tarihi fark yiyeceğimizi düşündüm fark iyice açılınca..20 sayıdan geri gelinip öne geçilebiliyorsa 2 sayıdan da uzatmaya götürülebilir maç..Burada tartışılması gereken bizim son hücumu halde karpuz atar gibi potaya sallamamız olmalı bence..

Böyle oynanan bir maçta kaybettiğimiz aklıma gelince kahroluyorum.Maçı almamıza saniyeler kala bir basketle yıkıldık.Ama ben gene iyi bir açıdan bakacağım bu maça;En azından kötü oynayarak kaybetmedik.Sonuna kadar savaştık.Tamam birkaç hatalar oldu ama bunlar basketbolda olmayacak şeyler değil.Artık bu maçı kaybettik diye kabullenmeliyiz.Önümüzde uzun bir yol var kayıpları bu maçla kapatacağımızı ümit ediyorum.

Kafamda yüzlerce şey var şu maçla ilgili.Yensek tarih yazacaktık,ah ahhh...
16-38'e kadarki oyun rezillikti öncelikle.Neden böyle olduğunun bir açıklaması yok.Çok aciz bir haldeydik sahada.Keşke sahaya hiç çıkmasaymışız dedirtti bana o bölüm.
Ama 16-38'den 62-57'ye getirdiğimiz bölüm var ki...Böyle oynaıyn canımızı verelim şeklindeydi tamamen.Bildiğiniz ezdik.İçimin yağları eridi.Üstelik dönem dönem biz de tıkandık bu seride.
Geçen sezon İpekçi'deki play-off maçını hatırlarsınız.43-54'ten 60-56'ya getirmiştik.Salonda herkes donup kalmıştı.60-56'yken bir dış şut kaçırmışlardı.Yani alınabilecek bir ribaunddu.Akabinde Semih topu çelmişti ve Mirsad'ın boş turnikesiyle krizden çıkıp maçı almışlardı.
Dün yine aynı pozisyon yaşandı malesef.Üstelik Semih çeldi,Mirsad attı yine.(62-59)O ribaundu alsak o momentumla sonraki hücumda sayı atıp maçı bitirirdik.
Onur abime mesaj attım o pozisyon olunca,maç döner diye.Böyle şeyler bitiyor beni işte.
İlk 15 dakikadaki oyun,Hüseyin'in yokluğu,son hücumu oynayamamız,Dee'nin kötü şut performnası,Cüneytin kaçan serbest atışları,Tufanın zorlama üçlüğü gibi envayi çeşit kırılma noktası var maçın.Şunu kabul edelim ki şansları ve özgüvenleri çok fazla bize karşı.Hele deplasmandaysak mükemmele yakın oynamadığımız sürece kaybediyoruz.Caferağa'daki bayan basket,yine Caferağa'daki voleybol,Kadıköy'deki kupa maçı en yakın örnekler buna.Ufak nüanslarla kazanamadık hepsini.Şans hep onlardan yana hep...
Bu arada mola alıp bizle dalga geçecek olanlar molalarını aldılar.Ama maçı kaybetmemek adına.İkinci yarıdaki yusuflayışlarını gördük ya...
Sözde ezeceklerdi,dalga geçeceklerdi.İlk yarı umutlanmışlardı bir de...
Son olarak bu takımı seviyorum...

Mac o kadar inisli cikisli oldu ki tartisilacak bir suru malzeme sundu bize. Ama beni en cok dusunduren son hucumu kullanis tarzimiz oldu. Geriden gelip yakaladigin, rakibin mac gidiyor mu endiselerinin tavan yaptigi bir anda, 15 saniye gibi uzun bir surede yaptigimiz o hucum hic yakismadi Murat Ozyer'e. Fenerbahce'nin iyi savunma yapan bir takim oldugunu goz ardi etmeyelim ama 15 saniyede topu sure dolarken lutfen potaya savurmak (iceri dalip potaya yonelip turnike veya faul sansi yaratilabilir, olmadi iceri dalip disari donup sut imkani yaratilabilir vs vs) cok acemice kaldi. Ozellikle de macin bitimine kisa bir sure kala kenardan oyuna sokulan topu alley hoop'la enfes bir baskete ceviren cin organizasyondan sonra...