TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

Denizli - Sivas maçı ile bu maç aynı saate gelmişti.İkisinden birisini seçmeliydim. Ama şöyle bir şeye karar verdim. İkisini birden izlemek. Maça çok kötü başladık. Çoğu zaman sinirden kapattığım bölümler oldu.Ama maçın sonunda mükemmel savunma yaparak maçı kazandık. Maçı 5 dakikada çevirdik diyebilirim. Özellikle Graves'i tebrik ediyorum. Mükemmel oynadı. Bakın maç sonunda hüngür hüngür ağlıyor(Solda). Böyle oyunculara ihtiyacı var bu takımın.Ayrıca attığı 31 sayıyıda ekleyelim. Kalması gereken ilk oyuncu olmalı. Maçın sonunda Atkins önce attığı 3'lük sonra yaptığı blok ile iyi iş çıkardı. Ama maçın başında iyi olduğu söylenemez. Şampiyonluğa oynayacaksak ligin en iyi oyunkurucusuna sahip olmamız gerektiğini düşünüyorum. Atkins bu tanıma uymuyor bence. Hosley'in attığı smaçlar ise hala gözümde dönüyor. Bizi maçın sonunda yabancılarımız kurtardı.
Sophie ve Seimone'nin maç izleyişleri hoşuma gitti. Aynı tribündeki taraftarlar gibi heyecanlılardı. Seimone'nin de üzerindeki "çıldırtın" t-shirt'i gözlerden kaçmadı.Graves için söylediklerimiz onlar için de geçerli.Yenilsek 4. sıraya düşüyorduk.Bu maç çok kritikti ve zor da olsa kazanmak memnuniyet vericiydi.Deplasmanda her pisliği yapan İnanç'ı da kuzu gibi gördüm salonda.Her horoz kendi çöplüğünde diye boşuna dememişler demek.Bu maçı kazandık ama ilk 3 periyot oynanılan basketbol umut verici değil.Son haftalardaki kötü oyun sürdü aynen. Sonradan oyuna giren oyuncumuz Altay takım savunmasına büyük katkı yaptı.Genç oyuncumuzdan böyle performans görmek sevindirici. Bu arada 3 periyot boyunca çok iyi performans sergileyen Mersin'i de kutlayalım.Fnerbahçeyi yenmişlerdi hatırladığım kadarı ile.
Taraftarlarımızda maç boyunca mükemmel destek verdi.Gidenlerin eline ayağına sağlık. Bu galibiyetten çıkarmamız gereken çok ders var.Haftaya Oyak deplasmanında sürpriz yaşarız aksi halde.

http://galatasarayruhu.blogspot.com/2009/04/galatasaray-86-85-mersin-belediye.html

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
hayır tartışalım bakalım atkınsde bizim göremedigimz neyini gördün hakan diilmiydi 16 asist yapan bizim kovdugumuz ms diilmiydi bize karşı show yapan bugün clabb daha ilk yarıda ulaştı sayı ortalamasına...sen bence maçı bidaha izle atkınsın savunmadan başka herşeyi yaptıgını gör...
Hakan'ı KSK maçta Atkins mi savundu ??
Atkins o maçta Hakan'ı 5 dakika savunduysa Murat ve Graves 30 dakika savundu Hakan durdurulamadı o günkü tek suç onu savunan oyuncularda değil,sorun pota altı savunmasındaydı...
CASA maçında Atkins 5 dakika belki oynadı.MS 22 sayıyı 5 dakika da mı attı?? Tabiki hayır savunma çöküş nedeni Atkins'in oynamayıp Cüneyt'in savunmada Atkins kadar etkili olamayışı...
Atkins'in guarda yaptığı baskıyı yapan Türkiye'de çok az oyuncu var,bak F.Ülker maçına,Mrsic bitti,Green bitti...Atkins ligin en oynadığı dakikaya bölersen en fazla top çalan isimlerinden...
Şimdi bu maçta McCalebb'i Graves de aldı,Altay da,Alican da...İlk üç periyod demekki herkes süper savunma yaptı fakat Atkins kötü olduğu için 22 sayı fark oldu öyle mi?? Peki son periyodda McCalebb neredeydi?? Sindirildi tek oyun kurdurulmadı...

peki atkınsın ana oyun kurucu degilse kim peki cüneytin hiç süre almadıgı bi maçta sölesene...ayrıca ben bi maçtada adam asmıyrum atkısnın bu takıma faydalı olabilecek bi oyuncu olduguna inanmıyorum...merak etmeyin ülker ve telekom maçlarında görücez atkınsınızı..

İlk çeyrek sonuna kadar seyredebildim maçı,Allah'dan ikinci çeyreği izlememişim.

Bu takımın sürükleyici oyuncusu Graves dir,sağa sola bakmak lüzumsuz.

Maçı aldıran adam Atkins olmuş,aslan o aslan. Şampiyonluğa oynayan takımın oyun kurucusu SULTAN Rashid Atkins!!!

Düzen: ilk Fener maçında çok güzel gördük bence....

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

Eren Aydın' Alıntı:
Emrah Abi'nin dediği gibi ezbere yorum yapıyorsun. Atkins takımın ana oyun kurucusu değil. Bugünde topu elinde fazla bekletmedi, bir hücümda böyle yaptı sadece başkada olması. Hani maçtan sonra illa birini asıyoruz ya tam tersini yapmak gerekirse bu maçı kazandıran Atkins'dir. Attığı sayılar, Prince tarzı yaptığı blok ayrıca aldığı savunma ribaundları ile maça tutunmamızı sağlayan adam oldu. Çok iyi oyuncu değil ama hiç değilse şu maç için hakkını ver...
Eren bende zaten takımda Jason Kidd var demiyorum,ama Atkins asla kötü oyuncu değil...
Zaten kötü oyuncu olsa şampiyon takımlarda oynamazdı,tamam bir İspanya bir İtalya'da oynamadı ama Polonya ve Belçika ligleri bizim çokda altımızda bulunan ligler değil.Bizim iki maçtada yenildiğimiz Kiev'i EuroCup'dan Belçika takımı eledi mesela...
Seneye bencede gitmeli daha kalitelisi gelecekse tabi.Ama takıma oynadığı zaman yararlı da oluyor.Fakat taraftar 5 dakika sürede 10s 5a 5r 5tç yapmasını bekliyor.Öyle oyuncu varsa haber verin...

peki atkınsın ana oyun kurucu degilse kim peki cüneytin hiç süre almadıgı bi maçta sölesene...ayrıca ben bi maçtada adam asmıyrum atkısnın bu takıma faydalı olabilecek bi oyuncu olduguna inanmıyorum...merak etmeyin ülker ve telekom maçlarında görücez atkınsınızı..
Farkında değilsin ama Atkins Galatasaray'da oynuyor. Senin oyuncunun gibi saçma ayrımların gereği yok. Ben sana adam asıyorsun demedim zaten iyi oku ona göre değerlendir.
Atkins yüzünden maç kaybetsek mutlu olacaksın sanırım 'Atkinsim' başarısız oldu diye.

Helal olsun Antonio Graves'e....Takimdaki oyuncular basta Erdem,Cemal,Gurovic,Atkins olmak uzere su adamın ozverisini kendilerine ornek alsinlar.GraveS:86 Mersin:85 bu macin ozeti budur!

biz burda play offlara kalalım diye yada yarı final oynayalım diye yazmıyoruz...şampiyonluk istedigimiz için tartışıyoruz...madem hedef şampiyonluk solomon el amin kerem tunçeri gibi guardı koyarsın takıma sonra onların etrafına forumdan 9 kişi toplasak gene kafaya oynarız...atkınsle bu işin olmayacagını hep beraber izleyip görücez...inşallah ben yanılırım sizin dediginiz gibi bizi hedefe götürürü..

Rashid Atkins konusunda Prokomdan Belcikadan kovulmus bir guardin yapabilecegi bu kadar..Bir El-Amin,Solomon,Vujanic olmadigina gore bence fazla elestirmeye gerek yok.Hasbel kader artik kendisine katlanacagiz.

biz burda play offlara kalalım diye yada yarı final oynayalım diye yazmıyoruz...şampiyonluk istedigimiz için tartışıyoruz...madem hedef şampiyonluk solomon el amin kerem tunçeri gibi guardı koyarsın takıma sonra onların etrafına forumdan 9 kişi toplasak gene kafaya oynarız...atkınsle bu işin olmayacagını hep beraber izleyip görücez...inşallah ben yanılırım sizin dediginiz gibi bizi hedefe götürürü..
Sanki ben saydığın kurucuları istemedim, Atkins olsun dedim... Elimizdeki adam bu bundan sonra birşey değişeceği yok. Asıl sorun sezon başında saydığın isim ayarındaki birinin getirememek. Atkins bize bu maçı getirmiştir Graves ile beraber ben bunun farkına varılmasını istiyorum. Yoksa Atkins bizi şampiyon yapsın diye alınmadı, Cüneyt'i yedeklesin diye alındı. Önce bunun farkına varmak lazım...

Eren Aydın' Alıntı:
Sanki ben saydığın kurucuları istemedim, Atkins olsun dedim... Elimizdeki adam bu bundan sonra birşey değişeceği yok. Asıl sorun sezon başında saydığın isim ayarındaki birinin getiremek. Atkins bize bu maçı getirmiştir Graves ile beraber ben bunun farkına varılmasını istiyorum. Yoksa Atkins bizi şampiyon yapsın diye alınmadı, Cüneyt'i yedeklesin diye alındı. Önce bunun farkına varmak lazım...
İmza...
Ama Cüneyt'i yedeklemek yerine sadece rotasyonda kullanılmak desek bence daha doğru.En azından bu benim düşüncem...
Ama benim isteğim 1. guard'ın o olması...
Cüneyt'in yokluğunda da bugün fazlasıyla görevini yaptı...

Erman Korkmaz' Alıntı:
Rashid Atkins konusunda Prokomdan Belcikadan kovulmus bir guardin yapabilecegi bu kadar..Bir El-Amin,Solomon,Vujanic olmadigina gore bence fazla elestirmeye gerek yok.Hasbel kader artik kendisine katlanacagiz.
Atkins Prokomdan kovulmadı...Belçikadan da öyle...
Ama asıl noktalardan birini kaçırıyoruz.Cemal Nalga...
Açıkcası onu özlemiştim.Bence ligin en iyi savunmacı uzunu.Hücumu geliştiremedi ama bugün yaptığı bir smaç vardıki sanki şu ana kadar kaçırdığı smaçlar için özür diledi...
Koray Hoca bugün Tolliver'ın sürelerini azaltarak doğruyu bulmaya bence.Bu maçtan daha doğrusu 4.periyoddan sonra umutlanmaya başladım,özümüze geri dönüyoruz çünkü, yani savunmaya.
Hosley'de savunmacılar yanında hücumda ve savunmada neler yapabileceğini kanıtladı...

Hosleyin atacagi sutlari Gravesin atmasi lazim.Bu takimin lideri,komutanları Graves ve Huseyindir.Gerisi erdir..!

Emrah Bakın' Alıntı:
[quote="Erman Korkmaz":33nkc96x]Rashid Atkins konusunda Prokomdan Belcikadan kovulmus bir guardin yapabilecegi bu kadar..Bir El-Amin,Solomon,Vujanic olmadigina gore bence fazla elestirmeye gerek yok.Hasbel kader artik kendisine katlanacagiz.
Prokomdan kovulmadı...
Belçikadan da öyle...[/quote:33nkc96x]

Prokomdan yetersiz diye gonderildi..Ayni sekilde Osstende'den serbest birakildi.Taraftarlari hatta forumlarda bayram etmisti Atkins gitti diye.

Erman Korkmaz' Alıntı:
Prokomdan yetersiz diye gonderildi..Ayni sekilde Osstende'den serbest birakildi.Taraftarlari hatta forumlarda bayram etmisti Atkins gitti diye.
Atkins yetersiz ise neden iki sene Prokomda kaldı ?
Prokom Atkins'in gittiğ sene inanılmaz yatırım yaptı. yaptı.En az çeyrek final hedefleyen takımın Gurovic'in,Wolkowski'nin,Dajuan Wagner'ın Pat Burke'lu,Dalmau'lu kadrosunun oyun kurucusu Atkins olmazdı haliyle...Ha takım başarısız olmuştu o ayrı konu...
Fakat Atkins oynadığı iki sene de Prokom'da yararlı olmuştur...
Belçika'da da bir sene çok iyi oynadı,ikinci sene serbest kalmasının nedeni GS'ın ısrarla onu transfer etmek istemesi ve onunda gelmek istemesi.

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

Samet Semiz' Alıntı:
Bu Alican'da ısrar nedir anlamıyorum genç takımda bile sırıtır fizik gücü olarak.
Altay bugün savunmada iyiydi.
Augustus ve Sophia'nın sevinçleri görünmeye değerdi :)

Alican konusunda daha iyi bir fikrin varmı?

Bu sezon beni ligde bu kadar heyecanlandıran ve mutlu eden bir galibiyet almamıştık.. Yani inanılır gibi değil 22 sayı gerideyken geri gelip maç kazanmak.. Çok kıymetli bir maç kazandık ama yinede bazı gerçekleri gözden geçirmek gerek ne olursa olsun bu kadar çok 3'lük atmamamız lazım.. Nur Germen'inde dediği gibi 3'lük atmak bizim oyuncuların içine işlemiş galiba. :) Bu galibiyette Graves'in payı tartışılmaz tabii ki ama Rashid'in attığı 3'lükten sonra yaptığı blok ibreyi bize çevirdi diyebilirim...

valla ben son 13 sayı farkla yenildiğimiz zaman seyretmedim ve kapattım sonr az önce Gstvden devamını seyrettim hayretler içinde kaldım hatta ilk yarı bitince abim yenemeyiz demişti ve bizleri mahçup ettiğin için teşekkür ederim son 5dk oynadığımız oyunu en azından 30 dk yayabilirsek maçların hepsini koparırız