TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

inşallah bu maç takıma morel olur elim ikide bir kumandaya gitti değiştirmek için ama yapamadım demek ki varmış bir hayır bizim için iyi şeylerin başlangıcı olsun

takım napmaya çalıştı ben bişi anlamadım : / maçın başında umursamaz bir oyun 20 sayı fark :S maçın sonunda insan üstü mücadele ve galibiyet :/

Halil İbrahim' Alıntı:
sophia ve seimone nasıl heyacanlı izliyorlar maçı
onları böyle içten desteklerken görmek sevindirdi beni
umarım seiomone seneye elimizde tutabiliriz

maçın içindeki en güzel görüntüler buydu bence =) ikiside sürekli takımı ateşlemeye çalıştı : ))

valla helal olsun çocuklar harbiden bende ilk yarı sonunda yenildik demiştim ama büyük iş başardınız hepinize teşekkürler maçın kırılma noktası atkinsin bloğuydu bence bugün pivot rolünü üstlendi atkins hepinize sonsuz teşekkürler

son 6 dk izleyebildim13 sayı gerideydik ben açtım tv yi takım çoştu ballıyım ballı valla :D

3. periyotta savunma yapmaya başlamıştık ama şanssız sayılar yedik . Son periyotta maç tam elden giderken atkins ve graves olmicak işler yaptılar (hosleyinde yardımıyla) tabi mersinlilerinde hakkını vermek lazım son çeyrek mükemmel bi basketbol oynadılar(!) :p :p :p

tabi insan sevinsem mi üzülsem mi diye düşünüyor böyle bir takıma yanılmıyorsam yirmi iki sayı geriye düştük buna üzülelim geriden gelip bir farklada olsa kazandığımız için sevinelim ama bida en azından daha arzulu oynayalım

Mehmet Özcan' Alıntı:
valla helal olsun çocuklar harbiden bende ilk yarı sonunda yenildik demiştim ama büyük iş başardınız hepinize teşekkürler maçın kırılma noktası atkinsin bloğuydu bence bugün pivot rolünü üstlendi atkins hepinize sonsuz teşekkürler

evt güzel bolktu ama mersin topu çıkarken çaldığı topta süperdi

bu galibiyet çok iyi oldu bizim için.yenilsek 4. oluyorduk.ilk 3 çeyrek takım çok kötü oynadı.hiç savunma yapmadı.ama son 6 dk da uyandık ve maçı zorda olsa aldık :shock: :)

Galatasaray'ın olduğu yerde imkansız diye bir şey yoktur.Teşekkürler aslanlar Galatasaray ruhunu maçın son periyodunda da olsa sahaya yansıtıp maçı kazandık bu önemi bir başarı ama o ilk yarıdaki kötü oyunuda göz ardı etmememiz gerekir

Bir kac sayfa önce bu takıma saydıran arkadaslar lütfen galibiyeti kutlamasın bu takımın iyi gününde yanındaysak kötü günündede yanında olmayı ögrenmeniz lazım...

Helal olsun 4 periyot gercek Galatasarayı gösterdiniz Atkins,Graves,Hosleye ayrı bir parantez acmak gerekiyor galiba

Yendiğimize Sevinelimmi ?
yoksa şampiyonluk hedeflediğimiz durumda 85 sayı sahamızda yediğimiz için
üzülelimmi?

Takım içinde sorun var ve sorun çözülmeden camiaya rahat yok..

böyle yürek kakınla maç seyretmek iyi değil ilk yarı farkı biz açalım ikişnci yarı gençler oynasın vs değilmi?

Bu maçı almak bişeyleri değiştirmemeli.Son 2-3 haftadır çok kötü basketbol oynuyoruz.

Basketbol oynamanın yanında çok aciz ve acı verici bir görüntü var.Bu Galatasaray Spor Kulübü erkek basketbol takımına ve o 100 yıllık armaya yakışmıyor.

Sevgili Koray hoca çok iyi Galatasaray'lı olabilir.Bu Galatasaraylılığını yol yakınken takımı bırakarak göstermeli.Yoksa play-off çok büyük hüsranlarla biter bizde artık buna dayanamayız.

Bir takım bir maçta 30 tane de üç sayılık atış atar 50 tanede.Ama bu şutların hepsini sen ilk pasta atarsan her topta fastbreak yersin.Hüseyin bugün içeride göründü ama sadece Hüseyin değil Tolliverda orada dolaşmak zorunda resmen guardsız 4 forvet bir uzunla oynuyoruz.

Bana göre maçı getiren en önemli etkenlerden ikisi Gravesin boş gittiği fastbreakte üst üste attığı iki tane 3 sayılık atıştı.Diğer olayda Cemal'in olaya getirdiği sertlikti.Bu iki olayda tamemen bireysellikle ilgiliydi bana göre.Umarım en yakın zamanda gereken yapılır.

S 1. 2. 3. 4.
Galatasaray 86 19 13 22 32
Mersin Buyuksehir 85 24 27 18 16

özelikle son periyotta inanılmaz bi skor patlaması var.Cemal'in geri dönüşü savunmada sertlik getirdi takıma.Graves te takım için ne kadar önemli olduğunu birkez daha gösterdi.

Oyuncularımız pembe gözlükleri takacaklar yine...
Takımın isteksizliğide böylece kanıtlanmış oldu. Son zamandaki gayret maçın başında yapılsa herkes için daha rahat bir maç olacaktı ama bitsede gitsek modunda başlayıp ne olduysa maçı alıpta öyle gidelim bari dediler.
Bu galibiyeti geçen hafta rakibin şans şutlarını sokarak aldığı maçın telafisi olarak görüyorum.
Mersin'in telaşı işimize çok yaradı. Ted maçında da aynısını yaptık ama onlar bize 8-0 ile karşılık verdi paniğe kapılmadan. İleriyi düşündükçe sevinemiyorum nedense. Koray Hoca'nın maçtaki en olumlu hareketi ise geri dönüşte payı olan Altay'ı oyundan almayışı oldu.
Ya diğer maçları 1. dakikasından 40. dakikasına kadar önemseriz yada çocuklarda maçı çevirmek için çok şey yaptı ama olmadı cümleleri ile avunuruz...