TBL 25. Hafta | Galatasaray CC 86 - 85 Mersin BŞB

Re: TBL|Galatasaray-Mersin Belediye

[/quote]Kötünün iyisi diyorsun.Ben kıyaslama yapmıyorumki.[/quote]

erdeme değilde alicana ısrar etmesi doğal diyorum bende hiç değilse istek ve arzu var alicanda.

Telekom'a 1 sayı farkla yenilmediler.Hemen hemen kafa kafaya geçti maç.Sonda Serkan Erdoğan'ın serbest atışlarıyla biraz açılmıştı fark.

yunustaylan' Alıntı:
Telekom'a 1 sayı farkla yenilmediler.Hemen hemen kafa kafaya geçti maç.Sonda Serkan Erdoğan'ın serbest atışlarıyla biraz açılmıştı fark.

son 30 sn. ye berabere girildiğini hatırlıyorum ama :p

vay be ne galibiyet ama 22 sayıdan geriye gelip kazandık helal olsun graves tek basına maç kazandırdı

bir pg eger şampiyonluga oynayan bir takımın pg si ise topu karşı sahaya vede bizim oyuncuların eline degmesine fırsat verecek şekilde oynamalı...sanki ununu asmış elegini elemiş bi halde sahaya çıkmasın yakın çekimlerde bi bakın atkınsın suratına sanki zorla oynuyormuş gibi suratı 5 karış bi halde oynadıgını oyundan zevk almayan bi oyuncudan ne beklenirki...

graves.JPG

Zorlu maçın bitiminde Graves, gözyaşlarını tutamadı.

...

27-7 üçlük :? Sonda Graves'in şutları girmese Allah bilir kaçta kaç olacaktı

Cemal'de pozisyon icabı 24 saniye süresi biterken 3 sayılık atış yaptı :)

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
bir pg eger şampiyonluga oynayan bir takımın pg si ise topu karşı sahaya vede bizim oyuncuların eline degmesine fırsat verecek şekilde oynamalı...sanki ununu asmış elegini elemiş bi halde sahaya çıkmasın yakın çekimlerde bi bakın atkınsın suratına sanki zorla oynuyormuş gibi suratı 5 karış bi halde oynadıgını oyundan zevk almayan bi oyuncudan ne beklenirki...
Maçı izlediğinden şüheliyim, o suratı beş karış olan adam olmasa 4. periyodda Hosley ve Graves'in hücumda ve savunma da, Cemal ve Altay'ın savunmadaki tüm çabaları boşa gitmiş olacaktı...
Bu maçta Atkins'in yerine yeni bir oyun kurucu gelseydi, aynı Atkins gibi oynasaydı şu an baş tacı olmuştu, malesef onun adı Atkins işte...

Mersini kutlarım çok iyi mücadele ettiler.Bizde ise geri dönüş mükemmel oldu.Ama çok malesef çok kötüyüz.Eğer şampiyonluk istiyorsak 4. periyottaki oyunu maçın geneline yaymamız gerekiyor.Gerçi bana kalırsa şampiyonluk falan hala hikaye.

Maçta en çok hoşuma giden şey gravesin performansı ve bayan basketbolcularımızın(özelliklede yabancıların) hareketleri oldu.

merak etme ben maçı izledim ve atkınsın ne halle oldugunuda gördüm...eger biz atkıns şampiyonluk ugraşı veriyorsak polyanacılık yapmaktan farkımız yok demektir...atkınsın şutuna güvenilmez maçın son dk içinde en kritik topu ona kullandıramzsın atkınsın topu hızla karşı tarafa geçirme özelligi yok gibi yaşıda buna müsait degil atkınsın savunması sıfır her maç rakibin kardı steve nash gibi bi hakan bi clabb bi ms her hafta başka biri...atkınsın asist özelligi bir tek tatmin edici derecede başka bi özelligi varsa yazın ögrenelim..

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

hayır tartışalım bakalım atkınsde bizim göremedigimz neyini gördün hakan diilmiydi 16 asist yapan bizim kovdugumuz ms diilmiydi bize karşı show yapan bugün clabb daha ilk yarıda ulaştı sayı ortalamasına...sen bence maçı bidaha izle atkınsın savunmadan başka herşeyi yaptıgını gör...

Re: TBL|Galatasaray: 86 - Mersin Belediye: 85

Oyunun gidişatı ve sonu şaka gibi bir biten maçın istatistikleri;

SALON: Ayhan Şehenk Spor Salonu
HAKEMLER: Recep Ankaralı, Sencer Yılmaz, Halil Baldemir
GALATASARAY CAFE CROWN (86): Quinton Hosley 16 (5 ribaund- 6 asist), Polat Kocaoğlu 9 (3 ribaund), Hüseyin Beşok 9 (7 ribaund- 2 asist), Altay Özurgancı (1 ribaund- 1 asist), Rashid Atkins 10 (3 ribaund- 4 asist), Antonio Graves 30 (2 ribaund- 2 asist), Anthony Tolliver 5 (4 ribaund- 1 asist), Alican Güney 3, Cemal Nalga 4 (4 ribaund- 3 asist)
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (85): Chris Lofton 12 (3 ribaund- 5 asist), Lester McCalebb 25 (6 ribaund- 3 asist), Nedim Yücel 9 (5 ribaund), Altan Erol 2 (1 ribaund), Ümit Sonkol 24 (10 ribaund- 1 asist), İnanç Koç 3 (2 ribaund), Eddie Basden 3 (5 ribaund- 4 asist), Kimani Ffriend 7 (3 ribaund, 1 asist).
1.PERİYOT: 19-24
2.PERİYOT: 13-27
3.PERİYOT: 22-18
4.PERİYOT: 32-16

Bergutay Kızılkaya' Alıntı:
merak etme ben maçı izledim ve atkınsın ne halle oldugunuda gördüm...eger biz atkıns şampiyonluk ugraşı veriyorsak polyanacılık yapmaktan farkımız yok demektir...atkınsın şutuna güvenilmez maçın son dk içinde en kritik topu ona kullandıramzsın atkınsın topu hızla karşı tarafa geçirme özelligi yok gibi yaşıda buna müsait degil atkınsın savunması sıfır her maç rakibin kardı steve nash gibi bi hakan bi clabb bi ms her hafta başka biri...atkınsın asist özelligi bir tek tatmin edici derecede başka bi özelligi varsa yazın ögrenelim..
Emrah Abi'nin dediği gibi ezbere yorum yapıyorsun. Atkins takımın ana oyun kurucusu değil. Bugünde topu elinde fazla bekletmedi, bir hücümda böyle yaptı sadece başkada olması. Hani maçtan sonra illa birini asıyoruz ya tam tersini yapmak gerekirse bu maçı kazandıran Atkins'dir. Attığı sayılar, Prince tarzı yaptığı blok ayrıca aldığı savunma ribaundları ile maça tutunmamızı sağlayan adam oldu. Çok iyi oyuncu değil ama hiç değilse şu maç için hakkını ver...

İlk yarı oynanan oyun ikinci yarı devam etseydi Mersin lehine asgari 30 sayı fark olurdu... İlk yarıda geçtiğimiz haftalardaki dibe vurmuş takım sahadaydı. Koşmayan, mücadele etmeyen, elinde top tutmaktan yoksun oyuncular ve kenarda oyuna olumlu hiçbir katkısı olmayan bir staff... Devre arasında belli ki şube yönetiminden birileri oyunculara uyarıda bulunmuş. İkinci yarıda oyuncular birşeyler yapmaya başladı, bilhassa Graves'in yenilgiyi kabullenmeyen oyun karakteri skorun lehimize ilerlemesini sağladı. Mersin oyun disiplininden çok uzak bir takım, oyuncularımız biraz baskı yapınca şirazeden çıktılar. Şükür ki, Ffriend'de çok kötü bir günündeydi, esasında onun kötü olmasında Cemal'in payı büyük... Cemal gücü ve agresifliğiyle Ffriend'i yıldırdı.

Son dakikalarda ivme tamamen elimize geçmişken, Koray Mincinozlu'den yine ne idüğü belirsiz, rakibe nefes aldıran bir mola geldi. Oyuncularımız tam oyuna ısınmışken, rakip demoralize olmuşken bu mola az daha oyunu kaybetmemize sebep olacaktı. O moladan evvel tabiri caizse yanmaya başlayan ve her attığını sokan Graves, molanın akabinde üst üste iki serbest atış kaçırdı, dört sayı öne geçecekken Ümit Sonkol'un basketiyle skor eşitlendi. Neyseki Mersin üst üste yaptığı hatalarla galibiyeti armağan etti. Sayın Mincinozlu benzer mola tercihlerini evvelki maçlarda da kullanmış ve sonuç hep olumsuz olmuştu. Hatta Murat Özyer'i de bu konuda çok eleştirdik. İvme yakalamış, rakibini abandone etmiş takım mola alır mı?!.. Mesela Ahmet Kandemir'in farkı 13 sayıya indirdiğimizde aldığı bir mola var, işte o doğru zamanlamalı bir molaydı, zira Mersin 13 sayı önde olmasına karşın dağılma noktasına gelmişti. Kandemir bunu farketti ve hemen müdahale etmek istedi. Mola ne zaman alınır, coaching faktörü nedir, ne işe yarar sorusuna cevap arayanlar biraz Euroleague seyrederse faydalı olabilir...

Koray Mincinozlu'nün performansı maalesef içler acısı. Bu galibiyette takıma ne katkı verdi, takım ne oynadı, kaç defa düzenli set hücumu vardı, ilk yarıda eline aldığı her topu potaya "sallayan" başta Hosley olmak üzere, dış oyuncuları neden uyarmadı sorularına cevap ekseriyetle menfi olacaktır. Unutulmaması gerekir ki, maç yine son topa kaldı ve maçın bitimine dokuz saniye kala son top Mersinli oyunculardaydı...

Şubenin oyuncak gibi yönetilmesi sonucu ortaya çıkan bu tablo, maalesef her maçta önümüze farklı bir gerilim-korku filmi sunuyor. Son haftalarda seyrettiğimiz kâbus vari oyundan sonra, ikinci yarıda takımda bir reaksiyon görmek sevindirici ama, bu galibiyet hayırlı mı oldu, hayırsız mı oldu ilerleyen günlerde göreceğiz...